Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:39:07.954600
82.7p
2
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:41:47.970600
+2:40.15900
80.9p
3
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:43:11.979000
+4:04.24300
79.9p
4
Stefan Sunnerberg
Brudpiga RK
2:46:27.998600
+7:20.43900
77.8p
5
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:49:31.1017000
+10:24.62300
75.9p
6
Henrik Alm
Gnosjö FK
2:49:32.1017100
+10:25.62400
75.9p
7
David Holm
XC Sthlm Ski Club
2:50:26.1022500
+11:19.67800
75.3p
8
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:54:42.1048100
+15:35.93400
72.9p
9
Johan Larsson
Tisdagsklubben Örebro
3:01:24.1088300
+22:17.133600
69.4p
10
Misha Lindau
Ärna IF Uppsala Garnison
3:01:41.1090000
+22:34.135300
69.2p
11
Magnus Hofwing
IF Hallby SOK
3:04:01.1104000
+24:54.149300
68.1p
12
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
3:05:06.1110500
+25:59.155800
67.5p
13
Martin Westlund
Axa SC
3:06:27.1118600
+27:20.163900
66.9p
14
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
3:11:02.1146100
+31:55.191400
64.8p
15
Daniel Pettersson
Tunafors SK
3:12:37.1155600
+33:30.200900
64.1p
16
Johan Hagsten
Snö & Tö Skidklubb
3:15:05.1170400
+35:58.215700
63.1p
17
David Starck
OK Roslagen
3:15:24.1172300
+36:17.217600
63.0p
18
Peter Malmborg
Stockholms RK
3:17:44.1186300
+38:37.231600
62.0p
19
Johan Gustafsson
Götlunda IF
3:20:44.1204300
+41:37.249600
60.8p
20
Stefan Ax
Abb IF SK
3:23:46.1222500
+44:39.267800
59.7p
21
Mika Johnsson
No Club
3:24:03.1224200
+44:56.269500
59.6p
22
Mattias Johansson
Täby IS SK
3:28:00.1247900
+48:53.293200
58.1p
23
Mattias Linell
IK Stern
3:34:14.1285300
+55:07.330600
56.0p
24
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
3:34:34.1287300
+55:27.332600
55.9p
25
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
3:42:26.1334500
+1:03:19.379800
53.4p
26
Tomas Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:42:51.1337000
+1:03:44.382300
53.3p
27
Niklas Cornelius
No Club
3:49:49.1378800
+1:10:42.424100
51.3p
28
Andreas Artursson
Pumpen SK
4:10:54.1505300
+1:31:47.550600
46.1p
29
Patrick Gustafsson
IK Westmannia Frisk
4:13:43.1522200
+1:34:36.567500
45.5p
30
Anton Georgiev
Västerås Skidklubb
4:18:07.1548600
+1:39:00.593900
44.6p
31
Fredrik Malmgren
Föreningen Engelbrektsloppet
4:19:34.1557300
+1:40:27.602600
44.3p
32
Philip Hellqvist
Stockholms RK
4:22:40.1575900
+1:43:33.621200
43.6p
33
Erik Gohde
Dalaporten OL
4:43:29.1700800
+2:04:22.746100
39.9p
34
Olov Gohde
Dalaporten OL
4:48:57.1733600
+2:09:50.778900
39.0p
35
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
4:52:56.1757500
+2:13:49.802800
38.3p
36
Johannes Wallén
Axa SC
6:59:37.2517600
+4:20:30.1562900
25.4p
37
Ludovic De la forest divonne
Enköpings Aif
7:01:33.2529200
+4:22:26.1574500
25.3p