Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Albin Persson
Medelpad
2:09.12800
2
H 14
Axel Larsson
Västerbotten
2:10.12910
+1.10
3
H 14
Oskar Jonsson
Västerbotten
2:10.12930
+1.30
4
H 14
Ville Jutterdal
Östergötland
2:10.12960
+1.60
5
H 14
Valter Gerle
Göteborg
2:11.13020
+2.120
6
H 14
Vilmer Malm
Västerbotten
2:11.13060
+2.160
7
H 14
Theo Malm
Östergötland
2:11.13090
+2.190
8
H 14
Elvin Alvtegen
Jämtland Härjedalen
2:13.13290
+4.390
9
H 14
Elmer Nordlander
Ångermanland
2:14.13360
+5.460
10
H 13
Einar Blomberg
Hälsingland
2:14.13370
+5.470
11
H 14
Valdemar Carlsson-steen
Västergötland
2:15.13480
+6.580
12
D 14
Julia Blomgren
Jämtland Härjedalen
2:16.13510
+7.610
13
H 14
Andre Jonsson
Norrbotten
2:16.13550
+7.650
14
H 13
Edvin Håkansson
Värmland
2:16.13580
+7.680
15
H 14
Viktor Kullman
Dalarna
2:17.13610
+8.710
16
H 14
Gustav Norberg
Dalarna
2:17.13620
+8.720
17
H 14
Carl Bärwolf
Dalarna
2:17.13660
+8.760
18
H 13
Hugo Söder
Dalarna
2:17.13670
+8.770
19
H 14
Adam Svärdfedt
Jämtland Härjedalen
2:17.13680
+8.780
20
H 14
Julius Eklund
Uppland
2:17.13690
+8.790
21
H 14
William Dovander
Stockholm
2:18.13780
+9.880
22
H 14
Melker Erlandsson
Västergötland
2:19.13850
+10.950
23
H 13
Olle Johansson
Göteborg
2:19.13880
+10.980
24
H 14
EINAR TÖRNBLOM
Västerbotten
2:21.14000
+12.1100
25
H 14
Viggo Rudklint
Göteborg
2:21.14050
+12.1150
26
H 14
Axel Engström
Norrbotten
2:21.14070
+12.1170
27
H 13
Theodor Andersson
Västerbotten
2:22.14130
+13.1230
28
H 13
Isak Norgren
Medelpad
2:22.14140
+13.1240
29
D 14
Hannah Karlsson
Ångermanland
2:22.14150
+13.1250
30
H 14
Sixten Widmark
Örebro Län
2:22.14160
+13.1260
31
D 14
Malva Nisén
Jämtland Härjedalen
2:22.14170
+13.1270
31
H 14
Junior Ylipää
Stockholm
2:22.14170
+13.1270
33
H 13
Hugo Lindgren
Västerbotten
2:23.14200
+14.1300
34
D 14
Ella Nordanbro
Dalarna
2:23.14220
+14.1320
34
H 14
Otis Richardsson
Västergötland
2:23.14220
+14.1320
36
H 14
Vilmer Wikström
Jämtland Härjedalen
2:23.14270
+14.1370
36
H 14
Hjalmar Anderberg
Dalarna
2:23.14270
+14.1370
38
H 14
Maciek Knap
Stockholm
2:24.14300
+15.1400
39
H 14
Melker Alvarsson
Västergötland
2:24.14330
+15.1430
40
H 14
Ruben Eriksson
Norrbotten
2:25.14410
+16.1510
41
H 14
Carl Sjögren
Västergötland
2:25.14460
+16.1560
42
H 13
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
2:25.14480
+16.1580
43
D 13
Vera Myhlback
Dalarna
2:25.14490
+16.1590
43
H 14
Hugo Persson
Jämtland Härjedalen
2:25.14490
+16.1590
45
D 14
Lisa Ahlrik
Västergötland
2:26.14500
+17.1600
46
H 14
Herje Olsson
Jämtland Härjedalen
2:26.14530
+17.1630
47
H 14
Gustav Mattsson
Gästrikland
2:26.14550
+17.1650
48
H 13
Arvid Björklund
Dalarna
2:26.14570
+17.1670
49
H 14
Nils Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
2:27.14610
+18.1710
50
H 14
Alvar Lindblom
Jämtland Härjedalen
2:27.14630
+18.1730
51
H 14
Axel Lindblad
Värmland
2:27.14640
+18.1740
52
D 14
Agnes Gustafsson
Bohuslän Dal
