Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Intervallstart
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
21:56.131580
87.1p
2
Erik Larsson
IFK Mora SK
22:21.134090
+25.2410
85.4p
3
Axel Werner
IK Stern
22:25.134430
+28.2750
85.2p
4
Nils Bergström
Rehns BK
22:33.135230
+36.3550
84.6p
5
Calle Rune
Täby IS SK
22:56.137510
+59.5830
83.2p
6
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
23:11.139070
+1:14.7390
82.2p
7
Seth Gustafsson
Grava SK
23:24.140310
+1:27.8630
81.4p
8
Axel Erixon
Grava SK
23:25.140470
+1:28.8790
81.3p
9
Olle Andersson
Ulricehamns IF
23:25.140480
+1:29.8800
81.3p
10
Jens Junes
IFK Umeå
23:27.140690
+1:31.9010
81.2p
11
Victor Berglund
Duveds IF
23:29.140800
+1:32.9120
81.1p
12
Albin Augustsson
IFK Mora SK
23:31.141050
+1:34.9370
81.0p
13
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
23:31.141070
+1:34.9390
81.0p
14
Isak Lundholm
Täfteå IK
23:32.141170
+1:35.9490
80.9p
15
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
23:37.141660
+1:40.9980
80.6p
16
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
23:38.141780
+1:42.10100
80.5p
17
Albin Gezelius
IFK Mora SK
23:44.142330
+1:47.10650
80.2p
18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
23:44.142370
+1:47.10690
80.2p
19
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
23:46.142540
+1:49.10860
80.1p
20
Hjalmar Berg
Sunne SLF
23:52.143130
+1:55.11450
79.7p
21
Kasper Olsen
Grava SK
23:53.143230
+1:56.11550
79.7p
22
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
23:53.143290
+1:57.11610
79.6p
23
Leo Svahn
Östersunds SK
24:00.143960
+2:03.12280
79.2p
24
Martin Blomberg
Lycksele IF
24:01.144050
+2:04.12370
79.2p
25
Gustav Hedström
Östersunds SK
24:05.144450
+2:08.12770
79.0p
26
Ludvig Berg
Rehns BK
24:06.144540
+2:09.12860
78.9p
27
Erik Fransson
Borås SK
24:10.144960
+2:13.13280
78.7p
28
Markus Almgren
IFK Mora SK
24:15.145400
+2:18.13720
78.4p
29
Melker Nordgren
Falu IK
24:15.145420
+2:18.13740
78.4p
29
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
24:15.145420
+2:18.13740
78.4p
31
Nils Sjöberg
OK Landehof
24:19.145830
+2:22.14150
78.2p
32
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
24:20.145960
+2:23.14280
78.1p
33
Gustav Pålsson
Östersunds SK
24:32.147110
+2:35.15430
77.5p
34
Jonas Lenz
Matfors SK
24:33.147250
+2:36.15570
77.4p
35
Oskar Algotsson
Åsarna IK
24:33.147280
+2:37.15600
77.4p
36
Tor Rönnestrand
Ås IF
24:38.147710
+2:41.16030
77.1p
37
Hugo Sjögren
Tranemo IF
24:39.147880
+2:43.16200
77.0p
38
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
24:41.148010
+2:44.16330
77.0p
39
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
24:44.148310
+2:47.16630
76.8p
40
Axel Karlsson
Täby IS SK
24:44.148350
+2:47.16670
76.8p
41
Hampus Björck
IFK Umeå
24:47.148660
+2:50.16980
76.6p
42
Birk Blomqvist
Rehns BK
24:48.148720
+2:51.17040
76.6p
43
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
24:48.148780
+2:52.17100
76.6p
44
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
24:51.149090
+2:55.17410
76.4p
45
Albin Nyqvist
OK Landehof
24:53.149220
+2:56.17540
76.3p
46
Albin Källiden
Granbergsdals IF
24:58.149710
+3:01.18030
76.1p
47
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
24:58.149780
+3:02.18100
76.0p
48
Kalle Georgsson
Högbo GIF
25:02.150190
+3:06.18510
75.8p
49
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
25:03.150270
+3:06.18590
75.8p
50
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
25:05.150480
+3:09.18800
75.6p
51
Viktor Holmgren
Täfteå IK
25:08.150760
+3:11.19080
75.5p
52
Filip Strand
Domnarvets GOIF
25:16.151590
+3:20.19910
75.1p
53
Måns Olsen
Grava SK
25:19.151840
+3:22.20160
74.9p
54
Harald Ekenberg
IK Stern
25:26.152510
+3:29.20830
74.6p
55
Anders Dahl
Alnö SK
25:27.152630
+3:30.20950
74.5p
56
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
25:28.152720
+3:31.21040
74.5p
57
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
25:30.152970
+3:33.21290
74.4p
58
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
25:33.153210
+3:36.21530
74.2p
59
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
25:34.153380
+3:38.21700
74.1p
60
Axel Mannelqvist
Vårby IK
25:35.153410
+3:38.21730
74.1p
61
Albin Blomberg
Rehns BK
25:37.153630
+3:40.21950
74.0p
62
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
25:38.153720
+3:41.22040
74.0p
63
Oskar Lundberg
Borås SK
25:38.153790
+3:42.22110
73.9p
64
Adrian Skiöld
Borås SK
25:40.153950
+3:43.22270
73.9p
65
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
25:49.154870
+3:52.23190
73.4p
66
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
25:51.155020
+3:54.23340
73.3p
67
Karl-filip Köld
Medåkers IF
25:56.155550
+3:59.23870
73.1p
68
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
25:57.155630
+4:00.23950
73.0p
69
Laban Nordin
Vårby IK
26:10.156930
+4:13.25250
72.4p
70
Lukas Karlberg
IK Rex
26:19.157830
+4:22.26150
72.0p
71
Erik Bryne
Domnarvets GOIF
26:23.158230
+4:26.26550
71.8p
72
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
26:34.159340
+4:37.27660
71.2p
73
Bruno Dettmann
Orsa SK
26:36.159550
+4:39.27870
71.1p
74
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
26:43.160260
+4:46.28580
70.8p
75
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
26:50.160910
+4:53.29230
70.5p
76
David Musslinder
Falköpings AIK SK
27:03.162240
+5:06.30560
69.9p
77
Arve Lignell
Lucksta IF
27:10.162940
+5:13.31260
69.6p
78
Melker Eklund
Vårby IK
27:25.164410
+5:28.32730
68.9p
79
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
27:45.166450
+5:48.34770
68.1p
80
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
27:48.166710
+5:51.35030
68.0p
81
Anton Henriksson
Rehns BK
27:57.167600
+6:00.35920
67.6p
82
Isac Morin
Utrikes SK
28:19.169840
+6:22.38160
66.6p
83
Elias Pedersen
Åsarna IK
28:39.171810
+6:42.40130
65.8p
84
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
31:41.190030
+9:44.58350
59.3p
-
Markus Melén
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)