Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnforan
2022-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
Delsbo IF
1:52:02.672100
74.4p
2
Carl Gustafsson
Vårby IK
1:52:04.672300
+2.100
74.4p
3
Tobias Åhman
1life IF
1:52:25.674400
+23.2200
74.2p
4
Björn Melander
Timrå SOK
1:54:51.689000
+2:49.16800
72.8p
5
Glenn Edström
Gripen Skiteam
1:55:16.691500
+3:14.19300
72.6p
6
Simon Nordlander
Stockviks SF
1:57:21.704000
+5:19.31800
71.5p
7
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:00:58.725700
+8:56.53500
69.7p
8
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
2:03:08.738700
+11:06.66500
68.7p
9
Thomas Westman
Molidens IK
2:08:46.772500
+16:44.100300
66.1p
10
Henrik Heino
Kramfors Alliansen
2:11:16.787500
+19:14.115300
65.1p
11
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:11:17.787600
+19:15.115400
65.1p
12
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:11:18.787700
+19:16.115500
65.0p
13
Adam Persson
Team BST
2:13:47.802600
+21:45.130400
64.0p
14
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:13:51.803000
+21:49.130800
64.0p
15
David Hammarlund
No Club
2:16:25.818400
+24:23.146200
62.9p
16
Jimmie Ström
Sundsvalls Polisidrottsförening
2:16:27.818600
+24:25.146400
62.9p
17
Pontus Melander
Sundsvall
2:20:11.841000
+28:09.168800
61.5p
18
Axel Schimmel
Östersund
2:20:16.841500
+28:14.169300
61.5p
19
Jacob Byström
XC Sthlm Ski Club
2:22:28.854700
+30:26.182500
60.6p
20
Olle Wängdahl
Täby IS SK
2:23:00.857900
+30:58.185700
60.4p
21
Daniel Nordin
Bergeforsens SK
2:23:42.862100
+31:40.189900
60.2p
22
Anders Söderberg
Hägglunds Ski Team SK
2:23:46.862500
+31:44.190300
60.2p
23
Patrik Broman
Matfors SK
2:24:48.868700
+32:46.196500
59.8p
24
Fredrik Larsson
I21 IF
2:25:56.875500
+33:54.203300
59.4p
25
Philip Lundman
Selånger SOK
2:26:36.879500
+34:34.207300
59.2p
26
Göran Bäckman
Kemira IF
2:27:00.881900
+34:58.209700
59.0p
27
Christer Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
2:29:20.895900
+37:18.223700
58.2p
28
Martin Sundberg
Skorpeds SK
2:29:22.896100
+37:20.223900
58.2p
29
Anders Näström
Hägglunds Ski Team SK
2:29:27.896600
+37:25.224400
58.2p
30
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
2:29:46.898500
+37:44.226300
58.1p
31
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
2:30:25.902400
+38:23.230200
57.8p
32
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:30:52.905100
+38:50.232900
57.7p
33
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:32:07.912600
+40:05.240400
57.3p
34
Otto Lampinen
Graninge-Alliansen
2:32:37.915600
+40:35.243400
57.1p
35
Leif Sjödin
IK Studenterna
2:34:40.927900
+42:38.255700
56.5p
36
Kristofer Block
BLOCK.RACE.TEAM
2:36:37.939600
+44:35.267400
55.8p
37
Lars Vallin
Bollstabruk
2:37:03.942200
+45:01.270000
55.7p
38
Jerker Sundin
Delsbo IF
2:37:16.943500
+45:14.271300
55.6p
39
Carl Lundgren
Junsele IF
2:40:08.960700
+48:06.288500
54.8p
40
Marcus Uddin
Gotland
2:42:01.972000
+49:59.299800
54.2p
41
Stefan Bohn
Delsbo IF
2:42:05.972400
+50:03.300200
54.2p
42
Anders Brink
Stockviks SF
2:47:09.1002800
+55:07.330600
52.7p
43
Daniel Persson
Sollefteå SK
2:47:41.1006000
+55:39.333800
52.6p
44
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
2:49:18.1015700
+57:16.343500