2:27.14670
+18.1770
53
H 13
Aron Hyttinen
Dalarna
2:27.14690
+18.1790
53
D 14
Wera Eckerbom
Jämtland Härjedalen
2:27.14690
+18.1790
55
H 14
Axel Högberg
Stockholm
2:28.14700
+19.1800
56
H 14
Emil Löfholm
Jämtland Härjedalen
2:28.14740
+19.1840
57
H 14
Melker Jakobsson
Medelpad
2:28.14750
+19.1850
58
D 14
Maja Stridsman
Norrbotten
2:28.14790
+19.1890
58
H 14
Olle Fischer
Värmland
2:28.14790
+19.1890
60
H 14
Olle Toutin
Jämtland Härjedalen
2:29.14820
+20.1920
61
H 14
Axel Vikman
Uppland
2:29.14840
+20.1940
62
H 14
Maximus Stom
Medelpad
2:29.14860
+20.1960
63
D 13
Hanna Strand
Göteborg
2:29.14890
+20.1990
64
H 14
Oscar Johansson
Dalarna
2:30.14900
+21.2000
65
D 13
Lisa Lundberg
Dalarna
2:30.14910
+21.2010
65
D 14
Tuva Richardsson
Jämtland Härjedalen
2:30.14910
+21.2010
67
D 13
Hedda Fochsen
Stockholm
2:30.14920
+21.2020
68
H 14
Ture Nordgren
Ångermanland
2:30.14940
+21.2040
69
D 14
Moa Kristiansson
Dalarna
2:30.14960
+21.2060
70
H 13
William Derke
Östergötland
2:30.14980
+21.2080
70
D 14
Ebba Drugge
Norrbotten
2:30.14980
+21.2080
72
D 14
Molly Sandin
Medelpad
2:30.14990
+21.2090
72
H 14
Gustav Ramsin
Västergötland
2:30.14990
+21.2090
72
H 14
Ludvig Johansson
Stockholm
2:30.14990
+21.2090
75
D 14
Hanna Oscarsson
Jämtland Härjedalen
2:31.15000
+22.2100
76
D 14
Märta Östberg
Västerbotten
2:31.15070
+22.2170
77
H 13
Anton Thermaenius
Stockholm
2:31.15090
+22.2190
78
H 13
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
2:32.15110
+23.2210
78
D 14
Telma Jakobsson
Västerbotten
2:32.15110
+23.2210
78
H 14
Ville Malmström
Norrbotten
2:32.15110
+23.2210
81
H 14
Erik Jansson
Uppland
2:32.15130
+23.2230
82
H 14
Hilmer Bergqvist
Ångermanland
2:32.15150
+23.2250
83
H 14
Tim Drakfors
Västergötland
2:32.15170
+23.2270
84
H 14
Emil Johansson
Västergötland
2:32.15180
+23.2280
85
H 13
Ole Breistrand
Norrbotten
2:33.15210
+24.2310
86
H 14
Erik Maripuu
Jämtland Härjedalen
2:33.15220
+24.2320
86
H 14
Filip Bergqvist
Västergötland
2:33.15220
+24.2320
88
H 13
Jonathan Österlin
Göteborg
2:33.15230
+24.2330
89
H 14
Sverre Engström
Västergötland
2:33.15240
+24.2340
90
D 14
Stella Vilhelmsson
Västergötland
2:33.15260
+24.2360
91
D 13
Tilda Sundqvist
Norrbotten
2:33.15270
+24.2370
91
H 13
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
2:33.15270
+24.2370
93
D 14
Ebba Fryxell
Dalarna
2:33.15290
+24.2390
93
D 14
Tilde Elofsson
Östergötland
2:33.15290
+24.2390
95
H 13
Axel Danielsson
Medelpad
2:34.15310
+25.2410
95
H 14
Liam Schånberg
Östergötland
2:34.15310
+25.2410
97
H 13
Erik Tingelöf
Ångermanland
2:34.15330
+25.2430
97
H 14
Jack Edström
Norrbotten
2:34.15330
+25.2430
99
D 14
Viola Grändborn
Hälsingland
2:34.15340
+25.2440
99
H 14
Casper Sundström
Gästrikland
2:34.15340
+25.2440
101
H 14
Edvin Eriksson
Dalarna
2:34.15360
+25.2460
102
H 13
Ivar Kronholm
Norrbotten
2:34.15390
+25.2490
103
H 14
Olle Westervall
Jämtland Härjedalen
2:35.15400
+26.2500
104
H 14
Arvid Karlsson
