Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2022-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Filip Danielsson
Falun Borlänge SK
1:57:09.702800
84.1p
2
H 21
Olle Kalered
Stora Tuna IK SK
1:57:11.703000
+2.100
84.1p
3
H 21
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:58:45.712400
+1:36.9500
82.6p
3
H 21
Bruno Dettmann
Orsa SK
1:58:45.712400
+1:36.9500
82.6p
5
H 21
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:59:26.716500
+2:17.13600
82.0p
6
H 21
Tobias Köpman
IFK Mora SK
2:01:10.726900
+4:01.24000
80.4p
6
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:01:10.726900
+4:01.24000
80.4p
8
H 21
Tobias Andervang
Fritsla Vik
2:01:11.727000
+4:02.24100
80.4p
9
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:01:14.727300
+4:05.24400
80.3p
10
H 21
Erik Lundell
IF Hagen SK
2:02:13.733200
+5:04.30300
79.5p
11
H 21
Måns Larsson
Ulricehamns IF
2:02:21.734000
+5:12.31100
79.4p
12
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:02:22.734100
+5:13.31200
79.4p
12
H 35
Linus Jinnesjö
Ulricehamns IF
2:02:22.734100
+5:13.31200
79.4p
14
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:02:54.737300
+5:45.34400
78.9p
15
H 35
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:03:28.740700
+6:19.37800
78.4p
16
H 21
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:04:50.748900
+7:41.46000
77.3p
17
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
2:04:57.749600
+7:48.46700
77.2p
18
H 40
Tony Björnbakken
Norway
2:05:57.755600
+8:48.52700
76.4p
19
H 40
John Enander
Ulricehamns IF
2:05:59.755800
+8:50.52900
76.4p
20
H 21
Patric Wilhelmsson
Norbergs Ck
2:06:00.755900
+8:51.53000
76.4p
21
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:07:17.763600
+10:08.60700
75.4p
22
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:07:18.763700
+10:09.60800
75.4p
23
H 40
Tobias Johansson
Axa SC
2:07:19.763800
+10:10.60900
75.4p
24
H 35
Andreas Mannberg
Malungs IF
2:07:20.763900
+10:11.61000
75.3p
25
H 45
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:07:23.764200
+10:14.61300
75.3p
26
H 21
Alexander Thudeen
Sya SK
2:07:25.764400
+10:16.61500
75.3p
27
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:09:28.776700
+12:19.73800
73.7p
28
H 45
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
2:10:21.782000
+13:12.79100
73.1p
29
H 45
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:10:35.783400
+13:26.80500
72.9p
29
H 50
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:10:35.783400
+13:26.80500
72.9p
31
H 55
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:11:36.789500
+14:27.86600
72.2p
32
H 45
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:12:37.795600
+15:28.92700
71.5p
33
H 35
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:12:53.797200
+15:44.94300
71.3p
34
H 21
Tony Persson
Brandsbols SK
2:12:57.797600
+15:48.94700
71.3p
35
H 21
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
2:13:14.799300
+16:05.96400
71.1p
36
H 40
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:13:22.800100
+16:13.97200
71.0p
37
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:13:33.801200
+16:24.98300
70.8p
38
H 21
Erik Danielsson
Norrbärke SK
2:15:00.809900
+17:51.107000
69.9p
38
H 35
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:15:00.809900
+17:51.107000
69.9p
40
H 55
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:15:07.810600
+17:58.107700
69.8p
41
H 45
Espen Granlund
Norway
2:15:14.811300
+18:05.108400
69.7p
42
H 21
Hampus Erndin
Nybro Ski
2:15:48.814700
+18:39.111800
69.3p
43
H 21
Johan Öhrn
Falun Borlänge SK
2:17:12.823100
+20:03.120200
68.4p
44
H 21
Adam Burström
SK Järven
2:17:16.823500
+20:07.120600
68.4p
45
H 45
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:17:40.825900
+20:31.123000
68.2p
46
H 45
Torgeir Haug
Friluftsfrämjandet Lövångers Lokalavdel...
2:17:41.826000
+20:32.123100
68.1p
46
H 50
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:17:41.826000
+20:32.123100
68.1p
48
H 21
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:17:57.827600
+20:48.124700
68.0p
49
H 55
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:18:20.829900
+21:11.127000
67.7p
50
H 21
Isak Åhström
Råda IK
2:18:23.830200
+21:14.127300
67.7p
50
H 40
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:18:23.830200
+21:14.127300
67.7p
52
H 21
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
2:18:24.830300
+21:15.127400
67.7p
53
H 40
Marcus Hellmark
Rävdun SK
2:18:27.830600
+21:18.127700
67.7p
54
H 45
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:18:28.830700
+21:19.127800
67.7p
55
H 45
Joakim Carlsson
IK Stern
