Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tynderöcupen
2021-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Viktor Wiig
Stockviks SF
24:48.148700
84.4p
2
H 21
Benjamin Terent
Rehns BK
25:14.151300
+26.2500
82.9p
3
H 21
Sven Leander
Åsarna IK
25:15.151400
+27.2600
82.9p
4
H 21
Jonas Lenz
Matfors SK
25:56.155500
+1:08.6700
80.7p
5
H 21
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
30:44.184300
+5:56.35500
68.1p
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Simon Nordlander
Stockviks SF
18:33.111200
76.4p
2
H 18
Carl Gustafsson
Vårby IK
18:50.112900
+17.1600
75.2p
3
H 18
Rikard Sjödin
Matfors SK
18:54.113300
+21.2000
75.0p
4
H 20
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
19:02.114100
+29.2800
74.4p
5
H 18
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
19:40.117900
+1:07.6600
72.0p
6
H 18
Valter Ljungdahl
Matfors SK
19:44.118300
+1:11.7000
71.8p
7
H 18
Mattias Larsson
Matfors SK
20:24.122300
+1:51.11000
69.5p
8
H 18
Jason Blomqvist
Matfors SK
20:56.125500
+2:23.14200
67.7p
9
H 18
Helmer Nordvall
Matfors SK
21:28.128700
+2:55.17400
66.0p
10
H 18
Sebastian Lidström
Tynderö IK
27:05.162400
+8:32.51100
52.3p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Andrei Kuzmin
Stockviks SF
13:14.79300
2
H 15
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
13:29.80800
+15.1400
3
H 15
Isak Lind
Selånger SOK
13:34.81300
+20.1900
4
H 16
Oscar Wikander
Alnö SK
13:44.82300
+30.2900
5
D 18
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
13:57.83600
+43.4200
61.4p
6
H 15
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
14:04.84300
+50.4900
7
H 15
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
14:06.84500
+52.5100
8
D 20
Julia Löfström
Järpens SK
14:08.84700
+54.5300
60.6p
9
D 20
Emelie Englund
Bergeforsens SK
14:12.85100
+58.5700
60.3p
10
H 16
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
14:17.85600
+1:03.6200
11
D 20
Ebba Englund
Bergeforsens SK
14:26.86500
+1:12.7100
59.3p
12
D 18
Louise Jonsson
Alnö SK
14:28.86700
+1:14.7300
59.2p
13
D 20
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
14:40.87900
+1:26.8500
58.4p
14
H 16
August Lilja
Matfors SK
14:48.88700
+1:34.9300
15
D 18
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
14:49.88800
+1:35.9400
57.8p
16
D 20
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
14:55.89400
+1:41.10000
57.4p
17
D 18
Ylva Sandström
Stockviks SF
15:00.89900
+1:46.10500
57.1p
17
D 20
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
15:00.89900
+1:46.10500
57.1p
19
D 18
Nanna Grönborg
Bergeforsens SK
15:01.90000
+1:47.10600
57.0p
20
D 15
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
15:02.90100
+1:48.10700
21
D 15
Selma White
Oddersjaa Ssk
15:24.92300
+2:10.12900
22
D 15
Nilla Grönborg
Bergeforsens SK
15:26.92500
+2:12.13100
23
D 18
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
15:51.95000
+2:37.15600
54.0p
24
D 16
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
15:56.95500
+2:42.16100
25
D 18
Isabell Engberg
Stockviks SF
16:11.97000
+2:57.17600
52.9p
26
D 18
Ines Lignell
Lucksta IF
16:14.97300
+3:00.17900
52.8p
27
D 18
Stina Lindholm
Stockviks SF
16:18.97700
+3:04.18300
52.5p
28
H 15
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
16:30.98900
+3:16.19500
28
D 16
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
16:30.98900
+3:16.19500
30
D 16
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
16:31.99000
+3:17.19600
31
D 15
Frida Bergkvist
Lucksta IF
16:34.99300
+3:20.19900
32
D 15
Enola Jonsson
Alnö SK
16:38.99700
+3:24.20300
33
D 15
Wilma Lindström
Alnö SK
16:43.100200
+3:29.20800
34
D 18
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