Stockholm
2:35.15420
+26.2520
104
H 14
Gustaf Persson
Bohuslän Dal
2:35.15420
+26.2520
106
D 13
Vanja Björk
Ångermanland
2:35.15430
+26.2530
106
H 13
Malte Kempe
Norrbotten
2:35.15430
+26.2530
108
D 13
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
2:35.15470
+26.2570
108
D 14
Vera Johansson Källstrand
Jämtland Härjedalen
2:35.15470
+26.2570
108
D 14
Linnéa Rytter
Dalarna
2:35.15470
+26.2570
111
D 13
Frida Lauri
Ångermanland
2:35.15490
+26.2590
112
D 14
Iris Bergkvist
Norrbotten
2:36.15500
+27.2600
113
H 14
Albin Persson
Hälsingland
2:36.15540
+27.2640
114
H 14
Ludvig Burenius
Stockholm
2:36.15550
+27.2650
115
H 14
Alvin Lefdén
Östergötland
2:36.15570
+27.2670
116
D 13
Ethel Noppa
Uppland
2:36.15580
+27.2680
116
H 13
Elias Eklund
Uppland
2:36.15580
+27.2680
116
H 14
Gustav Nilsson
Göteborg
2:36.15580
+27.2680
119
D 14
Alicia Ivarsson
Gästrikland
2:36.15590
+27.2690
120
D 14
Hilda Ramström
Norrbotten
2:37.15600
+28.2700
121
D 14
Liv Kallur
Dalarna
2:37.15610
+28.2710
122
D 13
Alma Näsström
Ångermanland
2:37.15620
+28.2720
122
D 13
Maja Sveder
Dalarna
2:37.15620
+28.2720
122
D 14
Etna Jonasson
Ångermanland
2:37.15620
+28.2720
125
H 13
Linus Höjer
Stockholm
2:37.15630
+28.2730
126
H 13
Sigge Löfgren
Dalarna
2:37.15640
+28.2740
126
H 14
Oscar Forsberg
Östergötland
2:37.15640
+28.2740
128
D 14
Astrid Wallenius
Västmanland
2:37.15650
+28.2750
129
H 13
Knut Ramström
Västmanland
2:37.15660
+28.2760
130
H 13
Oscar Gustafsson
Ångermanland
2:37.15680
+28.2780
131
D 13
Siri Colliander
Uppland
2:37.15690
+28.2790
131
D 14
Rebecka Lindgren
Uppland
2:37.15690
+28.2790
133
D 14
Agnes Boström
Medelpad
2:38.15700
+29.2800
134
D 13
Thelma Falk
Norrbotten
2:38.15710
+29.2810
134
H 14
Alfred Conradson
Dalarna
2:38.15710
+29.2810
136
D 14
Filippa Källman
Ångermanland
2:38.15720
+29.2820
137
D 13
Eira Olsson
Bohuslän Dal
2:38.15750
+29.2850
137
H 13
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
2:38.15750
+29.2850
137
H 14
Isak Nilsson
Bohuslän Dal
2:38.15750
+29.2850
140
D 13
Alice Bryngelsson
Ångermanland
2:38.15770
+29.2870
140
H 14
Alexander Thalin Navia
Uppland
2:38.15770
+29.2870
142
H 13
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
2:38.15780
+29.2880
142
H 14
Vilhelm Söderman
Uppland
2:38.15780
+29.2880
144
H 13
Oscar Persson
Uppland
2:38.15790
+29.2890
145
D 13
Filippa Karlsson
Dalarna
2:39.15800
+30.2900
145
H 13
Lukas Bergstedt
Norrbotten
2:39.15800
+30.2900
145
D 14
Molly Boman
Stockholm
2:39.15800
+30.2900
145
H 14
Wilmer Salmonsson Bystrand
Jämtland Härjedalen
2:39.15800
+30.2900
149
D 14
Milly Hansson
Norrbotten
2:39.15820
+30.2920
150
H 13
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
2:39.15830
+30.2930
150
D 14
Anna Lindgren
Västerbotten
2:39.15830
+30.2930
150
H 14
Edvin Olofsson
Ångermanland
2:39.15830
+30.2930
153
H 13
Oscar Sundblad
Östergötland
2:39.15860
+30.2960
153
H 14
Ivar Ahlberg
Stockholm
2:39.15860
