Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 733[
1
2
]
60km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:34:30.926900
86.2p
2
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:35:57.935600
+1:27.8600
85.1p
3
H 21
Filip Danielsson
Falun Borlänge SK
2:36:04.936300
+1:34.9300
85.0p
4
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:36:50.940900
+2:20.13900
84.4p
5
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:36:52.941100
+2:22.14100
84.4p
6
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:36:58.941700
+2:28.14700
84.3p
7
H 21
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
2:38:43.952200
+4:13.25200
83.0p
8
H 21
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:39:07.954600
+4:37.27600
82.7p
8
H 40
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:39:07.954600
+4:37.27600
82.7p
10
H 21
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
2:41:47.970600
+7:17.43600
80.9p
10
H 40
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:41:47.970600
+7:17.43600
80.9p
12
H 50
Ulf Nordström
Östervåla IF
2:41:51.971000
+7:21.44000
80.8p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:42:00
13
H 50
Ronnie Löf
No Club
2:42:04.972300
+7:34.45300
80.7p
14
H 45
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
2:43:10.978900
+8:40.51900
79.9p
15
H 40
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:43:11.979000
+8:41.52000
79.9p
16
H 35
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:43:20.979900
+8:50.52900
79.8p
17
H 50
Daniel Danielsson
XC Sthlm Ski Club
2:44:04.984300
+9:34.57300
79.3p
18
H 21
Waldemar Andersson
Storvreta IK
2:45:11.991000
+10:41.64000
78.6p
19
H 21
Olof Persson
IK Nocout.se
2:45:13.991200
+10:43.64200
78.6p
20
H 40
Stefan Sunnerberg
Brudpiga RK
2:46:27.998600
+11:57.71600
77.8p
21
H 21
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:47:44.1006300
+13:14.79300
77.0p
22
H 50
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:48:31.1011000
+14:01.84000
76.5p
23
H 40
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:49:31.1017000
+15:01.90000
75.9p
24
H 40
Henrik Alm
Gnosjö FK
2:49:32.1017100
+15:02.90100
75.9p
25
H 45
Joakim Olsson
Hällbybrunns IF
2:49:33.1017200
+15:03.90200
75.9p
26
H 40
David Holm
XC Sthlm Ski Club
2:50:26.1022500
+15:56.95500
75.3p
27
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
2:50:39.1023800
+16:09.96800
75.2p
28
H 21
Simon Nyreröd
Kristinehamns OK
2:50:59.1025800
+16:29.98800
75.0p
29
H 35
Viktor Johansson
Snö & Tö Skidklubb
2:51:20.1027900
+16:50.100900
74.8p
30
H 35
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:51:21.1028000
+16:51.101000
74.8p
31
H 35
Anton Engqvist
Selånger SOK
2:51:23.1028200
+16:53.101200
74.8p
32
H 21
Martin Alvengren
Storvreta IK
2:52:01.1032000
+17:31.105000
74.4p
33
H 35
Magnus Engström
Stennäsets IF
2:53:22.1040100
+18:52.113100
73.6p
34
H 55
Magnus Graas
Storvreta IK
2:53:58.1043700
+19:28.116700
73.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:54:00
35
H 40
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:54:42.1048100
+20:12.121100
72.9p
36
H 21
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:56:31.1059000
+22:01.132000
71.9p
37
H 21
Gustav Ottosson
Fjärdhundra SK
2:57:00.1061900
+22:30.134900
71.6p
38
H 50
Anders Boström
OK Linné
2:57:14.1063300
+22:44.136300
71.5p
39
H 45
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:59:11.1075000
+24:41.148000
70.5p
40
H 45
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
3:00:20.1081900
+25:50.154900
69.9p
41
H 21
Erik Danielsson
Norrbärke SK
3:00:24.1082300
+25:54.155300
69.9p
42
H 21
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
3:00:26.1082500
+25:56.155500
69.8p
43
H 21
Emil Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
3:00:30.1082900
+26:00.155900
69.8p
44
H 40
Johan Larsson
Tisdagsklubben Örebro
3:01:24.1088300
+26:54.161300
69.4p
45
H 50
Göran Hammarson
Stockholms RK
3:01:26.1088500
+26:56.161500
69.3p
46
H 21
Ola Carell
Ärna IF Uppsala Garnison
3:01:40.1089900
+27:10.162900
69.2p
47
H 40
Misha Lindau
Ärna IF Uppsala Garnison
3:01:41.1090000
+27:11.163000
69.2p
48
H 35
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
3:01:42.1090100
+27:12.163100
69.2p
49
H 55
Kennet Berglund
Nacka Värmdö SK
3:01:47.1090600
+27:17.163600
69.2p
50
H 45
Magnus Almqvist
Stockholms RK
3:01:48.1090700
+27:18.163700
69.2p
51
H 45
Ulf Bergqvist
Team Walle SK
3:01:49.1090800
+27:19.163800
69.1p
52
H 45
Fredrik Zetterling
Stockholms RK
3:01:53.1091200
+27:23.164200
69.1p
53
H 60
Leif Markfjärd
Brovallens IF
3:01:58.1091700
+27:28.164700
69.1p
54
H 21
Jacob Sahlin
Tunafors SK
3:02:01.1092000
+27:31.165000
69.0p
55
H 55
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
3:02:02.1092100
+27:32.165100
69.0p
56
H 21
Victor Svensson
Vassunda IF
3:02:11.1093000
+27:41.166000
69.0p
57
H 45
Johan Arnland
Västerås Skidklubb
3:02:14.1093300
+27:44.166300
68.9p
58
H 50
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
3:02:27.1094600
+27:57.167600
68.8p
59
H 21
Björn Lundberg
Fjärdhundra SK
3:03:49.1102800
+29:19.175800
