Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup
2009-04-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
3.3km, Längdskidor, Fristil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
7:48.46770
81.5p
2
Maria Rydqvist
Östersunds SK
8:16.49510
+27.2640
75.9p
3
Hanna Falk
Ulricehamns IF
8:16.49530
+27.2660
75.8p
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
8:18.49770
+30.2900
75.4p
5
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
8:21.50000
+32.3130
75.0p
6
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
8:22.50120
+33.3250
74.7p
7
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
8:22.50190
+34.3320
74.6p
8
Carolin Andersson
Gellivare SK
8:27.50620
+38.3750
73.8p
9
Ingrid Vikman
Östersunds SK
8:28.50790
+40.3920
73.5p
10
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
8:32.51140
+43.4270
72.9p
11
Ida Olsson
Åsarna IK
8:32.51170
+44.4300
72.8p
12
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
8:33.51260
+44.4390
72.7p
13
Therese Svensson
Järpens SK
8:33.51270
+45.4400
72.7p
14
Mia Eriksson
Väsby SK
8:35.51480
+47.4610
72.3p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
8:39.51840
+50.4970
71.7p
16
Jennie Öberg
Kalix SK
8:39.51890
+51.5020
71.6p
17
Emma Wikén
Åsarna IK
8:41.52090
+53.5220
71.2p
18
Hanna Seppas
Eksjö SOK
8:42.52170
+54.5300
71.1p
19
Anna Simberg
SK Bore
8:43.52230
+54.5360
71.0p
20
Eva Svensson
IFK Mora SK
8:45.52430
+56.5560
70.7p
21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
8:48.52780
+1:00.5910
70.1p
22
Brooke Gosling
Canada
8:51.53020
+1:02.6150
69.7p
23
Maria Nordström
Gävle SK
8:51.53040
+1:02.6170
69.7p
24
Sandra Haglund
Åsarna IK
8:51.53080
+1:03.6210
69.6p
25
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
8:54.53370
+1:06.6500
69.1p
26
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
8:55.53450
+1:06.6580
69.0p
27
Terese Andersson
Stockviks SF
8:57.53660
+1:08.6790
68.7p
28
Josefin Halvarsson
Bodens SK
8:59.53840
+1:10.6970
68.4p
29
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
8:59.53860
+1:10.6990
68.4p
30
Julia Limby
Åsarna IK
9:00.53980
+1:12.7110
68.2p
31
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
9:00.53990
+1:12.7120
68.2p
32
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
9:01.54030
+1:12.7160
68.1p
33
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
9:02.54110
+1:13.7240
68.0p
34
Jennie Jirhed
ÅS IL
9:03.54240
+1:14.7370
67.8p
35
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
9:04.54330
+1:15.7460
67.6p
36
Emma Eriksson
Eksjö SOK
9:06.54520
+1:17.7650
67.4p
37
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
9:06.54570
+1:18.7700
67.3p
38
Sara Hewitt
Canada
9:07.54650
+1:18.7780
67.2p
39
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
9:08.54730
+1:19.7860
67.0p
40
Lisa Dahl
Offerdals SK
9:08.54780
+1:20.7910
67.0p
41
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
9:09.54830
+1:20.7960
66.9p
42
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
9:09.54880
+1:21.8010
66.8p
43
Emmy Thelberg
Valbo Aif
9:10.54990
+1:22.8120
66.7p
44
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
9:11.55020
+1:22.8150
66.6p
45
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
9:11.55080
+1:23.8210
66.5p
46
Erica Ahnberg
Gellivare SK
9:12.55150
+1:23.8280
66.4p
47
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:13.55230
+1:24.8360
66.3p
48
Ida Clareus
Offerdals SK
9:13.55280
+1:25.8410
66.2p
49
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
9:15.55410
+1:26.8540
66.0p
50
Marika Sundin
Delsbo IF
9:16.55550
+1:27.8680
65.8p
51
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
9:16.55580
+1:28.8710
65.8p
52
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
9:18.55740
+1:29.8870
65.6p
53
Märta Larsen
Sundbybergs IK
9:18.55790
+1:30.8920
65.5p
54
Lisa K Svensson
Åsarna IK
9:19.55810
+1:30.8940
65.5p
55
Lina Hultin
Garphyttans IF
9:19.55870
+1:31.9000
65.4p
56
