Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
25:31.153040
80.4p
2
Simon Sveder
Hällefors SK
25:36.153590
+5.450
80.0p
3
Oscar Kardin
Offerdals SK
25:54.155330
+22.2190
78.9p
4
Emil Linell
Högbo GOIF
25:58.155750
+27.2610
78.6p
5
Linus Öberg
Bergeforsens SK
26:04.156360
+33.3220
78.2p
6
Henrik Rosén
Lucksta IF
26:05.156400
+33.3260
78.2p
7
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
26:05.156490
+34.3350
78.1p
8
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
26:06.156540
+35.3400
78.1p
9
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
26:12.157110
+40.3970
77.7p
10
Martin Bergström
Strömnäs GIF
26:23.158220
+51.5080
77.0p
11
Daniel Svensson
IFK Mora SK
26:26.158560
+55.5420
76.8p
12
Karl-Johan Westberg
Borås SK
26:34.159340
+1:03.6200
76.4p
13
Erik Simberg
SK Bore
26:35.159430
+1:03.6290
76.3p
14
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
26:36.159560
+1:05.6420
76.2p
15
Alfred Brodin
Falu IK
26:41.160060
+1:10.6920
75.9p
16
Niklas Persson
Falu IK
26:43.160240
+1:12.7100
75.8p
17
Jack Impola
Domnarvets GOIF
26:57.161690
+1:26.8550
75.0p
18
Johan Lindblad
Alnö SK
26:59.161850
+1:28.8710
74.9p
19
Peppe Femling
Högbo GOIF
27:05.162490
+1:34.9350
74.5p
20
Oscar Persson
SK Bore
27:06.162550
+1:35.9410
74.5p
20
Arvid Elffors
Lucksta IF
27:06.162550
+1:35.9410
74.5p
22
Jesper Nyström
Falu IK
27:08.162730
+1:36.9590
74.4p
23
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
27:24.164320
+1:52.11180
73.4p
24
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
27:24.164370
+1:53.11230
73.4p
25
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
27:27.164640
+1:56.11500
73.3p
26
Johan Lövgren
Vännäs SK
27:28.164760
+1:57.11620
73.2p
27
Per Lindgren
Strömnäs GIF
27:29.164800
+1:57.11660
73.2p
28
Mathias Jonasson
Östersunds SK
27:30.164940
+1:59.11800
73.1p
29
Viktor Lund Mikko
Jukkasjärvi IF
27:31.165050
+2:00.11910
73.0p
30
Per Sandberg
Filipstads SF
27:34.165360
+2:03.12220
72.9p
31
Petter Hedman
IFK Umeå
27:40.165990
+2:09.12850
72.5p
32
Andreas Grann
Sunne SLF
27:41.166070
+2:10.12930
72.5p
33
Tim Pettersson
SK Järven
27:43.166260
+2:12.13120
72.4p
34
Bob Impola
Domnarvets GOIF
27:49.166850
+2:18.13710
72.1p
35
Johan Häggström
Kalix SK
27:51.167050
+2:20.13910
71.9p
36
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
27:53.167290
+2:22.14150
71.8p
37
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
28:02.168150
+2:31.15010
71.4p
38
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
28:03.168280
+2:32.15140
71.3p
39
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
28:07.168600
+2:35.15460
71.1p
40
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
28:07.168650
+2:36.15510
71.1p
41
Johan Montén
Domnarvets GOIF
28:09.168890
+2:38.15750
71.0p
42
David Nordström
Täfteå IK
28:12.169130
+2:40.15990
70.8p
43
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
28:13.169260
+2:42.16120
70.8p
44
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
28:14.169340
+2:43.16200
70.7p
45
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
28:16.169590
+2:45.16450
70.6p
46
Adrian Hedberg
Östersunds SK
28:24.170300
+2:52.17160
70.2p
47
Tobias Björklund
IK Jarl Rättvik
28:27.170690
+2:56.17550
70.0p
48
Viktor Hansson
Garphyttans IF
28:29.170840
+2:58.17700
70.0p
49
Fredrik Pajala
Strömnäs GIF
28:32.171170
+3:01.18030
69.8p
50
David Sjögren
Töcksfors IF
28:33.171240
+3:02.18100
69.8p
51
Andreas Kårström
Norrala IF
28:35.171420
+3:03.18280
69.7p
52
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
28:36.171570
+3:05.18430
69.6p
53
Tobias Ryberg
Leksands SK
28:38.171760
+3:07.18620
69.5p
54
Tobias Nilsson
IFK Umeå
28:43.172220
+3:11.19080
69.3p
55
Jakob Sundin
Nordingrå SK
28:44.172310
+3:12.19170
69.2p
56
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
28:49.172860
+3:18.19720
68.9p
57
Erik Stark
Nordingrå SK
28:49.172890
+3:18.19750
68.9p
58
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
28:54.173390
+3:23.20250
68.7p
59
Jesper Arnesson
Idre SK
28:56.173510
+3:24.20370
68.6p
60
Theo Odenryd
Järbo IF
29:00.173990
+3:29.20850
68.4p
61
Olle Lindfors
Hägersta GF
29:05.174490
+3:34.21350
68.1p
62
David Spångberg
Östersunds SK
29:09.174820
+3:37.21680
68.0p
63
Richard Burland
Alnö SK
29:20.175930
+3:48.22790
67.5p
64
Andre Larsson
Svegs IK
29:45.178490
+4:14.25350
66.3p
65
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
29:48.178770
+4:17.25630
66.1p
66
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
29:53.179280
+4:22.26140
65.9p
67
Joakim Persson
Strömnäs GIF
29:54.179300
+4:22.26160
65.9p
68
Johan Byström
Täfteå IK
29:54.179320
+4:22.26180
65.9p
69
Magnus Björk
IK Rex
29:58.179770
+4:27.26630
65.7p
70
Anders Sveder
Hällefors SK
30:26.182580
+4:55.29440
64.4p
71
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
30:27.182680
+4:56.29540
64.4p
72
Jens Friberg
Östersunds SK
30:30.182950
+4:59.29810
64.3p
73
Alexander Eriksson
Robertsfors IK
30:35.183460
+5:04.30320
64.1p
74
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
30:38.183710
+5:06.30570
64.0p
75
Carl Engström
OK Landehof
30:43.184230
+5:11.31090
63.7p
76
Albin Eriksson
Månkarbo IF
30:50.184900
+5:18.31760
63.5p
77
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
31:04.186370
+5:33.33230
62.8p
78
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
31:10.186960
+5:39.33820
62.6p
79
Isak Landström
IFK Umeå
31:14.187370
+5:43.34230
62.4p
80
Jonas Langman
Bålsta SK
31:20.187940
+5:49.34800
62.2p