68.2p
60
H 40
Magnus Hofwing
IF Hallby SOK
3:04:01.1104000
+29:31.177000
68.1p
61
H 45
Patrik Petersson
Apladalens Lk
3:04:41.1108000
+30:11.181000
67.7p
62
H 21
Daniel Engström
XC Sthlm Ski Club
3:04:55.1109400
+30:25.182400
67.6p
63
H 40
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
3:05:06.1110500
+30:36.183500
67.5p
64
H 60
Kurt Andersson
Sätra IF
3:05:11.1111000
+30:41.184000
67.5p
65
H 21
Erik Woxlin
IK Stern
3:05:24.1112300
+30:54.185300
67.4p
65
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
3:05:24.1112300
+30:54.185300
67.4p
67
H 21
Arvid Pettersson
- ØHIL
3:05:26.1112500
+30:56.185500
67.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 3:06:00
68
H 50
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
3:06:05.1116400
+31:35.189400
67.1p
69
H 55
Eric Svensson
Vassunda IF
3:06:19.1117800
+31:49.190800
67.0p
70
H 50
Erik Rosenborg
Funäsdalens IF
3:06:26.1118500
+31:56.191500
66.9p
71
H 40
Martin Westlund
Axa SC
3:06:27.1118600
+31:57.191600
66.9p
72
H 21
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
3:06:28.1118700
+31:58.191700
66.9p
73
H 35
Joakim Larsson
Brottby SK
3:06:55.1121400
+32:25.194400
66.7p
74
D 21
Susanne Hedlund
Bjursås IK
3:07:05.1122400
+32:35.195400
66.6p
75
H 35
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
3:09:19.1135800
+34:49.208800
65.6p
76
H 21
Ted Fredriksson
Storvreta IK
3:09:23.1136200
+34:53.209200
65.6p
77
H 35
Erik Lundberg
IK Hakarpspojkarna
3:10:21.1142000
+35:51.215000
65.1p
78
H 55
Mattias Klintemar
Stockholms RK
3:10:23.1142200
+35:53.215200
65.1p
79
H 45
Stefan Jansson
Stockholms RK
3:10:31.1143000
+36:01.216000
65.1p
80
H 40
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
3:11:02.1146100
+36:32.219100
64.8p
81
H 50
Stefan Virtanen
Nässjö SF
3:11:14.1147300
+36:44.220300
64.7p
82
H 21
Fredrik Bergman
Västerås Skidklubb
3:11:43.1150200
+37:13.223200
64.5p
82
D 21
Sofia Svensson
Vassunda IF
3:11:43.1150200
+37:13.223200
64.5p
84
H 50
Daniel Asplund
Sunnansjö IK
3:12:04.1152300
+37:34.225300
64.4p
85
H 45
Klas Carlsson
Storvreta IK
3:12:19.1153800
+37:49.226800
64.3p
86
H 40
Daniel Pettersson
Tunafors SK
3:12:37.1155600
+38:07.228600
64.1p
87
H 65
Lars Janlöv
IF Åland
3:12:48.1156700
+38:18.229700
64.1p
88
H 35
Daniel Wästerlund
Rembo IK
3:13:01.1158000
+38:31.231000
64.0p
89
H 21
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
3:13:20.1159900
+38:50.232900
63.8p
90
H 45
Ola Backlund
Saltsjöbadens SLK
3:13:24.1160300
+38:54.233300
63.8p
91
H 65
Peter Saarikoski
Storvreta IK
3:13:30.1160900
+39:00.233900
63.8p
92
H 21
Christopher Eriksson
Källbottens IK
3:14:44.1168300
+40:14.241300
63.2p
93
H 35
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
3:14:52.1169100
+40:22.242100
63.2p
94
H 40
Johan Hagsten
Snö & Tö Skidklubb
3:15:05.1170400
+40:35.243400
63.1p
95
H 50
Björn Lindgren
Täby IS SK
3:15:07.1170600
+40:37.243600
63.1p
96
H 45
Daniel Larson
Falu IK
3:15:11.1171000
+40:41.244000
63.1p
97
H 45
Fredrik Oscarsson
Pumpen SK
3:15:15.1171400
+40:45.244400
63.0p
98
H 40
David Starck
OK Roslagen
3:15:24.1172300
+40:54.245300
63.0p
99
H 21
Mattias Derfält
Axa SC
3:15:42.1174100
+41:12.247100
62.8p
100
D 35
Camilla Johansson
Norbergs OK
3:16:09.1176800
+41:39.249800
62.7p
101
H 50
Jonas Andersson
Ufk
3:16:21.1178000
+41:51.251000
62.6p
102
H 50
Patrik Nordh
Filipstads SF
3:16:31.1179000
+42:01.252000
62.5p
103
H 45
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
3:16:48.1180700
+42:18.253700
62.4p
104
H 55
Göran Klinga
Snö & Tö Skidklubb
3:17:00.1181900
+42:30.254900
62.3p
105
H 21
Marcus Stavander
XC Sthlm Ski Club
3:17:07.1182600
+42:37.255600
62.3p
106
H 50
Nicklas Enlund
Blackstad IF
3:17:11.1183000
+42:41.256000
62.2p
107
H 55
Krister Jonsson
IFK Mariefred
3:17:34.1185300
+43:04.258300
62.1p
108
H 35
Jonas Jung
Ufk
3:17:37.1185600
+43:07.258600
62.1p
109
H 40
Peter Malmborg
Stockholms RK
3:17:44.1186300
+43:14.259300
62.0p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 3:18:00
110
H 35
Robin Erneby
Västerås Skidklubb
3:18:11.1189000
+43:41.262000
61.8p
111
H 21
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
3:18:12.1189100
+43:42.262100
61.8p
112
H 55
Mikael Videfors
Turebergs IF
3:18:26.1190500
+43:56.263500
61.7p
113
H 21
Tobias Sjögren
IFK Hedemora SK
3:18:31.1191000
+44:01.264000
61.7p
114
H 50
Tomas Brunzell
Grava SK
3:18:33.1191200
+44:03.264200
61.7p
115
H 50
Henrik Sjöström
Storådalens SK
3:18:41.1192000
+44:11.265000
61.6p
116
H 45
Mats Thunwall
Fagersta Södra IK
3:18:43.1192200
+44:13.265200
61.6p
117
D 21
Linnea SILVA
Deloitte
3:18:50.1192900
+44:20.265900
61.6p
118
H 21
Anders Sjöberg
Källbottens IK
3:18:58.1193700
+44:28.266700
61.5p
119
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
3:19:08.1194700
+44:38.267700
61.5p
120
H 21
Fredrik Bauer
Lidingö
3:19:46.1198500
+45:16.271500
61.2p
121
H 60
Hemmo Tolvanen
- ØHIL
3:20:09.1200800
+45:39.273800
61.1p
122
H 40
Johan Gustafsson
Götlunda IF
3:20:44.1204300
+46:14.277300
60.8p
123
H 50
Magnus Elvin
IK Hakarpspojkarna
3:20:48.1204700
+46:18.277700
60.8p
124
H 50