52.1p
45
Victor Hultman
Vasaloppskämparna
2:51:02.1026100
+59:00.353900
51.7p
46
Magnus Näsmark
Sollefteåpolisens IK
2:51:12.1027100
+59:10.354900
51.6p
47
Greger Albertsson
No Club
2:51:15.1027400
+59:13.355200
51.6p
48
Thomas Altin
Hägglunds Ski Team SK
2:51:22.1028100
+59:20.355900
51.6p
49
Michael Ekholm
Sollefteå SK
2:53:51.1043000
+1:01:49.370800
50.9p
50
Per West
Sollefteå SK
2:53:51.1043000
+1:01:49.370800
50.9p
51
Tommy Boström
Kramfors Alliansen
2:54:14.1045300
+1:02:12.373100
50.8p
52
Andreas Arvidsson
Skorpeds SK
2:55:30.1052900
+1:03:28.380700
50.5p
53
Erik Ohlsson
No Club
2:57:34.1065300
+1:05:32.393100
50.0p
54
Urban Nolberg
Graninge-Alliansen
2:57:59.1067800
+1:05:57.395600
49.9p
55
Jonas Bergström
No Club
2:58:18.1069700
+1:06:16.397500
49.8p
56
Tyson Leruyet
Nätra SK
2:59:09.1074800
+1:07:07.402600
49.6p
57
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
2:59:16.1075500
+1:07:14.403300
49.6p
58
Håkan Bergman
Hemsö IF
3:00:39.1083800
+1:08:37.411600
49.2p
59
Jonas Nordlander
Bromma
3:03:27.1100600
+1:11:25.428400
48.6p
60
Oskar Jacobson
Skövde
3:04:18.1105700
+1:12:16.433500
48.4p
61
Peter Strandlund
Axa SC
3:05:41.1114000
+1:13:39.441800
48.0p
62
Arvid Strandberg
Skogslöparna
3:08:40.1131900
+1:16:38.459700
47.4p
63
Johan Åkerlund
No Club
3:09:03.1134200
+1:17:01.462000
47.3p
64
Patrik Bergman
Härnösands OK
3:09:11.1135000
+1:17:09.462800
47.2p
65
Andreas Janzon
Nacka Värmdö SK
3:09:45.1138400
+1:17:43.466200
47.1p
66
Hans Vallin
Bollstabruk
3:10:02.1140100
+1:18:00.467900
47.1p
67
Rolf Witkowsky
Alnö SK
3:11:10.1146900
+1:19:08.474700
46.8p
68
Patrik Witkowsky
Alnö SK
3:11:59.1151800
+1:19:57.479600
46.6p
69
Hans Byström
Mellansel IF
3:14:18.1165700
+1:22:16.493500
46.1p
70
Pontus Bergman
Norrala IF
3:17:38.1185700
+1:25:36.513500
45.4p
71
Kristoffer Genlund
Anundsjö IF
3:18:24.1190300
+1:26:22.518100
45.3p
72
Pär Bondeson
Graninge-Alliansen
3:18:34.1191300
+1:26:32.519100
45.2p
73
Emanuel Thorslund
Hörnefors IF
3:19:30.1196900
+1:27:28.524700
45.0p
74
Andreas Fahlen
Hh64
3:20:16.1201500
+1:28:14.529300
44.9p
75
Henrik Söderström
No Club
3:21:17.1207600
+1:29:15.535400
44.7p
76
Stefan Olsson
Härnösands OK
3:23:55.1223400
+1:31:53.551200
44.2p
77
Jonas Sundin
Tandsbyns IF
3:26:15.1237400
+1:34:13.565200
43.7p
78
Håkan Lindström Sikström
Umeå
3:28:52.1253100
+1:36:50.580900
43.2p
79
BO Degerstedt
No Club
3:30:55.1265400
+1:38:53.593200
42.8p
80
Martin Bergström
Multisportclub
3:34:06.1284500
+1:42:04.612300
42.3p
81
Henrik Melander
Rog IK
3:35:08.1290700
+1:43:06.618500
42.1p
82
Leif Collén
No Club
3:39:42.1318100
+1:47:40.645900
41.3p
83
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
3:41:03.1326200
+1:49:01.654000
41.1p
84
Joakim Markusson
Sollefteå SK
3:43:35.1341400
+1:51:33.669200
40.6p
85
Anders Olsson
Bergeforsens SK
3:45:31.1353000
+1:53:29.680800
40.3p
86
Tom Westman
Molidens IK
3:48:34.1371300
+1:56:32.699100
39.8p
87
Carl Olsson
No Club
3:50:14.1381300
+1:58:12.709100
39.6p
88
Jonas Helgesson
Nacka Värmdö SK
3:57:45.1426400
+2:05:43.754200
38.4p
89
John Erlandsson
K3 IF
4:13:14.1519300
+2:21:12.847100
36.3p
90
Jan Renlund
Nätra SK
4:19:46.1558500
+2:27:44.886300
35.4p
91
Pieter Vlag
Sollefteå SK
4:21:24.1568300
+2:29:22.896100
35.2p