Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Söderskidan deltävling 1
2022-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
23:21.140000
76.5p
2
H 45
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
24:54.149300
+1:33.9200
70.8p
3
H 45
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
25:06.150500
+1:45.10400
70.1p
4
H 21
Erik Smedhs
Föreningen IKJ Haninge
25:17.151600
+1:56.11500
69.5p
5
H 45
Hannes Sterner
Stockholms RK
25:27.152600
+2:06.12500
68.9p
6
H 55
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
25:40.153900
+2:19.13800
68.2p
7
H 45
Stefan Jansson
Stockholms RK
25:56.155500
+2:35.15400
67.4p
8
H 45
Jens Kirk
Stockholms RK
26:00.155900
+2:39.15800
67.2p
9
H 35
Fredrik Schramm
Stockholms RK
26:03.156200
+2:42.16100
67.0p
10
H 50
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
26:07.156600
+2:46.16500
66.8p
11
H 55
Mikael Markstedt
Stockholms RK
26:13.157200
+2:52.17100
66.5p
12
H 50
Göran Hammarson
Stockholms RK
26:22.158100
+3:01.18000
66.1p
13
H 65
Göran Hillgren
Stockholms RK
26:53.161200
+3:32.21100
64.6p
14
H 55
Tommie Lindblom
Stockholms RK
27:10.162900
+3:49.22800
63.8p
15
H 55
Mårten Lindskog
Föreningen IKJ Haninge
27:22.164100
+4:01.24000
63.2p
16
H 50
Jerker Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
27:27.164600
+4:06.24500
63.0p
17
H 40
Peter Sundén
Huddinge SK LF
27:33.165200
+4:12.25100
62.7p
18
H 40
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
27:37.165600
+4:16.25500
62.6p
19
H 55
Jan Stridh
Skogsluffarnas OK
27:58.167700
+4:37.27600
61.6p
20
H 50
Tomas Persson
Stockholms RK
28:05.168400
+4:44.28300
61.3p
21
H 45
Jon Smedsaas
Huddinge SK LF
28:07.168600
+4:46.28500
61.3p
22
H 60
Olle Yttermo
Föreningen IKJ Haninge
28:14.169300
+4:53.29200
61.0p
23
H 45
Fredrik Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
28:20.169900
+4:59.29800
60.7p
24
H 45
Jesper Swedenborg
Stockholms RK
28:24.170300
+5:03.30200
60.5p
25
H 35
Marcus Ekermo
Stockholms RK
28:37.171600
+5:16.31500
60.0p
26
D 35
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
28:46.172500
+5:25.32400
59.6p
27
H 50
Håkan Andersson - 71
Stockholms RK
28:55.173400
+5:34.33300
59.3p
28
H 50
Anders Lodin
Föreningen IKJ Haninge
29:15.175400
+5:54.35300
58.5p
29
H 55
Erik Brisenheim
Stockholms RK
29:39.177800
+6:18.37700
57.6p
30
H 35
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
29:43.178200
+6:22.38100
57.4p
31
H 40
Stefan Liljestedt
Föreningen IKJ Haninge
29:57.179600
+6:36.39500
56.9p
32
H 45
Adam Miller
Stockholms RK
30:00.179900
+6:39.39800
56.8p
33
H 55
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
30:01.180000
+6:40.39900
56.8p
34
H 40
Martin Norlin
Stockholms RK
30:13.181200
+6:52.41100
56.3p
35
H 55
Lasse Hansen
Föreningen IKJ Haninge
30:14.181300
+6:53.41200
56.3p
36
H 45
Tomas Andersen
Föreningen IKJ Haninge
30:17.181600
+6:56.41500
56.2p
37
H 60
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
30:25.182400
+7:04.42300
55.9p
38
H 50
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
30:54.185300
+7:33.45200
54.9p
39
H 65
Tom Berghäll
Stockholms RK
31:30.188900
+8:09.48800
53.7p
40
H 60
Per Sandgren
Nacka Värmdö SK
32:08.192700
+8:47.52600
52.5p
41
D 35
Carina Sundén
Huddinge SK LF
32:45.196400
+9:24.56300
51.3p
42
H 45
Martin Åhman
Stockholms RK
32:59.197800
+9:38.57700
50.9p
43
H 50
Robert Löfving
Föreningen IKJ Haninge
33:06.198500
+9:45.58400
50.7p
44
H 55
Mikael Henriksson
Föreningen IKJ Haninge
33:33.201200
+10:12.61100
49.9p
45
D 35