Tomas Almqvist
Sälens IF
3:20:58.1205700
+46:28.278700
60.7p
125
H 55
Patrik Ström
AB Karl Hedin IF
3:21:35.1209400
+47:05.282400
60.5p
126
H 50
Mikael Gelin
Bålsta SK
3:21:40.1209900
+47:10.282900
60.5p
127
H 50
Martin Törnqvist
Väsby SK
3:21:42.1210100
+47:12.283100
60.5p
128
H 21
Mattias Frändå
Tisdagsklubben Örebro
3:21:58.1211700
+47:28.284700
60.4p
129
H 21 Motion
Emil Bergström
Bromma
3:22:00.1211900
+47:30.284900
60.3p
130
H 60
Pär Dahne
Stockholms RK
3:22:19.1213800
+47:49.286800
60.2p
131
H 55
Jan Granlund
Västerås Skidklubb
3:23:07.1218600
+48:37.291600
59.9p
132
H 50
Nils Edvardsson
Föreningen Engelbrektsloppet
3:23:08.1218700
+48:38.291700
59.9p
133
H 40
Stefan Ax
Abb IF SK
3:23:46.1222500
+49:16.295500
59.7p
134
H 21
Patrik Flink
IFK Sala
3:23:57.1223600
+49:27.296600
59.6p
135
H 40
Mika Johnsson
No Club
3:24:03.1224200
+49:33.297200
59.6p
136
H 45
Mattias Ek
Pumpen SK
3:24:08.1224700
+49:38.297700
59.5p
137
H 50
Magnus Burling
Fredrikshofs IF SOK
3:25:10.1230900
+50:40.303900
59.2p
138
H 50
Martin Sverdrup
Stockholms RK
3:26:02.1236100
+51:32.309100
58.8p
139
H 55
Stefan Palmgren
Strängnäs SK
3:26:41.1240000
+52:11.313000
58.6p
140
H 35
Thomas Gilbertsson
Västerås Skidklubb
3:26:49.1240800
+52:19.313800
58.6p
141
H 40
Mattias Johansson
Täby IS SK
3:28:00.1247900
+53:30.320900
58.1p
142
H 45
Per Seltborg
Västerås Skidklubb
3:28:24.1250300
+53:54.323300
58.0p
143
H 60
Peter Åhlén
Norbergs Ck
3:28:28.1250700
+53:58.323700
58.0p
144
H 45
Tobias Lindroos
Folksamkamraterna
3:28:29.1250800
+53:59.323800
58.0p
145
H 21
Robin Jonsson
SK Trim/Virsbo
3:28:31.1251000
+54:01.324000
58.0p
146
H 45
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
3:28:37.1251600
+54:07.324600
57.9p
147
H 50
Magnus Dahlin
Turebergs IF
3:28:39.1251800
+54:09.324800
57.9p
148
H 45
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
3:28:44.1252300
+54:14.325300
57.9p
149
H 21
Oliver Mitts
Västerås Skidklubb
3:28:47.1252600
+54:17.325600
57.9p
150
H 45
Fredrik Borgström
Gimo IF SK
3:28:55.1253400
+54:25.326400
57.8p
151
H 21
Gunnar Granlund
IF Ski Team Skåne
3:29:12.1255100
+54:42.328100
57.7p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 3:30:00
152
H 45
Peter Skogert
JMs Personalförening
3:30:06.1260500
+55:36.333500
57.4p
153
H 21 Motion
Johan Beskow
Sundbybergs IK
3:30:19.1261800
+55:49.334800
57.3p
154
H 45
Paul Svensson
Saltsjöbadens SLK
3:30:45.1264400
+56:15.337400
57.2p
155
H 50
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
3:30:46.1264500
+56:16.337500
57.2p
156
H 45
Stefan Andersson
Bålsta SK
3:30:57.1265600
+56:27.338600
57.1p
157
H 55
Magnus Wennberg
Föreningen IKJ Haninge
3:30:58.1265700
+56:28.338700
57.1p
158
H 55
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
3:31:16.1267500
+56:46.340500
57.0p
159
H 55
Pontus Rosberg
Ufk
3:31:37.1269600
+57:07.342600
56.9p
160
H 35
Per-Ove Torstensson
Falu IK
3:32:13.1273200
+57:43.346200
56.7p
161
H 55
Erik Brisenheim
Stockholms RK
3:32:16.1273500
+57:46.346500
56.7p
162
H 50
Kalle Widlert
Venjans AIK
3:32:41.1276000
+58:11.349000
56.5p
163
H 40
Mattias Linell
IK Stern
3:34:14.1285300
+59:44.358300
56.0p
164
H 55
Michael Augustin
Hallstahammars SK SOFK
3:34:22.1286100
+59:52.359100
56.0p
165
H 40
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
3:34:34.1287300
+1:00:04.360300
55.9p
166
H 50
Benny Johansson
Hägersta GF
3:35:11.1291000
+1:00:41.364000
55.7p
167
H 21
John Hedlund
Hägersta GF
3:35:25.1292400
+1:00:55.365400
55.6p
168
D 35
Therése Nordlund Arnlund
Västerås Skidklubb
3:36:21.1298000
+1:01:51.371000
55.3p
169
H 45
Magnus Danielsson
Himmeta IF
3:36:24.1298300
+1:01:54.371300
55.3p
170
H 60
Johan Rönnby
Gamleby OK
3:36:36.1299500
+1:02:06.372500
55.3p
171
H 50
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
3:36:40.1299900
+1:02:10.372900
55.2p
172
H 50
Henrik Junno
Föreningen Engelbrektsloppet
3:36:46.1300500
+1:02:16.373500
55.2p
173
H 55
Kenneth Pettersson
IFK Sala
3:37:17.1303600
+1:02:47.376600
55.0p
174
H 21
Jesper Wikberg
Grava SK
3:37:19.1303800
+1:02:49.376800
55.0p
175
H 50
Roger Broström
Lima IF
3:37:54.1307300
+1:03:24.380300
54.8p
176
H 60
Roland Johansson
IF Åland
3:37:55.1307400
+1:03:25.380400
54.8p
177
H 21 Motion
Viktor Sone
Attunda OK Skidor
3:38:08.1308700
+1:03:38.381700
54.8p
178
H 35
Jonatan Hedin
Axa SC
3:38:56.1313500
+1:04:26.386500
54.5p
179
H 65
Rolf Lindgren
Brovallens IF
3:39:12.1315100
+1:04:42.388100
54.4p
180
D 50
Sofia Holmgård
Grava SK
3:39:19.1315800
+1:04:49.388800
54.4p
181
H 21
Gustav Forslid
Axa SC
3:39:36.1317500
+1:05:06.390500
54.3p
182
H 21
Fredrik Sundin
Berber IS
3:39:46.1318500
+1:05:16.391500
54.3p
183
H 45
Robert Haglund
Astrazeneca IF
3:39:53.1319200
+1:05:23.392200
54.2p
184
H 50
Tomas Finn
Snö & Tö Skidklubb
3:40:08.1320700
+1:05:38.393700
54.1p
185
H 21
Anton Nylund
Axa SC
3:40:20.1321900
+1:05:50.394900
54.1p
186
H 21
Tobias Billing
Sweco BIL
3:41:33.1329200
+1:07:03.402200
53.7p
187
H 21
Andreas Finn
Snö & Tö Skidklubb
3:42:19.1333800
+1:07:49.406800
53.5p
188
H 21
Edvin Karlström
No Club
3:42:24.1334300
+1:07:54.407300
