Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Blomgren
Jämtland Härjedalen
2:16.13510
2
Hannah Karlsson
Ångermanland
2:22.14150
+6.540
3
Malva Nisén
Jämtland Härjedalen
2:22.14170
+6.560
4
Ella Nordanbro
Dalarna
2:23.14220
+7.610
5
Lisa Ahlrik
Västergötland
2:26.14500
+9.890
6
Agnes Gustafsson
Bohuslän Dal
2:27.14670
+11.1060
7
Wera Eckerbom
Jämtland Härjedalen
2:27.14690
+11.1080
8
Maja Stridsman
Norrbotten
2:28.14790
+12.1180
9
Tuva Richardsson
Jämtland Härjedalen
2:30.14910
+14.1300
10
Moa Kristiansson
Dalarna
2:30.14960
+14.1350
11
Ebba Drugge
Norrbotten
2:30.14980
+14.1370
12
Molly Sandin
Medelpad
2:30.14990
+14.1380
13
Hanna Oscarsson
Jämtland Härjedalen
2:31.15000
+14.1390
14
Märta Östberg
Västerbotten
2:31.15070
+15.1460
15
Telma Jakobsson
Västerbotten
2:32.15110
+16.1500
16
Stella Vilhelmsson
Västergötland
2:33.15260
+17.1650
17
Ebba Fryxell
Dalarna
2:33.15290
+17.1680
17
Tilde Elofsson
Östergötland
2:33.15290
+17.1680
19
Viola Grändborn
Hälsingland
2:34.15340
+18.1730
20
Vera Johansson Källstrand
Jämtland Härjedalen
2:35.15470
+19.1860
20
Linnéa Rytter
Dalarna
2:35.15470
+19.1860
22
Iris Bergkvist
Norrbotten
2:36.15500
+19.1890
23
Alicia Ivarsson
Gästrikland
2:36.15590
+20.1980
24
Hilda Ramström
Norrbotten
2:37.15600
+20.1990
25
Liv Kallur
Dalarna
2:37.15610
+21.2000
26
Etna Jonasson
Ångermanland
2:37.15620
+21.2010
27
Astrid Wallenius
Västmanland
2:37.15650
+21.2040
28
Rebecka Lindgren
Uppland
2:37.15690
+21.2080
29
Agnes Boström
Medelpad
2:38.15700
+21.2090
30
Filippa Källman
Ångermanland
2:38.15720
+22.2110
31
Molly Boman
Stockholm
2:39.15800
+22.2190
32
Milly Hansson
Norrbotten
2:39.15820
+23.2210
33
Anna Lindgren
Västerbotten
2:39.15830
+23.2220
34
Elin Lundmark
Jämtland Härjedalen
2:40.15950
+24.2340
35
Emma Larsson
Dalarna
2:40.15990
+24.2380
35
Lina Jernberg
Dalarna
2:40.15990
+24.2380
37
Elsa Norgren
Dalarna
2:41.16010
+25.2400
38
Alva Boman
Uppland
2:41.16040
+25.2430
39
Ida Eriksson
Dalarna
2:41.16050
+25.2440
40
Elsa Jaktlund
Jämtland Härjedalen
2:41.16080
+25.2470
41
Sandra Franz
Dalarna
2:42.16140
+26.2530
41
Mira Varg
Jämtland Härjedalen
2:42.16140
+26.2530
43
Agnes Andersson
Dalarna
2:42.16190
+26.2580
44
Hanna Rydesäter
Hälsingland
2:43.16200
+26.2590
45
Tilde Vikblom
Gästrikland
2:44.16340
+28.2730
46
Liv Hammarberg
Göteborg
2:44.16370
+28.2760
47
Linn Darius
Västerbotten
2:44.16380
+28.2770
48
Elsa Reuter
Bohuslän Dal
2:45.16400
+28.2790
49
Maja Mossberg
Jämtland Härjedalen
2:45.16420
+29.2810
50
Lovisa Lilja
Medelpad
2:45.16450
+29.2840
51
Alice Jonasson
Gästrikland
2:45.16470
+29.2860
52
Ida-maria Hugozon
Medelpad
2:46.16570
+30.2960
53
MY Mikaelsson
Ångermanland
2:46.16590
+30.2980
54
Lina Lingman
Hälsingland
2:47.16620
+31.3010
55
Mercedes Melbye
Värmland
2:48.16760
+32.3150
56
Anna Gustafsson
Stockholm
2:48.16770
+32.3160
57
Ida Jansson
Uppland
2:48.16780
+32.3170
58
Emma Bonato
Jämtland Härjedalen
2:49.16830
+33.3220
59
Ellen Lahti
Norrbotten
2:49.16840
+33.3230
60
Emmy Gustafsson
Ångermanland
2:49.16870
+33.3260
61
Elli Svanborg
Västerbotten
2:50.16970
+34.3360
62
Agnes Ledin
Stockholm
2:51.17030
+35.3420
63
Ebba Lundkvist
Jämtland Härjedalen
2:51.17080
+35.3470
64
Litea Darius
Västerbotten
2:51.17090
+35.3480
65
Maja Backlund
Västergötland
2:52.17100
+35.3490
65
Vendela Olsson
Bohuslän Dal
2:52.17100
+35.3490
67
Maja Lundgren
Västergötland
2:52.17130
+36.3520
68
Lovisa Stenberg
Västerbotten
2:52.17150
+36.3540
69
Ida Björnmyr
Gästrikland
2:52.17180
+36.3570
70
Ingrid Wissman
Uppland
2:53.17200
+36.3590
71
Amanda Larsson
Göteborg
2:54.17350
+38.3740
72
Evelina Jonsson
Ångermanland
2:55.17460
+39.3850
73
Emma Norling
Dalarna
2:55.17490
+39.3880
74
Nora Strid
Medelpad
2:56.17520
+40.3910
74
Elsa Mattsson
Dalarna
2:56.17520
+40.3910
74
Vera Jeppsson
Gästrikland
2:56.17520
+40.3910
77
Amelie Lidman
Västerbotten
2:58.17740
+42.4130
78
Signe Lyckelid
Västergötland
2:59.17810
+43.4200
79
Thea Berglund
Norrbotten
2:59.17840
+43.4230
79
Tyra Stattin
Ångermanland
2:59.17840
+43.4230
81
Hedvig Zetterlund
Dalarna
3:00.17960
+44.4350
82
Alice Morelius
Dalarna
3:01.18060
+45.4450
83
Julia Holmström
Västergötland
3:01.18090
+45.4480
84
Linnèa Persson
Norrbotten
3:02.18170
+46.4560
85
Dinah Handeland
Dalarna
3:04.18370
+48.4760
86
Elsa Nilsson
Ångermanland
3:05.18450
+49.4840
87
Emma Mattsson
Uppland
3:06.18590
+50.4980
88
Saga Persson
Norrbotten
3:07.18640
+51.5030
89
Alva Lidgren
Västerbotten
3:11.19070
+55.5460
90
Alma Åhrén
Jämtland Härjedalen
3:11.19080
+55.5470
91
Emma Perbo
Ångermanland
3:16.19530
+1:00.5920
92
Ida Olofsson
Ångermanland
3:19.19830
+1:03.6220
93
Ester Lindgren
Västergötland
3:20.19920
+1:04.6310
94
Ester Sundberg
Ångermanland
3:21.20050
+1:05.6440
95
Tilde Larsson
Ångermanland
3:35.21440
+1:19.7830
96
Isa Kimselius
Stockholm
3:47.22690
+1:31.9080