Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup distans
2022-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 14
3.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andre Jonsson
Norrbotten
10:18.61740
2
Theo Malm
Östergötland
10:23.62260
+5.420
3
Albin Persson
Medelpad
10:26.62530
+7.690
4
Valter Gerle
Göteborg
10:29.62810
+10.970
5
Viktor Kullman
Dalarna
10:40.63990
+22.2150
6
Ville Jutterdal
Östergötland
10:41.64040
+23.2200
7
Adam Svärdfedt
Jämtland Härjedalen
10:41.64070
+23.2230
8
Oskar Jonsson
Västerbotten
10:50.64960
+32.3120
9
Hugo Persson
Jämtland Härjedalen
10:53.65240
+35.3400
10
Vilmer Malm
Västerbotten
11:03.66260
+45.4420
11
Julius Eklund
Uppland
11:05.66410
+46.4570
11
Valdemar Carlsson-steen
Västergötland
11:05.66410
+46.4570
13
Elvin Alvtegen
Jämtland Härjedalen
11:16.67520
+57.5680
14
Elmer Nordlander
Ångermanland
11:17.67620
+58.5780
15
Axel Larsson
Västerbotten
11:17.67650
+59.5810
16
Melker Erlandsson
Västergötland
11:18.67740
+1:00.5900
17
Carl Bärwolf
Dalarna
11:19.67800
+1:00.5960
18
Vilmer Wikström
Jämtland Härjedalen
11:24.68310
+1:05.6470
19
Gustav Norberg
Dalarna
11:24.68330
+1:05.6490
20
EINAR TÖRNBLOM
Västerbotten
11:29.68860
+1:11.7020
21
Viggo Rudklint
Göteborg
11:30.68900
+1:11.7060
22
Gustaf Persson
Bohuslän Dal
11:30.68920
+1:11.7080
23
Melker Alvarsson
Västergötland
11:31.69010
+1:12.7170
24
Sixten Widmark
Örebro Län
11:35.69400
+1:16.7560
25
Gustav Mattsson
Gästrikland
11:35.69450
+1:17.7610
26
Axel Engström
Norrbotten
11:36.69520
+1:17.7680
27
Maximus Stom
Medelpad
11:41.70070
+1:23.8230
28
Oscar Forsberg
Östergötland
11:42.70110
+1:23.8270
29
William Dovander
Stockholm
11:42.70180
+1:24.8340
30
Hjalmar Anderberg
Dalarna
11:43.70270
+1:25.8430
31
Gustav Nilsson
Göteborg
11:45.70490
+1:27.8650
31
Ludvig Johansson
Stockholm
11:45.70490
+1:27.8650
33
Axel Vikman
Uppland
11:46.70530
+1:27.8690
34
Otis Richardsson
Västergötland
11:47.70640
+1:29.8800
35
Nils Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
11:49.70800
+1:30.8960
36
Tim Karmteg
Jämtland Härjedalen
11:49.70850
+1:31.9010
37
Sverre Engström
Västergötland
11:51.71050
+1:33.9210
38
Emil Löfholm
Jämtland Härjedalen
11:53.71270
+1:35.9430
39
Jack Edström
Norrbotten
11:54.71310
+1:35.9470
40
Alvar Lindblom
Jämtland Härjedalen
11:54.71330
+1:35.9490
41
Carl Sjögren
Västergötland
11:55.71450
+1:37.9610
42
Axel Lindblad
Värmland
11:55.71460
+1:37.9620
43
Oscar Johansson
Dalarna
12:00.71990
+1:42.10150
44
Casper Sundström
Gästrikland
12:01.72080
+1:43.10240
45
Herje Olsson
Jämtland Härjedalen
12:06.72520
+1:47.10680
46
Ture Nordgren
Ångermanland
12:06.72560
+1:48.10720
47
Alfred Conradson
Dalarna
12:07.72630
+1:48.10790
48
Axel Högberg
Stockholm
12:10.72940
+1:52.11100
49
Gustav Ramsin
Västergötland
12:10.72980
+1:52.11140
50
Ludvig Burenius
Stockholm
12:10.72990
+1:52.11150
51
Erik Jansson
Uppland