53.5p
189
H 40
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
3:42:26.1334500
+1:07:56.407500
53.4p
190
H 40
Tomas Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:42:51.1337000
+1:08:21.410000
53.3p
191
H 50
Christer Hernstigen
Norabygdens SK
3:43:13.1339200
+1:08:43.412200
53.2p
192
H 65
Jan Molén
Östervåla IF
3:43:29.1340800
+1:08:59.413800
53.1p
193
H 50
Niklas Kåvius
Axa SC
3:43:31.1341000
+1:09:01.414000
53.1p
194
H 35
Jimmy Koivisto
Norbergs OK
3:43:50.1342900
+1:09:20.415900
53.0p
195
H 60
Jan Allard
Väsby SK
3:43:56.1343500
+1:09:26.416500
53.0p
196
H 50
Rickard Forsell
Norbergs SK
3:44:15.1345400
+1:09:45.418400
52.9p
197
H 45
Andreas Hedlund
Vasaloppsklubben Hedemora
3:44:35.1347400
+1:10:05.420400
52.8p
198
H 50
Fredrik Hedqvist
Snö & Tö Skidklubb
3:44:42.1348100
+1:10:12.421100
52.8p
199
H 45
Mattias Löfqvist
Västerås Skidklubb
3:44:56.1349500
+1:10:26.422500
52.7p
200
H 21
Emil Lindström
Kilafors SK
3:44:57.1349600
+1:10:27.422600
52.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:45:00
201
H 50
Magnus Boäng
Hybo AIK
3:45:19.1351800
+1:10:49.424800
52.6p
202
H 21 Motion
Daniel Sjöblom
Team Rynkeby Stockholm
3:46:37.1359600
+1:12:07.432600
52.2p
203
H 21 Motion
Mattias Svenning
Borås
3:46:53.1361200
+1:12:23.434200
52.2p
204
H 21 Motion
Tomas Uddin
Flens Friidrottssällskap
3:47:04.1362300
+1:12:34.435300
52.1p
205
H 50
Reine Eklund
Västerås Skidklubb
3:47:28.1364700
+1:12:58.437700
52.0p
206
H 60
Alf Jansson
Stockholms RK
3:47:57.1367600
+1:13:27.440600
51.9p
207
H 21
Oliver Nikolic
Abb IF SK
3:48:59.1373800
+1:14:29.446800
51.6p
208
H 21 Motion
Robert Nahlbom
Kvicksund
3:49:07.1374600
+1:14:37.447600
51.5p
209
H 50
Mika Ojala
Springtime
3:49:24.1376300
+1:14:54.449300
51.4p
210
D 40
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
3:49:35.1377400
+1:15:05.450400
51.4p
211
H 35
Robin Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
3:49:36.1377500
+1:15:06.450500
51.4p
212
H 65
Janne Andersson
Karbennings GOIF
3:49:41.1378000
+1:15:11.451000
51.4p
213
H 40
Niklas Cornelius
No Club
3:49:49.1378800
+1:15:19.451800
51.3p
214
H 21 Motion
Jimmy Jansson
Storvreta IK
3:49:56.1379500
+1:15:26.452500
51.3p
215
H 21 Motion
Andreas Andersson
No Club
3:50:09.1380800
+1:15:39.453800
51.2p
216
H 50
Sven Schattner
Alnö SK
3:50:13.1381200
+1:15:43.454200
51.2p
217
H 35
Rickard Winblad
Täby IS SK
3:51:42.1390100
+1:17:12.463100
50.8p
218
H 21 Motion
Kalle Skarin
Bromma
3:51:55.1391400
+1:17:25.464400
50.8p
219
D 35
Elin Hamrefors
Axa SC
3:51:58.1391700
+1:17:28.464700
50.7p
220
H 35
Jimmy Spolander
Norbergs Ck
3:52:06.1392500
+1:17:36.465500
50.7p
221
H 45
Martin Åhman
Stockholms RK
3:52:27.1394600
+1:17:57.467600
50.6p
222
H 55
Göran Holmsten
Västerås Skidklubb
3:52:30.1394900
+1:18:00.467900
50.6p
222
H 65
Christer Saarinen
Rembo IK
3:52:30.1394900
+1:18:00.467900
50.6p
224
H 45
Daniel Ehn
Pumpen SK
3:52:31.1395000
+1:18:01.468000
50.6p
225
D 21
Linnea Stider
Nacka Värmdö SK
3:52:32.1395100
+1:18:02.468100
50.6p
226
H 60
Per Ågren
Västerås Skidklubb
3:52:34.1395300
+1:18:04.468300
50.6p
227
H 21 Motion
Marcus Svärd
Västerås
3:52:41.1396000
+1:18:11.469000
50.6p
228
H 21 Motion
Johan Wennhag
Sundborns GOIF
3:52:45.1396400
+1:18:15.469400
50.5p
229
H 50
Morgan Lindholm
Stockholms RK
3:52:51.1397000
+1:18:21.470000
50.5p
230
H 21 Motion
Thommy Dicander
Källbottens IK
3:52:58.1397700
+1:18:28.470700
50.5p
231
H 21
Carl-johan Högberg
OK Linné
3:53:12.1399100
+1:18:42.472100
50.4p
232
H 21
Nils Engstad
Hällbybrunns IF
3:54:23.1406200
+1:19:53.479200
50.1p
233
H 21
Sebastian Gifting
Försvarets Sk
3:55:16.1411500
+1:20:46.484500
49.9p
234
D 35
Greta Bladh
Karlslunds IF SF
3:55:20.1411900
+1:20:50.484900
49.9p
235
D 55
Kristina Bergstrand
Söders Skid & Orienteringslag Tyresö
3:55:21.1412000
+1:20:51.485000
49.9p
236
H 21 Motion
Christoph Göke
Västerås
3:55:26.1412500
+1:20:56.485500
49.8p
237
H 65
Peder Wallentin
IK Stern
3:55:29.1412800
+1:20:59.485800
49.8p
238
H 50
Jon Breivold
Västerås Skidklubb
3:56:02.1416100
+1:21:32.489100
49.7p
239
H 55
Bengt Ottosson
Fjärdhundra SK
3:56:13.1417200
+1:21:43.490200
49.6p
240
H 35
Tobias Berg
Axa SC
3:57:15.1423400
+1:22:45.496400
49.4p
241
D 50
Åsa Bäck
Himmeta IF
3:57:32.1425100
+1:23:02.498100
49.3p
242
H 21 Motion
Richard Trankell
Sundbybergs IK
3:57:54.1427300
+1:23:24.500300
49.2p
243
H 21 Motion
Mattias Andersson
Vikmanshyttan
3:58:50.1432900
+1:24:20.505900
49.0p
244
H 21 Motion
Tomas Nestor
Himmeta IF
3:58:51.1433000
+1:24:21.506000
49.0p
245
H 21 Motion
Anders Sand
No Club
3:59:03.1434200
+1:24:33.507200
48.9p
246
H 55
Mikael Gustafsson
Sportsklubben Herd
3:59:46.1438500
+1:25:16.511500
48.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 4:00:00
247
H 21 Motion
David Svensson
7-Mila SK
4:00:33.1443200
+1:26:03.516200
48.5p
248
H 55
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
4:01:47.1450600
+1:27:17.523600
48.2p
249
H 45
Martin Holmén
Borås SK
4:02:05.1452400
+1:27:35.525400
48.2p
250
H 65
Torbjörn Johansson
Filipstads SF
4:02:25.1454400
+1:27:55.527400
48.1p
251
