Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 45
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
2:43:10.978900
79.9p
2
Joakim Olsson
Hällbybrunns IF
2:49:33.1017200
+6:23.38200
75.9p
3
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:59:11.1075000
+16:01.96000
70.5p
4
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
3:00:20.1081900
+17:10.102900
69.9p
5
Magnus Almqvist
Stockholms RK
3:01:48.1090700
+18:38.111700
69.2p
6
Ulf Bergqvist
Team Walle SK
3:01:49.1090800
+18:39.111800
69.1p
7
Fredrik Zetterling
Stockholms RK
3:01:53.1091200
+18:43.112200
69.1p
8
Johan Arnland
Västerås Skidklubb
3:02:14.1093300
+19:04.114300
68.9p
9
Patrik Petersson
Apladalens Lk
3:04:41.1108000
+21:31.129000
67.7p
10
Stefan Jansson
Stockholms RK
3:10:31.1143000
+27:21.164000
65.1p
11
Klas Carlsson
Storvreta IK
3:12:19.1153800
+29:09.174800
64.3p
12
Ola Backlund
Saltsjöbadens SLK
3:13:24.1160300
+30:14.181300
63.8p
13
Daniel Larson
Falu IK
3:15:11.1171000
+32:01.192000
63.1p
14
Fredrik Oscarsson
Pumpen SK
3:15:15.1171400
+32:05.192400
63.0p
15
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
3:16:48.1180700
+33:38.201700
62.4p
16
Mats Thunwall
Fagersta Södra IK
3:18:43.1192200
+35:33.213200
61.6p
17
Mattias Ek
Pumpen SK
3:24:08.1224700
+40:58.245700
59.5p
18
Per Seltborg
Västerås Skidklubb
3:28:24.1250300
+45:14.271300
58.0p
19
Tobias Lindroos
Folksamkamraterna
3:28:29.1250800
+45:19.271800
58.0p
20
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
3:28:37.1251600
+45:27.272600
57.9p
21
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
3:28:44.1252300
+45:34.273300
57.9p
22
Fredrik Borgström
Gimo IF SK
3:28:55.1253400
+45:45.274400
57.8p
23
Peter Skogert
JMs Personalförening
3:30:06.1260500
+46:56.281500
57.4p
24
Paul Svensson
Saltsjöbadens SLK
3:30:45.1264400
+47:35.285400
57.2p
25
Stefan Andersson
Bålsta SK
3:30:57.1265600
+47:47.286600
57.1p
26
Magnus Danielsson
Himmeta IF
3:36:24.1298300
+53:14.319300
55.3p
27
Robert Haglund
Astrazeneca IF
3:39:53.1319200
+56:43.340200
54.2p
28
Andreas Hedlund
Vasaloppsklubben Hedemora
3:44:35.1347400
+1:01:25.368400
52.8p
29
Mattias Löfqvist
Västerås Skidklubb
3:44:56.1349500
+1:01:46.370500
52.7p
30
Martin Åhman
Stockholms RK
3:52:27.1394600
+1:09:17.415600
50.6p
31
Daniel Ehn
Pumpen SK
3:52:31.1395000
+1:09:21.416000
50.6p
32
Martin Holmén
Borås SK
4:02:05.1452400
+1:18:55.473400
48.2p
33
Andreas Ryve
Västerås Skidklubb
4:04:31.1467000
+1:21:21.488000
47.6p
34
Roine Schölin
Vindrarps SK
4:09:20.1495900
+1:26:10.516900
46.5p
35
Fredrik Anefjäll
Lekeryd-Svarttorps SK
4:11:50.1510900
+1:28:40.531900
45.9p
36
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:11:51.1511000
+1:28:41.532000
45.9p
37
Joakim Kvist
IFK Österbymo
4:13:00.1517900
+1:29:50.538900
45.7p
38
Johan Eidefors
Sundbybergs IK
4:14:46.1528500
+1:31:36.549500
45.3p
39
Kasper Rydén
No Club
4:19:19.1555800
+1:36:09.576800
44.3p
40
Magnus Karlsson
Östervåla IF
4:20:52.1565100
+1:37:42.586100
44.0p
41
Anders Roos
Gimo IF SK
4:23:15.1579400
+1:40:05.600400
43.5p
42
Stig Karlsson
Idrottsföreningen Start
4:23:41.1582000
+1:40:31.603000
43.4p
43
Ola Svanberg
Landsbro IF SK
4:33:23.1640200
+1:50:13.661200
41.6p
44
Jerker Drottenmyr
Visborgs OK
4:35:06.1650500
+1:51:56.671500
41.3p
45
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
4:38:11.1669000
+1:55:01.690000
40.8p
46
Sture Svahn
Axa SC
4:56:04.1776300
+2:12:54.797300
37.9p
47
Mathew Kane
Valbo Aif
5:17:02.1902100
+2:33:52.923100
35.0p