Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
K-Bygg Slingan
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:52:02.672100
79.8p
2
H 21
Jakob Tellsén
SK Bore
1:54:34.687300
+2:32.15100
77.7p
3
H 21
Alexander Thudeen
Sya SK
1:59:27.716600
+7:25.44400
73.8p
4
H 21
Emil Ljungemyr
OK Kolmården
2:02:09.732800
+10:07.60600
71.8p
5
H 21
Alfred Derke
Sya SK
2:04:29.746800
+12:27.74600
70.2p
6
H 21
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:04:50.748900
+12:48.76700
69.9p
7
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:07:27.764600
+15:25.92400
68.2p
8
H 21
Tomas Hagström
Sya SK
2:07:56.767500
+15:54.95300
67.9p
9
H 21
Daniel Karlsson
XC Sthlm Ski Club
2:08:39.771800
+16:37.99600
67.4p
10
H 21
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:08:41.772000
+16:39.99800
67.4p
11
H 21
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
2:10:00.779900
+17:58.107700
66.6p
12
H 21
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
2:10:53.785200
+18:51.113000
66.1p
13
H 21
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
2:11:14.787300
+19:12.115100
65.9p
13
H 21
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:11:14.787300
+19:12.115100
65.9p
15
H 21
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:12:32.795100
+20:30.122900
65.1p
16
H/D 18 Motion
Jonas Axen
Motala Aif SK
2:13:15.799400
+21:13.127200
64.7p
17
H 21
Mikael Munther
Broby GOIF
2:13:28.800700
+21:26.128500
64.5p
17
H 21
Hg Arvidsson
Sya SK
2:13:28.800700
+21:26.128500
64.5p
19
H 21
Jonas Hägglund
Sya SK
2:14:59.809800
+22:57.137600
63.7p
20
H 21
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:15:06.810500
+23:04.138300
63.6p
21
H 21
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:15:27.812600
+23:25.140400
63.4p
22
H 21
Mathias Rinaldo
Kisa SK
2:15:44.814300
+23:42.142100
63.3p
23
H 21
Rickard Andersson
Finspångs SOK
2:15:47.814600
+23:45.142400
63.2p
24
H 21
Oskar Leinonen
OK Kolmården
2:16:21.818000
+24:19.145800
62.9p
25
H 21
Björn Åberg
Sya SK
2:16:31.819000
+24:29.146800
62.8p
26
H 21
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:19:49.838800
+27:47.166600
61.1p
27
H 21
Niklas Björn
Hagfors SF
2:19:53.839200
+27:51.167000
61.0p
28
H 21
Henrik Zenob
Linköpings SK
2:21:01.846000
+28:59.173800
60.5p
29
H 21
Emanuel Forssberg
Santander Consumer Bank
2:22:22.854100
+30:20.181900
59.8p
30
H 21
David Alledal
Ugglan IK
2:26:32.879100
+34:30.206900
57.8p
31
H 21
David Lefdén
Sya SK
2:26:53.881200
+34:51.209000
57.6p
32
H 21
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:27:05.882400
+35:03.210200
57.5p
33
H 21
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:27:43.886200
+35:41.214000
57.3p
34
H 21
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:27:51.887000
+35:49.214800
57.2p
35
H 21
Morgan Lindstam
Sya SK
2:28:21.890000
+36:19.217800
57.0p
36
H 21
Håkan Rindegren
IK Nocout.se
2:30:29.902800
+38:27.230600
56.0p
37
H 21
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:31:37.909600
+39:35.237400
55.5p
38
H 21
Simon Milton
Södra Vi IF
2:31:54.911300