H 21 Motion
Andreas Mühlich
Axa SC
4:02:47.1456600
+1:28:17.529600
48.0p
252
D 21
Louise Lindblom
Axa SC
4:02:58.1457700
+1:28:28.530700
47.9p
253
H 60
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
4:03:17.1459600
+1:28:47.532600
47.9p
254
H 21 Motion
Johan Ekblad
Berber IS
4:03:21.1460000
+1:28:51.533000
47.9p
255
H 55
Mårten Källström
IFK Sala
4:04:07.1464600
+1:29:37.537600
47.7p
256
H 55
Ronny Sandell
Heby Allmänna IF
4:04:26.1466500
+1:29:56.539500
47.6p
257
H 45
Andreas Ryve
Västerås Skidklubb
4:04:31.1467000
+1:30:01.540000
47.6p
258
H 55
Niklas Brate
Strängnäs-Malmby OL
4:04:47.1468600
+1:30:17.541600
47.5p
259
H 60
Mikael Mellhorn
Ericsson IK
4:05:00.1469900
+1:30:30.542900
47.5p
260
H 21 Motion
Peter Hallgren
Linköpings SK
4:05:01.1470000
+1:30:31.543000
47.5p
261
H 21 Motion
Andreas Piléus
Älvsjö
4:05:05.1470400
+1:30:35.543400
47.4p
262
H 21 Motion
Daniel Jonsson
No Club
4:05:14.1471300
+1:30:44.544300
47.4p
263
H 21
Carl Philip Karlsson -
Norrköpings SK
4:06:20.1477900
+1:31:50.550900
47.2p
264
H 21 Motion
Philip Axelsson
Stockholm City Triathlon
4:06:28.1478700
+1:31:58.551700
47.1p
265
H 65
Lars Hedkvist
Norbergs Ck
4:07:02.1482100
+1:32:32.555100
47.0p
266
H 21 Motion
Kristofer Gamstedt
Västerås Skidklubb
4:07:05.1482400
+1:32:35.555400
47.0p
267
H 21 Motion
Jakob Renvaktar
No Club
4:07:21.1484000
+1:32:51.557000
46.9p
268
H 65
Per Engstad
Hällbybrunns IF
4:07:25.1484400
+1:32:55.557400
46.9p
269
H 21
Axel Rustas
Föreningen Engelbrektsloppet
4:07:38.1485700
+1:33:08.558700
46.9p
270
H 21 Motion
Pontus Nyman
No Club
4:08:08.1488700
+1:33:38.561700
46.7p
271
H 21
Viktor Svedlund
Föreningen Engelbrektsloppet
4:08:17.1489600
+1:33:47.562600
46.7p
272
H 21 Motion
Peter Mauritzson
Sya SK
4:08:37.1491600
+1:34:07.564600
46.6p
273
H 21 Motion
Carl Lindesvärd
Axa SC
4:08:57.1493600
+1:34:27.566600
46.6p
274
H 45
Roine Schölin
Vindrarps SK
4:09:20.1495900
+1:34:50.568900
46.5p
275
H 50
Marcus Thollin
No Club
4:10:26.1502500
+1:35:56.575500
46.2p
276
H 60
Anders Pettersson
IK Westmannia Frisk
4:10:36.1503500
+1:36:06.576500
46.2p
277
H 21 Motion
Jakob Eriksson
Lindesberg
4:10:42.1504100
+1:36:12.577100
46.2p
278
H 40
Andreas Artursson
Pumpen SK
4:10:54.1505300
+1:36:24.578300
46.1p
279
H 45
Fredrik Anefjäll
Lekeryd-Svarttorps SK
4:11:50.1510900
+1:37:20.583900
45.9p
280
H 45
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:11:51.1511000
+1:37:21.584000
45.9p
281
H 50
Hans Egbert
Sya SK
4:12:15.1513400
+1:37:45.586400
45.8p
282
H 55
Jens Andersson
Filipstads SF
4:12:16.1513500
+1:37:46.586500
45.8p
283
H 21 Motion
Ike Larsson
Brottby SK
4:12:33.1515200
+1:38:03.588200
45.7p
284
H 50
Niclas Öström
Västerås Skidklubb
4:12:41.1516000
+1:38:11.589000
45.7p
285
H 65
Dan Sjölander
IK Stern
4:12:44.1516300
+1:38:14.589300
45.7p
286
H 21 Motion
Jens Dahle
Lidingö
4:12:47.1516600
+1:38:17.589600
45.7p
287
H 45
Joakim Kvist
IFK Österbymo
4:13:00.1517900
+1:38:30.590900
45.7p
288
H 60
Torbjörn Jungeby
Saab FF Järfälla
4:13:01.1518000
+1:38:31.591000
45.6p
289
H 21 Motion
Elias Korhonen
Avesta
4:13:32.1521100
+1:39:02.594100
45.5p
290
D 40
Kristina Elf
Norrbärke SK
4:13:35.1521400
+1:39:05.594400
45.5p
291
H 40
Patrick Gustafsson
IK Westmannia Frisk
4:13:43.1522200
+1:39:13.595200
45.5p
292
H 21 Motion
Björn Göthlin
Kumla
4:13:59.1523800
+1:39:29.596800
45.4p
293
H 55
Olle Paulsson
Storvreta IK
4:14:18.1525700
+1:39:48.598700
45.4p
294
H 55
Lars Holmgård
Grava SK
4:14:20.1525900
+1:39:50.598900
45.4p
295
H 60
Jaan Malmberg
IF Åland
4:14:42.1528100
+1:40:12.601100
45.3p
296
H 45
Johan Eidefors
Sundbybergs IK
4:14:46.1528500
+1:40:16.601500
45.3p
297
H 65
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
4:14:52.1529100
+1:40:22.602100
45.2p
298
H 21 Motion
Mikael Agerberg
Stockholm
4:15:13.1531200
+1:40:43.604200
45.2p
299
H 21 Motion
Magnus Sjöström
Axa SC
4:15:35.1533400
+1:41:05.606400
45.1p
300
H 21 Motion
Mikael Wallén
Axa SC
4:15:45.1534400
+1:41:15.607400
45.1p
301
H 21 Motion
Mikael Gustafsson
No Club
4:15:56.1535500
+1:41:26.608500
45.0p
302
H 50
Mattias Hjelmgren
Ica-Handlarnas IF
4:16:03.1536200
+1:41:33.609200
45.0p
303
H 21 Motion
Gustav Skarman
Pm SK
4:16:14.1537300
+1:41:44.610300
45.0p
304
H 21 Motion
Theodor Lund
Enebybergs IF
4:16:59.1541800
+1:42:29.614800
44.8p
305
H 21 Motion
Mikael Molin
Göteborg
4:17:09.1542800
+1:42:39.615800
44.8p
306
H 21 Motion
Mikael Ahrbom
Stockholms RK
4:17:12.1543100
+1:42:42.616100
44.8p
307
H 21 Motion
Jörgen Johansson
Folkare MK
4:17:13.1543200
+1:42:43.616200
44.8p
308
H 60
Kennet Fredriksson
Ufk
4:17:26.1544500
+1:42:56.617500
44.7p
309
D 21 Motion
Ulrika Laurin
Saltsjöbadens SLK
4:17:56.1547500
+1:43:26.620500
44.6p
310
H 40
Anton Georgiev
Västerås Skidklubb
4:18:07.1548600
+1:43:37.621600
44.6p
311
H 21 Motion
Göran Bengtsson
Axa SC
4:18:14.1549300
+1:43:44.622300
44.5p
312
D 50
Sabine Herms
Ufk
4:19:11.1555000
+1:44:41.628000
44.3p
313
H 65
Göran Lundström
Rörbäcksnäs IS
4:19:17.1555600
+1:44:47.628600
44.3p
314
H 45
Kasper Rydén
No Club
4:19:19.1555800
+1:44:49.628800
44.3p
315
H 21 Motion