2:18:29.830800
+21:20.127900
67.6p
56
H 21
Daniel Söderlund
Malungs IF
2:19:31.837000
+22:22.134100
67.0p
57
H 21
Erik Boklund
Stora Skedvi IK
2:19:43.838200
+22:34.135300
66.9p
58
H 55
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:20:09.840800
+23:00.137900
66.6p
59
H 45
Andreas Andersson
Tunafors SK
2:20:13.841200
+23:04.138300
66.6p
60
H 21
Atle Ager
Axa SC
2:20:35.843400
+23:26.140500
66.4p
61
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:20:57.845600
+23:48.142700
66.1p
62
H 21
David Erndin
Nybro Ski
2:21:23.848200
+24:14.145300
65.9p
63
H 45
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:21:33.849200
+24:24.146300
65.8p
64
H 50
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:22:04.852300
+24:55.149400
65.5p
65
H 21
Alexander Rosenbaum
Eds SK
2:22:06.852500
+24:57.149600
65.5p
65
H 40
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:22:06.852500
+24:57.149600
65.5p
67
H 35
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
2:22:28.854700
+25:19.151800
65.3p
68
H 21
Johan Wennberg
Grava SK
2:23:09.858800
+26:00.155900
64.9p
69
H 40
Martin Männer
Göteborgs SK
2:23:14.859300
+26:05.156400
64.8p
70
H 21
Anders Sjöberg
Källbottens IK
2:23:47.862600
+26:38.159700
64.5p
71
H 21
Ted Fredriksson
Storvreta IK
2:23:52.863100
+26:43.160200
64.5p
72
H 21
Leo Larsen
Sundbybergs IK
2:23:55.863400
+26:46.160500
64.4p
73
H 40
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:23:58.863700
+26:49.160800
64.4p
74
H 35
Simon Hodler
Axa SC
2:24:00.863900
+26:51.161000
64.4p
75
H 55
Jonas Åhström
Råda IK
2:24:02.864100
+26:53.161200
64.4p
76
H 40
Kenneth Odden
Norway
2:24:34.867300
+27:25.164400
64.1p
77
H 21
Mårten Dalmans
Malungs IF
2:24:35.867400
+27:26.164500
64.1p
78
H 40
Lennart Holmer
Lima IF
2:24:36.867500
+27:27.164600
64.1p
79
H 35
Andreas Toresson Nygårds
Malungs IF
2:24:51.869000
+27:42.166100
63.9p
80
H 55
Olle Olsson
SK Bore
2:25:15.871400
+28:06.168500
63.7p
81
H 21
Patrik Olsson
Malungs IF
2:25:24.872300
+28:15.169400
63.6p
82
H 35
Anton Trotzig
Saléns IF
2:25:33.873200
+28:24.170300
63.5p
83
H 50
Peter Karlsson
Tunafors SK
2:25:53.875200
+28:44.172300
63.3p
84
H 21
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:26:38.879700
+29:29.176800
62.9p
85
H 21
Viktor Kastanius
Ulricehamns IF
2:26:45.880400
+29:36.177500
62.9p
86
H 21
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:27:07.882600
+29:58.179700
62.7p
87
H 55
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:27:11.883000
+30:02.180100
62.6p
88
H 45
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:27:15.883400
+30:06.180500
62.6p
89
H 45
Nicklas Ranström
Sunne SLF
2:27:21.884000
+30:12.181100
62.6p
90
H 55
Kent Aurbakken
Finnskogarnas SK
2:27:23.884200
+30:14.181300
62.5p
91
H 35
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:27:28.884700
+30:19.181800
62.5p
92
H 60
Otto Leikvangen
Norway
2:27:29.884800
+30:20.181900
62.5p
93
H 40
Fredrik Runesson
IK Stern
2:27:32.885100
+30:23.182200
62.5p
94
H 21
Christopher Eriksson
Källbottens IK
2:27:37.885600
+30:28.182700
62.4p
95
H 50
ulf lövgren
Volvo IF
2:27:46.886500
+30:37.183600
62.3p
96
H 60
Kent Andersson
Sunne SLF
2:27:53.887200
+30:44.184300
62.3p
97
H 21 Motion
Erik Köhler
Falun
2:27:56.887500
+30:47.184600
62.3p
98
H 50
Magnus Kristiansen
Norway
2:28:23.890200
+31:14.187300
62.0p
99
H 35
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:29:17.895600
+32:08.192700
61.6p
100
H 60
Lars Janlöv
IF Åland
2:29:21.896000
+32:12.193100
61.5p
101
H 50
Patrik Nordh
Filipstads SF
2:29:29.896800
+32:20.193900
61.4p
102
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:29:36.897500
+32:27.194600
61.4p
103
H 60
Lars Olsson
Särna SK
2:29:39.897800
+32:30.194900
61.4p
104
H 21
Gustav Andersson
Finnskogarnas SK
2:29:45.898400
+32:36.195500
61.3p
105
H 45
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:29:59.899800
+32:50.196900
61.2p
106
H 45
Veine Persson
Brandsbols SK
2:30:02.900100
+32:53.197200
61.2p
107
H 40
Mats Johannesson
Mölndal Outdoor IF
2:30:13.901200
+33:04.198300
61.1p
108
H 50
Tomas Brunzell
Grava SK
2:30:56.905500
+33:47.202600
60.7p
109
H 21
David Jonsson
Malungs IF
2:31:25.908400
+34:16.205500
60.5p
110
H 21
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:32:00.911900
+34:51.209000
60.2p
111
H 55
Jan Larssonlyckholm
Kopparbergs IF
2:32:42.916100
+35:33.213200
59.8p
112
H 21
Marcus Höglund
Lima IF
2:32:44.916300
+35:35.213400
59.8p
113
H 45
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:33:16.919500
+36:07.216600
59.6p
114
H 50
Nicklas Bergström
Täby OK
2:33:31.921000
+36:22.218100
59.5p
115
H 40
Mattias Johansson
