Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2022-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 592[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:50:18.661710
86.3p
2
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:50:21.662090
+3.280
86.2p
3
H 21
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:50:31.663040
+13.1230
86.1p
4
H 21
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:52:18.673720
+2:00.11910
84.2p
5
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:52:23.674290
+2:05.12480
84.1p
6
H 21
Bruno Dettmann
Orsa SK
1:52:24.674370
+2:06.12560
84.1p
7
H 21
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
1:52:48.676700
+2:29.14890
83.7p
8
H 21
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
1:53:45.682400
+3:26.20590
82.8p
9
H 21
Adam Steen
Team Ormsalva
1:53:50.682920
+3:32.21110
82.7p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:54:00
10
H 40
Niklas Österberg
Storvreta IK
1:54:24.686320
+4:06.24510
82.1p
11
H 21
Tobias Andervang
Fritsla Vik
1:54:26.686550
+4:08.24740
82.1p
12
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:54:45.688420
+4:27.26610
81.8p
13
H 21
Erik Hållström
Team Walle SK
1:55:07.690600
+4:48.28790
81.5p
14
H 21
Bill Impola
Ski Bygg IL
1:56:28.698710
+6:10.36900
80.2p
15
H 21
Adam Agge Hagberg
Siljansnäs
1:56:52.701130
+6:34.39320
79.8p
16
H 21
Robin Carlborg
Högbo GIF
1:56:54.701370
+6:36.39560
79.8p
17
H 21
Tobias Köpman
IFK Mora SK
1:57:41.706080
+7:23.44270
79.1p
18
H 21
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:57:46.706590
+7:28.44780
79.0p
19
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
1:57:47.706610
+7:29.44800
79.0p
20
H 21
Jonatan Steen
Sågmyra SK
1:57:48.706720
+7:30.44910
79.0p
21
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:58:24.710380
+8:06.48570
78.5p
22
H 21
Henrik Litzell
Hestra IF
1:59:11.715060
+8:53.53250
77.8p
23
H 21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:59:37.717620
+9:19.55810
77.4p
24
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
1:59:43.718220
+9:25.56410
77.3p
25
H 40
John Enander
Ulricehamns IF
1:59:50.718940
+9:32.57130
77.2p
26
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
2:01:04.726300
+10:45.64490
76.2p
27
H 40
Vegard Lans Pedersen
Nybergsund IL
2:01:06.726580
+10:48.64770
76.1p
28
H 21
Gustav Hall
XC Sthlm Ski Club
2:01:13.727240
+10:55.65430
76.1p
29
H 21
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:01:52.731130
+11:34.69320
75.5p
30
H 21
Johan Didron
IK Stern
2:02:00.731910
+11:42.70100
75.4p
31
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:02:00.731990
+11:42.70180
75.4p
32
H 21
David Larsson
Lillhärdals IF
2:02:13.733200
+11:54.71390
75.2p
33
H 21
Johannes Josefsson
XC Sthlm Ski Club
2:02:14.733310
+11:56.71500
75.2p
34
H 21
Fabian Karlsson
Storvreta IK
2:03:25.740440
+13:07.78630
74.3p
35
H 21
Malte Johansson
Högbo GIF
2:03:26.740590
+13:08.78780
74.3p
36
H 40
Matti Näslund
XC Sthlm Ski Club
2:03:37.741600
+13:18.79790
74.1p
37
H 40
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:03:41.742020
+13:23.80210
74.1p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:04:00
38
H 21
Isak Maxstad
XC Sthlm Ski Club
2:04:04.744370
+13:46.82560
73.8p
39
H 21
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:04:13.745220
+13:55.83410
73.7p
40
H 21
Arvid Värmsjö
SK Bore
2:05:25.752470
+15:07.90660
72.7p
41
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:05:27.752610
+15:09.90800
72.7p
42
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:05:27.752690
+15:09.90880
72.7p
43
H 50
Hans Carlsson
Väsby SK
2:05:30.752940
+15:12.91130
72.7p
44
H 21
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:05:49.754870
+15:31.93060
72.4p
45
H 21
Alfred Köllsmyr
IK Fryken
2:05:50.754900
+15:31.93090
72.4p
46
H 21
Ludvig Åkerhielm
XC Sthlm Ski Club
2:05:53.755220
+15:35.93410
72.4p
47
H 21
William Fälth
VARBERGS BRANDMÄNS IDROTTSFÖRENING
2:06:01.756010
+15:43.94200
72.3p
48
H 21
Johan Falk
Falun Borlänge SK
2:06:32.759170
+16:14.97360
71.9p
49
H 40
David Bergkvist
SK Bore
2:06:36.759550
+16:18.97740
71.9p
50
H 21
Christoffer Nordqvist Öberg
Falun Borlänge SK
2:07:31.765040
+17:13.103230
71.2p
51
H 50
Kennet Berglund
Nacka Värmdö SK
2:07:32.765160
+17:14.103350
71.2p
52
H 21
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
2:08:00.767950
+17:42.106140
70.8p
53
H 40
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:08:18.769720
+18:00.107910
70.6p
54
H 21
Niklas Vahlstrand
Järfälla SK
2:08:30.770910
+18:12.109100
70.5p
55
H 21
Clas Andersson
Älvdalens IF SK
2:08:44.772380
+18:26.110570
70.3p
56
H 40
Romain Balieu
Stockholm SK
2:08:46.772570
+18:28.110760
70.3p
57
H 60
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:08:47.772620
+18:29.110810
70.3p
58
D 21
Linnea Johansson
Lager 157
2:08:57.773630
+18:39.111820
70.2p
59
H 40
Pontus Tillenius
Vattholma IF
2:09:22.776120
+19:04.114310
69.9p
60
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:09:26.776530
