Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemo Midnight SkiMarathon
2022-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Eklöf
Team Ramudden
1:46:55.641410
86.3p
2
Marcus Johansson
Lager 157
1:48:08.648760
+1:13.7250
85.2p
3
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:52:48.676730
+5:53.35220
81.3p
4
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:54:03.684230
+7:08.42720
80.3p
5
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:55:07.690650
+8:12.49140
79.5p
6
Emanuel Elmersson
Ski Team Göhlins
1:55:54.695360
+8:59.53850
78.9p
7
Ragnar Hellsvik
OK Alehof
1:55:55.695410
+9:00.53900
78.9p
8
Marcus Ullman
OK Alehof
1:56:09.696800
+9:13.55290
78.7p
9
Andreas Lundh
Halmstads Skidklubb
1:56:14.697310
+9:19.55800
78.6p
10
Elias Andersson
Ski Team Göhlins
1:56:58.701710
+10:03.60200
78.1p
11
Erik Johansson
Tranemo IF
1:57:53.707200
+10:57.65690
77.4p
12
Erik Backlund
Äspereds IF
1:58:10.708990
+11:15.67480
77.2p
13
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:59:12.715180
+12:17.73670
76.5p
14
Hampus Erndin
Nybro Ski
1:59:15.715440
+12:20.73930
76.4p
15
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
2:00:02.720130
+13:07.78620
75.9p
16
Axel Björkman
IF Hallby SOK
2:00:02.720130
+13:07.78620
75.9p
17
Linus Jinnesjö
Ulricehamns IF
2:01:17.727620
+14:22.86110
75.0p
18
Isak Nilsson
Ski Team Göhlins
2:02:03.732270
+15:08.90760
74.5p
19
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
2:02:27.734630
+15:32.93120
74.3p
20
Robin Larsson
OK Alehof
2:03:14.739330
+16:19.97820
73.7p
21
Henrik Litzell
Hestra IF
2:04:00.743980
+17:05.102470
73.2p
22
Andreas Bengtsson
Hestra IF
2:04:07.744640
+17:12.103130
73.2p
23
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:05:38.753720
+18:43.112210
72.2p
24
Martin Melin
OK Kullingshof
2:06:43.760270
+19:48.118760
71.5p
25
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:09:26.776520
+22:31.135010
69.9p
26
Emil Göhlin
Ski Team Göhlins
2:09:27.776600
+22:31.135090
69.9p
27
Christian Ragnar
Berga SOK
2:09:48.778700
+22:52.137190
69.7p
28
Per Larsson
Kungsäters IF
2:09:56.779590
+23:01.138080
69.6p
29
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:11:08.786750
+24:13.145240
68.9p
30
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:13:30.800940
+26:35.159430
67.6p
31
Alexander Lundh
Halmstads Skidklubb
2:14:18.805710
+27:23.164200
67.1p
32
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
2:14:31.807090
+27:36.165580
67.0p
33
Andreas Markeby
Halmstad OK
2:16:05.816420
+29:10.174910
66.2p
34
Daniel Johansson
Varberg
2:16:15.817400
+29:19.175890
66.1p
35
Robin Sundqvist
IK Stern
2:16:39.819840
+29:44.178330
65.9p
36
Anders Molander
Hestra IF
2:16:54.821320
+29:59.179810
65.7p
37
Niklas Skoog
Göteborg
2:17:44.826310
+30:49.184800
65.3p
38
Alfred Derke
Ski Team Göhlins
2:18:54.833360
+31:59.191850
64.7p
39
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:20:17.841620
+33:22.200110
64.0p
40
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:20:44.844390
+33:49.202880
63.8p
41
Henrik Eric Rönnmark
Ulricehamn
2:20:59.845850
+34:04.204340
63.7p
42
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:21:12.847170
+34:17.205660
63.6p
43
Magnus Hofwing
IF Hallby SOK
2:22:17.853630
+35:22.212120
63.1p
44
Anders Johansson
Dalstorps IF
2:23:40.861960
+36:45.220450
62.4p
45
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
2:23:40.861990
+36:45.220480
62.4p
46
Fredrik Larsson
Team Walle SK
2:24:05.864480
+37:10.222970
62.2p
47
Richard Ahlstedt
Halmstad
2:25:31.873070
+38:36.231560
61.5p
48
William Fälth
Umara SC
2:25:41.874090
+38:46.232580
61.5p
49
Jan Evertsson
IK Trasten
2:25:42.874110
+38:47.232600
61.5p
50
Andreas Karlsson
Umara SC
2:26:44.880350
+39:49.238840
61.0p
51
Andreas Stenberg
IK Stern
2:26:47.880610
+39:52.239100
61.0p
52