Matilda Berghäll
Stockholms RK
33:45.202400
+10:24.62300
49.6p
45
H 65
Carl Agestam
Huddinge SK LF
33:45.202400
+10:24.62300
49.6p
47
D 21
Amanda Sangemark
Stockholms RK
33:59.203800
+10:38.63700
49.2p
47
D 21
Hanna Korhonen
Föreningen IKJ Haninge
33:59.203800
+10:38.63700
49.2p
49
D 35
Linda Forsström
Stockholms RK
34:59.209800
+11:38.69700
47.6p
50
H 40
Ola Hållmarker
Stockholms RK
35:24.212300
+12:03.72200
47.0p
51
H 55
Jussi Schween
Skogsluffarnas OK
35:43.214200
+12:22.74100
46.5p
52
H 55
Jan-olof Furehed
Stockholms RK
36:14.217300
+12:53.77200
45.7p
52
D 50
Helena Zingmark
Stockholms RK
36:14.217300
+12:53.77200
45.7p
54
D 35
Louise Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
36:36.219500
+13:15.79400
45.2p
55
H 65
Lars Blom
Stockholms RK
37:21.224000
+14:00.83900
44.2p
56
H 65
Kjell Lindén
Stockholms RK
37:33.225200
+14:12.85100
43.9p
57
H 21
Lucas Persson
Föreningen IKJ Haninge
37:47.226600
+14:26.86500
43.6p
58
D 35
Lovisa Lagerblad
Stockholms RK
38:25.230400
+15:04.90300
42.8p
59
H 45
Dan Olofsson
Stockholms RK
38:29.230800
+15:08.90700
42.7p
60
H 55
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
40:37.243600
+17:16.103500
40.2p
61
H 65
Lennart Hellsten
Huddinge SK LF
41:00.245900
+17:39.105800
39.8p
62
D 21
Amanda Näsman
Stockholms RK
41:10.246900
+17:49.106800
39.6p
63
D 50
Åsa Degermark
Stockholms RK
42:52.257100
+19:31.117000
37.9p
64
D 35
Camilla Danell
Huddinge SK LF
44:14.265300
+20:53.125200
36.6p
65
H 45
Stefan Azar
Huddinge SK LF
44:23.266200
+21:02.126100
36.5p
66
H 60
Leif Anundi
Stockholms RK
44:47.268600
+21:26.128500
36.1p
67
D 35
Johanna Tuuf
Stockholms RK
48:38.291700
+25:17.151600
33.0p
68
H 70
Leif Andersson
Hammarby IF SF
50:47.304600
+27:26.164500
31.5p
69
H 55
Sören Torlén
Hammarby IF SF
50:53.305200
+27:32.165100
31.4p
5.1km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
15:37.93600
2
H 80
Olle Viklund
Hammarby IF SF
20:21.122000
+4:44.28300
43.9p
3
H 16
Liam Eriksson
Nacka Värmdö SK
20:27.122600
+4:50.28900
4
H 75
Jan Fridlund
Hammarby IF SF
23:17.139600
+7:40.45900
38.4p
5
D 60
Katrin Lindén
Stockholms RK
25:34.153300
+9:57.59600
34.9p
6
H 80
Runo Dahlberg
Föreningen IKJ Haninge
32:54.197300
+17:17.103600
27.2p
3.4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Bill Melkstam
Nacka Värmdö SK
11:30.68900
2
H 14
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
12:29.74800
+59.5800
3
D 12
Cajsa Sundén
Huddinge SK LF
13:50.82900
+2:20.13900
4
D 12
Emma Lindström
Föreningen IKJ Haninge
14:39.87800
+3:09.18800
5
D 14
Tindra Pettersson
Hammarby IF SF
17:21.104000
+5:51.35000
1.7km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 8
Tiago Westlund
Nacka Värmdö SK
1
1
H 8
Elis Frisk
Huddinge SK LF
1
3
D 10
Stina Sundén
Huddinge SK LF
7:00.41900
+6:59.41800
4
D 10
Ida Ljungheimer
Föreningen IKJ Haninge
8:38.51700
+8:37.51600
5
D 10
Anna Lindström
Föreningen IKJ Haninge
8:48.52700
+8:47.52600
6
D 10
Ebba Ljungheimer
Föreningen IKJ Haninge
9:05.54400
+9:04.54300
7
D 10
Linnea Andersen
Föreningen IKJ Haninge
9:59.59800
+9:58.59700
8
D 10
Emelie Lystedt
Nacka Värmdö SK
10:48.64700
+10:47.64600
9
H 12
Alfred Skogsjö
Nacka Värmdö SK
14:09.84800
+14:08.84700
10
H 12
Emil Ljungheimer
Föreningen IKJ Haninge
15:46.94500
+15:45.94400
11
D 8
Alice Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
1:00:01.360000
+1:00:00.359900
11
D 8
Kajsa Lindström
Föreningen IKJ Haninge
1:00:01.360000
+1:00:00.359900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)