Rävdun SK
2:34:01.924000
+36:52.221100
59.2p
116
H 21
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:34:07.924600
+36:58.221700
59.2p
117
H 45
Alexander Janse
Sunnansjö IK
2:34:11.925000
+37:02.222100
59.1p
118
H 21
Jonas Bond
Axa SC
2:34:27.926600
+37:18.223700
59.0p
119
H 55
Per-Egil Linna
Norway
2:34:29.926800
+37:20.223900
59.0p
120
H 50
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:34:52.929100
+37:43.226200
58.8p
121
H 50
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:34:53.929200
+37:44.226300
58.8p
122
H 55
Svenerik Skoglund
Köla AIK
2:34:55.929400
+37:46.226500
58.8p
123
H 45
Per Sundholm
IFK Mora SK
2:35:11.931000
+38:02.228100
58.7p
124
H 55
Krister Helldén
SK Granan
2:35:18.931700
+38:09.228800
58.6p
125
H 21
Victor Jonsson
SK Bore
2:35:22.932100
+38:13.229200
58.6p
126
H 40
Andreas Elofsson
Bjursås IK
2:35:46.934500
+38:37.231600
58.4p
127
H 45
Martin Othozon
Falun Borlänge SK
2:35:56.935500
+38:47.232600
58.3p
128
H 35
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:36:25.938400
+39:16.235500
58.1p
129
H 21
Magnar Kne Galaaen
Norway
2:36:48.940700
+39:39.237800
57.9p
130
H 21
Erik Johannesson
SK Bore
2:36:55.941400
+39:46.238500
57.9p
131
H 21
Adam Nyman
Axa SC
2:37:06.942500
+39:57.239600
57.8p
132
H 60
Hans Fjellborg
Team Esplanad
2:37:12.943100
+40:03.240200
57.7p
133
H 50
Anders Åhs
Skärhamns IK
2:37:14.943300
+40:05.240400
57.7p
134
H 21
Erik Smits
IFK Mora SK
2:37:34.945300
+40:25.242400
57.6p
135
H 45
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:37:40.945900
+40:31.243000
57.5p
136
H 60
Mats Larsson
Malungs IF
2:37:45.946400
+40:36.243500
57.5p
137
H 21
Björn Wisaeus
Axa SC
2:38:17.949600
+41:08.246700
57.3p
138
H 21
Björn Friberg
Selja-Långlets IK
2:38:28.950700
+41:19.247800
57.2p
139
H 55
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:38:58.953700
+41:49.250800
57.0p
140
H 40
Daniel Udd
Venjans AIK
2:39:51.959000
+42:42.256100
56.6p
141
H 35
Andreas Pollack
Falu IK
2:39:59.959800
+42:50.256900
56.5p
142
H 21
Patrik Larsson
Vansbro AIK SK
2:40:01.960000
+42:52.257100
56.5p
143
H 60
Anders Carlson
OK Alehof
2:40:09.960800
+43:00.257900
56.4p
144
H 45
Henrik Wahlberg
Axa SC
2:40:19.961800
+43:10.258900
56.4p
145
H 40
Erik Ceder
Saléns IF
2:41:17.967600
+44:08.264700
56.0p
146
H 35
Johan Myrman
Arvika IS
2:41:19.967800
+44:10.264900
55.9p
147
H 40
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:41:55.971400
+44:46.268500
55.7p
148
H 40
Johan Gustafsson
Tunafors SK
2:42:43.976200
+45:34.273300
55.4p
149
H 45
Lars-Olof Leander
Grava SK
2:42:46.976500
+45:37.273600
55.3p
150
H 45
Todor Lillevars
IK Stern
2:42:49.976800
+45:40.273900
55.3p
150
H 60
Lasse Johansson
Eds SK
2:42:49.976800
+45:40.273900
55.3p
152
H 45
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:43:33.981200
+46:24.278300
55.0p
153
H 40
Emil Engman
Falu IK
2:44:15.985400
+47:06.282500
54.7p
154
H 55
BO Lundgren
Åmåls OK
2:44:22.986100
+47:13.283200
54.7p
155
H 40
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:44:25.986400
+47:16.283500
54.7p
156
H 21
Erik Isaksson
Lima IF
2:44:33.987200
+47:24.284300
54.6p
157
H 60
Anders Larsson
Granbergsdals IF
2:45:13.991200
+48:04.288300
54.3p
158
H 35
Marcus Lindahl
Stora Tuna IK SK
2:45:29.992800
+48:20.289900
54.2p
159
H 60
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:45:38.993700
+48:29.290800
54.2p
160
H 21
Niklas Pettersson
Falun Borlänge SK
2:45:57.995600
+48:48.292700
54.0p
161
H 35
Jonas Dahlgren
Axa SC
2:46:08.996700
+48:59.293800
54.0p
162
H 55
Magnus Forsberg
IFK Österbymo
2:46:14.997300
+49:05.294400
53.9p
163
H 21
Johan Andersson
Älvdalens IF SK
2:46:16.997500
+49:07.294600
53.9p
164
H 35
Eric Widerström
Norrköpings SK
2:46:28.998700
+49:19.295800
53.8p
165
H 55
Dan Hökbring
IK Stern
2:46:33.999200
+49:24.296300
53.8p
166
H 45
Johan Olsson
Brännebrona SK
2:46:56.1001500
+49:47.298600
53.7p
167
H 55
Martin Cleve
Brattås Ck
2:47:01.1002000
+49:52.299100
53.6p
168
H 21 Motion
Otto Petersson
Ronneby OK
2:47:11.1003000
+50:02.300100
53.6p
169
H 50
Mattias Borg
Kungsäters IF
2:47:32.1005100
+50:23.302200
53.4p
170
H 45
Ingar Thorgrimsbo
Norway
2:47:43.1006200
+50:34.303300
53.4p
171
H 21
Jonatan Ydén
Östersunds SK
2:47:50.1006900
+50:41.304000
53.3p
172
H 21 Motion
Jacob Morén
Skira.Se
2:47:53.1007200
+50:44.304300
53.3p
173
H 21
Samuel Rydberg
Norbergs OK
2:48:10.1008900
+51:01.306000
53.2p
174
H 21
Marco Kahelin
Västerås Skidklubb
2:48:43.1012200
+51:34.309300
53.0p
175
H 45
Patrik Horner
Grava SK
2:49:01.1014000
+51:52.311100
52.9p
176
H 21
John Andersson
IK Fryken
2:49:36.1017500
+52:27.314600
52.6p
177