Kristoffer Olsson
Nyköpings OK
4:19:28.1556700
+1:44:58.629700
44.3p
316
H 40
Fredrik Malmgren
Föreningen Engelbrektsloppet
4:19:34.1557300
+1:45:04.630300
44.3p
317
H 50
Magnus Träff
Ufk
4:19:41.1558000
+1:45:11.631000
44.2p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 4:20:00
318
D 21 Motion
Sofia Andersson
Skogis IF
4:20:03.1560200
+1:45:33.633200
44.2p
319
H 65
Per Molin
Oxvretens SK
4:20:09.1560800
+1:45:39.633800
44.1p
320
D 21 Motion
Judith Dolleris
IFK Mora SK
4:20:13.1561200
+1:45:43.634200
44.1p
321
H 21
Björn Svensson
IK Stern
4:20:17.1561600
+1:45:47.634600
44.1p
322
H 21 Motion
Johan Lindgren
Bålsta SK
4:20:20.1561900
+1:45:50.634900
44.1p
323
H 21 Motion
Per Björn Lenngren Hysing
Västerås
4:20:23.1562200
+1:45:53.635200
44.1p
324
H 21 Motion
Carl Tersman-Toll
Stockholm
4:20:38.1563700
+1:46:08.636700
44.0p
325
H 21 Motion
Staffan Svärd
Axa SC
4:20:40.1563900
+1:46:10.636900
44.0p
326
H 21 Motion
Per Johansson
Västerås Skidklubb
4:20:41.1564000
+1:46:11.637000
44.0p
327
H 45
Magnus Karlsson
Östervåla IF
4:20:52.1565100
+1:46:22.638100
44.0p
328
H 21 Motion
pierre nystedt
Danderyd
4:21:21.1568000
+1:46:51.641000
43.9p
329
H 50
Staffan Åkerblom
OK Linné
4:21:28.1568700
+1:46:58.641700
43.9p
330
H 21 Motion
Patrik Sjöberg
Bålsta SK
4:21:34.1569300
+1:47:04.642300
43.9p
331
H 21 Motion
Daniel Holmström
Södertälje Nykvarn OK
4:22:25.1574400
+1:47:55.647400
43.7p
332
H 40
Philip Hellqvist
Stockholms RK
4:22:40.1575900
+1:48:10.648900
43.6p
333
H 21 Motion
Anders Jorlin
Eds SK
4:22:43.1576200
+1:48:13.649200
43.6p
334
H 45
Anders Roos
Gimo IF SK
4:23:15.1579400
+1:48:45.652400
43.5p
335
H 21 Motion
Benjamin Hansson
Stora Skedvi IK
4:23:22.1580100
+1:48:52.653100
43.5p
336
H 45
Stig Karlsson
Idrottsföreningen Start
4:23:41.1582000
+1:49:11.655000
43.4p
337
H 21 Motion
Johan Lundqvist
Axa SC
4:24:05.1584400
+1:49:35.657400
43.4p
338
H 21 Motion
Björn Offerman
Axa SC
4:24:13.1585200
+1:49:43.658200
43.3p
339
H 21 Motion
Jarmo Rantakokko
Axa SC
4:24:15.1585400
+1:49:45.658400
43.3p
340
H 21 Motion
Olof Lethagen
No Club
4:24:32.1587100
+1:50:02.660100
43.3p
341
H 21 Motion
Magnus Bengtsson
Föreningen Engelbrektsloppet
4:24:33.1587200
+1:50:03.660200
43.3p
342
H 21 Motion
Thomas Cronholm
Ericsson IK
4:25:37.1593600
+1:51:07.666600
43.1p
343
H 21 Motion
Simon Cordts
Västerås
4:25:48.1594700
+1:51:18.667700
43.0p
344
H 21 Motion
Robert Böhlin
IFK Mora SK
4:26:12.1597100
+1:51:42.670100
42.9p
345
H 21 Motion
Andreas Modig
Axa SC
4:26:18.1597700
+1:51:48.670700
42.9p
346
H 21 Motion
Morgan Skogh
Länsförsäkringar IF
4:26:46.1600500
+1:52:16.673500
42.8p
347
D 45
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
4:27:01.1602000
+1:52:31.675000
42.8p
348
H 35
Maximilian Rosell
Järfälla SK
4:27:06.1602500
+1:52:36.675500
42.8p
349
H 55
Fredrik Hammarqvist
Föreningen IKJ Haninge
4:28:41.1612000
+1:54:11.685000
42.5p
350
H 21 Motion
Gustav Dahlsjö
Axa SC
4:28:44.1612300
+1:54:14.685300
42.5p
351
H 21 Motion
Kristoffer Karlén
IK Hakarpspojkarna
4:28:47.1612600
+1:54:17.685600
42.5p
352
H 21 Motion
Mikael Lindström
Axa SC
4:29:25.1616400
+1:54:55.689400
42.3p
353
H 21 Motion
Joakim Lindström
Sockertoppen IF
4:29:28.1616700
+1:54:58.689700
42.3p
354
H 21
Adrian Evertsson
Äspereds IF
4:30:02.1620100
+1:55:32.693100
42.2p
355
H 21 Motion
Jesper Lindfors
Norbergs OK
4:30:04.1620300
+1:55:34.693300
42.2p
356
D 40
Maria Haraldsson
Gimo IF SK
4:30:09.1620800
+1:55:39.693800
42.2p
356
H 21 Motion
Felix Kallin Bäckström
Bromma
4:30:09.1620800
+1:55:39.693800
42.2p
358
H 21 Motion
Filip Dessle
Stockholm
4:30:15.1621400
+1:55:45.694400
42.2p
359
H 55
Urban Johansson
Tunafors SK
4:30:21.1622000
+1:55:51.695000
42.2p
360
H 55
Kenth Pettersson
Karbennings GOIF
4:31:12.1627100
+1:56:42.700100
42.0p
361
D 21 Motion
Linda Drottesjö
Ludvika
4:31:39.1629800
+1:57:09.702800
41.9p
362
H 21 Motion
Claes Alvik
IFK Hedemora SK
4:31:50.1630900
+1:57:20.703900
41.9p
363
H 21 Motion
Johan Toll
Stockholm
4:32:07.1632600
+1:57:37.705600
41.8p
364
H 21 Motion
Stefan Lundgren
Norrbärke SK
4:32:16.1633500
+1:57:46.706500
41.8p
365
H 21 Motion
Isak Hassbring
Stockholm
4:32:23.1634200
+1:57:53.707200
41.8p
366
H 21 Motion
Rikard Backelin
No Club
4:32:39.1635800
+1:58:09.708800
41.7p
367
H 55
Robert Pira
Norrala IF
4:33:03.1638200
+1:58:33.711200
41.7p
368
H 45
Ola Svanberg
Landsbro IF SK
4:33:23.1640200
+1:58:53.713200
41.6p
369
H 21 Motion
Lennart Söderström
Fagersta
4:33:59.1643800
+1:59:29.716800
41.5p
370
H 21 Motion
Daniel Graan
Mullsjö SOK
4:34:10.1644900
+1:59:40.717900
41.5p
371
H 21 Motion
Fredrik Malmgren
Västerås Slalomklubb
4:34:58.1649700
+2:00:28.722700
41.3p
372
H 45
Jerker Drottenmyr
Visborgs OK
4:35:06.1650500
+2:00:36.723500
41.3p
373
H 21 Motion
Andreas Hjalmarsson
Skyttorp IF
4:35:18.1651700
+2:00:48.724700
41.3p
374
D 21 Motion
Charlotta Haglund
Sockertoppen IF
4:35:22.1652100
+2:00:52.725100
41.2p
375
H 21 Motion
Nils von Essen
Aapua IF
4:35:31.1653000
+2:01:01.726000
41.2p
376
H 21 Motion
Erik Rehmberg
Stockholm
4:35:41.1654000
+2:01:11.727000
41.2p
377