16:50.100900
+3:36.21500
50.9p
35
D 18
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
17:00.101900
+3:46.22500
50.4p
36
D 16
Julia Jonsson
Alnö SK
19:44.118300
+6:30.38900
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Teodor Westman
IFK Umeå
6:56.41500
2
H 14
Melker Jakobsson
Alnö SK
7:18.43700
+22.2100
3
H 14
Maximus Stom
Lucksta IF
7:22.44100
+26.2500
4
D 14
Molly Sandin
Stockviks SF
7:34.45300
+38.3700
5
D 12
Mira Sandin
Stockviks SF
7:35.45400
+39.3800
5
H 14
Ludvig Johansson
Täby IS SK
7:35.45400
+39.3800
7
H 13
Alexander Dufva
Stockviks SF
7:37.45600
+41.4000
8
H 13
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
7:41.46000
+45.4400
9
D 12
Freja Jakobsson
Alnö SK
7:42.46100
+46.4500
10
H 12
Simon Långberg Holgersson
Svv Bil
7:43.46200
+47.4600
11
H 13
Axel Danielsson
Stockviks SF
7:47.46600
+51.5000
12
H 14
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
7:54.47300
+58.5700
13
D 14
Nora Strid
Stockviks SF
8:07.48600
+1:11.7000
14
H 11
Olle Danielsson
Stockviks SF
8:11.49000
+1:15.7400
15
H 14
MATKALA NORDLUND Samuel
Alnö SK
8:16.49500
+1:20.7900
16
H 12
Theo Nordensson
Lucksta IF
8:25.50400
+1:29.8800
16
H 12
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
8:25.50400
+1:29.8800
18
H 14
Henning Nordvall
Matfors SK
8:27.50600
+1:31.9000
19
H 11
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
8:29.50800
+1:33.9200
19
D 13
Emilia Larsson
Näsvikens IK
8:29.50800
+1:33.9200
21
D 12
Linnea Jonsson
Alnö SK
8:33.51200
+1:37.9600
22
D 13
Julia Wikander
Alnö SK
8:35.51400
+1:39.9800
23
D 12
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
8:36.51500
+1:40.9900
24
D 12
Märta Ljungdahl
Matfors SK
8:40.51900
+1:44.10300
25
D 13
Emma Gärd
Stockviks SF
8:43.52200
+1:47.10600
26
H 12
Sixten Sjölund
Alnö SK
8:45.52400
+1:49.10800
26
D 13
Selma Åberg
Stockviks SF
8:45.52400
+1:49.10800
28
H 13
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8:51.53000
+1:55.11400
29
H 12
Oliver Bergkvist
Matfors SK
8:56.53500
+2:00.11900
30
H 13
Erik Lind
Selånger SOK
8:57.53600
+2:01.12000
31
H 11
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
9:12.55100
+2:16.13500
32
D 11
Lisen Moberg
Tynderö IK
9:14.55300
+2:18.13700
33
H 11
Milton Skoglund
Lucksta IF
9:17.55600
+2:21.14000
34
H 11
Jamie Blomqvist
Matfors SK
9:18.55700
+2:22.14100
35
D 12
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
9:19.55800
+2:23.14200
36
H 11
Melker Thunberg
Stockviks SF
9:20.55900
+2:24.14300
37
H 12
Valter Svensson
Sollefteå Skidor IF
9:24.56300
+2:28.14700
38
D 11
Tilde Häggmark Ejerås
Alnö SK
9:33.57200
+2:37.15600
38
H 11
Alfons Andersson
Tynderö IK
9:33.57200
+2:37.15600
40
D 13
Embla Nilsson
Bergeforsens SK
9:37.57600
+2:41.16000
41
D 13
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
9:48.58700
+2:52.17100
42
H 11
Samuel Hagman Hansson
Bergeforsens SK
9:54.59300
+2:58.17700
43
D 11
Linnea Dufva
Stockviks SF
9:55.59400
+2:59.17800
44
H 11
Casper Frank
Alnö SK
10:00.59900
+3:04.18300
45
D 12
Vilma Henriksson
Bergeforsens SK
10:02.60100
+3:06.18500
46
D 11
Fanny Vikström
Stockviks SF
10:09.60800
+3:13.19200
47
D 11
Märta Boström
Kovlands IF
10:14.61300
+3:18.19700
48
D 11
Sigrid DE Vahl
Stockviks SF
10:28.62700
+3:32.21100
49
H 11
Nemo Kristmansson-saarela
Tynderö IK
10:58.65700
+4:02.24100
50
D 13
Thea Forsgren
Vårby IK
11:08.66700
+4:12.25100
51
H 11
Elias Bergkvist
Alnö SK
11:20.67900
+4:24.26300
52
D 11
Vera Ytterbom
Tynderö IK
13:25.80400
+6:29.38800
53
D 12
Wilda Strömberg
Tynderö IK
13:33.81200
+6:37.39600
54
H 11
Gustav Hamberg
Tynderö IK
13:53.83200
+6:57.41600
55
D 13
Lia Nyberg
Bergeforsens SK
16:38.99700
+9:42.58100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)