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:49:45.1018400
+52:36.315500
52.6p
178
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
2:50:07.1020600
+52:58.317700
52.4p
179
H 21
Andreas Hellström
Ornäs IK
2:50:33.1023200
+53:24.320300
52.3p
180
H 21 Motion
Per Åhlby
Mariestads FK
2:50:59.1025800
+53:50.322900
52.1p
181
H 60
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:51:21.1028000
+54:12.325100
52.0p
182
H 35
Carl Bonnier
Lesjöfors SK
2:51:31.1029000
+54:22.326100
51.9p
183
H 21
Jesper Eriksson
Axa SC
2:51:56.1031500
+54:47.328600
51.8p
183
H 50
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:51:56.1031500
+54:47.328600
51.8p
185
H 40
Daniel Svensson
Borgstena IF
2:52:13.1033200
+55:04.330300
51.7p
186
H 35
Jonatan Hedin
Axa SC
2:53:11.1039000
+56:02.336100
51.3p
187
H 60
Hans Furuland
IF Thor
2:53:34.1041300
+56:25.338400
51.2p
188
H 55
Jonny Persson
OK Gipen
2:53:59.1043800
+56:50.340900
51.0p
189
H 35
Viktor Dehner
Clas Ohlson IF
2:54:23.1046200
+57:14.343300
50.9p
190
H 21 Motion
Matthias Schuerch
No Club
2:54:46.1048500
+57:37.345600
50.8p
191
H 21
Måns Jansson
Filipstads SF
2:54:53.1049200
+57:44.346300
50.7p
192
H 55
Håkan Aronsson
Grava SK
2:55:11.1051000
+58:02.348100
50.6p
193
H 45
Oliver Günther
IK Jarl Rättvik
2:55:32.1053100
+58:23.350200
50.5p
194
H 40
Fredrik Lund
Bengtsfors Bois
2:55:55.1055400
+58:46.352500
50.4p
195
H 21
Anton Sundelius
Axa SC
2:56:42.1060100
+59:33.357200
50.1p
196
H 60
Erik Söderlund
SOL Tranås
2:57:23.1064200
+1:00:14.361300
49.9p
197
H 35
Magnus Jansson
IK Stern
2:57:32.1065100
+1:00:23.362200
49.8p
198
H 50
Jörgen Hasselström
Lidköpings VSK
2:58:11.1069000
+1:01:02.366100
49.6p
199
H 60
Henrik Dellborg
IK Stern
2:58:19.1069800
+1:01:10.366900
49.6p
200
H 21
Simon Matses
Dala-Järna IK
2:58:21.1070000
+1:01:12.367100
49.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Stefan Kastenman
SOK Träff
2:59:32.1077100
+1:02:23.374200
49.2p
202
H 50
Mattias Wester
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:59:37.1077600
+1:02:28.374700
49.1p
203
H 21 Motion
Simon Winter
Mora
2:59:42.1078100
+1:02:33.375200
49.1p
204
H 60
Bengt Göran Strid
IK Stern
2:59:55.1079400
+1:02:46.376500
49.0p
205
H 21 Motion
Fredrik Gestranius
Lemlands IF
3:00:27.1082600
+1:03:18.379700
48.9p
206
H 21
Jonas Andersson
Grava SK
3:01:28.1088700
+1:04:19.385800
48.5p
207
H 21
Erik Björkegren
Högsäters GF
3:02:26.1094500
+1:05:17.391600
48.2p
208
H 21 Motion
Per Josefsson
Camp Dalsland
3:03:19.1099800
+1:06:10.396900
47.9p
209
H 21
Johan Larsson
Nybro Ski
3:03:50.1102900
+1:06:41.400000
47.8p
210
H 55
Hans Källsmyr
Sunne SLF
3:04:14.1105300
+1:07:05.402400
47.7p
211
H 21 Motion
Joel Blomqvist
Köla AIK
3:04:31.1107000
+1:07:22.404100
47.6p
212
H 21
Adam Gradén
Gagnefs IF
3:04:32.1107100
+1:07:23.404200
47.6p
213
H 40
Reine Jacobsson
Saléns IF
3:05:17.1111600
+1:08:08.408700
47.3p
214
H 21 Motion
Linus Bengtsson
Järfälla SK
3:05:44.1114300
+1:08:35.411400
47.2p
215
H 21 Motion
Henrik Frondell
Farsta
3:06:12.1117100
+1:09:03.414200
47.1p
216
H 21 Motion
Dan Bodinger
Kristinehamns OK
3:06:17.1117600
+1:09:08.414700
47.0p
217
H 21 Motion
Rasmus Dahl
Sunne SLF
3:06:32.1119100
+1:09:23.416200
47.0p
218
H 60
Harald Rydén
Axa SC
3:06:45.1120400
+1:09:36.417500
46.9p
219
H 21
Pontus Hindrikes Bergström
Malungs IF
3:06:56.1121500
+1:09:47.418600
46.8p
220
H 45
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
3:07:20.1123900
+1:10:11.421000
46.7p
221
H 21 Motion
Andreas Hjalmarsson
Kungsäters IF
3:07:29.1124800
+1:10:20.421900
46.7p
222
H 50
Mikael Törmänen
Mölndal Outdoor IF
3:07:30.1124900
+1:10:21.422000
46.7p
223
H 21 Motion
Johan Wallefors
HARPLINGE
3:07:31.1125000
+1:10:22.422100
46.7p
224
H 21 Motion
Ove Lissmors
Dala-Järna IK
3:08:21.1130000
+1:11:12.427100
46.4p
225
H 60
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:08:25.1130400
+1:11:16.427500
46.4p
226
H 21 Motion
Adrian Nordenborg
Göteborg
3:08:31.1131000
+1:11:22.428100
46.4p
227
H 55
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:08:42.1132100
+1:11:33.429200
46.3p
228
D 21 Motion
Lisa Englund
Mora
3:09:16.1135500
+1:12:07.432600
46.2p
229
H 60
Torbjörn Johansson
Filipstads SF
3:09:25.1136400
+1:12:16.433500
46.1p
230
H 45
Niss Jonas Carlsson
Gefle FF
3:10:51.1145000
+1:13:42.442100
45.7p
231
H 21
Mats Wallén
Axa SC
3:11:34.1149300
+1:14:25.446400
45.5p
232
H 21
Henrik Back
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:11:43.1150200
+1:14:34.447300
45.5p
233
H 50
Thomas Greschik
OK Landehof
3:11:46.1150500
+1:14:37.447600
45.4p
234
H 21 Motion
Johan Pettersson
Örebro
3:12:57.1157600
+1:15:48.454700