Andreas Nilsson
Nybro Ski
2:27:57.887650
+41:02.246140
60.4p
53
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:28:12.889180
+41:17.247670
60.3p
54
Josef Habbe
Varberg
2:28:27.890650
+41:32.249140
60.2p
55
Martin Bergqlin
IK Stern
2:29:04.894350
+42:09.252840
60.0p
56
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:29:56.899500
+43:00.257990
59.6p
57
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:30:57.905640
+44:02.264130
59.2p
58
Robin Larsen
IK Stern
2:31:56.911550
+45:01.270040
58.7p
59
Emil Carlson
Åf SK
2:32:55.917490
+46:00.275980
58.3p
60
Eskil Mattsson
Lerums SOK
2:33:12.919190
+46:17.277680
58.2p
61
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:33:30.920970
+46:35.279460
58.1p
62
Andreas Eckerberg Standar
OK Alehof
2:35:36.933500
+48:40.291990
57.3p
63
Anders Jakobsson
Nybro Ski
2:35:52.935160
+48:57.293650
57.1p
64
Jörgen Eriksson
Tranemo IF
2:37:44.946310
+50:49.304800
56.4p
65
Alexander Johansson
Burseryds IF
2:39:20.955900
+52:24.314390
55.8p
66
Markus Eliasson
SOK 68
2:41:28.968740
+54:33.327230
55.0p
67
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:41:36.969520
+54:41.328010
55.0p
68
Per Waltersson
Tranemo IF
2:42:27.974690
+55:32.333180
54.7p
69
Robert Lindqvist
Gnosjö FK
2:42:49.976810
+55:54.335300
54.5p
70
Martin Engvall
Kungsäters IF
2:43:46.982530
+56:51.341020
54.2p
71
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:44:25.986420
+57:30.344910
54.0p
72
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:46:23.998290
+59:28.356780
53.3p
73
Björn Andersson
ASK Växjö
2:46:45.1000400
+59:49.358890
53.2p
74
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
2:48:12.1009160
+1:01:17.367650
52.7p
75
Mikael Johansson
Burseryds IF
2:48:22.1010180
+1:01:27.368670
52.6p
76
Magnus Jansson
IK Stern
2:49:54.1019320
+1:02:59.377810
52.1p
77
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:49:59.1019880
+1:03:04.378370
52.1p
78
John Eriksson
Mark
2:51:59.1031830
+1:05:04.390320
51.4p
79
Anders Besterman
IK Trenne
2:57:30.1064900
+1:10:34.423390
49.7p
80
Magnus Lövgren
IK Trasten
3:12:06.1152510
+1:25:11.511000
45.7p
81
Magnus Gassner
Högaborgs Athleter
3:14:25.1166470
+1:27:30.524960
45.2p
82
Christopher Lyrbo
Nybro Ski
3:14:28.1166710
+1:27:33.525200
45.1p
83
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
3:19:23.1196230
+1:32:28.554720
44.0p
84
Mats Johansson
Hjärnarps Gh OL
3:34:30.1286910
+1:47:35.645400
40.7p
85
Niklas Rikardson
Krogsereds IK
3:43:00.1337910
+1:56:05.696400
39.1p
86
Rikard Silverhöjd
Burseryds IF
3:47:38.1365740
+2:00:43.724230
38.2p
87
Daniel Rosén Älverbrandt
Mark
3:47:59.1367800
+2:01:03.726290
38.2p
-
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Måns Larsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Mats Öhrstig
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
Fredrik Windell
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
Johan Didron
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Axel Broms
Ski Team Göhlins
23:59:58.8639700
-
Robert Frederiksen
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Patrik Sigurdh
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Jerker Fritzell
SK Hylte
23:59:58.8639700
-
Alexander Höyer
IK Stern
23:59:58.8639700
-
David Jönsson
SWE
23:59:58.8639700
-
Patrik Olofsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Andreas Kvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Anders Lilja
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Nils Rydberg
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Cai Vogl
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Marcus Svarén
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Johan Magnusson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Jonas Bengtsson
Svenljunga IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)