+19:08.114720
69.8p
61
H 21
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
2:09:51.779050
+19:33.117240
69.5p
62
H 40
Per Carlsson
IK Stern
2:10:13.781240
+19:55.119430
69.3p
63
H 40
Martin Ingesson
Edsbyns SK
2:10:30.782940
+20:12.121130
69.1p
64
H 21
Anton Östlin
Björkfors GOIF
2:10:52.785190
+20:34.123380
68.8p
65
H 21
Viktor park
OK Stigen
2:11:12.787160
+20:54.125350
68.6p
66
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:11:21.788070
+21:03.126260
68.5p
67
H 40
Johan Öhrn
Team S2a
2:11:25.788490
+21:07.126680
68.5p
68
H 21
Simon Nilsson
Eksjö SOK
2:11:40.789980
+21:22.128170
68.3p
69
H 40
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:11:42.790130
+21:24.128320
68.3p
70
H 21
Atle Ager
Axa SC
2:11:42.790170
+21:24.128360
68.3p
71
H 50
Jonas Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
2:11:53.791260
+21:35.129450
68.2p
72
H 50
Harri Partanen
Högbo GIF
2:12:02.792160
+21:44.130350
68.1p
73
H 21
Kristian Dahlström
Åmåls OK
2:12:12.793150
+21:54.131340
67.9p
74
H 40
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:12:19.793820
+22:01.132010
67.9p
75
H 21
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:12:22.794130
+22:04.132320
67.8p
76
H 21
Johan Halfvarsson
Rättvik Bodamk
2:12:33.795210
+22:15.133400
67.7p
77
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:12:36.795520
+22:18.133710
67.7p
78
H 21
Carl Ljungqvist
XC Sthlm Ski Club
2:12:49.796800
+22:30.134990
67.5p
79
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:12:53.797280
+22:35.135470
67.5p
80
H 21
Olov Sacrédeus
IFK Mora SK
2:13:01.798090
+22:43.136280
67.4p
81
H 21
Petter Backebjork
Kilafors SK
2:13:03.798220
+22:45.136410
67.4p
82
H 40
Anders Hjertberg
Hassela IF
2:13:51.803070
+23:33.141260
66.9p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:14:00
83
H 40
Antti Karonen
Storvreta IK
2:14:03.804200
+23:44.142390
66.8p
84
H 40
Andreas Andersson
Tunafors SK
2:14:16.805540
+23:58.143730
66.6p
85
H 40
Simon Jörgensen
Storvreta IK
2:14:17.805610
+23:59.143800
66.6p
86
H 40
Fredrik Lennmark
Tunafors SK
2:14:27.806670
+24:09.144860
66.5p
87
H 50
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:14:38.807760
+24:20.145950
66.4p
88
H 21
Johan Lindkvist
Storviks IF
2:14:53.809240
+24:35.147430
66.2p
89
H 40
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:15:36.813530
+25:18.151720
65.8p
90
H 21
Simon Laggar
Axa SC
2:15:43.814260
+25:25.152450
65.7p
91
H 60
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:15:50.814910
+25:32.153100
65.6p
92
H 40
Jesper Backeborn
No Club
2:15:51.815040
+25:33.153230
65.6p
93
H 40
Magnus Lundevall
Sundbybergs IK
2:15:54.815300
+25:35.153490
65.6p
94
H 50
Torbjörn Arvidson
OK Kolmården
2:15:57.815690
+25:39.153880
65.6p
95
H 21
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:16:04.816360
+25:46.154550
65.5p
96
H 50
Olof Boman
Skeriol IF
2:16:04.816390
+25:46.154580
65.5p
97
H 21
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
2:16:05.816420
+25:47.154610
65.5p
98
H 40
Magnus Nygren
Väsby SK
2:16:10.816900
+25:51.155090
65.4p
99
H 21
Oskar Rombo
Nässjö SF
2:16:12.817190
+25:54.155380
65.4p
100
H 21
Johan Engström
Tunafors SK
2:16:17.817690
+25:59.155880
65.4p
101
H 21
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:16:19.817880
+26:01.156070
65.3p
102
H 40
Mattias Svärd
Gävle SK
2:16:24.818310
+26:06.156500
65.3p
103
H 40
Fredrik Andersson
Hammarby IF SF
2:16:35.819440
+26:17.157630
65.2p
104
D 21
Lisa Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:16:45.820430
+26:27.158620
65.1p
105
H 21
Philip Persson
Svaide-Roma SOK
2:16:46.820500
+26:27.158690
65.1p
106
H 40
Michael Asplund
Axa SC
2:17:03.822210
+26:45.160400
64.9p
107
H 50
Ola Andersson
Domnarvets GOIF
2:17:11.823080
+26:53.161270
64.8p
108
H 40
Fredrik Persson
Halmstad Orienterings Klubb
2:17:12.823110
+26:54.161300
64.8p
109
H 50
Jan Larsson Lyckholm
Kopparbergs IF
2:17:34.825310
+27:16.163500
64.6p
110
H 21
Linus Cavander
Kilafors SK
2:17:40.825910
+27:22.164100
64.5p
111
H 50
Kent Aurbakken
Finnskogarnas SK
2:18:24.830340
+28:06.168530
64.1p
112
H 21
Daniel Persson
Korsnäs IF SK
2:18:30.830990
+28:12.169180
64.0p
113
H 60
Stefan Ulmeståhl
Ronneby OK
2:18:40.831910
+28:22.170100
63.9p
114
D 21
Jenny Edin
Matfors SK
2:18:53.833270
+28:35.171460
63.8p
115
H 21
Pontus Parsmo
XC Sthlm Ski Club
2:18:55.833400
+28:36.171590
63.8p
116
H 21
Marcus Johansson
Lidköping
2:19:04.834350
+28:46.172540
63.7p
117
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:19:13.835240
+28:55.173430
63.6p
118
H 21
Jacob Byström
XC Sthlm Ski Club
2:19:17.835630
+28:59.173820
63.6p
119
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:19:18.835770
+29:00.173960
63.6p
120
H 60
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:19:21.836010
+29:03.174200
63.5p
121
H 21
Charlie Elf
Umara SC
2:19:33.837290
+29:15.175480
63.4p
122
H 40
Magnus Dahlgren
Västerås Skidklubb
2:19:35.837490