45.1p
235
H 21 Motion
Mats Pettersson
Örebro
3:12:58.1157700
+1:15:49.454800
45.1p
236
H 21 Motion
Gustav Juntti
Johanneshov IF
3:13:43.1162200
+1:16:34.459300
44.9p
237
H 45
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
3:13:49.1162800
+1:16:40.459900
44.9p
238
H 55
Thomas Larsson
Finnskogarnas SK
3:13:50.1162900
+1:16:41.460000
44.9p
239
H 21 Motion
Andreas Ericsson
Axa SC
3:14:21.1166000
+1:17:12.463100
44.7p
240
H 21 Motion
Hans Rimbe
Spirit IF
3:14:44.1168300
+1:17:35.465400
44.6p
241
H 21 Motion
Jörgen Hallgren
Kil
3:15:55.1175400
+1:18:46.472500
44.3p
242
D 21 Motion
Ulrika Ängman
Falun
3:15:56.1175500
+1:18:47.472600
44.3p
243
H 21 Motion
Jesper Janis
Falu IK
3:15:58.1175700
+1:18:49.472800
44.3p
244
D 21 Motion
Mona Schuerch
No Club
3:16:01.1176000
+1:18:52.473100
44.3p
245
H 50
Johan Morell
Dalarnas Försäkringsbolag IF
3:17:10.1182900
+1:20:01.480000
44.0p
246
H 55
Jan Pettersson
IFK Mora SK
3:17:11.1183000
+1:20:02.480100
44.0p
247
D 21 Motion
Anna Johansson
Mora
3:18:47.1192600
+1:21:38.489700
43.6p
248
H 21 Motion
Jacob Stålbro
Hammarö GF
3:19:00.1193900
+1:21:51.491000
43.5p
249
H 21 Motion
Cristian Swärd
Hammarö GF
3:19:05.1194400
+1:21:56.491500
43.5p
250
H 21 Motion
Tomas Storm
Farsta
3:19:39.1197800
+1:22:30.494900
43.3p
251
H 21
Christoffer Riseng
Brandsbols SK
3:19:53.1199200
+1:22:44.496300
43.3p
252
H 55
Dan Åke Johansson
Trollhättans SOK
3:19:59.1199800
+1:22:50.496900
43.3p
253
H 45
Daniel Mifsud
SK Leksand
3:20:08.1200700
+1:22:59.497800
43.2p
254
D 21 Motion
Kim Enkler
Mora
3:20:22.1202100
+1:23:13.499200
43.2p
255
H 21 Motion
Aron Nisbel
Axa SC
3:21:20.1207900
+1:24:11.505000
42.9p
255
H 21 Motion
Fredrik Carlsson
Axa SC
3:21:20.1207900
+1:24:11.505000
42.9p
257
H 21 Motion
Jens Stenberg
Domnarvets GOIF
3:21:28.1208700
+1:24:19.505800
42.9p
257
H 21 Motion
Per Schullström
VÄRMLANDS NYSÄTER
3:21:28.1208700
+1:24:19.505800
42.9p
259
H 21 Motion
Connie Edberg
Säffle SK
3:21:59.1211800
+1:24:50.508900
42.8p
260
H 40
Andreas Holm
Magra IS
3:22:04.1212300
+1:24:55.509400
42.7p
261
H 21 Motion
Thomas Falkelind
Kil
3:22:45.1216400
+1:25:36.513500
42.6p
262
D 21 Motion
Marie Robertsson
Team Power Woman
3:23:09.1218800
+1:26:00.515900
42.5p
263
H 21
Marcus Engström
Axa SC
3:23:31.1221000
+1:26:22.518100
42.4p
264
H 21 Motion
Marcus Gadré
Axa SC
3:23:57.1223600
+1:26:48.520700
42.3p
265
H 55
Rolf Lindberg
Sätra IF
3:24:21.1226000
+1:27:12.523100
42.2p
266
D 21 Motion
Marie Cederberg
Västerås
3:24:55.1229400
+1:27:46.526500
42.0p
267
H 21 Motion
Carl-Johan Moquist
Örebro
3:25:40.1233900
+1:28:31.531000
41.9p
268
H 21 Motion
Tomas Jönsson
Svärdsjö IF
3:25:47.1234600
+1:28:38.531700
41.8p
269
H 21 Motion
Tobias Celén
Borås
3:25:48.1234700
+1:28:39.531800
41.8p
269
H 21 Motion
Per Celén
IK Stern
3:25:48.1234700
+1:28:39.531800
41.8p
271
H 21 Motion
Thomas Florqvist
Grava SK
3:25:54.1235300
+1:28:45.532400
41.8p
272
H 21 Motion
Sven-Inge Eriksson
Grangärde
3:25:58.1235700
+1:28:49.532800
41.8p
273
H 21 Motion
Carl Romlin
Karlstad
3:27:23.1244200
+1:30:14.541300
41.5p
274
H 21 Motion
Erik Bergquist
Mora
3:28:03.1248200
+1:30:54.545300
41.3p
275
H 21 Motion
Stefan Ekeberg
Kristinehamns OK
3:28:05.1248400
+1:30:56.545500
41.3p
276
H 21 Motion
Magnus Henrysson
Solna
3:28:55.1253400
+1:31:46.550500
41.1p
277
H 21 Motion
Dan Andersson
Eds SK
3:28:59.1253800
+1:31:50.550900
41.1p
278
H 21 Motion
Henrik Ljungström
Axa SC
3:29:05.1254400
+1:31:56.551500
41.1p
279
H 21 Motion
Henrik Rydberg
Söderbärke
3:29:36.1257500
+1:32:27.554600
41.0p
280
H 21 Motion
Lars Mattsson
Järvsö
3:29:38.1257700
+1:32:29.554800
40.9p
281
D 21 Motion
Rebecka Jansson
Axa SC
3:29:58.1259700
+1:32:49.556800
40.9p
282
H 21 Motion
Fredrik Richter
Jönköping
3:30:03.1260200
+1:32:54.557300
40.9p
283
H 50
Michael Fredriksson
Axa SC
3:30:10.1260900
+1:33:01.558000
40.8p
284
H 21 Motion
Hans Gunnar Stenbäck
No Club
3:30:40.1263900
+1:33:31.561000
40.7p
285
H 21 Motion
Morgan Larsson
Axa SC
3:31:25.1268400
+1:34:16.565500
40.5p
286
H 21 Motion
Göran Jansson
Djursholms IF
3:31:36.1269500
+1:34:27.566600
40.5p
287
H 21 Motion
Anders Carlsson
Stenungsunds Friidrott
3:32:08.1272700
+1:34:59.569800
40.4p
288
H 21 Motion
Stefan Johansson
Gustafs GOIF
3:32:29.1274800
+1:35:20.571900
40.3p
289
H 50
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:33:34.1281300
+1:36:25.578400
40.1p
290
H 50
Magnus Jansson
Saléns IF
3:34:21.1286000
+1:37:12.583100
39.9p
291
H 50
Thomas Svensson
Ingarö IF
3:34:38.1287700
+1:37:29.584800
39.8p
292
H 21 Motion
Erik Rappling
Dala-Järna IK
3:35:01.1290000
+1:37:52.587100
39.8p
293
H 21 Motion
Carl-Fredric Kullenberg