+39:52.239100
55.4p
39
H 21
Viktor Patriksson
Linköpings SK
2:32:36.915500
+40:34.243300
55.1p
40
H 21
Tomas Boman
Sya SK
2:32:48.916700
+40:46.244500
55.0p
41
H 21
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:33:52.923100
+41:50.250900
54.6p
42
H 21
Markus Alfredsson
Åtvidabergs IF
2:33:56.923500
+41:54.251300
54.6p
43
H/D 18 Motion
Anders Fröberg
Linghem
2:34:04.924300
+42:02.252100
54.5p
44
H 21
Johan Fredriksson
Sya SK
2:35:12.931100
+43:10.258900
54.1p
45
H 21
Mattias Adelman
Norrköpings SK
2:35:18.931700
+43:16.259500
54.0p
46
H 21
Fredrik Kindstrand
Axa SC
2:36:24.938300
+44:22.266100
53.6p
47
H 21
Martin Johansson
Gamleby OK
2:36:26.938500
+44:24.266300
53.6p
48
H 21
Christofer Lindkvist
Motala Aif SK
2:37:19.943800
+45:17.271600
53.2p
49
H 21
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:37:44.946300
+45:42.274100
53.0p
50
H 21
Joel Roos
Norrköpings SK
2:38:02.948100
+46:00.275900
52.9p
51
H 21
Oskar Svahn
Eksjö SOK
2:38:52.953100
+46:50.280900
52.6p
52
H 21
Adam Aili
Sya SK
2:39:30.956900
+47:28.284700
52.4p
53
H 21
Rickard Öst
Kisa SK
2:39:49.958800
+47:47.286600
52.2p
54
H 21
Johannes Knutas
Linköpings SK
2:40:21.962000
+48:19.289800
52.0p
55
H 21
Arvid Rudberg
Gamleby OK
2:40:28.962700
+48:26.290500
52.0p
56
H 21
Johan Netz
Ulrika IK
2:40:33.963200
+48:31.291000
52.0p
57
H 21
Staffan Bråsjö
Nacka Värmdö SK
2:41:03.966200
+49:01.294000
51.8p
58
D 21
Selma Henrysson
Ödeshögs SK
2:41:15.967400
+49:13.295200
51.7p
59
H 21
Mats Wiklund
Linköpings SK
2:41:46.970500
+49:44.298300
51.5p
60
H 21
Daniel Zettervall
Nacka Värmdö SK
2:41:54.971300
+49:52.299100
51.5p
61
H 21
Lars Abrahamsson Hjerpe
Finspångs SOK
2:43:53.983200
+51:51.311000
50.8p
62
H 21
Björn Holm
Sya SK
2:44:54.989300
+52:52.317100
50.4p
63
D 21
Antonia Tengbom
IK Nocout.se
2:44:57.989600
+52:55.317400
50.4p
64
H 21
Henrik Ljungemyr
OK Kolmården
2:45:50.994900
+53:48.322700
50.1p
65
D 21
Ellen Henrysson
Ödeshögs SK
2:48:26.1010500
+56:24.338300
49.2p
66
H 21
Reinert Hallor
Östansjö SK
2:48:46.1012500
+56:44.340300
49.1p
67
H 21
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:49:30.1016900
+57:28.344700
48.8p
68
H 21
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:49:37.1017600
+57:35.345400
48.8p
69
H 21
Daniel Vårdstedt
Sya SK
2:49:49.1018800
+57:47.346600
48.7p
70
H 21
Andreas Gustafsson
Linköpings SK
2:50:27.1022600
+58:25.350400
48.5p
71
H 21
Gabriel Segergren
IK Nocout.se
2:51:46.1030500
+59:44.358300
48.1p
72
H 21
Håkan Karlsson
Södra Vi IF
2:52:47.1036600
+1:00:45.364400
47.8p
73
H 21
Patrik Oskarsson
Sya SK
2:53:26.1040500
+1:01:24.368300
47.6p
74
H 21
Christian Jonsson
Linköpings SK
2:54:17.1045600
+1:02:15.373400
47.3p
75
H 21
Alexander Ahlstrand
Vreta Skid o Mk
2:55:06.1050500
+1:03:04.378300
47.0p
76
H/D 18 Motion
Christian Johansson
Linköping
2:55:51.1055000
+1:03:49.382800
46.8p
77
D 21
Maria Lundbom
Sya SK
2:56:10.1056900
+1:04:08.384700
46.7p
78
H 21
Mats Billenius
Sya SK
2:56:12.1057100
+1:04:10.384900
46.7p
79
H/D 18 Motion
Erik Spetz
Maif
2:56:13.1057200
+1:04:11.385000
46.7p
80
H 21