+29:17.175680
63.4p
123
H 40
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:19:37.837610
+29:19.175800
63.4p
124
H 60
Anders Hedman
Axa SC
2:19:50.838940
+29:32.177130
63.3p
125
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:20:18.841700
+29:59.179890
63.0p
126
H 40
Anders Jakobsson
Nybro Ski
2:20:33.843220
+30:15.181410
62.9p
127
H 60
Lars Friberg
Brovallens IF
2:20:36.843500
+30:17.181690
62.8p
128
H 40
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:20:43.844230
+30:25.182420
62.8p
129
H 50
Jonas Bohlin
Borlänge Energi Pk
2:20:51.845070
+30:33.183260
62.7p
130
H 21
Noah Brautigam
OK Kåre
2:20:57.845650
+30:39.183840
62.6p
131
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:20:59.845850
+30:41.184040
62.6p
131
H 50
Jan Evertsson
IK Trasten
2:20:59.845850
+30:41.184040
62.6p
133
H 21
Pendar Khalili
Sisu Forshaga SK
2:21:05.846410
+30:47.184600
62.6p
134
D 40
Jill Nordby
Finnskogarnas SK
2:21:25.848490
+31:07.186680
62.4p
135
H 50
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:21:37.849670
+31:19.187860
62.3p
136
D 40
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:21:38.849760
+31:20.187950
62.2p
137
H 21
Sebastian Johansson
IK Nocout.se
2:21:41.850060
+31:23.188250
62.2p
138
H 60
Stefan Järudd
IFK Mora SK
2:21:59.851860
+31:41.190050
62.1p
139
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:22:17.853610
+31:59.191800
61.9p
140
H 21
Erik Berggren
IFK Gnarp
2:22:22.854170
+32:04.192360
61.8p
141
H 50
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:22:23.854200
+32:04.192390
61.8p
142
H 50
Dan Rimbe
Snö & Tö Skidklubb
2:22:27.854670
+32:09.192860
61.8p
143
D 21
Anja Stolpe
Filipstads SF
2:23:14.859370
+32:56.197560
61.4p
144
H 40
Robin Cardfelt
No Club
2:23:25.860410
+33:07.198600
61.3p
145
H 50
Björn Jonsson
Orsa SK
2:23:40.861960
+33:22.200150
61.1p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:24:00
146
H 40
Jonas Tosteby
Falu IK
2:24:20.865910
+34:02.204100
60.8p
147
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:24:20.865960
+34:02.204150
60.8p
148
H 21
Joakim Lindström
Storviks IF
2:24:28.866760
+34:10.204950
60.7p
149
H 50
Mats Efraimsson
Malungs IF
2:24:41.868030
+34:23.206220
60.6p
150
H 50
Kent Westerberg
Tullinge
2:25:04.870300
+34:45.208490
60.4p
151
H 50
Micael Lindgren
Storvreta IK
2:25:20.871960
+35:02.210150
60.3p
152
H 50
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:25:26.872500
+35:07.210690
60.2p
153
H 60
Anders Rudolfsson
Sundbybergs IK
2:25:32.873160
+35:14.211350
60.2p
154
H 21
Martin Johansson
Falkenbergs Roddklubb
2:25:36.873540
+35:18.211730
60.1p
155
D 21
Hanna Johansson
Ödeshögs SK
2:26:02.876170
+35:44.214360
59.9p
156
D 21
Maja Mörth
Gagnefs IF
2:26:27.878630
+36:09.216820
59.7p
157
H 21
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:26:28.878730
+36:10.216920
59.7p
158
H 50
Patrik Andersson
Snö & Tö Skidklubb
2:26:34.879340
+36:16.217530
59.6p
159
H 21
Anton Hasselgren
XC Sthlm Ski Club
2:26:44.880370
+36:26.218560
59.5p
160
H 60
Mikael Slotte
Envikens IF
2:26:53.881290
+36:35.219480
59.5p
161
H 40
Martin Othozon
Falun Borlänge SK
2:27:18.883730
+37:00.221920
59.3p
162
D 21
Madelene Melin
Malungs IF
2:27:39.885860
+37:21.224050
59.1p
163
H 21
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
2:28:04.888320
+37:46.226510
58.9p
164
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:28:08.888770
+37:50.226960
58.8p
165
D 21
Jeanette Malm
IK Stern
2:28:11.889070
+37:53.227260
58.8p
166
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:28:29.890820
+38:11.229010
58.7p
167
D 40
Anette Jonsson
IFK Mora SK
2:28:32.891110
+38:14.229300
58.7p
168
H 21
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:28:44.892370
+38:26.230560
58.5p
169
H 21
Anders Hörnström
Säters IF SK
2:29:15.895450
+38:57.233640
58.3p
170
H 21
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:29:40.897980
+39:22.236170
58.1p
171
H 50
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:29:47.898620
+39:29.236810
58.0p
172
H 40
Alex Gerdes
Herrljunga Skid o OL
2:30:02.900110
+39:44.238300
57.9p
173
H 40
Ingemar Falk
Stockholm
2:30:34.903370
+40:16.241560
57.7p
174
H 40
Henrik Navjord
Friskis och Svettis
2:30:36.903500
+40:17.241690
57.7p
175
D 21
Elin Fjellström
Falu IK
2:30:44.904360
+40:26.242550
57.6p
176
H 40
Rickard Glamsjö
Oxvretens SK
2:30:45.904420
+40:27.242610
57.6p
177
H 21
Rickard Rosön
Storvreta IK
2:30:48.904710
+40:30.242900
57.6p
178
H 40
Marcus Karlsson
VARBERGS BRANDMÄNS IDROTTSFÖRENING
2:30:51.905070
+40:33.243260
57.5p
179
H 50
Jörgen Eriksson
Tranemo IF
2:31:09.906880
+40:51.245070
57.4p
180
H 21
Carl-fredrik Ahnsberg
Axa SC
2:31:15.907400
+40:56.245590
57.3p
181
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:31:30.908900
+41:11.247090
57.2p
182
H 40
Tommy Elomaa
Åf SK
2:32:01.912080
+41:43.250270
57.0p
183
H 21
John Asset Blomberg
No Club
2:32:56.917530
+42:38.255720
56.6p
184
H 50
Robert Andersson
Axa SC
2:33:57.923660
