Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 14
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Persson
Medelpad
2:09.12800
2
Axel Larsson
Västerbotten
2:10.12910
+1.10
3
Oskar Jonsson
Västerbotten
2:10.12930
+1.30
4
Ville Jutterdal
Östergötland
2:10.12960
+1.60
5
Valter Gerle
Göteborg
2:11.13020
+2.120
6
Vilmer Malm
Västerbotten
2:11.13060
+2.160
7
Theo Malm
Östergötland
2:11.13090
+2.190
8
Elvin Alvtegen
Jämtland Härjedalen
2:13.13290
+4.390
9
Elmer Nordlander
Ångermanland
2:14.13360
+5.460
10
Valdemar Carlsson-steen
Västergötland
2:15.13480
+6.580
11
Andre Jonsson
Norrbotten
2:16.13550
+7.650
12
Viktor Kullman
Dalarna
2:17.13610
+8.710
13
Gustav Norberg
Dalarna
2:17.13620
+8.720
14
Carl Bärwolf
Dalarna
2:17.13660
+8.760
15
Adam Svärdfedt
Jämtland Härjedalen
2:17.13680
+8.780
16
Julius Eklund
Uppland
2:17.13690
+8.790
17
William Dovander
Stockholm
2:18.13780
+9.880
18
Melker Erlandsson
Västergötland
2:19.13850
+10.950
19
EINAR TÖRNBLOM
Västerbotten
2:21.14000
+12.1100
20
Viggo Rudklint
Göteborg
2:21.14050
+12.1150
21
Axel Engström
Norrbotten
2:21.14070
+12.1170
22
Sixten Widmark
Örebro Län
2:22.14160
+13.1260
23
Junior Ylipää
Stockholm
2:22.14170
+13.1270
24
Otis Richardsson
Västergötland
2:23.14220
+14.1320
25
Vilmer Wikström
Jämtland Härjedalen
2:23.14270
+14.1370
25
Hjalmar Anderberg
Dalarna
2:23.14270
+14.1370
27
Maciek Knap
Stockholm
2:24.14300
+15.1400
28
Melker Alvarsson
Västergötland
2:24.14330
+15.1430
29
Ruben Eriksson
Norrbotten
2:25.14410
+16.1510
30
Carl Sjögren
Västergötland
2:25.14460
+16.1560
31
Hugo Persson
Jämtland Härjedalen
2:25.14490
+16.1590
32
Herje Olsson
Jämtland Härjedalen
2:26.14530
+17.1630
33
Gustav Mattsson
Gästrikland
2:26.14550
+17.1650
34
Nils Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
2:27.14610
+18.1710
35
Alvar Lindblom
Jämtland Härjedalen
2:27.14630
+18.1730
36
Axel Lindblad
Värmland
2:27.14640
+18.1740
37
Axel Högberg
Stockholm
2:28.14700
+19.1800
38
Emil Löfholm
Jämtland Härjedalen
2:28.14740
+19.1840
39
Melker Jakobsson
Medelpad
2:28.14750
+19.1850
40
Olle Fischer
Värmland
2:28.14790
+19.1890
41
Olle Toutin
Jämtland Härjedalen
2:29.14820
+20.1920
42
Axel Vikman
Uppland
2:29.14840
+20.1940
43
Maximus Stom
Medelpad
2:29.14860
+20.1960
44
Oscar Johansson
Dalarna
2:30.14900
+21.2000
45
Ture Nordgren
Ångermanland
2:30.14940
+21.2040
46
Gustav Ramsin
Västergötland
2:30.14990
+21.2090
46
Ludvig Johansson
Stockholm
2:30.14990
+21.2090
48
Ville Malmström
Norrbotten
2:32.15110
+23.2210
49
Erik Jansson
Uppland
2:32.15130
+23.2230
50
Hilmer Bergqvist
Ångermanland
2:32.15150
+23.2250
51
Tim Drakfors
Västergötland
2:32.15170
+23.2270
52