Björn Hopstadius
Ödeshögs SK
2:57:02.1062100
+1:05:00.389900
46.5p
81
H/D 18 Motion
Oskar Rudbeck
Umara SC
2:58:27.1070600
+1:06:25.398400
46.0p
82
H/D 18 Motion
Christian Carlsson
Kimstad GOIF
2:58:45.1072400
+1:06:43.400200
46.0p
83
D 21
Charlotte Dufva
SOL Tranås
2:59:41.1078000
+1:07:39.405800
45.7p
84
H 21
Erik Strid
Österfärnebo IF
3:00:54.1085300
+1:08:52.413100
45.3p
85
H/D 18 Motion
Fredrik Hammar
Norrköping
3:01:32.1089100
+1:09:30.416900
45.2p
86
H 21
Mattias Löf
SOL Tranås
3:01:42.1090100
+1:09:40.417900
45.1p
87
H 21
August Svenungsson
OK Gipen
3:01:56.1091500
+1:09:54.419300
45.0p
88
H 21
Johan Rundcrantz
Lidingö
3:03:02.1098100
+1:11:00.425900
44.7p
89
H 21
Martin Hellstrand
Linköpings SK
3:04:02.1104100
+1:12:00.431900
44.5p
90
H 21
Mats "ruff" Werme Deboussard
Sya SK
3:04:42.1108100
+1:12:40.435900
44.3p
91
H 21
Per Erik Folke Jonsson
Linköpings SK
3:05:22.1112100
+1:13:20.439900
44.1p
92
H 21
Stefan Stenfelt
Vreta Skid o Mk
3:06:33.1119200
+1:14:31.447000
43.8p
93
H/D 18 Motion
Erik Österholm
Motala Aif SK
3:08:16.1129500
+1:16:14.457300
43.3p
94
H/D 18 Motion
Jesper Hernell
OK Kolmården
3:08:55.1133400
+1:16:53.461200
43.2p
95
H/D 18 Motion
Love Sintring
Hagaby GOIF
3:10:53.1145200
+1:18:51.473000
42.7p
96
H 21
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
3:13:03.1158200
+1:21:01.486000
42.1p
97
H/D 18 Motion
Isac Stigenhed
Sya SK
3:13:11.1159000
+1:21:09.486800
42.1p
98
H 21
Pär Söderström
Finspångs SOK
3:15:12.1171100
+1:23:10.498900
41.6p
99
H 21
Justus Läsker
Linköpings SK
3:15:21.1172000
+1:23:19.499800
41.6p
100
H/D 18 Motion
Arne Mikkelsen
Holte Ski
3:15:39.1173800
+1:23:37.501600
41.5p
101
H/D 18 Motion
Tobias Wallberg
Finspångs SOK
3:17:41.1186000
+1:25:39.513800
41.0p
102
D 21
Anne Sjö
Finspångs SOK
3:20:54.1205300
+1:28:52.533100
40.3p
103
H/D 18 Motion
Anton Nygren
Sya SK
3:21:14.1207300
+1:29:12.535100
40.2p
104
H/D 18 Motion
Rickard Paulsson
Finspångs SOK
3:22:01.1212000
+1:29:59.539800
40.0p
105
H/D 18 Motion
William Nordquist
Broby GOIF
3:23:18.1219700
+1:31:16.547500
39.7p
106
H/D 18 Motion
Joakim Norén
Broby GOIF
3:23:20.1219900
+1:31:18.547700
39.7p
107
H/D 18 Motion
Peter Gustavsson
FORNÅSA
3:24:19.1225800
+1:32:17.553600
39.5p
108
H 21
Erik Tiselius
Axa SC
3:25:23.1232200
+1:33:21.560000
39.3p
109
H/D 18 Motion
Per Benno
Linköpings SK
3:25:26.1232500
+1:33:24.560300
39.3p
110
H/D 18 Motion
Lena Göterdal
Linköpings SK
3:26:27.1238600
+1:34:25.566400
39.1p
111
H/D 18 Motion
Carl Strömlid
Axa SC
3:28:16.1249500
+1:36:14.577300
38.7p
112
H/D 18 Motion
Johan Palmér
IF Hallby SOK
3:28:27.1250600
+1:36:25.578400
38.7p
113
H/D 18 Motion
Ebba Jacobsson
IK Stern
3:28:59.1253800
+1:36:57.581600
38.5p
114
H/D 18 Motion
Rebecca Stigenhed
Linköping
3:29:12.1255100
+1:37:10.582900
38.5p
115
H/D 18 Motion
Marcin FIJOLEK
Gränums IF
3:31:14.1267300
+1:39:12.595100
38.1p
116
H/D 18 Motion
Maria Sandin Örberg
Karlslunds IF SF
3:33:05.1278400
+1:41:03.606200
37.7p
117
H 21
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
3:33:46.1282500
+1:41:44.610300
37.6p