H 21 Motion
Rickard Stensved
Stockholm
4:36:00.1655900
+2:01:30.728900
41.1p
378
D 21
Amanda Näsman
Stockholms RK
4:36:24.1658300
+2:01:54.731300
41.1p
379
H 21 Motion
Jonas Ahtola
Täby
4:37:37.1665600
+2:03:07.738600
40.9p
380
H 21 Motion
Robert Häll
Ingarö IF
4:37:39.1665800
+2:03:09.738800
40.8p
381
H 21
Eric Tisell
Föreningen Engelbrektsloppet
4:37:57.1667600
+2:03:27.740600
40.8p
382
H 45
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
4:38:11.1669000
+2:03:41.742000
40.8p
383
H 21 Motion
Anders Ekman
Sätra IF
4:38:27.1670600
+2:03:57.743600
40.7p
384
D 21 Motion
Liza Eklund
Arboga SK
4:38:43.1672200
+2:04:13.745200
40.7p
385
H 21 Motion
Roger Malmling
Vasaloppsklubben Hedemora
4:39:22.1676100
+2:04:52.749100
40.5p
386
H 21 Motion
Olle Samuelsson
Dala-Järna IK
4:39:54.1679300
+2:05:24.752300
40.5p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 4:40:00
387
H 21 Motion
Mikael Lilliesköld
Hägersten
4:40:06.1680500
+2:05:36.753500
40.4p
387
H 21 Motion
Hans Haglund
Sockertoppen IF
4:40:06.1680500
+2:05:36.753500
40.4p
389
H 21 Motion
Christer Dalgård
Filipstads SF
4:40:27.1682600
+2:05:57.755600
40.4p
390
H 21 Motion
Michael Lyshöj
Täby IS SK
4:40:29.1682800
+2:05:59.755800
40.4p
391
H 21 Motion
Oskar Bouvin
IFK Sala
4:40:36.1683500
+2:06:06.756500
40.3p
392
H 21 Motion
Anders Palmqvist
Fagersta Södra IK
4:40:59.1685800
+2:06:29.758800
40.3p
393
H 60
Jan-Olav Boeriis
Fagersta Södra IK
4:41:11.1687000
+2:06:41.760000
40.2p
394
D 21 Motion
Lenita Hellman
Sweco BIL
4:41:26.1688500
+2:06:56.761500
40.2p
395
H 21 Motion
Linus Karlén
Axa SC
4:41:33.1689200
+2:07:03.762200
40.2p
396
H 21
Robert Grönbeck
Föreningen Engelbrektsloppet
4:41:44.1690300
+2:07:14.763300
40.1p
397
H 21 Motion
Per Hippe
Alsens IF
4:42:00.1691900
+2:07:30.764900
40.1p
398
H 21
Simon Blüchert
Täby IS SK
4:42:03.1692200
+2:07:33.765200
40.1p
399
H 21 Motion
Per Brinkenberg
Skogsluffarnas OK
4:42:12.1693100
+2:07:42.766100
40.1p
400
H 21 Motion
Markus Burman
Nacka Värmdö SK
4:42:28.1694700
+2:07:58.767700
40.0p
401
D 21 Motion
Helena Åkerlind
Funäsdalens IF
4:42:54.1697300
+2:08:24.770300
39.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 65
Anders Ahlen
Dala XC Ski Team
4:43:04.1698300
+2:08:34.771300
39.9p
403
D 55
Kristina Wickman
Gimo IF SK
4:43:05.1698400
+2:08:35.771400
39.9p
404
H 40
Erik Gohde
Dalaporten OL
4:43:29.1700800
+2:08:59.773800
39.9p
405
D 50
Eva Moberg
Väsby SK
4:43:51.1703000
+2:09:21.776000
39.8p
406
H 21 Motion
Tor Mellbye
Länsförsäkringar IF
4:44:05.1704400
+2:09:35.777400
39.8p
407
H 21 Motion
Janne West
Linköping
4:44:12.1705100
+2:09:42.778100
39.7p
408
H 21 Motion
Mikael Andersson
Fagersta
4:44:31.1707000
+2:10:01.780000
39.7p
409
H 35
Fredrik Modigh
Västerås Skidklubb
4:45:30.1712900
+2:11:00.785900
39.5p
410
H 60
Mats Brantsberg
Karlslunds IF SF
4:45:42.1714100
+2:11:12.787100
39.5p
411
D 21 Motion
Michaela Gabriel-Åkesson
IFK Mora SK
4:45:45.1714400
+2:11:15.787400
39.5p
412
H 60
Matts Olovsson
Sunnersta Aif
4:46:15.1717400
+2:11:45.790400
39.4p
413
D 21 Motion
Ingela Althén
Heby Allmänna IF
4:46:41.1720000
+2:12:11.793000
39.3p
414
H 50
Göran Bylund
Domnarvets GOIF
4:47:14.1723300
+2:12:44.796300
39.2p
415
H 21 Motion
Sebastian Larsson
Sätra IF
4:47:24.1724300
+2:12:54.797300
39.2p
416
H 55
Lars Lundeborg
Snö & Tö Skidklubb
4:47:29.1724800
+2:12:59.797800
39.2p
417
D 55
Carina Hammarstrand
FK Snapphanarna
4:47:39.1725800
+2:13:09.798800
39.2p
418
H 21 Motion
Henrik Rydberg
Söderbärke
4:47:40.1725900
+2:13:10.798900
39.2p
419
H 21 Motion
Daniel Lundberg
Axa SC
4:48:07.1728600
+2:13:37.801600
39.1p
420
H 65
Göran Hamrefors
Volvo IF
4:48:36.1731500
+2:14:06.804500
39.0p
421
H 50
Stefan Karlqvist
Axa SC
4:48:45.1732400
+2:14:15.805400
39.0p
422
H 40
Olov Gohde
Dalaporten OL
4:48:57.1733600
+2:14:27.806600
39.0p
422
H 21 Motion
Jonas Fagerlund
No Club
4:48:57.1733600
+2:14:27.806600
39.0p
424
H 21 Motion
Joakim Mårbring
Linköpings SK
4:49:28.1736700
+2:14:58.809700
38.9p
425
H 21 Motion
Jonathan Bäckström
Ufk
4:49:33.1737200
+2:15:03.810200
38.9p
426
H 21 Motion
Martin Lundström
IK Stern
4:50:05.1740400
+2:15:35.813400
38.8p
427
H 21
Hampus Stengård
No Club
4:50:20.1741900
+2:15:50.814900
38.7p
428
D 45
Anna-Karin Andersson
Bålsta SK
4:51:01.1746000
+2:16:31.819000
38.6p
429
H 60
Anders Hellman
Axa SC
4:51:23.1748200
+2:16:53.821200
38.6p
430
H 21 Motion
Björn Nilsson
Västerfärnebo Allmänna IK
4:52:23.1754200
+2:17:53.827200
38.4p
431
H 21 Motion
Patrik Nord Carlisle
Norberg
4:52:28.1754700
+2:17:58.827700
38.4p
432
H 21
Joar Rutanen
Gävle SK
4:52:54.1757300
+2:18:24.830300
38.3p
433
H 40
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
4:52:56.1757500
+2:18:26.830500
38.3p
434
H 21 Motion
Rasmus Preuss
Fagersta Södra IK
4:53:27.1760600
+2:18:57.833600
38.3p
434
H 21 Motion
Pär Sandin
Axa SC
4:53:27.1760600
+2:18:57.833600
38.3p
436
H 21 Motion
Edmund Buck
Accenture IF
4:53:44.1762300
+2:19:14.835300
38.2p
437
H 55
Mårten Vinterbäck
Storvreta IK
4:53:52.1763100
+2:19:22.836100
38.2p
438
H 21 Motion
Michael Johansson
Axa SC
4:54:03.1764200
