Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup distans
2022-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 13
3.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Strand
Göteborg
11:33.69230
2
Agnes Liss Berglund
Dalarna
11:48.70770
+15.1440
3
Hedda Fochsen
Stockholm
12:01.72030
+28.2700
4
Alice Bryngelsson
Ångermanland
12:06.72570
+33.3240
5
Lisa Lundberg
Dalarna
12:08.72750
+35.3420
6
Vera Myhlback
Dalarna
12:18.73750
+45.4420
7
Elsie Hördegårdh
Göteborg
12:20.73940
+47.4610
8
Eira Olsson
Bohuslän Dal
12:21.74010
+47.4680
9
Vanja Björk
Ångermanland
12:28.74790
+55.5460
10
Signe Thoresson
Uppland
12:30.74990
+57.5660
11
Filippa Karlsson
Dalarna
12:34.75330
+1:01.6000
12
Maja Sveder
Dalarna
12:35.75460
+1:02.6130
13
Siri Colliander
Uppland
12:35.75490
+1:02.6160
14
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
12:37.75670
+1:04.6340
15
Frida Lauri
Ångermanland
12:38.75740
+1:05.6410
16
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
12:39.75800
+1:05.6470
17
Tilda Sundqvist
Norrbotten
12:41.76000
+1:07.6670
18
Elvira Niva
Norrbotten
12:41.76040
+1:08.6710
19
Agnes Karlsson
Dalarna
12:43.76240
+1:10.6910
20
Thelma Falk
Norrbotten
12:43.76280
+1:10.6950
21
Alma Näsström
Ångermanland
12:50.76910
+1:16.7580
22
Meja Bylund
Uppland
13:01.78050
+1:28.8720
23
Noomi Zeffer
Stockholm
13:06.78530
+1:33.9200
24
Annie Modigs
Dalarna
13:09.78870
+1:36.9540
25
Sofia Otten
Västerbotten
13:15.79430
+1:42.10100
26
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
13:17.79670
+1:44.10340
27
Adina Aidanpää
Norrbotten
13:23.80200
+1:49.10870
28
Olivia Bång
Jämtland Härjedalen
13:25.80430
+1:52.11100
29
Freja Partapuoli
Norrbotten
13:26.80570
+1:53.11240
30
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
13:32.81140
+1:59.11810
31
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
13:33.81220
+1:59.11890
32
Elin Bergman
Dalarna
13:35.81400
+2:01.12070
33
Selma Åberg
Medelpad
13:38.81700
+2:04.12370
34
Märta Mannelqvist
Ångermanland
13:38.81770
+2:05.12440
35
Rebecka Drugge
Norrbotten
13:41.82070
+2:08.12740
36
Edit Valman
Uppland
13:43.82220
+2:09.12890
37
Alva Hedlund
Bohuslän Dal
13:47.82690
+2:14.13360
38
Ethel Noppa
Uppland
13:48.82740
+2:15.13410
39
Sally Johansson
Norrbotten
13:49.82850
+2:16.13520
40
Meja Holmgren-grahn
Medelpad
13:50.82960
+2:17.13630
41
Elsa Sahlman
Ångermanland
13:50.82980
+2:17.13650
42
Idde Fargve Wernersson
Västmanland
13:51.83030
+2:18.13700
43
Tuva Lindberg
Gästrikland
13:54.83350
+2:21.14020
44
Molly Joelsson
Uppland
13:56.83520
+2:22.14190
45
Lovis Fargve Wernersson
Västmanland
13:57.83640
+2:24.14310
46
Anna Zachrisson
Jämtland Härjedalen
13:59.83880
+2:26.14550
47
Alva Hallin
Västergötland
14:01.84090
+2:28.14760
48
Pauline Dahl
Stockholm
14:02.84110
+2:28.14780
49
Julia Wikander
Medelpad
14:11.85040
+2:38.15710
50
Meja Strid
Göteborg
14:17.85670
+2:44.16340
51
Wilma Grubb
Dalarna
14:19.85860
+2:46.16530
52
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
14:19.85870
+2:46.16540
53
Livia Forsberg
Ångermanland
14:25.86470
+2:52.17140
54
Ellen Johansson
Västergötland
14:27.86670
+2:54.17340
55
Moa Persson
Stockholm
14:31.87050
+2:58.17720
56
Tove Anttila
Gästrikland
14:37.87680
+3:04.18350
57
Lovisa Vestman
Ångermanland
14:49.88880
+3:16.19550
58
Moa Hansson
Ångermanland
14:51.89000
+3:17.19670
59
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
14:58.89730
+3:25.20400
60
Marta Björck
Västergötland
14:59.89850
+3:26.20520
61
Lovis Backman
Uppland
15:12.91180
+3:39.21850
62
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
15:14.91300
+3:40.21970
63
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
15:16.91570
+3:43.22240
64
Stella Björk
Västergötland
15:20.91970
+3:47.22640
65
Lovisa Gyllbäck
Stockholm
15:38.93710
+4:04.24380
66
Molly Hedenström
Norrbotten
15:40.93940
+4:07.24610
67
Jennifer Persson
Västergötland
15:40.93990
+4:07.24660
68
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
15:42.94170
+4:09.24840
69
Nellie Axelsson
Ångermanland
15:44.94340
+4:11.25010
70
Natalie Norén
Dalarna
15:53.95270
+4:20.25940
71
Embla Nilsson
Medelpad
16:01.96080
+4:28.26750
72
Jonna Viksell
Medelpad
16:09.96810
+4:35.27480
73
Hanna Wennberg
Gästrikland
16:12.97110
+4:38.27780
74
Elsa Gustafsson
Norrbotten
16:22.98170
+4:49.28840
75
Emma Byström
Ångermanland
16:39.99820
+5:05.30490
76
Lisa Grundström
Västerbotten
16:43.100280
+5:10.30950
77
Greta Wikström Lind
Ångermanland
16:51.101030
+5:18.31700
78
Sara Häggquist
Ångermanland
16:55.101480
+5:22.32150
79
Elin Östlund Nordin
Ångermanland
17:20.103990
+5:47.34660
80
Thea Forsgren
Ångermanland
17:35.105430
+6:02.36100
81
Signe Grimell
Ångermanland
18:13.109290
+6:40.39960
82
Holly Strindlund
Ångermanland
18:39.111820
+7:05.42490
83
Lia Nyberg
Medelpad
24:37.147650
+13:04.78320
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)