118
H/D 18 Motion
Daniel Persson
Linköpings SK
3:33:48.1282700
+1:41:46.610500
37.6p
119
H/D 18 Motion
Rune Davidsson
Vreta
3:34:00.1283900
+1:41:58.611700
37.5p
120
H/D 18 Motion
Helen Laks
Sya SK
3:36:47.1300600
+1:44:45.628400
37.0p
121
H/D 18 Motion
Rebecka Olsson
Göteborg
3:39:05.1314400
+1:47:03.642200
36.6p
122
H/D 18 Motion
Johanna Kluge
Karlslunds IF SF
3:43:27.1340600
+1:51:25.668400
35.8p
122
H/D 18 Motion
Peter Kluge
Karlslunds IF SF
3:43:27.1340600
+1:51:25.668400
35.8p
124
H/D 18 Motion
Ulrika Larsson
Bråvikens KK
3:43:34.1341300
+1:51:32.669100
35.8p
125
H/D 18 Motion
Cecilia Arnell
Linköpings SK
3:45:17.1351600
+1:53:15.679400
35.5p
126
H/D 18 Motion
Pekka Vähäkangas
Axa SC
3:45:31.1353000
+1:53:29.680800
35.4p
127
H/D 18 Motion
Patrik Ullstrand
Söderköping SK
3:50:10.1380900
+1:58:08.708700
34.6p
128
H/D 18 Motion
Ida Ullstrand
Axa SC
3:50:11.1381000
+1:58:09.708800
34.6p
129
H/D 18 Motion
Nina Hallor
Sya SK
3:52:09.1392800
+2:00:07.720600
34.3p
130
H/D 18 Motion
Ebba Axelsson
Axa SC
4:00:55.1445400
+2:08:53.773200
32.9p
131
H/D 18 Motion
Mark Garrett
Linköpings SK
4:00:57.1445600
+2:08:55.773400
32.9p
132
H/D 18 Motion
Niklas Danell
Grytgöls IK
4:02:38.1455700
+2:10:36.783500
32.7p
133
H/D 18 Motion
Hilma Krantz
Stockholm
4:02:50.1456900
+2:10:48.784700
32.6p
134
H/D 18 Motion
Julia Andersson
Axa SC
4:06:46.1480500
+2:14:44.808300
32.1p
135
H/D 18 Motion
Edvard Jarlert
Axa SC
4:06:48.1480700
+2:14:46.808500
32.1p
136
H/D 18 Motion
Annika Kaiser
Karlslunds IF SF
4:07:50.1486900
+2:15:48.814700
31.9p
137
H/D 18 Motion
Anna Karin Magnusson
Sya SK
4:11:08.1506700
+2:19:06.834500
31.5p
138
H/D 18 Motion
Karl Henriksson
Venjans AIK
4:17:14.1543300
+2:25:12.871100
30.7p
139
H/D 18 Motion
Freddie Claar
Söderköping
4:27:37.1605600
+2:35:35.933400
29.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 18 Motion
Adam Carlsson
Sya SK
1:18:51.473000
54.0p
2
H/D 18 Motion
Alvin Lefdén
Sya SK
1:19:00.473900
+9.800
53.9p
3
H/D 18 Motion
Liam Schånberg
Sya SK
1:25:27.512600
+6:36.39500
49.9p
4
H/D 18 Motion
Sonja Sandbacka
Norrköping
1:33:28.560700
+14:37.87600
45.6p
5
H/D 18 Motion
Hilde Elida Skåret
Nacka Värmdö SK
1:42:00.611900
+23:09.138800
41.8p
6
H/D 18 Motion
Olivia Lindgren
Norrköping
1:44:13.625200
+25:22.152100
40.9p
7
H/D 18 Motion
Sigrid Forsman
Sya SK
1:44:14.625300
+25:23.152200
40.9p
8
H/D 18 Motion
Frida Eklund
Stockholm
1:44:18.625700
+25:27.152600
40.8p
9
H/D 18 Motion
Maria Kostmann
Kimstad GOIF
1:44:23.626200
+25:32.153100
40.8p
10
H/D 18 Motion
Kristian Kjellander
Sya SK
1:46:14.637300
+27:23.164200
40.1p
11
H/D 18 Motion
Alva Forsman
Sya SK
1:51:15.667400
+32:24.194300
38.3p
12
H/D 18 Motion
Elisabeth Johansson
Sya SK
1:58:17.709600
+39:26.236500
36.0p
12
H/D 18 Motion
Sixten Johansson
Sya SK
1:58:17.709600
+39:26.236500
36.0p
14
H/D 18 Motion
Åsa Forsman
Sya SK
1:58:33.711200
+39:42.238100
35.9p
15
H/D 18 Motion
Lennart Nordström
Motala Aif SK
2:03:13.739200
+44:22.266100
34.6p
16
H/D 18 Motion
Ryberg Annelie Nordström
Motala Aif SK
3:31:07.1266600
+2:12:16.793500
20.2p