+30.2960
155
D 13
Agnes Karlsson
Dalarna
2:39.15890
+30.2990
156
D 13
Elvira Niva
Norrbotten
2:40.15910
+31.3010
157
H 14
Leo Nordin
Ångermanland
2:40.15930
+31.3030
158
D 14
Elin Lundmark
Jämtland Härjedalen
2:40.15950
+31.3050
159
H 13
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
2:40.15970
+31.3070
160
D 14
Emma Larsson
Dalarna
2:40.15990
+31.3090
160
D 14
Lina Jernberg
Dalarna
2:40.15990
+31.3090
162
D 13
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
2:41.16000
+32.3100
163
D 14
Elsa Norgren
Dalarna
2:41.16010
+32.3110
164
H 14
Elias Bengtsson
Västergötland
2:41.16020
+32.3120
165
H 13
Albin Martinsson
Västmanland
2:41.16040
+32.3140
165
D 14
Alva Boman
Uppland
2:41.16040
+32.3140
167
D 14
Ida Eriksson
Dalarna
2:41.16050
+32.3150
168
D 13
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
2:41.16060
+32.3160
168
D 13
Signe Thoresson
Uppland
2:41.16060
+32.3160
168
H 14
Emil Andersson
Norrbotten
2:41.16060
+32.3160
171
D 14
Elsa Jaktlund
Jämtland Härjedalen
2:41.16080
+32.3180
172
D 13
Elin Bergman
Dalarna
2:42.16100
+33.3200
173
H 13
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
2:42.16140
+33.3240
173
D 14
Sandra Franz
Dalarna
2:42.16140
+33.3240
173
D 14
Mira Varg
Jämtland Härjedalen
2:42.16140
+33.3240
176
H 14
Vigor Danielsson
Stockholm
2:42.16150
+33.3250
177
D 14
Agnes Andersson
Dalarna
2:42.16190
+33.3290
178
H 13
Malte Worm
Västergötland
2:43.16200
+34.3300
178
D 14
Hanna Rydesäter
Hälsingland
2:43.16200
+34.3300
180
D 13
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
2:43.16210
+34.3310
180
H 13
Edvin Lindberg
Gästrikland
2:43.16210
+34.3310
180
H 14
Assar Magnusson
Västmanland
2:43.16210
+34.3310
183
H 13
Erik Kylborn
Örebro Län
2:43.16220
+34.3320
184
D 13
Freja Partapuoli
Norrbotten
2:43.16290
+34.3390
184
H 13
Melker Brodén
Uppland
2:43.16290
+34.3390
186
H 13
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
2:44.16330
+35.3430
187
D 14
Tilde Vikblom
Gästrikland
2:44.16340
+35.3440
188
H 13
Vidar Fritzson
Västergötland
2:44.16350
+35.3450
189
D 13
Tuva Lindberg
Gästrikland
2:44.16360
+35.3460
190
D 13
Meja Bylund
Uppland
2:44.16370
+35.3470
190
D 14
Liv Hammarberg
Göteborg
2:44.16370
+35.3470
192
H 13
Elias Landh
Dalarna
2:44.16380
+35.3480
192
D 14
Linn Darius
Västerbotten
2:44.16380
+35.3480
194
H 13
Klas Eriksson
Värmland
2:44.16390
+35.3490
195
D 14
Elsa Reuter
Bohuslän Dal
2:45.16400
+36.3500
196
H 13
Elton Johansson
Uppland
2:45.16410
+36.3510
197
H 13
Youheng Yang null
Gästrikland
2:45.16420
+36.3520
197
D 14
Maja Mossberg
Jämtland Härjedalen
2:45.16420
+36.3520
199
D 13
Agnes Liss Berglund
Dalarna
2:45.16430
+36.3530
199
H 14
Oliver Larsson
Västergötland
2:45.16430
+36.3530
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 13
Edit Valman
Uppland
2:45.16440
+36.3540
202
D 14
Lovisa Lilja
Medelpad
2:45.16450
+36.3550
203
H 13
Sixten Pettersson
Norrbotten
2:45.16460
+36.3560
204
D 13
