Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2022-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:56:01.696000
76.0p
2
Magnus Hamp
IK Stern
1:59:27.716620
+3:26.20520
73.4p
3
Viktor Josefsson
Forserums SOK
2:00:27.722680
+4:26.26580
72.6p
4
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
2:01:40.729960
+5:39.33860
71.7p
5
Christian Ragnar
Berga SOK
2:01:43.730200
+5:42.34100
71.7p
6
Tobias Westman
Göteborgs SK
2:06:07.756640
+10:06.60540
68.7p
7
Fredric Killén
No Club
2:07:42.766120
+11:41.70020
67.7p
8
David Ranfalk
IK Stern
2:11:02.786140
+15:01.90040
65.6p
9
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:11:04.786300
+15:03.90200
65.6p
10
Pär Ekelund
Borås SK
2:11:05.786490
+15:04.90390
65.6p
11
Per Larsson
Kungsäters IF
2:11:42.790120
+15:41.94020
65.2p
12
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:14:01.804000
+18:00.107900
63.9p
13
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:14:22.806160
+18:21.110060
63.7p
14
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:16:42.820170
+20:41.124070
62.4p
15
Peter Håkansson
ASK Växjö
2:22:07.852620
+26:06.156520
59.6p
16
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:23:22.860160
+27:21.164060
59.0p
17
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:25:44.874360
+29:43.178260
57.9p
18
Jakob Dannemark
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:26:44.880340
+30:43.184240
57.4p
19
Fredrik Tyrberg
Axa SC
2:26:56.881520
+30:55.185420
57.3p
20
Markus Petré
IK Nocout.se
2:27:27.884630
+31:26.188530
57.1p
21
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:27:58.887710
+31:57.191610
56.8p
22
Tobias Eriksson
IK Stern
2:28:15.889450
+32:14.193350
56.7p
23
Markus Eskilson
IK Nocout.se
2:30:17.901680
+34:16.205580
55.8p
24
David Johansson
Axa SC
2:31:55.911440
+35:54.215340
55.1p
25
Magnus Karlsson Thelm
Axa SC
2:32:34.915360
+36:33.219260
54.9p
26
Mattias Höjman
Halmstad Triathlon Och Multisport
2:34:44.928340
+38:43.232240
54.0p
27
Michael Levinsson
Hestra IF
2:36:41.940050
+40:40.243950
53.2p
28
Daniel Nyqvist
Brittatorps Tk
2:38:18.949710
+42:17.253610
52.6p
29
Mikael Krantz
30k Skövde
2:39:33.957230
+43:32.261130
52.1p
30
Per Olofsson
Sisu Forshaga SK
2:44:14.985330
+48:13.289230
50.4p
31
Marcus Sjöberg
IK Stern
2:46:56.1001540
+50:55.305440
49.4p
32
Henrik Lindström
ASK Växjö
2:48:04.1008370
+52:03.312270
49.1p
33
Martin Voss
Fritsla Vik
2:49:49.1018860
+53:48.322760
48.5p
34
David Andersson
No Club
2:55:20.1051950
+59:19.355850
46.8p
35
Christoffer Persson
IK Ymer
2:57:44.1066350
+1:01:43.370250
46.0p
36
Mattias Lövgren
Linköpings SK
2:59:41.1078090
+1:03:40.381990
45.5p
37
Stefan Håkansson
OK Lindena
3:03:36.1101590
+1:07:35.405490
44.4p
38
Marcus Aronsson
Uddevalla SK
3:06:37.1119630
+1:10:36.423530
43.6p
39
Johan Moreau
IK Stern
3:06:46.1120540
+1:10:45.424440
43.5p
40
Fredrik Dyrkell
Hestra IF
3:10:56.1145500
+1:14:55.449400
42.5p
41
Johannes Larsson
Kungälv
3:16:30.1178910
+1:20:29.482810
41.1p
42
Henrik Nilsson
ASK Växjö
3:32:21.1274020
+1:36:20.577920
37.7p
-
Björn Westerström
Kimstad GOIF
23:59:58.8639700
-
Fredrik Runesson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Anders Wadman
Arvika IS
23:59:58.8639700
-
Erik Aronsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Emanuell Cedertamm
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Carl-fredrik Ahnsberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Jonas Sörensson
Umara SC
23:59:59.8639800
-
Johan Stigbäck
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)