+43:39.261850
56.1p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:34:00
185
H 21
Jimmie Grönlund
IK Hakarpspojkarna
2:34:24.926310
+44:06.264500
55.9p
186
D 21
Elin Storm
Lima IF
2:34:34.927320
+44:16.265510
55.8p
187
H 40
Tomas Åkerstedt
IFK Lidingö SOK
2:34:35.927450
+44:17.265640
55.8p
188
H 40
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
2:35:04.930350
+44:46.268540
55.6p
189
H 40
Magnus Pålsson
Axa SC
2:35:11.931030
+44:53.269220
55.6p
190
H 40
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:35:14.931360
+44:56.269550
55.5p
191
H 40
Daniel Andersson
Domnarvets GOIF
2:35:20.931990
+45:02.270180
55.5p
192
H 50
Emil Hast
Team Gnestahälsa IF
2:35:21.932010
+45:03.270200
55.5p
193
H 21
Tobias Olli
IK Hakarpspojkarna
2:35:32.933170
+45:14.271360
55.4p
194
H 21
Pär Pettersson
Svaide-Roma SOK
2:35:35.933440
+45:17.271630
55.4p
195
H 40
Anders Martin
SOK Viljan
2:35:49.934830
+45:31.273020
55.3p
196
H 21
Daniel Forsgren
OK Tisaren
2:35:51.935010
+45:33.273200
55.3p
197
H 50
Ralf Eliasson
IFK Mora SK
2:35:56.935580
+45:38.273770
55.2p
198
H 50
Nils-Arvid Olofsson
Malmö FK
2:36:11.937010
+45:53.275200
55.1p
199
H 50
Mats Sigalit
Svaide-Roma SOK
2:36:32.939180
+46:14.277370
55.0p
200
H 40
Emil Engblom
Västerås Skidklubb
2:36:38.939760
+46:20.277950
54.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 50
Per Johansson
Sundbybergs IK
2:36:46.940580
+46:28.278770
54.9p
202
H 21
Christian Wincrantz
XC Sthlm Ski Club
2:36:47.940690
+46:29.278880
54.9p
203
H 50
Mikael Andersson
Snö & Tö Skidklubb
2:36:56.941590
+46:38.279780
54.8p
204
H 21 Motion
Marcus Lindahl
Stora Tuna IK SK
2:37:05.942420
+46:47.280610
54.7p
205
H 21 Motion
Mikael Hedberg
XC Sthlm Ski Club
2:37:06.942530
+46:48.280720
54.7p
206
D 21
Marika Hellberg
Hybo AIK
2:37:07.942690
+46:49.280880
54.7p
207
H 21
Olof Mjöberg
IFK Mora SK
2:37:18.943790
+47:00.281980
54.6p
208
H 21 Motion
Arvid Eng
Axa SC
2:37:21.944030
+47:03.282220
54.6p
209
H 21
Adam Rombo
Bodafors OK
2:37:23.944280
+47:05.282470
54.6p
210
H 50
Robert Nilsson
Team Göta Kanal Elit
2:37:43.946290
+47:25.284480
54.5p
211
H 50
Lars Björk
Bäckefors IF
2:37:50.946920
+47:32.285110
54.4p
212
H 21
Leo Larsen
Sundbybergs IK
2:38:23.950270
+48:05.288460
54.2p
213
H 40
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:38:44.952330
+48:26.290520
54.0p
214
H 21
Björn Friberg
Selja-Långlets IK
2:38:53.953250
+48:35.291440
54.0p
215
H 21
Erik Björklund
Bjursås IK
2:39:19.955850
+49:01.294040
53.8p
216
H 60
Björn Jansson
IFK Tumba SOK
2:39:47.958620
+49:29.296810
53.6p
217
H 21 Motion
Rasmus Hedar
Hällbybrunns IF
2:39:55.959480
+49:37.297670
53.5p
218
D 21
Lina Park
OK Stigen
2:40:03.960210
+49:45.298400
53.5p
219
H 21 Motion
Andreas Johansson
IF Rigor
2:40:15.961470
+49:57.299660
53.4p
220
H 21
Erik Bladh
XC Sthlm Ski Club
2:40:42.964140
+50:24.302330
53.2p
221
H 50
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
2:40:48.964730
+50:30.302920
53.2p
222
H 40
Mattias Palm
Axa SC
2:40:48.964740
+50:30.302930
53.2p
223
H 21
Jonas Emilsson
No Club
2:40:51.965040
+50:33.303230
53.2p
224
H 50
Christoffer Rehn
IF Ski Team Skåne
2:40:58.965770
+50:40.303960
53.1p
225
H 50
Andreas Nordström
Stockholms RK
2:41:03.966250
+50:45.304440
53.1p
226
H 40
Marcus Österman
Vassunda IF
2:41:08.966790
+50:50.304980
53.0p
227
H 21
John Heerfordt
Linköpings SK
2:41:13.967210
+50:55.305400
53.0p
228
H 50
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:41:22.968130
+51:04.306320
53.0p
229
D 21
Sofia Walberg
Falun Borlänge SK
2:42:04.972330
+51:46.310520
52.7p
230
H 50
Fredrik Bergqvist
IFK Sala
2:42:20.973900
+52:01.312090
52.6p
231
H 60
Jan Kypengren
IFK Mora SK
2:42:53.977260
+52:35.315450
52.4p
232
H 50
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:43:17.979680
+52:59.317870
52.2p
233
H 21 Motion
Ebbe Tjäder
XC Sthlm Ski Club
2:43:28.980700
+53:09.318890
52.1p
234
H 21
Christoffer Routledge
Axa SC
2:43:36.981500
+53:17.319690
52.1p
235
D 21
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
2:43:55.983420
+53:37.321610
52.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:44:00
236
H 21
Daniel Hindrikes
Domnarvets GOIF
2:44:01.984050
+53:43.322240
51.9p
237
H 21
Markus Lundblad
Täby IS SK
2:44:15.985440
+53:57.323630
51.8p
238
H 50
Staffan Hugerth
IFK Mora SK
2:44:23.986250
+54:05.324440
51.8p
239
H 50
Jan Moberg
Gävle SK
2:44:27.986680
+54:09.324870
51.7p
240
H 40
Magnus Lindahl
Orsa SK
2:44:36.987520
+54:18.325710
51.7p
241
D 40
Susanne Persson
Gimo IF SK
2:44:37.987660
+54:19.325850
51.7p
242
H 21 Motion
Lars Skagerlind
Nacka Värmdö SK
2:44:52.989160
+54:34.327350
51.6p
243
H 21 Motion
Göran Martinsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:45:20.991960
+55:02.330150
51.4p
244
H 40
Anders Svensson
Navåsens FK
2:45:24.992300
+55:05.330490
51.4p
245
H 50
Tommy Petersson
Nybro Ski
2:45:28.992750
+55:10.330940
51.4p
246
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:45:28.992760
+55:10.330950