Annie Modigs
Dalarna
2:45.16470
+36.3570
204
D 14
Alice Jonasson
Gästrikland
2:45.16470
+36.3570
206
H 14
Otto Råd
Värmland
2:45.16480
+36.3580
207
D 13
Lovis Fargve Wernersson
Västmanland
2:46.16530
+37.3630
207
H 13
Vidar Olsson
Västmanland
2:46.16530
+37.3630
207
H 13
Måns Lindström
Ångermanland
2:46.16530
+37.3630
207
H 14
Ville Åberg
Ångermanland
2:46.16530
+37.3630
211
H 14
Tim Karmteg
Jämtland Härjedalen
2:46.16560
+37.3660
212
D 13
Sofia Otten
Västerbotten
2:46.16570
+37.3670
212
D 14
Ida-maria Hugozon
Medelpad
2:46.16570
+37.3670
214
H 13
Edvin Nyström
Norrbotten
2:46.16580
+37.3680
215
D 14
MY Mikaelsson
Ångermanland
2:46.16590
+37.3690
216
D 13
Elsa Sahlman
Ångermanland
2:47.16610
+38.3710
216
H 14
Henning Nordvall
Medelpad
2:47.16610
+38.3710
218
D 13
Julia Wikander
Medelpad
2:47.16620
+38.3720
218
D 14
Lina Lingman
Hälsingland
2:47.16620
+38.3720
218
H 14
MATKALA NORDLUND Samuel
Medelpad
2:47.16620
+38.3720
221
H 14
Vidar Holmbom
Norrbotten
2:47.16650
+38.3750
222
H 14
Alexander Stub
Stockholm
2:48.16710
+39.3810
223
H 13
Carl Thoresson
Uppland
2:48.16730
+39.3830
224
D 13
Adina Aidanpää
Norrbotten
2:48.16740
+39.3840
225
D 14
Mercedes Melbye
Värmland
2:48.16760
+39.3860
226
D 13
Ellen Johansson
Västergötland
2:48.16770
+39.3870
226
D 14
Anna Gustafsson
Stockholm
2:48.16770
+39.3870
228
D 13
Märta Mannelqvist
Ångermanland
2:48.16780
+39.3880
228
D 14
Ida Jansson
Uppland
2:48.16780
+39.3880
230
H 14
Viggo Johansson
Västerbotten
2:49.16820
+40.3920
230
H 14
Sigge Saitton
Ångermanland
2:49.16820
+40.3920
232
H 13
William Ribbefors
Ångermanland
2:49.16830
+40.3930
232
D 14
Emma Bonato
Jämtland Härjedalen
2:49.16830
+40.3930
234
H 13
Melker Zetterström
Dalarna
2:49.16840
+40.3940
234
D 14
Ellen Lahti
Norrbotten
2:49.16840
+40.3940
234
H 14
Erik Rosenquist
Stockholm
2:49.16840
+40.3940
237
H 13
Isak Unger
Dalarna
2:49.16850
+40.3950
238
D 14
Emmy Gustafsson
Ångermanland
2:49.16870
+40.3970
239
H 14
Vidar Asp
Stockholm
2:49.16890
+40.3990
240
D 13
Wilma Grubb
Dalarna
2:50.16900
+41.4000
241
H 13
David Walther
Medelpad
2:50.16930
+41.4030
242
D 13
Noomi Zeffer
Stockholm
2:50.16940
+41.4040
243
H 13
Elias Fredriksson
Östergötland
2:50.16960
+41.4060
244
D 14
Elli Svanborg
Västerbotten
2:50.16970
+41.4070
245
D 14
Agnes Ledin
Stockholm
2:51.17030
+42.4130
246
H 13
Viktor Höök
Dalarna
2:51.17040
+42.4140
247
H 14
Rufus Frode
Östergötland
2:51.17050
+42.4150
248
D 14
Ebba Lundkvist
Jämtland Härjedalen
2:51.17080
+42.4180
249
D 14
Litea Darius
Västerbotten
2:51.17090
+42.4190
249
H 14
Erik Larsson
Uppland
2:51.17090
+42.4190
251
D 14
Maja Backlund
Västergötland
2:52.17100
+43.4200
251
D 14
Vendela Olsson
Bohuslän Dal
2:52.17100
+43.4200
253
H 14
Ludwig Grundström
Ångermanland
2:52.17110
+43.4210
254
D 14
Maja Lundgren
Västergötland
2:52.17130
+43.4230
255
D 13
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:52.17140
+43.4240
256
D 14
