Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Irene Larsson
Matfors
1:41:50.610930
47.4p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Ottosson
Skellefteå SK
54:40.327950
88.3p
2
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
1:01:42.370130
+7:01.42080
78.3p
3
Mikael Henriksson
Tynderö IK
1:01:49.370840
+7:08.42790
78.1p
5
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:07:25.404490
+12:45.76440
71.6p
6
Olavi Nieminen
Ragunda IF
1:14:05.444440
+19:24.116390
65.2p
7
David Sjöstrand
Tynderö IK
1:17:50.466980
+23:10.138930
62.0p
8
Erik Nordlund
IK Aluminium
1:17:54.467380
+23:14.139330
62.0p
9
Kenneth Norman
IF Strategen
1:19:20.475930
+24:39.147880
60.9p
10
Carl Martinez
Rog IK
1:21:38.489750
+26:58.161700
59.1p
11
Tomas Edström
Alnö Race Team
1:28:43.532240
+34:02.204190
54.4p
12
Oskar Grönstedt-andersson
Kramfors
1:51:24.668370
+56:44.340320
43.3p
13
Christer Johansson
Sundsvall
1:53:20.679930
+58:39.351880
42.6p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
37:20.223900
63.5p
2
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
39:50.238920
+2:30.14920
59.5p
3
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
47:01.282030
+9:41.58030
50.4p
4
Jenny Henriksson
Tynderö IK
50:45.304430
+13:25.80430
46.7p
5
Anna Nieminen
Ragunda IF
50:51.305000
+13:31.81000
46.6p
6
Frida Bergkvist
Lucksta IF
53:21.320050
+16:01.96050
44.4p
7
Ida Larsson
Timrå SOK
55:46.334570
+18:26.110570
42.5p
8
Christina Bylund
Tynderö IK
1:04:16.385510
+26:56.161510
36.9p
9
Marielle Norberg
Tynderö IK
1:07:51.407080
+30:31.183080
34.9p
10
Pia Hansson
Sundsvall
1:09:40.417940
+32:20.193940
34.0p
11
Ella Forssén
Tynderö IK
1:11:39.429830
+34:19.205830
33.1p
12
Sofie Holmström
Tynderö IK
1:11:39.429830
+34:19.205830
33.1p
13
Tilde Häggström
Tynderö IK
1:11:50.430920
+34:30.206920
33.0p
14
Josefine Rundén
Tynderö IK
1:18:15.469440
+40:55.245440
30.3p
15
Alva Nordling
Tynderö IK
1:22:04.492310
+44:44.268310
28.9p
16
Jennifer Carlén
Tynderö IK
1:22:07.492640
+44:47.268640
28.9p
18
Emilia Forssén
Tynderö IK
1:24:41.508080
+47:21.284080
28.0p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Lundgren
Stockviks SF
33:29.200850
70.8p
2
Joel Jänes
Stockviks SF
34:47.208660
+1:18.7710
68.1p
3
Love Kreij
IF Strategen
35:30.212920
+2:00.11970
66.8p
4
Adam Näslund
Bergeforsens SK
35:53.215210
+2:23.14260
66.1p
5
Per Stenvall
Timrå SOK
38:00.227990
+4:31.27040
62.4p
6
Joakim Jönsson
Bergeforsens SK
39:00.233900
+5:30.32950
60.8p
7
Stefan Lund
Kramfors
39:26.236540
+5:56.35590
60.1p
9
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
39:51.239030
+6:21.38080
59.5p
10
Jörgen Bergström
IF Strategen
40:44.244330
+7:14.43380
58.2p
11
Elias Bengtsson
Tynderö IK
42:51.257040
+9:21.56090
55.3p
12
Joel Nilsson
Bergeforsens SK
47:01.282080
+13:32.81130
50.4p
13
Mattias Larsson
Matfors SK
47:36.285570
+14:07.84620
49.8p
14
Albin Nordling
Tynderö IK
48:07.288690
+14:38.87740
49.3p
15
Samuel Henriksson
Tynderö IK
50:44.304320
+17:14.103370
46.7p
16
Emil Lidström
Tynderö IK
50:49.304830
+17:19.103880
46.7p
17
Carl Erngrund
Alnö SK
53:06.318510
+19:36.117560
44.7p
18
Mikael Sundberg
Lucksta IF
53:22.320130
+19:52.119180
44.4p
19
Kent Björling
Sollefteå SK
53:22.320180
+19:53.119230
44.4p
20
Kenneth Åberg
Sundsvall
53:23.320240
+19:53.119290
44.4p
21
Ulf Nilsen
Timrå SOK
56:22.338170
+22:53.137220
42.1p
22
Oskar Holmlund
Alnö SK
1:02:00.371970
+28:31.171020
38.2p
23
Peter Erngrund
Alnö SK
1:02:02.372100
+28:32.171150
38.2p
24
Linus Bylund
Tynderö IK
1:03:40.381910
+30:10.180960
37.2p
25
Daniel Lundin
Sundsvall
1:05:03.390230
+31:33.189280
36.4p
26
Marcus Eriksson
Timrå SOK
1:07:36.405550
+34:07.204600
35.1p
27
Henrik Häggström
Tynderö IK
1:11:52.431160
+38:23.230210
33.0p
28
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
1:12:51.437060
+39:22.236110
32.5p
29
Ronnie Lindblom
Bergeforsens SK
1:12:52.437170
+39:23.236220
32.5p
30
Jonas Yttergård
Bergeforsens SK
1:12:54.437390
+39:25.236440
32.5p
31
Vidar Norrgård
Bergeforsens SK
1:16:56.461510
+43:26.260560
30.8p
32
Mikael Norrgård
Bergeforsens SK
1:16:58.461750
+43:29.260800
30.8p
33
Isak Rundén
Tynderö IK
1:18:14.469380
+44:45.268430
30.3p
34
Henrik Nordling
Tynderö IK
1:22:04.492390
+48:35.291440
28.9p
35
Jonas Forssén
Tynderö IK
1:24:42.508150
+51:13.307200
28.0p