51.4p
247
H 21
Lucas Lövgren
Väsby SK
2:45:35.993460
+55:17.331650
51.3p
248
H 50
Stefan Norman
Snö & Tö Skidklubb
2:45:43.994270
+55:25.332460
51.3p
249
D 21 Motion
Åsa Lindahl
No Club
2:45:45.994430
+55:27.332620
51.3p
250
D 21
Sara Carlstein
XC Sthlm Ski Club
2:45:45.994490
+55:27.332680
51.3p
251
H 60
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
2:46:14.997350
+55:56.335540
51.1p
252
H 50
Stefan Wikström
Falu IK
2:46:28.998750
+56:10.336940
51.0p
253
H 50
Hans Rynnel
Nacka Värmdö SK
2:46:28.998760
+56:10.336950
51.0p
254
H 21 Motion
Patrik Larsson
Andrarums IF
2:46:32.999140
+56:14.337330
51.0p
255
D 21
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
2:46:48.1000700
+56:29.338890
50.9p
256
H 21
Oskar Westergren Västerås
Västerås XC
2:47:16.1003520
+56:58.341710
50.7p
257
H 21 Motion
Erik Bengtsson
Axa SC
2:47:47.1006690
+57:29.344880
50.5p
258
H 60
Torbjorn Wik
IFK Mora SK
2:47:54.1007360
+57:36.345550
50.5p
259
H 40
Jens Nordvang Roved
Sockertoppen IF
2:48:42.1012100
+58:23.350290
50.2p
260
H 21 Motion
Tobias Duse
Stockholms RK
2:48:46.1012550
+58:28.350740
50.1p
261
H 50
Axel Von Sydow
Täby IS SK
2:48:54.1013390
+58:36.351580
50.1p
262
H 21
Petter Bengtsson
Storvreta IK
2:49:18.1015780
+59:00.353970
50.0p
263
H 21
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:49:42.1018120
+59:24.356310
49.8p
264
H 50
Calle Bohman
Hellas OK SK
2:49:46.1018570
+59:28.356760
49.8p
265
D 21
Corswant Clara Von
Göteborgs SK
2:49:52.1019180
+59:34.357370
49.8p
266
H 21 Motion
Tim Nilsson
Orsa SK
2:50:29.1022800
+1:00:10.360990
49.5p
267
H 50
Thomas Lindholm
Axa SC
2:50:31.1023080
+1:00:13.361270
49.5p
268
H 50
Anders Olausson
Sunnansjö IK
2:50:33.1023230
+1:00:15.361420
49.5p
269
H 21 Motion
Johan Lunden
XC Sthlm Ski Club
2:51:11.1027010
+1:00:53.365200
49.3p
270
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
2:51:15.1027420
+1:00:57.365610
49.3p
271
H 60
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:51:17.1027620
+1:00:59.365810
49.3p
272
H 21 Motion
Felix Rudberg
Axa SC
2:51:30.1028950
+1:01:12.367140
49.2p
273
H 21
Erik Göransson
Yuppie Ski Club
2:51:30.1028990
+1:01:12.367180
49.2p
274
D 21
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
2:51:32.1029100
+1:01:13.367290
49.2p
275
H 21 Motion
Henrik Bergman
IFK Våmhus
2:51:40.1029900
+1:01:21.368090
49.1p
276
H 40
Andreas Larsson
OK Nackhe
2:52:06.1032520
+1:01:48.370710
49.0p
277
H 60
Corswant Von
Göteborgs SK
2:52:22.1034110
+1:02:04.372300
48.9p
278
H 21
Fredrik Andersson
Hägersten
2:52:29.1034840
+1:02:11.373030
48.8p
279
H 21
Micael Nilsson
Huddinge SK LF
2:52:39.1035800
+1:02:20.373990
48.8p
280
H 21
Daniel Nilsson
Orsa SK
2:53:04.1038330
+1:02:46.376520
48.7p
281
D 21 Motion
Lovisa Lind
No Club
2:53:18.1039780
+1:03:00.377970
48.6p
282
D 21 Motion
Caroline Jansson
XC Sthlm Ski Club
2:53:26.1040530
+1:03:08.378720
48.5p
283
H 21
Daniel Gustafsson
Axa SC
2:53:32.1041130
+1:03:14.379320
48.5p
284
H 21
Albert Bäckebjörk
Kilafors SK
2:53:49.1042890
+1:03:31.381080
48.4p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:54:00
285
H 50
Tony Olsson
Hofors Aif
2:54:10.1044970
+1:03:52.383160
48.3p
286
H 21 Motion
Lars Westman
No Club
2:54:25.1046490
+1:04:07.384680
48.2p
287
H 21 Motion
Andreas Roos
Stockholm
2:54:45.1048410
+1:04:27.386600
48.1p
288
H 40
Anton Holton
Axa SC
2:55:05.1050450
+1:04:47.388640
48.0p
289
H 21
Zakarias Tallroth
Axa SC
2:55:07.1050680
+1:04:49.388870
48.0p
290
H 21
Carl Abrahamsson
IFK Mora SK
2:55:09.1050850
+1:04:51.389040
48.0p
291
H 21
Martin Svensson
IK Stern
2:55:12.1051150
+1:04:54.389340
47.9p
292
H 50
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
2:55:26.1052500
+1:05:07.390690
47.9p
293
H 21
Jonas Björklund
IFK Mora SK
2:55:28.1052750
+1:05:10.390940
47.9p
294
D 40
Pia Trollsfjord
Sundbybergs IK
2:55:56.1055500
+1:05:37.393690
47.7p
295
H 50
Klas Adolfsson
Borås SK
2:56:04.1056340
+1:05:46.394530
47.7p
296
H 60
Sven Johansson
Eksjö SOK
2:56:15.1057430
+1:05:57.395620
47.6p
297
H 21 Motion
Ville Pelling
Axa SC
2:56:17.1057620
+1:05:59.395810
47.6p
298
H 50
Lars Kuttainen
Svaide-Roma SOK
2:56:21.1058030
+1:06:03.396220
47.6p
299
H 21 Motion
Martin Frentz
Västerås
2:56:22.1058110
+1:06:04.396300
47.6p
300
H 60
Torgeir Kydland
No Club
2:56:49.1060880
+1:06:31.399070
47.4p
301
H 21 Motion
Petter Hellgren
Karlslunds IF SF
2:56:58.1061790
+1:06:40.399980
47.4p
302
H 21 Motion
Mikael Dahlberg
Axa SC
2:57:03.1062240
+1:06:45.400430
47.3p
303
H 40
Jonas Nord
FK Friskus Varberg
2:57:08.1062760
+1:06:50.400950
47.3p
304
H 21 Motion
Göran Lind
No Club
2:57:47.1066650
+1:07:29.404840
47.1p
305
D 21 Motion
Ylva Geber
Uppsala
2:57:53.1067200
+1:07:34.405390
47.1p
306
H 21 Motion
Daniel Lindqvist
Uppsala
2:57:54.1067340
+1:07:36.405530
47.1p
307
D 21
Erika Sundin
IFK Mora SK
2:57:54.1067360
+1:07:36.405550
47.1p
308
H 21 Motion
Jakob Lewander
Brottby SK
2:58:10.1068990
+1:07:52.407180
47.0p
309
H 21
David Toms
IFK Mora SK