Lovisa Stenberg
Västerbotten
2:52.17150
+43.4250
257
D 14
Ida Björnmyr
Gästrikland
2:52.17180
+43.4280
258
D 13
Lovis Backman
Uppland
2:53.17200
+44.4300
258
D 14
Ingrid Wissman
Uppland
2:53.17200
+44.4300
260
H 13
Sigge Staaf
Jämtland Härjedalen
2:53.17230
+44.4330
261
D 13
Selma Åberg
Medelpad
2:53.17260
+44.4360
262
H 13
River Larsson
Västergötland
2:54.17310
+45.4410
263
H 13
Nils Sjögren
Uppland
2:54.17320
+45.4420
264
D 14
Amanda Larsson
Göteborg
2:54.17350
+45.4450
265
D 13
Molly Joelsson
Uppland
2:54.17360
+45.4460
266
D 13
Alva Hallin
Västergötland
2:54.17390
+45.4490
267
D 13
Elsie Hördegårdh
Göteborg
2:55.17410
+46.4510
268
D 14
Evelina Jonsson
Ångermanland
2:55.17460
+46.4560
269
H 14
Loa Nordström
Jämtland Härjedalen
2:55.17470
+46.4570
270
D 14
Emma Norling
Dalarna
2:55.17490
+46.4590
271
D 13
Alva Hedlund
Bohuslän Dal
2:56.17500
+47.4600
271
H 13
Viktor Gustafsson
Östergötland
2:56.17500
+47.4600
273
D 13
Meja Strid
Göteborg
2:56.17510
+47.4610
274
D 14
Vera Jeppsson
Gästrikland
2:56.17520
+47.4620
274
D 14
Nora Strid
Medelpad
2:56.17520
+47.4620
274
D 14
Elsa Mattsson
Dalarna
2:56.17520
+47.4620
277
H 14
Manfred Nordin
Västerbotten
2:56.17530
+47.4630
278
D 13
Tove Anttila
Gästrikland
2:56.17540
+47.4640
278
H 13
Johannes Fernström
Hälsingland
2:56.17540
+47.4640
278
H 13
Rasmus Wedholm
Dalarna
2:56.17540
+47.4640
281
D 13
Anna Zachrisson
Jämtland Härjedalen
2:56.17550
+47.4650
281
H 13
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
2:56.17550
+47.4650
283
D 13
Rebecka Drugge
Norrbotten
2:56.17560
+47.4660
284
D 13
Sally Johansson
Norrbotten
2:56.17570
+47.4670
285
H 14
Victor Sayago Jonsell
Stockholm
2:57.17600
+48.4700
286
H 13
Bertil Röös
Uppland
2:57.17620
+48.4720
287
D 13
Marta Björck
Västergötland
2:58.17700
+49.4800
288
D 13
Pauline Dahl
Stockholm
2:58.17740
+49.4840
288
D 14
Amelie Lidman
Västerbotten
2:58.17740
+49.4840
288
H 14
Jakob Lønborg
Ångermanland
2:58.17740
+49.4840
291
D 14
Signe Lyckelid
Västergötland
2:59.17810
+50.4910
292
D 14
Thea Berglund
Norrbotten
2:59.17840
+50.4940
292
D 14
Tyra Stattin
Ångermanland
2:59.17840
+50.4940
294
H 14
Mattias Hafenbuch
Norrbotten
2:59.17850
+50.4950
295
H 14
Sixten Österman
Örebro Län
2:59.17860
+50.4960
296
H 13
Oskar Hjeltström
Medelpad
2:59.17880
+50.4980
297
D 13
Livia Forsberg
Ångermanland
3:00.17900
+51.5000
298
D 13
Idde Fargve Wernersson
Västmanland
3:00.17920
+51.5020
298
H 13
Anton Nolberg
Medelpad
3:00.17920
+51.5020
300
D 14
Hedvig Zetterlund
Dalarna
3:00.17960
+51.5060
301
D 13
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
3:00.17980
+51.5080
302
D 13
Moa Persson
Stockholm
3:01.18010
+52.5110
303
D 13
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
3:01.18060
+52.5160
303
D 14
Alice Morelius
Dalarna
3:01.18060
+52.5160
305
D 14
Julia Holmström
Västergötland
3:01.18090
+52.5190
306
D 14
Linnèa Persson
Norrbotten
3:02.18170
+53.5270
307
H 13