Maria Sundström
Strömnäs GIF
9:20.55950
+1:31.9080
65.3p
57
Nina Lintzén
Årsunda IF
9:21.56080
+1:33.9210
65.1p
58
Ida Indahl
Östersunds SK
9:21.56090
+1:33.9220
65.1p
59
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
9:22.56170
+1:34.9300
65.0p
60
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
9:23.56200
+1:34.9330
64.9p
61
Evelina Bångman
Offerdals SK
9:23.56270
+1:35.9400
64.8p
62
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
9:24.56350
+1:35.9480
64.7p
62
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
9:24.56350
+1:35.9480
64.7p
64
Malin Eriksson
Söderala AIK
9:24.56370
+1:36.9500
64.7p
65
Katja Schwartz
Åsarna IK
9:25.56450
+1:36.9580
64.6p
66
Lina Öberg
Bergeforsens SK
9:29.56840
+1:40.9970
64.0p
67
Kristina Lycke
Malungs IF
9:30.56950
+1:41.10080
63.9p
68
Frida Hallquist
Åsarna IK
9:31.57080
+1:43.10210
63.7p
69
Maria Nordström
Östersunds SK
9:32.57130
+1:43.10260
63.6p
70
Petra Nilsson
Åsarna IK
9:32.57180
+1:44.10310
63.6p
71
Malin Eriksson
Tierps IF
9:33.57260
+1:44.10390
63.5p
71
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
9:33.57260
+1:44.10390
63.5p
73
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
9:35.57450
+1:46.10580
63.2p
73
Julia Jansson
Månkarbo IF
9:35.57450
+1:46.10580
63.2p
75
Amanda Mattsson
Stockviks SF
9:36.57500
+1:47.10630
63.1p
76
Anna Nystedt
Stockviks SF
9:38.57710
+1:49.10840
62.9p
77
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
9:38.57720
+1:49.10850
62.9p
78
Vendela Eriksson
Husums IF SK
9:39.57820
+1:50.10950
62.7p
79
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
9:39.57880
+1:51.11010
62.6p
80
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
9:40.57930
+1:51.11060
62.6p
81
Eva Johansson
Linköpings SK
9:42.58160
+1:53.11290
62.3p
82
Evelina Johansson
Ramsjö SK
9:42.58170
+1:54.11300
62.3p
83
Emelie Stark
Nordingrå SK
9:42.58190
+1:54.11320
62.2p
84
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
9:44.58350
+1:55.11480
62.0p
85
Hanna Larsson
Hybo AIK
9:47.58600
+1:58.11730
61.7p
86
Maria Bois
Malungs IF
9:47.58690
+1:59.11820
61.6p
87
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
9:48.58700
+1:59.11830
61.6p
88
Lina Karlsson
Östersunds SK
9:48.58790
+2:00.11920
61.5p
89
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
9:51.59080
+2:03.12210
61.1p
90
Victoria Königsson
Vännäs SK
9:56.59520
+2:07.12650
60.6p
91
Malin Landerdahl
Hägersta GF
9:58.59750
+2:09.12880
60.3p
92
Monica Wiklund
Ramsjö SK
10:05.60460
+2:16.13590
59.4p
93
Jill Johansson
Timrå SOK
10:06.60570
+2:18.13700
59.3p
94
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
10:07.60680
+2:19.13810
59.2p
95
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
10:10.60950
+2:21.14080
58.9p
96
Malin Nilsson
Malungs IF
10:11.61010
+2:22.14140
58.8p
97
Ida Nilsson
Gellivare SK
10:11.61060
+2:22.14190
58.7p
98
Moa Ullén
Hammerdal IF
10:15.61490
+2:27.14620
58.3p
99
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
10:16.61540
+2:27.14670
58.2p
100
Johanna Innala
Röbäcks SK
10:17.61600
+2:28.14730
58.1p
101
Erika Oskarsson
Östersunds SK
10:17.61650
+2:28.14780
58.1p
102
Alexandra Persson
IFK Tärendö
10:18.61700
+2:29.14830
58.0p
103
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
10:27.62660
+2:38.15790
57.0p
104
Emma Bergman
Månkarbo IF
10:30.62950
+2:41.16080
56.7p
105
Sofie Eriksson
Gellivare SK
10:36.63530
+2:47.16660
56.0p
106
Olivia Lundström
Stockviks SF
10:48.64720
+2:59.17850
54.8p
107
Anna Estegren
Hybo AIK
10:49.64830
+3:00.17960
54.7p
108
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
10:50.64900
+3:01.18030
54.6p
109
Moa Strömquist
Östersunds SK
10:50.64950
+3:01.18080
54.6p
110
Lisa Norgren
Storvreta IK
10:52.65160
+3:03.18290
54.4p
111
Linnea Jonsson
Bodens SK
11:02.66170
+3:14.19300
53.4p
112
Louise Myrberg
Ramsjö SK
11:04.66340
+3:15.19470
53.3p
113
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
11:13.67250
+3:24.20380
52.4p