Mellbystrand
3:35:14.1291300
+1:38:05.588400
39.7p
294
H 21 Motion
karl-johan Larsson
Karlstad
3:35:20.1291900
+1:38:11.589000
39.7p
295
H 21 Motion
Staffan Kilnes
Axa SC
3:35:26.1292500
+1:38:17.589600
39.7p
296
H 21 Motion
Morgan Andersson
Axa SC
3:36:53.1301200
+1:39:44.598300
39.4p
297
D 21 Motion
Carolina Nisser
Stockholm
3:37:25.1304400
+1:40:16.601500
39.3p
298
H 21 Motion
Jan Kristoffersson
Säffle SK
3:37:41.1306000
+1:40:32.603100
39.2p
299
H 21 Motion
Witold Pisarek
Borlänge
3:38:54.1313300
+1:41:45.610400
38.9p
300
D 21 Motion
Linda Bodén
Torsby
3:39:07.1314600
+1:41:58.611700
38.9p
301
D 21 Motion
Emmy Westerlund
Malungs IF
3:39:29.1316800
+1:42:20.613900
38.8p
302
H 21 Motion
Joakim Ask
Uppsala
3:39:37.1317600
+1:42:28.614700
38.8p
303
D 21 Motion
Malin Andersson
Älvsjö
3:39:41.1318000
+1:42:32.615100
38.8p
304
H 55
Patrik Andersson
Lidköpings VSK
3:40:08.1320700
+1:42:59.617800
38.7p
305
H 21 Motion
Patrik Gustafsson
Finnskogarnas SK
3:40:39.1323800
+1:43:30.620900
38.6p
306
H 21 Motion
Filip Wallin
Stockholm
3:41:11.1327000
+1:44:02.624100
38.5p
307
H 21 Motion
Christopher Arping
Örebro
3:42:00.1331900
+1:44:51.629000
38.3p
308
H 21 Motion
Gustaf Karlsson Medin
Uppsala
3:42:26.1334500
+1:45:17.631600
38.2p
309
H 21 Motion
Patrik Boström
Bromma
3:42:27.1334600
+1:45:18.631700
38.2p
310
H 21 Motion
Fredrik Andersson
Göteborg
3:43:56.1343500
+1:46:47.640600
37.9p
311
H 21 Motion
Per Larsson
Ryda SK
3:44:12.1345100
+1:47:03.642200
37.9p
312
H 21 Motion
Ola Dahlbom
Malungs Tomat
3:44:52.1349100
+1:47:43.646200
37.8p
313
H 21 Motion
Patrik Axelsson
Bengtsfors Bois
3:46:16.1357500
+1:49:07.654600
37.5p
314
H 21 Motion
Arne Dahlberg
Saltsjö Boo
3:49:25.1376400
+1:52:16.673500
36.9p
315
H 21 Motion
Olle Deras
Leksand
3:49:42.1378100
+1:52:33.675200
36.8p
316
H 21 Motion
Magnus Karlsson
Uppsala
3:50:21.1382000
+1:53:12.679100
36.7p
317
H 21 Motion
Johan Bernström
Örebro
3:51:48.1390700
+1:54:39.687800
36.5p
318
D 21 Motion
Helena Eggen
Söderbärke GOIF
3:52:32.1395100
+1:55:23.692200
36.3p
319
H 21 Motion
Erik Eggen
Söderbärke
3:52:34.1395300
+1:55:25.692400
36.3p
320
H 21 Motion
Daniel Elm
Karlstad
3:53:47.1402600
+1:56:38.699700
36.1p
321
H 21 Motion
Magnus Niklasson
IK Stern
3:53:52.1403100
+1:56:43.700200
36.1p
322
H 21 Motion
Olle Strandberg
Axa SC
3:57:50.1426900
+2:00:41.724000
35.4p
323
D 21 Motion
Emma Elisa Källerö
Falun
3:58:18.1429700
+2:01:09.726800
35.3p
324
H 21 Motion
Ingvar Pehrson
Kristinehamns OK
3:59:13.1435200
+2:02:04.732300
35.2p
325
H 45
Karl Erik Källerö
Axa SC
3:59:46.1438500
+2:02:37.735600
35.1p
326
H 21 Motion
Linus Bergström
Karlslunds IF SF
4:00:13.1441200
+2:03:04.738300
35.0p
327
H 21 Motion
Thomas Eriksson
Stockholm
4:00:20.1441900
+2:03:11.739000
35.0p
328
H 21 Motion
Erik Martinsson
Karlstad
4:02:27.1454600
+2:05:18.751700
34.6p
329
H 21 Motion
Jesper Mellberg
Arvika
4:03:54.1463300
+2:06:45.760400
34.4p
330
H 21 Motion
Mikael Wallin
Selja-Långlets IK
4:09:09.1494800
+2:12:00.791900
33.6p
331
H 21 Motion
Anders Hall
Stockholm
4:13:16.1519500
+2:16:07.816600
33.0p
332
H 55
Per Jemth
Arvika IS
4:14:29.1526800
+2:17:20.823900
32.8p
333
H 45
Bengt B Hansson
Malungs SLK
4:18:20.1549900
+2:21:11.847000
32.2p
334
H 21 Motion
Martin Edlund
Västra Frölunda
4:19:02.1554100
+2:21:53.851200
32.1p
335
H 21 Motion
Ulf Alfredsson
Bromma
4:20:34.1563300
+2:23:25.860400
31.9p
336
H 21 Motion
Jonathan Fyrö
Motala Aif SK
4:22:35.1575400
+2:25:26.872500
31.6p
337
H 21 Motion
Wilhelm Santesson
Axa SC
4:25:15.1591400
+2:28:06.888500
31.3p
338
H 21 Motion
Niklas Bell
Stockholm
4:25:46.1594500
+2:28:37.891600
31.2p
339
H 21 Motion
Isak Dunér
Stockholm
4:26:32.1599100
+2:29:23.896200
31.1p
340
D 21 Motion
Ellinor Engblom
Herrljunga Skid o OL
4:36:38.1659700
+2:39:29.956800
29.9p
341
H 60
Gunnar Axelsson
Åmåls OK
4:36:48.1660700
+2:39:39.957800
29.8p
342
H 55
David Ibison
Axa SC
4:42:57.1697600
+2:45:48.994700
29.1p
343
H 21 Motion
Jonathan West
Kläggen
4:49:32.1737100
+2:52:23.1034200
28.4p
344
H 21
Fredrik Helander
Turebergs IF
23:59:58.8639700
344
H 35
Petter Haraldsson
Rävdun SK
23:59:58.8639700
344
H 35
Patrik Lind
Tunafors SK
23:59:58.8639700
344
H 45
Patrik Clasén
Saléns IF
23:59:58.8639700
344
H 50
Stefan Norman
Söders SOL Tyresö
23:59:58.8639700
344
H 50
Erik Romson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
344
H 55
Mats-Erik Andersson
Sunne SLF
23:59:58.8639700
344
H 55
Magnus Jansson
Säffle SK
23:59:58.8639700
344
H 55
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
344
H 60
Sören Skålberg
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
344
D 21 Motion