Elliot Engrund
Jämtland Härjedalen
3:02.18180
+53.5280
308
H 13
Elias Spiridopoulos Petersson
Stockholm
3:03.18210
+54.5310
309
H 14
Eskil Lindblom Yttergård
Medelpad
3:03.18250
+54.5350
310
D 13
Olivia Bång
Jämtland Härjedalen
3:04.18360
+55.5460
311
D 14
Dinah Handeland
Dalarna
3:04.18370
+55.5470
312
D 13
Hanna Wennberg
Gästrikland
3:05.18420
+56.5520
313
D 13
Lovisa Vestman
Ångermanland
3:05.18430
+56.5530
314
D 14
Elsa Nilsson
Ångermanland
3:05.18450
+56.5550
315
H 13
Jonathan Engström
Ångermanland
3:06.18540
+57.5640
316
D 13
Nellie Axelsson
Ångermanland
3:06.18560
+57.5660
317
D 14
Emma Mattsson
Uppland
3:06.18590
+57.5690
318
D 14
Saga Persson
Norrbotten
3:07.18640
+58.5740
319
D 13
Natalie Norén
Dalarna
3:09.18830
+1:00.5930
320
D 13
Jennifer Persson
Västergötland
3:09.18870
+1:00.5970
321
H 14
Vide Jonsson
Östergötland
3:10.18990
+1:01.6090
322
D 13
Lovisa Gyllbäck
Stockholm
3:11.19020
+1:02.6120
323
H 14
Simon Sjölund
Stockholm
3:11.19030
+1:02.6130
324
D 14
Alva Lidgren
Västerbotten
3:11.19070
+1:02.6170
325
D 14
Alma Åhrén
Jämtland Härjedalen
3:11.19080
+1:02.6180
326
D 13
Moa Hansson
Ångermanland
3:11.19090
+1:02.6190
327
H 13
Edwin Malmström
Stockholm
3:13.19210
+1:04.6310
328
D 13
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
3:13.19250
+1:04.6350
329
D 13
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
3:13.19290
+1:04.6390
330
D 13
Stella Björk
Västergötland
3:15.19450
+1:06.6550
331
H 13
Vidar Norrgård
Medelpad
3:15.19460
+1:06.6560
332
D 14
Emma Perbo
Ångermanland
3:16.19530
+1:07.6630
333
H 13
Jesper Nilsson
Ångermanland
3:16.19550
+1:07.6650
334
H 13
Axel Borell
Uppland
3:17.19600
+1:08.6700
335
D 13
Lisa Grundström
Västerbotten
3:17.19690
+1:08.6790
336
D 13
Greta Wikström Lind
Ångermanland
3:18.19740
+1:09.6840
337
D 13
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
3:18.19790
+1:09.6890
338
D 14
Ida Olofsson
Ångermanland
3:19.19830
+1:10.6930
339
D 14
Ester Lindgren
Västergötland
3:20.19920
+1:11.7020
340
D 13
Embla Nilsson
Medelpad
3:20.19940
+1:11.7040
341
D 13
Molly Hedenström
Norrbotten
3:21.20000
+1:12.7100
342
D 13
Sara Häggquist
Ångermanland
3:21.20010
+1:12.7110
343
H 13
Ilian Lidén
Ångermanland
3:21.20050
+1:12.7150
343
D 14
Ester Sundberg
Ångermanland
3:21.20050
+1:12.7150
345
D 13
Jonna Viksell
Medelpad
3:22.20190
+1:13.7290
346
D 13
Elsa Gustafsson
Norrbotten
3:25.20440
+1:16.7540
347
D 13
Thea Forsgren
Ångermanland
3:26.20570
+1:17.7670
348
H 13
Frode Lidfalk
Västerbotten
3:30.20950
+1:21.8050
349
D 13
Elin Östlund Nordin
Ångermanland
3:31.21080
+1:22.8180
350
D 14
Tilde Larsson
Ångermanland
3:35.21440
+1:26.8540
351
H 13
Jacob Birberg
Medelpad
3:37.21620
+1:28.8720
352
D 13
Signe Grimell
Ångermanland
3:39.21860
+1:30.8960
353
D 13
Holly Strindlund
Ångermanland
3:40.21920
+1:31.9020
354
D 14
Isa Kimselius
Stockholm
3:47.22690
+1:38.9790
355
D 13
Lia Nyberg
Medelpad
4:22.26190
+2:13.13290