+2:19:33.837200
38.2p
439
H 60
Jörgen Tisell
Sundbybergs IK
4:54:04.1764300
+2:19:34.837300
38.2p
440
H 50
Anders Glämsta
Västerås Skidklubb
4:54:40.1767900
+2:20:10.840900
38.1p
441
H 21 Motion
Mattias Lundin
Axa SC
4:55:00.1769900
+2:20:30.842900
38.0p
442
H 45
Sture Svahn
Axa SC
4:56:04.1776300
+2:21:34.849300
37.9p
443
H 21 Motion
Erik Holmlund
Axa SC
4:56:06.1776500
+2:21:36.849500
37.9p
444
H 65
Johan Ewetz
Turebergs IF
4:56:33.1779200
+2:22:03.852200
37.8p
445
H 21 Motion
Joakim Nahlén
Axa SC
4:57:05.1782400
+2:22:35.855400
37.7p
446
H 21 Motion
erik windmar
Bromma
4:57:38.1785700
+2:23:08.858700
37.6p
447
H 55
Lars Degerman
Väsby SK
4:57:40.1785900
+2:23:10.858900
37.6p
448
D 21 Motion
Heléne Hörberg
Eik IF
4:57:49.1786800
+2:23:19.859800
37.6p
449
H 21 Motion
Lucas Nykvist
Hägersten
4:57:54.1787300
+2:23:24.860300
37.6p
450
H 21 Motion
Joakim Rådström
Axa SC
4:57:56.1787500
+2:23:26.860500
37.6p
451
H 21 Motion
Kent Östman
Axa SC
4:58:09.1788800
+2:23:39.861800
37.6p
452
H 21 Motion
Kent Jansson
Axa SC
4:58:11.1789000
+2:23:41.862000
37.6p
453
H 65
BO Hesselgren
Bålsta SK
4:58:16.1789500
+2:23:46.862500
37.5p
454
H 21 Motion
Martin Wiklund
Falkenbergs Orienteringsklubb
4:58:30.1790900
+2:24:00.863900
37.5p
455
H 65
Ernst Aberger
Sya SK
4:58:32.1791100
+2:24:02.864100
37.5p
456
H 21
Axel Svedlund
Föreningen Engelbrektsloppet
4:58:47.1792600
+2:24:17.865600
37.5p
457
H 21 Motion
Olle Westin
Uppsala
4:58:58.1793700
+2:24:28.866700
37.4p
458
H 21 Motion
Marcus Carlberg
Åtvidabergs Motorcross Klubb
4:59:49.1798800
+2:25:19.871800
37.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 5:00:00
459
H 21 Motion
Göran Wahlstedt
Astrazeneca IF
5:00:07.1800600
+2:25:37.873600
37.3p
460
D 21 Motion
Sandra Hallgren
Källbottens IK
5:00:36.1803500
+2:26:06.876500
37.2p
461
H 21 Motion
Mikael Hallgren
No Club
5:00:39.1803800
+2:26:09.876800
37.2p
462
D 21 Motion
Anna Trankell
Sundbybergs IK
5:00:59.1805800
+2:26:29.878800
37.1p
463
H 21 Motion
Jan Mickos
Järfälla SK
5:01:48.1810700
+2:27:18.883700
37.0p
464
H 21 Motion
André Franel
Langlaufclub Studen
5:02:33.1815200
+2:28:03.888200
36.9p
465
H 21 Motion
Jonas Pertoft
Uppsala
5:03:01.1818000
+2:28:31.891000
36.9p
466
H 50
Magnus Karlsson
Gimo IF SK
5:03:05.1818400
+2:28:35.891400
36.8p
467
H 21 Motion
Daniel Andren
Bankeryds Skid o Mk
5:03:10.1818900
+2:28:40.891900
36.8p
468
H 55
Johan Jansson
Hägersta GF
5:03:35.1821400
+2:29:05.894400
36.8p
469
H 55
Sven-Anders Stegare
Axa SC
5:04:04.1824300
+2:29:34.897300
36.7p
470
D 21 Motion
Mia Johnsson
No Club
5:04:54.1829300
+2:30:24.902300
36.6p
471
H 21 Motion
Per Strömberg
No Club
5:05:00.1829900
+2:30:30.902900
36.6p
472
D 45
Sara-stina Klingberg
Karbennings GOIF
5:05:15.1831400
+2:30:45.904400
36.5p
473
H 21 Motion
Philip Pernhall
Axa SC
5:05:23.1832200
+2:30:53.905200
36.5p
474
H 21 Motion
Alex Wiren
Esbo IF
5:05:41.1834000
+2:31:11.907000
36.5p
475
H 21 Motion
Christoffer Frtedriksson
Team Kotojärvi
5:06:30.1838900
+2:32:00.911900
36.4p
476
H 21 Motion
Fredrik Ludtke
Bålsta SK
5:06:56.1841500
+2:32:26.914500
36.3p
477
H 21 Motion
Claes Agnvall
Axa SC
5:07:10.1842900
+2:32:40.915900
36.3p
478
H 21 Motion
Fredrik Tiilama
Huddinge
5:09:28.1856700
+2:34:58.929700
36.0p
479
H 21 Motion
Per Hedvall
Axa SC
5:09:34.1857300
+2:35:04.930300
35.9p
480
D 21 Motion
Olivia Ceréus
Stockholm City Triathlon
5:09:56.1859500
+2:35:26.932500
35.9p
481
D 21 Motion
Monica Hellström
No Club
5:09:59.1859800
+2:35:29.932800
35.9p
482
D 21 Motion
Tetan Söderlund Ekdahl
Team Sportia
5:10:00.1859900
+2:35:30.932900
35.9p
483
H 60
Joachim Zdolsek
Vreta Skid o Mk
5:10:06.1860500
+2:35:36.933500
35.9p
484
D 21 Motion
Erika Hammar
Stockholm
5:10:26.1862500
+2:35:56.935500
35.8p
485
D 21 Motion
Elin Lilliebrunner
Knivsta
5:10:51.1865000
+2:36:21.938000
35.8p
486
H 21 Motion
Calle Bouvin
IFK Sala
5:11:02.1866100
+2:36:32.939100
35.7p
487
D 21 Motion
Birgit D Brandner
Stockholm
5:11:07.1866600
+2:36:37.939600
35.7p
488
H 21 Motion
Pär Gustafsson
Hallstavik
5:11:10.1866900
+2:36:40.939900
35.7p
488
H 21 Motion
Per Stegberg
No Club
5:11:10.1866900
+2:36:40.939900
35.7p
490
H 65
Per Eriksson
Handelsbankens IF
5:11:38.1869700
+2:37:08.942700
35.7p
491
D 21 Motion
Frida Brunzell
Grava SK
5:11:46.1870500
+2:37:16.943500
35.7p
492
H 21 Motion
Thomas Dahlin
Försvarets Sk
5:12:02.1872100
+2:37:32.945100
35.6p
493
H 21 Motion
Anton Wahlström
Föreningen IKJ Haninge
5:14:02.1884100
+2:39:32.957100
35.4p
494
H 21 Motion
Fredrik Gustavsson
7-Mila SK
5:14:03.1884200
+2:39:33.957200
35.4p
495
H 21 Motion
Jesse Bastide
Västerås
5:14:15.1885400
+2:39:45.958400
35.3p
496
H 21 Motion
niklas tegström
Täby
5:15:02.1890100
+2:40:32.963100
35.2p
497
H 21 Motion
Mattias Nylund
Sundbybergs IK
5:15:15.1891400
+2:40:45.964400
35.2p
498
H 21 Motion
Fredrik Johansson
Stenungsunds OK
5:15:46.1894500
+2:41:16.967500
35.1p
499
H 21 Motion
André Ivarsson
Finnskogarnas SK
5:16:19.1897800
+2:41:49.970800
35.1p
500
H 21 Motion
Jonas Renngård
Ufk
5:16:35.1899400
+2:42:05.972400
35.0p
Visar resultat 1 till 500 av 733[
1
2
]