Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2022-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tony Björnbakken
Norway
2:05:57.755600
76.4p
2
John Enander
Ulricehamns IF
2:05:59.755800
+2.100
76.4p
3
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:07:17.763600
+1:20.7900
75.4p
4
Tobias Johansson
Axa SC
2:07:19.763800
+1:22.8100
75.4p
5
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:13:22.800100
+7:25.44400
71.0p
6
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:18:23.830200
+12:26.74500
67.7p
7
Marcus Hellmark
Rävdun SK
2:18:27.830600
+12:30.74900
67.7p
8
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:22:06.852500
+16:09.96800
65.5p
9
Martin Männer
Göteborgs SK
2:23:14.859300
+17:17.103600
64.8p
10
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:23:58.863700
+18:01.108000
64.4p
11
Kenneth Odden
Norway
2:24:34.867300
+18:37.111600
64.1p
12
Lennart Holmer
Lima IF
2:24:36.867500
+18:39.111800
64.1p
13
Fredrik Runesson
IK Stern
2:27:32.885100
+21:35.129400
62.5p
14
Mats Johannesson
Mölndal Outdoor IF
2:30:13.901200
+24:16.145500
61.1p
15
Mattias Johansson
Rävdun SK
2:34:01.924000
+28:04.168300
59.2p
16
Andreas Elofsson
Bjursås IK
2:35:46.934500
+29:49.178800
58.4p
17
Daniel Udd
Venjans AIK
2:39:51.959000
+33:54.203300
56.6p
18
Erik Ceder
Saléns IF
2:41:17.967600
+35:20.211900
56.0p
19
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:41:55.971400
+35:58.215700
55.7p
20
Johan Gustafsson
Tunafors SK
2:42:43.976200
+36:46.220500
55.4p
21
Emil Engman
Falu IK
2:44:15.985400
+38:18.229700
54.7p
22
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:44:25.986400
+38:28.230700
54.7p
23
Daniel Svensson
Borgstena IF
2:52:13.1033200
+46:16.277500
51.7p
24
Fredrik Lund
Bengtsfors Bois
2:55:55.1055400
+49:58.299700
50.4p
25
Stefan Kastenman
SOK Träff
2:59:32.1077100
+53:35.321400
49.2p
26
Reine Jacobsson
Saléns IF
3:05:17.1111600
+59:20.355900
47.3p
27
Andreas Holm
Magra IS
3:22:04.1212300
+1:16:07.456600
42.7p
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Härdin
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
Erik Jansson
Axa SC
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)