Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2022-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jennifer Andersson
IFK Skövde SK
2:52:09.1032890
47.7p
2
Karin Andersson
Skövde
3:03:44.1102330
+11:34.69340
44.3p
3
Camilla Josefsson
Tranemo IF
3:23:34.1221320
+31:24.188330
39.5p
4
Elin Källman
Trollhättan
3:25:19.1231880
+33:09.198890
39.1p
5
Lotta Johansson
Ryda SK
3:25:48.1234720
+33:38.201730
39.0p
6
Gabriella Karlsson
Mölnlycke IF
3:28:36.1251540
+36:26.218550
38.5p
7
Malin Kellerth Janeke
Axa SC
3:30:08.1260750
+37:58.227760
38.1p
8
Elin Ingvarsson
Elmhults SC
3:33:15.1279460
+41:05.246470
37.5p
9
Amanda Svensson
Ätrans IF
3:37:29.1304860
+45:19.271870
36.7p
10
Petronella Svenningsson
Hestra SSK
3:37:36.1305550
+45:26.272560
36.7p
11
Malin Fischer
Nässjö SF
3:37:55.1307450
+45:45.274460
36.6p
12
Lisa Hahlin
OK Denseln
3:40:23.1322220
+48:13.289230
36.2p
13
Josefine Andersson
Högaborgs Athleter
3:45:38.1353790
+53:29.320800
35.2p
14
Sara Gotting
Grönahögs IK
3:46:23.1358270
+54:13.325280
35.1p
15
Kristina Helmrot
Karlstad
3:54:23.1406290
+1:02:14.373300
33.8p
16
Helena Hedelin
Borås
3:55:05.1410430
+1:02:55.377440
33.7p
17
Maria Trulsson
Härlövs IF
3:55:14.1411370
+1:03:04.378380
33.7p
18
Kristina Berggren
Mölndal
3:56:56.1421560
+1:04:46.388570
33.4p
19
Ida Söderlund
Stockholm
3:58:02.1428140
+1:05:52.395150
33.2p
20
Sofia Mörtsell
Ätrans IF
3:58:19.1429860
+1:06:09.396870
33.2p
21
Jonathan Sjögren
Onsala
3:59:24.1436350
+1:07:14.403360
33.0p
22
Emma Nyström Svensson
Göteborgs SK
3:59:31.1437010
+1:07:21.404020
33.0p
23
Linn Sundin
OK Nackhe
4:01:51.1451060
+1:09:41.418070
32.7p
24
Johanna Linde
IF Ski Team Skåne
4:02:04.1452310
+1:09:54.419320
32.6p
25
Lina Hermansson
Ulricehamn
4:02:07.1452630
+1:09:57.419640
32.6p
26
Josefin Johnsson
Borås
4:03:37.1461680
+1:11:27.428690
32.4p
27
Maria Andersson
Axa SC
4:12:26.1514550
+1:20:16.481560
31.2p
28
Isabelle Burström
Göteborgs SK
4:17:23.1544210
+1:25:13.511220
30.5p
29
Maria Fröling
IK Stern
4:19:23.1556270
+1:27:13.523280
30.3p
30
Marie Montan
SK Hylte
4:21:05.1566400
+1:28:55.533410
30.0p
31
Tuuli Saari
FK Herkules
4:21:17.1567690
+1:29:08.534700
30.0p
32
Elin Bennet Hansson
IFK Helsingborg
4:23:28.1580770
+1:31:18.547780
29.7p
33
Maria Hellerup Olsen
IFK Helsingborg
4:23:32.1581140
+1:31:22.548150
29.7p
34
Josefin Börjesson
Göteborg
4:30:38.1623700
+1:38:28.590710
28.9p
35
Emma Andersson
Axa SC
4:31:28.1628740
+1:39:18.595750
28.8p
36
Jennie Lundberg
Axa SC
4:36:18.1657780
+1:44:08.624790
28.2p
37
Märtha Landén
Varberg
4:41:40.1689950
+1:49:30.656960
27.7p
38
Anna Sundin
Göteborg
4:41:42.1690150
+1:49:32.657160
27.7p
39
Linn Gustafsson
Varberg
4:42:02.1692170
+1:49:52.659180
27.6p
-
Anna-Carin Berggren
Göteborg
23:59:58.8639700
-
Jenny Heimrot Kvint
Varberg
23:59:58.8639700
-
Malin Sjöholm
Varberg
23:59:58.8639700
-
Amalia Larsson Hurtig
Svaide-Roma SOK
23:59:58.8639700
-
Klara Persson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Sara Johansson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Marie Steinstö
Stockholm
23:59:58.8639700
-
Tove Jonsson
Trollhättan
23:59:58.8639700
-
Karin Ingman
Ödeshögs SK
23:59:58.8639700
-
Lisa Angervall
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Anna Sundström
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
Amanda Svensson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Karin Lundin
Råå
23:59:58.8639700
-
Ann-charlotte Tinebo
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
Inger Ebbesson
SK Hylte
23:59:58.8639700
-
Alexandra Fridell
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Ellen Larsson
Gränna
23:59:59.8639800
-
Linda Lundgren
Jönköping
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)