2:58:19.1069850
+1:08:01.408040
46.9p
310
H 50
Martin Sahlberg
Nacka Värmdö SK
2:59:19.1075890
+1:09:01.414080
46.6p
311
H 21 Motion
Thomas Hellberg
Team Skoglövs Bil IF
2:59:22.1076150
+1:09:04.414340
46.6p
312
H 60
Anders Berlin
Axa SC
2:59:50.1078920
+1:09:32.417110
46.5p
313
H 21
Alexander Bahr
Mälarö SOK
3:00:21.1082070
+1:10:03.420260
46.3p
314
H 50
Henrik Fors
Axa SC
3:00:22.1082150
+1:10:04.420340
46.3p
315
D 21
Lilian Forsgren
OK Tisaren
3:01:19.1087820
+1:11:01.426010
46.0p
316
H 40
Henrik Camitz
No Club
3:01:49.1090830
+1:11:31.429020
45.9p
317
H 21
Oskar Jonason
IK Hakarpspojkarna
3:02:02.1092180
+1:11:44.430370
45.8p
318
H 21
Anton H Paulson
København SK
3:02:11.1093050
+1:11:53.431240
45.8p
319
H 21
Perraski Skidor Åkerlund -
Kvarnsvedens GOIF SK
3:02:26.1094570
+1:12:08.432760
45.7p
320
H 40
Daniel Hedlund
Axa SC
3:02:56.1097510
+1:12:38.435700
45.5p
321
H 21
Henrik Björklund
IFK Mora SK
3:03:01.1098040
+1:12:43.436230
45.5p
322
H 21 Motion
Mattias Salovaara
Långshyttans AIK SK
3:03:34.1101380
+1:13:16.439570
45.3p
323
H 60
Torbjörn Jonsson
IFK Mora SK
3:03:58.1103790
+1:13:40.441980
45.2p
324
H 50
Anders Larsson
Bjursås IK
3:04:22.1106130
+1:14:04.444320
45.1p
325
H 40
Pär Hjälte
Axa SC
3:04:29.1106850
+1:14:11.445040
45.1p
326
H 40
Peter Haglund
Västerås Skidklubb
3:04:43.1108240
+1:14:25.446430
45.0p
327
D 40
Susann Evertsson
IK Trasten
3:04:52.1109110
+1:14:34.447300
45.0p
328
H 21
Mattias Rylander
IFK Mora SK
3:05:09.1110880
+1:14:51.449070
44.9p
329
H 50
Ove Lissmors
Dala-Järna IK
3:05:20.1111950
+1:15:02.450140
44.8p
330
H 40
Fredrik Gropman
IFK Mora SK
3:05:27.1112680
+1:15:09.450870
44.8p
331
H 21 Motion
Adam Sparrman
OK Linné
3:06:07.1116660
+1:15:49.454850
44.6p
332
H 21
Emil Ohlander
Roslagsbro IF
3:06:11.1117000
+1:15:52.455190
44.6p
333
H 40
Roine Schölin
Vindrarps SK
3:06:49.1120850
+1:16:31.459040
44.4p
334
H 21 Motion
Adam Brinnen
Högbo GIF
3:07:01.1122050
+1:16:43.460240
44.3p
335
H 21 Motion
Per-Erik Björklund
Bjursås IK
3:07:14.1123340
+1:16:56.461530
44.3p
336
H 21 Motion
Henrik Lundqvist
Länsförsäkringar IF
3:07:18.1123730
+1:17:00.461920
44.3p
337
H 21
Joakim Skärlén
Haninge SOK
3:07:18.1123790
+1:17:00.461980
44.3p
338
H 40
Jakob Ibsen Jensen
København SK
3:07:31.1125040
+1:17:13.463230
44.2p
339
D 40
Emilia Bergqvist
IFK Sala
3:07:32.1125120
+1:17:14.463310
44.2p
340
D 21 Motion
Klara Persson
Halmstad Orienterings Klubb
3:07:55.1127410
+1:17:37.465600
44.1p
341
H 21 Motion
Christer Borg
Edsbyns SK
3:08:06.1128590
+1:17:48.466780
44.0p
342
D 40
Helena Karlsson
OK Tiveden
3:08:17.1129670
+1:17:59.467860
44.0p
343
H 60
Per Emion
OK Tiveden
3:08:18.1129740
+1:18:00.467930
44.0p
344
H 21 Motion
Viktor Berg
IK Jarl Rättvik
3:08:26.1130580
+1:18:08.468770
44.0p
345
H 50
Tomas Sjööns
Orsa SK
3:08:48.1132780
+1:18:30.470970
43.9p
346
D 40
Tina Carlsson Ingdahl
IK Trasten
3:08:58.1133730
+1:18:40.471920
43.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:09:00
347
H 21 Motion
Vilgot Jönsson
Sunnersta Snowrollers
3:09:00.1133950
+1:18:42.472140
43.8p
348
H 21 Motion
Martin Jönsson
Sunnersta Snowrollers
3:09:18.1135770
+1:19:00.473960
43.7p
349
D 40
Katarina Olofsdotter
Östervåla IF
3:10:07.1140660
+1:19:49.478850
43.5p
350
D 21
Sara Lingegård
OK Gipen
3:10:13.1141280
+1:19:55.479470
43.5p
351
H 40
Emil Björklund
Kilafors SK
3:10:29.1142860
+1:20:11.481050
43.4p
352
H 50
Per Carlsson
Västerås Skidklubb
3:10:50.1144990
+1:20:32.483180
43.3p
353
H 50
Anders Frelin
No Club
3:10:58.1145750
+1:20:40.483940
43.3p
354
H 21 Motion
Tomas Brandvold
Team Gubbstön
3:11:13.1147220
+1:20:55.485410
43.2p
355
H 40
Albert Söderlind
XC Sthlm Ski Club
3:12:06.1152520
+1:21:48.490710
43.0p
356
H 21 Motion
Erik Sparrman
OK Linné
3:12:15.1153460
+1:21:57.491650
42.9p
357
H 21
Johan Dahlgren
Axa SC
3:12:54.1157380
+1:22:36.495570
42.8p
358
D 21
Josefin Rundqvist
Axa SC
3:12:58.1157720
+1:22:40.495910
42.7p
359
H 40
Mattias Hedberg
IFK Mora SK
3:13:35.1161420
+1:23:17.499610
42.6p
360
D 21 Motion
Annelie Wargdal
Axa SC
3:13:39.1161830
+1:23:21.500020
42.6p
361
D 21 Motion
Susanna Bouvier
Axa SC
3:13:44.1162340
+1:23:26.500530
42.5p
362
H 50
Per Gustås
Vreta
3:13:45.1162470
+1:23:27.500660
42.5p
363
D 21
Stina GUSTÅS
Vreta
3:13:47.1162670
+1:23:29.500860
42.5p
364
H 50
Mikael Stenelund
Stockholms RK
3:13:54.1163310
+1:23:36.501500
42.5p
365
H 21 Motion
Stefan Hjälte
Medicalheroes AB
3:14:29.1166840
+1:24:11.505030
42.3p
366
H 21 Motion
Björn Jönsson
IK Hinden
3:14:35.1167460
+1:24:17.505650
42.3p
367
H 60
Per-eric Grön
Täby IS SK
3:14:44.1168370
+1:24:26.506560
42.3p
368
H 21 Motion
Sam Eriksson
Andrarums IF
3:14:54.1169320
+1:24:36.507510
42.2p
369
H 60
Manfred Aronsson
BP Norge
3:15:34.1173390
+1:25:16.511580
42.1p
370
H 40
Per Hjaldahl
Karlslunds IF SF
3:15:36.1173530
+1:25:18.511720
42.1p
371
H 50
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:15:43.1174250
+1:25:25.512440
42.0p
372
H 21 Motion
Philip Reznik
Stockholm