Ulrika Hallberg
Berber IS
23:59:58.8639700
344
D 21 Motion
Karin Lindblom
Lidingö
23:59:58.8639700
344
D 21 Motion
Sofia Tovedal
Arnisof
23:59:58.8639700
344
H 21 Motion
Stefan Johansson
Kungälv
23:59:58.8639700
344
H 21 Motion
Fredrik Johansson
Kungälv
23:59:58.8639700
344
H 21 Motion
Johan Moquist
IFK Vaxholm
23:59:58.8639700
344
H 21 Motion
Daniel Nilsson
Hansjö Mejeri
23:59:58.8639700
361
H 21
Mattias Bäckström Tolke
SK Gruvspårets Vänner
23:59:59.8639800
361
H 21
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
361
H 21
Eric Larsson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
361
H 21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
361
H 21
Niklas Persson
Hede SK
23:59:59.8639800
361
H 21
Marcus Stavander
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
361
H 21
Sebastian Sundius
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
361
H 35
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
23:59:59.8639800
361
H 35
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
361
H 35
Simon Carle
Sunne SLF
23:59:59.8639800
361
H 35
Albert Söderlind
Axa SC
23:59:59.8639800
361
H 40
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
361
H 40
Niklas Härdin
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
361
H 40
Erik Jansson
Axa SC
23:59:59.8639800
361
H 45
Magnus Boberg
Falu IK
23:59:59.8639800
361
H 45
Per-olof Rosén
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
361
H 50
Jonas Arlmark
IK Stern
23:59:59.8639800
361
H 50
Anders Carlsson
Istrums SK
23:59:59.8639800
361
H 50
Niklas Fredriksson
IK Stern
23:59:59.8639800
361
H 50
Chase Garnet-Lawson
IK Stern
23:59:59.8639800
361
H 50
Roger Hansson
Kumla SF
23:59:59.8639800
361
H 55
Ingvar Andersson
Hermansby IF
23:59:59.8639800
361
H 55
Conny Gunnarsson
OK Älgen
23:59:59.8639800
361
H 55
Erland Lettevall
IK Stern
23:59:59.8639800
361
H 60
Alf Andersson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
361
H 60
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
361
D 21 Motion
Ulrika Hillström
Stockholm
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Robin Abrahamsson
Solna
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Torbjörn Andersson
Ölands SK
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Crister Blüme
Camp Dalsland
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Mattias Eliasson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Per Hillström
Stockholm
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Rasmus Isetoft
Eskilstuna
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Johan Karlsson
Karlskoga
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Erik Olsson
Karlstad
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Mattias Pettersson
Bagarmossen
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Patrik Södergren
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Karl Ståhlberg
Lysvik
23:59:59.8639800
361
H 21 Motion
Johan Wånggren
Camp Dalsland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:16:06.816500
75.7p
2
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:16:07.816600
+1
75.7p
3
D 21
Elin Storm
Lima IF
2:30:34.903300
+14:28.86700
68.4p
4
D 35
Anna Holmen
IF Hallby SOK
2:36:05.936400
+19:59.119800
66.0p
5
D 35
Åsa Lindahl
Umara SC
2:39:37.957600
+23:31.141000
64.6p
6
D 45
Johanna Östergren
IFK Mora SK
2:41:31.969000
+25:25.152400
63.8p
7
D 21
Mimmi Jansson
Saléns IF
2:41:35.969400
+25:29.152800
63.8p
8
D 35
Maria Lind
Sundbybergs IK
2:43:31.981000
+27:25.164400
63.0p
9
D 21
Annika Johansson
Malungs IF
2:43:44.982300
+27:38.165700
62.9p
10
D 35
Lise Winbergolsen
OK Tyr
2:44:32.987100
+28:26.170500
62.6p
11
D 45
Malin Wikström
Gustafs GOIF
2:48:05.1008400
+31:59.191800
61.3p
12
D 21
Lousie Jansson
Saléns IF
2:49:36.1017500
+33:30.200900
60.8p
13
D 35
Erika Sundin
IFK Mora SK
2:50:42.1024100
+34:36.207500
60.4p
14
D 21
Sofia Larsson
Åmotfors IF
2:59:05.1074400
+42:59.257800
57.5p
15
D 45
Åsa Jansson
Saléns IF
2:59:40.1077900
+43:34.261300
57.4p
16
D 21
Mikaela Hedberg
Malungs IF
3:01:52.1091100
+45:46.274500
56.7p
17
D 21
Evelina Lax
Nässjö SF
3:03:15.1099400
+47:09.282800
56.2p
18
D 35
Sandra Öhrström
Sundbybergs IK
3:10:03.1140200
+53:57.323600
54.2p
19
D 21
Hanna Häger
Grava SK
3:13:04.1158300
+56:58.341700
53.4p
20
D 45
Ulrika Gunnarsson
Malungs IF
3:15:04.1170300
+58:58.353700
52.8p
21
D 35
Andrea Franzénwallberg
Arvika IS
3:15:35.1173400
+59:29.356800
52.7p
22
D 45
Kristin Hellman
Storvreta IK
3:16:16.1177500
+1:00:10.360900
52.5p
23
D 45
Annika Ewreskär Lövgren
IK Stern
3:39:53.1319200
+1:23:47.502600
46.9p
24
D 35
Evelina Svartling Nisbel
IFK Mora SK
