Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2022-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:07:23.764200
75.3p
2
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
2:10:21.782000
+2:58.17700
73.1p
3
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:10:35.783400
+3:12.19100
72.9p
4
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:12:37.795600
+5:14.31300
71.5p
5
Espen Granlund
Norway
2:15:14.811300
+7:51.47000
69.7p
6
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:17:40.825900
+10:17.61600
68.2p
7
Torgeir Haug
Friluftsfrämjandet Lövångers Lokalavdel...
2:17:41.826000
+10:18.61700
68.1p
8
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:18:28.830700
+11:05.66400
67.7p
9
Joakim Carlsson
IK Stern
2:18:29.830800
+11:06.66500
67.6p
10
Andreas Andersson
Tunafors SK
2:20:13.841200
+12:50.76900
66.6p
11
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:21:33.849200
+14:10.84900
65.8p
12
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:27:15.883400
+19:52.119100
62.6p
13
Nicklas Ranström
Sunne SLF
2:27:21.884000
+19:58.119700
62.6p
14
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:29:59.899800
+22:36.135500
61.2p
15
Veine Persson
Brandsbols SK
2:30:02.900100
+22:39.135800
61.2p
16
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:33:16.919500
+25:53.155200
59.6p
17
Alexander Janse
Sunnansjö IK
2:34:11.925000
+26:48.160700
59.1p
18
Per Sundholm
IFK Mora SK
2:35:11.931000
+27:48.166700
58.7p
19
Martin Othozon
Falun Borlänge SK
2:35:56.935500
+28:33.171200
58.3p
20
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:37:40.945900
+30:17.181600
57.5p
21
Henrik Wahlberg
Axa SC
2:40:19.961800
+32:56.197500
56.4p
22
Lars-Olof Leander
Grava SK
2:42:46.976500
+35:23.212200
55.3p
23
Todor Lillevars
IK Stern
2:42:49.976800
+35:26.212500
55.3p
24
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:43:33.981200
+36:10.216900
55.0p
25
Johan Olsson
Brännebrona SK
2:46:56.1001500
+39:33.237200
53.7p
26
Ingar Thorgrimsbo
Norway
2:47:43.1006200
+40:20.241900
53.4p
27
Patrik Horner
Grava SK
2:49:01.1014000
+41:38.249700
52.9p
28
Oliver Günther
IK Jarl Rättvik
2:55:32.1053100
+48:09.288800
50.5p
29
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
3:07:20.1123900
+59:57.359600
46.7p
30
Niss Jonas Carlsson
Gefle FF
3:10:51.1145000
+1:03:28.380700
45.7p
31
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
3:13:49.1162800
+1:06:26.398500
44.9p
32
Daniel Mifsud
SK Leksand
3:20:08.1200700
+1:12:45.436400
43.2p
33
Karl Erik Källerö
Axa SC
3:59:46.1438500
+1:52:23.674200
35.1p
34
Bengt B Hansson
Malungs SLK
4:18:20.1549900
+2:10:57.785600
32.2p
-
Patrik Clasén
Saléns IF
23:59:58.8639700
-
Magnus Boberg
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Per-olof Rosén
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)