12:11.73060
+1:53.11220
52
Olle Toutin
Jämtland Härjedalen
12:15.73460
+1:57.11620
53
Erik Maripuu
Jämtland Härjedalen
12:16.73520
+1:57.11680
54
Junior Ylipää
Stockholm
12:17.73690
+1:59.11850
55
Ville Malmström
Norrbotten
12:20.73980
+2:02.12140
56
Filip Bergqvist
Västergötland
12:20.73990
+2:02.12150
57
Olle Westervall
Jämtland Härjedalen
12:22.74140
+2:04.12300
58
Rufus Frode
Östergötland
12:24.74390
+2:06.12550
59
Ivar Ahlberg
Stockholm
12:25.74460
+2:07.12620
60
Ruben Eriksson
Norrbotten
12:28.74750
+2:10.12910
61
Albin Persson
Hälsingland
12:28.74780
+2:10.12940
62
Emil Johansson
Västergötland
12:29.74800
+2:10.12960
63
Liam Schånberg
Östergötland
12:31.75030
+2:12.13190
64
Leo Nordin
Ångermanland
12:32.75100
+2:13.13260
65
Elias Bengtsson
Västergötland
12:37.75640
+2:19.13800
66
Edvin Eriksson
Dalarna
12:39.75890
+2:21.14050
67
Maciek Knap
Stockholm
12:40.75970
+2:22.14130
68
Wilmer Salmonsson Bystrand
Jämtland Härjedalen
12:42.76140
+2:24.14300
69
Tim Drakfors
Västergötland
12:43.76260
+2:25.14420
70
Alexander Thalin Navia
Uppland
12:45.76480
+2:27.14640
71
Olle Fischer
Värmland
12:46.76520
+2:27.14680
72
Arvid Karlsson
Stockholm
12:46.76580
+2:28.14740
73
Ville Åberg
Ångermanland
12:47.76620
+2:28.14780
74
Isak Nilsson
Bohuslän Dal
12:47.76690
+2:29.14850
75
Assar Magnusson
Västmanland
13:01.78020
+2:42.16180
76
Alvin Lefdén
Östergötland
13:01.78050
+2:43.16210
77
Sigge Saitton
Ångermanland
13:02.78190
+2:44.16350
78
Oliver Larsson
Västergötland
13:07.78610
+2:48.16770
79
Edvin Olofsson
Ångermanland
13:07.78650
+2:49.16810
80
Alexander Stub
Stockholm
13:12.79160
+2:54.17320
81
Viggo Johansson
Västerbotten
13:20.79950
+3:02.18110
82
Ludwig Grundström
Ångermanland
13:21.80090
+3:03.18250
83
Vilhelm Söderman
Uppland
13:30.80940
+3:12.19100
84
Henning Nordvall
Medelpad
13:36.81540
+3:18.19700
85
Mattias Hafenbuch
Norrbotten
13:38.81710
+3:19.19870
86
Otto Råd
Värmland
13:44.82320
+3:25.20480
87
Hilmer Bergqvist
Ångermanland
13:44.82390
+3:26.20550
88
Victor Sayago Jonsell
Stockholm
13:51.83030
+3:32.21190
89
Vidar Holmbom
Norrbotten
13:58.83760
+3:40.21920
90
Vigor Danielsson
Stockholm
14:02.84110
+3:43.22270
91
Vidar Asp
Stockholm
14:06.84570
+3:48.22730
92
MATKALA NORDLUND Samuel
Medelpad
14:15.85430
+3:56.23590
93
Sixten Österman
Örebro Län
14:17.85620
+3:58.23780
94
Erik Larsson
Uppland
14:23.86220
+4:04.24380
95
Manfred Nordin
Västerbotten
14:25.86440
+4:07.24600
96
Emil Andersson
Norrbotten
14:30.86910
+4:11.25070
97
Loa Nordström
Jämtland Härjedalen
14:33.87260
+4:15.25420
98
Jakob Lønborg
Ångermanland
14:40.87910
+4:21.26070
99
Erik Rosenquist
Stockholm
15:10.90950
+4:52.29110
100
Simon Sjölund
Stockholm
15:38.93740
+5:20.31900
101
Vide Jonsson
Östergötland
16:00.95980
+5:42.34140
102
Eskil Lindblom Yttergård
Medelpad
16:01.96090
+5:43.34250
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)