3:16:11.1177090
+1:25:53.515280
41.9p
373
H 21 Motion
Håkan Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
3:16:41.1180090
+1:26:23.518280
41.8p
373
H 21 Motion
Mårten Nilsson
Luma
3:16:41.1180090
+1:26:23.518280
41.8p
375
H 21 Motion
Martin Lundqvist
Axa SC
3:16:47.1180690
+1:26:29.518880
41.8p
376
H 21 Motion
Fredrik Lindblå
Axa SC
3:17:49.1186820
+1:27:31.525010
41.5p
377
H 50
Kristofer Wennerström
Eds SK
3:18:15.1189480
+1:27:57.527670
41.4p
378
H 60
Dan Nordqvist
Linköpings SK
3:18:50.1192970
+1:28:32.531160
41.3p
379
H 21
Simon Blüchert
Täby IS SK
3:19:09.1194860
+1:28:51.533050
41.2p
380
H 50
Anders Henningsson
Amex
3:19:09.1194880
+1:28:51.533070
41.2p
381
H 21 Motion
Hugo Backman
Uppsala
3:19:25.1196410
+1:29:07.534600
41.1p
382
H 21 Motion
Tommy Lindkvist
Nynäs IK
3:19:48.1198740
+1:29:30.536930
41.0p
383
H 21 Motion
Oscar Wersäll
XC Sthlm Ski Club
3:19:49.1198880
+1:29:31.537070
41.0p
384
H 21
Magnus Töndevold
Nacka Värmdö SK
3:19:55.1199420
+1:29:37.537610
41.0p
385
H 21 Motion
Lars Appeldahl
Järfälla SK
3:19:59.1199830
+1:29:41.538020
41.0p
386
H 21
Filip Martin
Älvdalens IF SK
3:20:19.1201830
+1:30:01.540020
40.9p
387
H 21 Motion
Jonas Löv
Hedesunda IF
3:20:27.1202690
+1:30:09.540880
40.9p
388
H 21 Motion
Tor Mellbye
Länsförsäkringar IF
3:20:38.1203720
+1:30:20.541910
40.8p
389
H 50
Claus Geleff
København SK
3:20:54.1205330
+1:30:36.543520
40.8p
390
H 21 Motion
Maths Ehrenström
No Club
3:20:57.1205620
+1:30:39.543810
40.8p
391
H 21 Motion
Christian Fasth
IK Hinden
3:20:57.1205690
+1:30:39.543880
40.8p
392
H 21 Motion
Johan Borenstam
Sockertoppen IF
3:21:16.1207510
+1:30:58.545700
40.7p
393
H 21 Motion
Håkan Johansson
No Club
3:21:23.1208260
+1:31:05.546450
40.6p
394
D 21 Motion
Sara Engvall
XC Sthlm Ski Club
3:21:48.1210700
+1:31:29.548890
40.6p
395
H 21 Motion
Lars Sjökvist
Linköpings SK
3:22:05.1212430
+1:31:47.550620
40.5p
396
H 60
Bengt Lingegård
OK Gipen
3:22:16.1213590
+1:31:58.551780
40.4p
397
D 40
Lova André Nilsson
Stockholms RK
3:23:15.1219400
+1:32:56.557590
40.2p
398
H 21 Motion
Anders Dahlström
Axa SC
3:23:25.1220470
+1:33:07.558660
40.2p
399
H 21
Claes Hedin
Täby IS SK
3:23:31.1221080
+1:33:13.559270
40.2p
400
H 40
Johan Lundgren
Axa SC
3:23:33.1221220
+1:33:15.559410
40.1p
401
H 60
Jan Malm
IK Stern
3:23:36.1221580
+1:33:18.559770
40.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Niclas Svensson
Esik
3:23:55.1223410
+1:33:37.561600
40.1p
403
H 21 Motion
Åke Björk
Axa SC
3:23:55.1223420
+1:33:37.561610
40.1p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:24:00
404
H 50
Håkan Wennerström
Vattenfall IF Stockholm
3:24:00.1223900
+1:33:41.562090
40.0p
405
D 21
Emma Melin
Hägersten
3:24:25.1226480
+1:34:07.564670
39.9p
406
H 21 Motion
Fredrik Hydén
Storviks IF
3:24:27.1226690
+1:34:09.564880
39.9p
407
H 21
Viktor Thege
Axa SC
3:24:38.1227760
+1:34:20.565950
39.9p
408
H 60
Mats Edlund
Handelsbankens IF
3:24:55.1229470
+1:34:37.567660
39.8p
409
D 21 Motion
Linda Hellblom
Mälarö SOK
3:25:15.1231490
+1:34:57.569680
39.8p
410
H 21 Motion
Daniel Åberg
Orsa SK
3:25:39.1233820
+1:35:21.572010
39.7p
411
H 21 Motion
Karl Kollfeldt
Team Gubbstön
3:25:59.1235880
+1:35:41.574070
39.6p
412
H 21 Motion
Ulf Bengtsson
Axa SC
3:26:06.1236590
+1:35:48.574780
39.6p
413
H 21
Eirik Funnemark
Axa SC
3:26:21.1238060
+1:36:03.576250
39.5p
414
H 50
Mikael Johansson
Västerfärnebo AIK
3:26:40.1239960
+1:36:22.578150
39.4p
415
H 21 Motion
Ola Scholander
IK Jarl Rättvik
3:26:50.1240900
+1:36:31.579090
39.4p
416
H 21 Motion
Stig Carnbrand
Herd
3:28:10.1248900
+1:37:51.587090
39.1p
417
H 50
Håkan Carlsson
Orsa SK
3:28:26.1250570
+1:38:08.588760
39.1p
418
H 21 Motion
Mikael åkesson
Kilafors SK
3:28:30.1250950
+1:38:12.589140
39.0p
419
H 50
Thomas Johansson
OK Kolmården
3:29:02.1254160
+1:38:44.592350
38.9p
420
H 50
Stefan Larsson
OK Nackhe
3:29:03.1254220
+1:38:45.592410
38.9p
421
H 21 Motion
Lennart Färghage
OK Gipen
3:29:09.1254830
+1:38:51.593020
38.9p
422
H 21 Motion
Andreas Torbiörnsson
Axa SC
3:29:14.1255350
+1:38:56.593540
38.9p
423
H 21
Emil Lechner
XC Sthlm Ski Club
3:29:25.1256440
+1:39:07.594630
38.8p
424
H 21 Motion
Martin Wattwil
Axa SC
3:29:25.1256470
+1:39:07.594660
38.8p
425
H 50
Gert-ove Johansson
Preem IF
3:29:38.1257710
+1:39:20.595900
38.8p
426
H 21 Motion
Christoffer Torbjörnsson
Axa SC
3:30:11.1261010
+1:39:53.599200
38.7p
427
H 50
Göran Östlund
IK Jarl Rättvik
3:30:52.1265100
+1:40:33.603290
38.5p
428
D 21
Alma Jonsson
Axa SC
3:31:07.1266660
+1:40:49.604850
38.5p
429
H 21 Motion
Filip Wallersköld
Axa SC
3:31:33.1269260
+1:41:15.607450
38.4p
430
D 21 Motion
Adelina Millberg
Axa SC
3:31:35.1269490
+1:41:17.607680
38.4p
431
H 21 Motion
Carl Delbom
Domnarvets GOIF
3:32:11.1273010
+1:41:53.611200
38.3p
432
H 21 Motion
Håkan Carlbom
OK Gipen
3:32:11.1273070
+1:41:53.611260
38.3p
433
H 21 Motion
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:32:46.1276540
+1:42:28.614730
38.1p
434
H 21 Motion
Johan Strand