3:47:42.1366100
+1:31:36.549500
45.3p
25
D 45
Cecilia Ericsson
IK Stern
4:24:08.1584700
+2:08:02.768100
39.0p
26
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
26
D 21
Madelen Seger
XC Piteå
23:59:59.8639800
26
D 21
Ida Steffansson
Hede SK
23:59:59.8639800
26
D 21
Johanna Viberg
Axa SC
23:59:59.8639800
26
D 35
Minna Janlöv Haikonen
Ufk
23:59:59.8639800
26
D 45
Britt-Marie Jannö
IK Stern
23:59:59.8639800
26
D 45
Eleonor Öström
IK Stern
23:59:59.8639800
26
D 45
Helen Stjerna
Boo IF
23:59:59.8639800
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Adam Johansson
Sekteruds IF
1:04:25.386400
66.5p
2
D 21 Motion
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs
1:05:36.393500
+1:11.7000
65.3p
2
H 21 Motion
Peter Olsson
Uppsala
1:05:36.393500
+1:11.7000
65.3p
4
H 21 Motion
Lars Eriksson
IFK Mora SK
1:08:10.408900
+3:45.22400
62.8p
5
H 21 Motion
Anton Lindberg
Sätra IF
1:08:33.411200
+4:08.24700
62.5p
6
D 21 Motion
Nelly Söderström
Malungs IF
1:09:09.414800
+4:44.28300
62.0p
7
D 21 Motion
Alma Olsson
Garphyttans IF
1:09:18.415700
+4:53.29200
61.8p
8
D 21 Motion
Sofie Ettling
Finspångs SOK
1:11:58.431700
+7:33.45200
59.5p
9
D 21 Motion
Jeanette Skoog
Malungs IF
1:12:56.437500
+8:31.51000
58.7p
10
H 21 Motion
Anton Olén
Malungs IF
1:13:08.438700
+8:43.52200
58.6p
11
H 21 Motion
Lars Ericson
Malungs IF
1:13:14.439300
+8:49.52800
58.5p
12
D 21 Motion
Caroline Lindberg
Falun
1:15:36.453500
+11:11.67000
56.7p
13
H 21 Motion
Henrik Hvitfeldt
No Club
1:17:17.463600
+12:52.77100
55.4p
14
D 21 Motion
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
1:18:10.468900
+13:45.82400
54.8p
15
H 21 Motion
Marc Ni*****
Sälen
1:19:39.477800
+15:14.91300
53.8p
16
H 21 Motion
David Thelander
Nusnäs IF
1:21:11.487000
+16:46.100500
52.8p
17
H 21 Motion
Jan Eriksson
Malungs IF
1:21:17.487600
+16:52.101100
52.7p
18
H 21 Motion
Lennart Nilsson
Vansbro AIK SK
1:22:59.497800
+18:34.111300
51.6p
19
H 21 Motion
Lars-Erik Erikson
Malungs IF
1:26:29.518800
+22:04.132300
49.5p
20
D 21 Motion
Frida Andersson
Team Askog
1:28:16.529500
+23:51.143000
48.5p
21
H 21 Motion
Anders Westerlund
Malungs IF
1:29:37.537600
+25:12.151100
47.8p
22
D 21 Motion
Kristin Løkka Granlund
Norway
1:30:05.540400
+25:40.153900
47.6p
23
H 21 Motion
Sten Karelius
Lima IF
1:31:56.551500
+27:31.165000
46.6p
24
D 21 Motion
Johanna Hammarberg
Malungs Tomat
1:32:06.552500
+27:41.166000
46.5p
25
D 21 Motion
Sofie Altgård
Uppsala
1:33:23.560200
+28:58.173700
45.9p
26
H 21 Motion
Anders Enström
Sveden Trä IF
1:36:43.580200
+32:18.193700
44.3p
27
H 21 Motion
Niklas Dorsander
Stockholm
1:39:23.596200
+34:58.209700
43.1p
28
H 21 Motion
Wilmer Dorsander
Stockholm
1:39:28.596700
+35:03.210200
43.1p
29
H 21 Motion
Per Wallén
Axa SC
1:41:23.608200
+36:58.221700
42.3p
30
H 21 Motion
Bengt Åke Ernstsson
Malungs IF
1:44:30.626900
+40:05.240400
41.0p
31
D 21 Motion
Julia Lundstrom
Stockholm
1:45:29.632800
+41:04.246300
40.6p
32
D 21 Motion
Margareta Rainer
Tärna IK Fjällvinden
1:46:01.636000
+41:36.249500
40.4p
33
D 21 Motion
Inger Aronsson
Hammarö GF
1:48:58.653700
+44:33.267200
39.3p
34
D 21 Motion
Nina Plotzki
DORFEN
1:49:04.654300
+44:39.267800
39.3p
35
D 21 Motion
Marie Jernberg
Malungs Bokhandel
1:49:47.658600
+45:22.272100
39.0p
36
D 21 Motion
Caroline Setterwall
Söderbärke
1:50:23.662200
+45:58.275700
38.8p
37
D 21 Motion
Karin Gabrils
Stockholm
1:51:08.666700
+46:43.280200
38.5p
38
D 21 Motion
Christina Bonnier
Stockholm
1:51:57.671600
+47:32.285100
38.3p
39
D 21 Motion
Jessika Enström
Malungs IF
1:52:52.677100
+48:27.290600
38.0p
40
D 21 Motion
Anna-Karin Lillevars
IK Stern
1:53:04.678300
+48:39.291800
37.9p
41
D 21 Motion
Emelie Hoxell
Ludvika
2:00:39.723800
+56:14.337300
35.5p
42
D 21 Motion
Lisa Enarsson
Stockholm
2:02:36.735500
+58:11.349000
34.9p
43
H 21 Motion
Roger Thomasson
Axa SC
2:03:25.740400
+59:00.353900
34.7p
44
D 21 Motion
Madeléne Martinsson
Upplands Väsby
2:03:58.743700
+59:33.357200
34.6p
45
H 21 Motion
Håkan Thornberg
Malungs IF
2:04:24.746300
+59:59.359800
34.4p
46
H 21 Motion
Mats Larson
Axa SC
2:05:07.750600
+1:00:42.364100
34.2p
47
D 21 Motion
Claudia Järvelä
Stockholm
2:49:52.1019100
+1:45:27.632600
25.2p
48
H 21 Motion
Per-Owe Hvitfeldt
Lidingö
2:51:07.1026600
+1:46:42.640100
25.0p
49
D 21 Motion
Karin Edlund
Västra Frölunda
23:59:59.8639800
49
D 21 Motion
Carina Eriksson
SK Bore
23:59:59.8639800
49
D 21 Motion
Julia Gunnarsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
49
H 21 Motion
Emil Jönsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
49
H 21 Motion
Kent Simonsson
OK Kroppefjäll
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)