Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup
2008-12-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
35:25.212430
87.8p
2
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
35:49.214820
+23.2290
86.9p
3
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
36:00.215920
+34.3390
86.5p
4
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
36:28.218700
+1:02.6170
85.4p
5
Markus Leijon
IFK Mora SK
36:35.219460
+1:10.6930
85.2p
6
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
36:37.219650
+1:12.7120
85.1p
7
Fredrik Byström
Sollefteå SK
36:39.219870
+1:14.7340
85.0p
8
Martin Johansson
IFK Mora SK
36:53.221270
+1:28.8740
84.5p
9
Robin Norum
IFK Umeå
36:59.221870
+1:34.9340
84.3p
10
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
37:06.222510
+1:40.9980
84.1p
11
Lars Nelson
Funäsdalens IF
37:08.222740
+1:43.10210
84.0p
12
Anders Svanebo
Stockviks SF
37:13.223270
+1:48.10740
83.8p
13
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
37:15.223400
+1:49.10870
83.7p
14
Andreas Svanebo
Stockviks SF
37:19.223880
+1:54.11350
83.6p
15
David Hedlund
Piteå Elit SK
37:25.224440
+2:00.11910
83.4p
16
Magnus Myhr
Åsarna IK
37:35.225400
+2:09.12870
83.0p
17
Daniel Sonntag
Bodens SK
37:36.225510
+2:10.12980
83.0p
18
Magnus Engström
Stockviks SF
37:39.225870
+2:14.13340
82.9p
19
Fredrik Persson
Kilsmo IK
37:42.226100
+2:16.13570
82.8p
20
Mikael Ojala
Östersunds SK
38:02.228190
+2:37.15660
82.1p
21
Peter Jönsson
Ramsele IK
38:03.228230
+2:38.15700
82.1p
22
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
38:03.228290
+2:38.15760
82.0p
23
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
38:05.228490
+2:40.15960
82.0p
24
David Frisk
IFK Mora SK
38:15.229430
+2:50.16900
81.7p
25
Anders Högberg
IFK Umeå
38:15.229470
+2:50.16940
81.6p
26
Lars Suther
IFK Mora SK
38:21.230080
+2:56.17550
81.4p
27
Erik Andersson
Malungs IF
38:33.231230
+3:08.18700
81.1p
28
Ole Erik Heen Moe
Norway
38:34.231380
+3:09.18850
81.0p
29
Björn Gund
Åsarna IK
38:36.231550
+3:11.19020
80.9p
30
Tor Larsson
Skellefteå SK
38:39.231800
+3:13.19270
80.9p
31
Adam Johansson
IFK Mora SK
38:42.232170
+3:17.19640
80.7p
32
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
38:55.233440
+3:30.20910
80.3p
33
Teodor Peterson
Åsarna IK
38:57.233660
+3:32.21130
80.3p
34
Robert Eskelund
Jäderfors SK
38:58.233700
+3:32.21170
80.2p
35
Fredrik Lindström
Lycksele IF
39:07.234630
+3:42.22100
79.9p
36
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
39:12.235130
+3:47.22600
79.8p
37
Daniel Nordebo
Bodens SK
39:22.236170
+3:57.23640
79.4p
38
Markus Ottosson
Skellefteå SK
39:24.236330
+3:59.23800
79.4p
39
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
39:46.238590
+4:21.26060
78.7p
40
Johan Nyman
Stockviks SF
39:49.238890
+4:24.26360
78.6p
41
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
39:56.239530
+4:31.27000
78.4p
42
Hampus Lindblom
Åsarna IK
40:09.240860
+4:44.28330
78.0p
43
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
40:24.242390
+4:59.29860
77.5p
44
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
40:32.243140
+5:07.30610
77.3p
45
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
40:41.244050
+5:16.31520
77.0p
46
Mikkel Knif
Övertorneå IF
40:50.244930
+5:25.32400
76.7p
47
Peter Lundbäck
Bodens SK
40:54.245390
+5:29.32860
76.6p
48
Emil Lundström
Östersunds SK
41:03.246280
+5:38.33750
76.3p
49
Tomas Persson
Piteå Elit SK
41:12.247190
+5:47.34660
76.1p
50
Anders Strid
Lucksta IF
41:48.250730
+6:23.38200
75.1p
51
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
41:50.250920
+6:24.38390
75.0p
52
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
41:50.250950
+6:25.38420
75.0p
53
Daniel Fagerlund
Malungs IF
42:00.251980
+6:35.39450
74.7p
54
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
42:01.252060
+6:36.39530
74.7p
55
Thobias Berggren
Hällefors SK
42:01.252080
+6:36.39550
74.7p
56
Tobias Westman
Ragunda IF
42:37.255680
+7:12.43150
73.7p
57
Axel Bergsten
Eksjö SOK
43:27.260670
+8:02.48140
72.3p
58
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
43:46.262550
+8:21.50020
71.8p
59
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
43:51.263050
+8:26.50520
71.7p
60
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
44:25.266490
+9:00.53960
70.8p
61
Rasmus Blom
Högsäters GF
44:47.268650
+9:22.56120
70.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Rydqvist
Östersunds SK
27:15.163460
77.1p
2
Ingrid Vikman
Östersunds SK
27:31.165000
+15.1440
76.1p
3
Ida Olsson
Åsarna IK
27:38.165710
+22.2150
75.7p
4
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
27:44.166340
+28.2780
75.3p
5
Carolin Andersson
Gellivare SK
27:51.167030
+35.3470
74.9p
6
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
28:09.168880
+54.5320
73.8p
7
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
28:17.169690
+1:02.6130
73.3p
8
Hanna Seppas
Eksjö SOK
28:19.169860
+1:04.6300
73.2p
9
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
28:28.170720
+1:12.7160
72.7p
10
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
28:43.172230
+1:27.8670
71.8p
11
Therese Svensson
Järpens SK
29:06.174580
+1:51.11020
70.5p
12
Emma Eriksson
Eksjö SOK
29:34.177390
+2:19.13830
69.1p
13
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
29:44.178390
+2:29.14830
68.6p
14
Julia Limby
Åsarna IK
29:48.178790
+2:33.15230
68.3p
15
Sanna Hallberg
Åsarna IK
29:54.179340
+2:38.15780
68.1p
16
Eva Svensson
IFK Mora SK
29:57.179620
+2:41.16060
67.9p
17
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
30:39.183850
+3:23.20290
65.9p
18
Sofie Ekberg
Gellivare SK
30:42.184120
+3:26.20560
65.8p
19
Sandra Haglund
Åsarna IK
30:51.185000
+3:35.21440
65.3p
20
Anna Nordgren
Orsa SK
30:57.185660
+3:42.22100
65.0p
21
Emilia Eliasson
Gellivare SK
31:35.189450
+4:19.25890
63.4p
22
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
31:59.191860
+4:44.28300
62.3p
23
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
31:59.191870
+4:44.28310
62.3p
24
Lina Larsson
Hybo AIK
32:24.194340
+5:08.30780
61.3p
25
Helena Wiklund
Ramsjö SK
32:55.197410
+5:39.33850
60.1p
26
Alexandra Wennström
Gellivare SK
33:53.203270
+6:38.39710
57.9p
27
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
37:11.223040
+9:55.59480
51.5p