Hedesunda IF
3:33:07.1278630
+1:42:49.616820
38.1p
435
H 60
Fredrik Nilert
Stockholm City Triathlon
3:33:09.1278880
+1:42:51.617070
38.0p
436
H 21 Motion
Hagbard Knutsson
Axa SC
3:33:40.1281970
+1:43:22.620160
37.9p
437
H 50
Carl-henrik Sundström
No Club
3:34:25.1286480
+1:44:07.624670
37.8p
438
H 21 Motion
Johan Björk
Axa SC
3:34:34.1287360
+1:44:16.625550
37.8p
439
H 21 Motion
Johan Tiselius
AnnaEmil Sportklubb
3:38:22.1310110
+1:48:04.648300
37.0p
440
H 21 Motion
Mårten Tiselius
AnnaEmil Sportklubb
3:38:23.1310220
+1:48:05.648410
37.0p
441
H 21
Albert Bergström
Ufk
3:38:44.1312320
+1:48:26.650510
36.9p
442
D 40
Sofie Blomgren
Vassunda IF
3:38:45.1312420
+1:48:27.650610
36.9p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:39:00
443
H 50
Adrian Leufven
Enebyberg
3:39:08.1314730
+1:48:50.652920
36.9p
444
D 21
Cecilia Tillberg
Axa SC
3:39:33.1317290
+1:49:15.655480
36.8p
445
H 40
Per Hageln
IFK Bergvik
3:39:37.1317650
+1:49:19.655840
36.8p
446
H 21 Motion
Roland Andersson
OK Gipen
3:40:16.1321570
+1:49:58.659760
36.6p
447
H 50
Ronnie Lindblom
Domnarvets GOIF
3:40:17.1321640
+1:49:59.659830
36.6p
448
H 21 Motion
Anders Stormats
Axa SC
3:41:02.1326130
+1:50:44.664320
36.5p
449
H 21 Motion
Andreas Erlandsson
Hedesunda IF
3:41:28.1328710
+1:51:10.666900
36.4p
450
H 40
Anders Mikkelsen
Allerød Skiklub
3:43:05.1338490
+1:52:47.676680
36.1p
451
H 50
Mikael Johansson
Ödeshögs SK
3:45:11.1351000
+1:54:52.689190
35.7p
452
D 21
Johanna Gustås
Vreta Skid o Mk
3:45:31.1353020
+1:55:13.691210
35.7p
453
D 40
Inger Gustås
Vreta Skid o Mk
3:46:25.1358490
+1:56:07.696680
35.5p
454
H 21 Motion
Martin Lindblad
Bromma Vällingby SOK
3:48:30.1370930
+1:58:12.709120
35.1p
455
D 21 Motion
Helena Eriksson
Stockholm
3:48:48.1372730
+1:58:30.710920
35.1p
456
H 60
Göran Karreskog
No Club
3:48:59.1373810
+1:58:41.712000
35.0p
457
H 21
Per Österström
Saltsjöbadens SLK
3:50:17.1381650
+1:59:59.719840
34.8p
458
H 21 Motion
Håkan Norling
Näshulta GOIF
3:51:56.1391590
+2:01:38.729780
34.5p
459
D 21 Motion
Matilda Kristensson
Axa SC
3:52:04.1392300
+2:01:45.730490
34.5p
460
H 21 Motion
Niklas Berggren
Axa SC
3:54:07.1404680
+2:03:49.742870
34.2p
461
H 50
Per Jemth
Arvika IS
3:54:21.1406050
+2:04:03.744240
34.1p
462
H 21 Motion
Jonas Delbom
Domnarvets GOIF
3:54:51.1409050
+2:04:33.747240
34.0p
463
H 21 Motion
Andreas Hebert
Trafikverkets FF
3:55:43.1414250
+2:05:25.752440
33.9p
464
H 21 Motion
Magnus Frödin-bolling
Roslagsbro IF
3:56:05.1416460
+2:05:47.754650
33.8p
465
D 21 Motion
Lena Norström
Falu IK
3:56:19.1417880
+2:06:01.756070
33.8p
466
D 40
Ylva Henriksson
Göteborgs SK
3:56:25.1418480
+2:06:07.756670
33.8p
467
H 40
Lars Henriksson
Göteborgs SK
3:56:28.1418730
+2:06:10.756920
33.8p
468
D 21 Motion
Olivia Bodman
Axa SC
3:56:50.1420940
+2:06:32.759130
33.7p
469
D 21 Motion
Louise Berlin
No Club
3:59:58.1439750
+2:09:40.777940
33.2p
470
D 21 Motion
Susanne Alriksson
Västerfärnebo AIK
4:03:38.1461700
+2:13:19.799890
32.6p
471
H 40
Frederic Devaux
LN
4:04:49.1468860
+2:14:31.807050
32.5p
472
H 21 Motion
Bengt Öhrn
GTH
4:08:35.1491460
+2:18:17.829650
31.9p
473
H 21 Motion
Mikael Graf
Orsa SK
4:10:23.1502290
+2:20:05.840480
31.6p
474
H 21 Motion
Anders Löfberg
IFK Mora SK
4:10:24.1502300
+2:20:05.840490
31.6p
475
H 60
Joaquim Timane
Falu IK
4:12:35.1515470
+2:22:17.853660
31.3p
476
D 21 Motion
Emma Olsson
IFK Mora SK
4:13:49.1522830
+2:23:31.861020
31.2p
477
D 21 Motion
Elin Kristensson
Axa SC
4:16:36.1539560
+2:26:18.877750
30.8p
478
H 21 Motion
Ulf Karlqvist
Axa SC
4:19:33.1557260
+2:29:15.895450
30.4p
479
H 50
Håkan Vikström
Brandsbols SK
4:19:44.1558300
+2:29:25.896490
30.4p
480
H 21 Motion
Erik Böhlin
IFK Mora SK
4:23:12.1579110
+2:32:54.917300
29.9p
481
D 21 Motion
Maria Pirttiniemi
Axa SC
4:24:13.1585280
+2:33:55.923470
29.8p
482
H 21 Motion
Anders Jakobsson
Stennäsets IF
4:26:09.1596860
+2:35:51.935050
29.5p
483
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
483
H 21
Tobias Per Jonas Lagerbäck
København SK
23:59:58.8639700
483
H 21
Rasmus Arnesved
Träslövsläge
23:59:58.8639700
483
H 40
Johan Walldén
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
483
H 40
Mikael Arbman
Axa SC
23:59:58.8639700
483
H 50
Thomas Ibsen Jensen
København SK
23:59:58.8639700
483
H 50
Patrik Johansson
Västerbykil
23:59:58.8639700
483
H 50
Stefan Johansson
IFK Sala
23:59:58.8639700
483
H 60
Uno Bergström
Siljansnäs Skid & Löparklubb
23:59:58.8639700
483
H 21 Motion
Nils Nilsson
Stockholm
23:59:58.8639700
483
H 21 Motion
Lowe Nilsson
Luma
23:59:58.8639700
483
H 21 Motion
Theo Örtengren
Axa SC
23:59:58.8639700
483
D 21
Matilda Jonsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
483
D 40
Annika Pettersson
Brandsbols SK
23:59:58.8639700
483
D 40
Åsa Ahnström
Axa SC
23:59:58.8639700
483
D 21 Motion
Katrin Burström
Tyresö
23:59:58.8639700
483
D 21 Motion
Eva Caroline Bjurman Brown
No Club
23:59:58.8639700
483
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 592[
1
2
]