Emil Johansson
Västergötland
2:32.15180
+23.2280
53
Erik Maripuu
Jämtland Härjedalen
2:33.15220
+24.2320
53
Filip Bergqvist
Västergötland
2:33.15220
+24.2320
55
Sverre Engström
Västergötland
2:33.15240
+24.2340
56
Liam Schånberg
Östergötland
2:34.15310
+25.2410
57
Jack Edström
Norrbotten
2:34.15330
+25.2430
58
Casper Sundström
Gästrikland
2:34.15340
+25.2440
59
Edvin Eriksson
Dalarna
2:34.15360
+25.2460
60
Olle Westervall
Jämtland Härjedalen
2:35.15400
+26.2500
61
Arvid Karlsson
Stockholm
2:35.15420
+26.2520
61
Gustaf Persson
Bohuslän Dal
2:35.15420
+26.2520
63
Albin Persson
Hälsingland
2:36.15540
+27.2640
64
Ludvig Burenius
Stockholm
2:36.15550
+27.2650
65
Alvin Lefdén
Östergötland
2:36.15570
+27.2670
66
Gustav Nilsson
Göteborg
2:36.15580
+27.2680
67
Oscar Forsberg
Östergötland
2:37.15640
+28.2740
68
Alfred Conradson
Dalarna
2:38.15710
+29.2810
69
Isak Nilsson
Bohuslän Dal
2:38.15750
+29.2850
70
Alexander Thalin Navia
Uppland
2:38.15770
+29.2870
71
Vilhelm Söderman
Uppland
2:38.15780
+29.2880
72
Wilmer Salmonsson Bystrand
Jämtland Härjedalen
2:39.15800
+30.2900
73
Edvin Olofsson
Ångermanland
2:39.15830
+30.2930
74
Ivar Ahlberg
Stockholm
2:39.15860
+30.2960
75
Leo Nordin
Ångermanland
2:40.15930
+31.3030
76
Elias Bengtsson
Västergötland
2:41.16020
+32.3120
77
Emil Andersson
Norrbotten
2:41.16060
+32.3160
78
Vigor Danielsson
Stockholm
2:42.16150
+33.3250
79
Assar Magnusson
Västmanland
2:43.16210
+34.3310
80
Oliver Larsson
Västergötland
2:45.16430
+36.3530
81
Otto Råd
Värmland
2:45.16480
+36.3580
82
Ville Åberg
Ångermanland
2:46.16530
+37.3630
83
Tim Karmteg
Jämtland Härjedalen
2:46.16560
+37.3660
84
Henning Nordvall
Medelpad
2:47.16610
+38.3710
85
MATKALA NORDLUND Samuel
Medelpad
2:47.16620
+38.3720
86
Vidar Holmbom
Norrbotten
2:47.16650
+38.3750
87
Alexander Stub
Stockholm
2:48.16710
+39.3810
88
Viggo Johansson
Västerbotten
2:49.16820
+40.3920
88
Sigge Saitton
Ångermanland
2:49.16820
+40.3920
90
Erik Rosenquist
Stockholm
2:49.16840
+40.3940
91
Vidar Asp
Stockholm
2:49.16890
+40.3990
92
Rufus Frode
Östergötland
2:51.17050
+42.4150
93
Erik Larsson
Uppland
2:51.17090
+42.4190
94
Ludwig Grundström
Ångermanland
2:52.17110
+43.4210
95
Loa Nordström
Jämtland Härjedalen
2:55.17470
+46.4570
96
Manfred Nordin
Västerbotten
2:56.17530
+47.4630
97
Victor Sayago Jonsell
Stockholm
2:57.17600
+48.4700
98
Jakob Lønborg
Ångermanland
2:58.17740
+49.4840
99
Mattias Hafenbuch
Norrbotten
2:59.17850
+50.4950
100
Sixten Österman
Örebro Län
2:59.17860
+50.4960
101
Eskil Lindblom Yttergård
Medelpad
3:03.18250
+54.5350
102
Vide Jonsson
Östergötland
3:10.18990
+1:01.6090
103
Simon Sjölund
Stockholm
3:11.19030
+1:02.6130