Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Lövgren
Ttgu IF
1:44:04.624300
82.7p
2
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:47:27.644690
+3:23.20290
79.7p
3
John Hermansson
IFK Mora SK
1:47:40.645950
+3:36.21550
79.5p
4
Henrik Strand
Abisko Ioik
1:48:06.648570
+4:02.24170
79.2p
5
Erik Hårrskog
Falu IK
1:48:48.652780
+4:44.28380
78.6p
6
Niklas Niska
Pajala IF
1:49:23.656280
+5:19.31880
78.1p
7
Kristofer Linder
Ttgu IF
1:49:37.657640
+5:33.33240
77.9p
8
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
1:50:16.661550
+6:12.37150
77.4p
9
Martin Elmvall
Högbo GIF
1:50:41.664070
+6:37.39670
77.1p
10
André NYGÅRD
Milslukarna XC
1:52:03.672260
+7:59.47860
76.0p
11
Magnus Lindfors
IK Studenterna
1:53:08.678760
+9:04.54360
75.2p
12
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
1:53:38.681760
+9:34.57360
74.8p
13
Olov Molin
Bondsjöhöjdens IK
1:53:42.682170
+9:38.57770
74.7p
14
Tommy Hedlund
Ttgu IF
1:53:58.683750
+9:54.59350
74.5p
15
Andreas Oskarsson
Sorsele SK
1:54:54.689370
+10:50.64970
73.8p
16
Henrik Blom
Axa SC
1:55:35.693430
+11:31.69030
73.3p
17
Maurus Grond
IK Studenterna
1:56:40.699930
+12:36.75530
72.6p
18
Sondre Lldgruben
SWE
1:57:24.704340
+13:20.79940
72.1p
19
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
1:59:07.714600
+15:03.90200
70.9p
20
Martin Ottosson
Skellefteå SK
2:00:20.721940
+16:16.97540
70.1p
21
Petter Persson
Borås SK
2:02:09.732830
+18:05.108430
68.9p
22
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
2:02:48.736700
+18:44.112300
68.5p
23
Eric Marklund
Skellefteå XC
2:03:04.738360
+19:00.113960
68.3p
24
Karl Hjalmarsson
IK Stern
2:04:40.747950
+20:36.123550
67.3p
25
Henrik Karlborg
Milslukarna XC
2:05:26.752520
+21:22.128120
66.9p
26
Anders Lindberg
Lycksele IF
2:07:11.763040
+23:07.138640
65.8p
27
Victor Göransson
IK Studenterna
2:08:42.772110
+24:38.147710
65.0p
28
Erik Näsmark
Skogis IF
2:08:42.772170
+24:38.147770
65.0p
29
Andreas Forsberg
Ttgu IF
2:09:01.774050
+24:57.149650
64.8p
30
Gösta Malmström
IK Stern
2:09:12.775130
+25:08.150730
64.7p
31
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:10:32.783190
+26:28.158790
63.9p
32
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
2:10:40.783950
+26:36.159550
63.9p
33
Nils Averfeldt
SK Leksand
2:15:35.813430
+31:31.189030
61.3p
34
Christoffer Widmark
Skellefteå SK
2:18:23.830220
+34:19.205820
59.9p
35
Filip Arklid
Spöland Vännäs IF
2:18:31.831030
+34:27.206630
59.8p
36
Johan Sköld
Milslukarna XC
2:18:44.832350
+34:40.207950
59.7p
37
Rasmus Nilsson
IFK Umeå
2:19:51.839070
+35:47.214670
59.2p
38
Isak Forsberg
Agnäs IK
2:25:08.870780
+41:04.246380
56.8p
39
Karl Lundberg
Fredrika IK
2:27:51.887000
+43:47.262600
55.7p
40
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:29:46.898510
+45:42.274110
54.9p
41
Viktor Skeppström
Team Esplanad
2:33:13.919260
+49:09.294860
53.5p
42
Björn FESSÉ
IK Studenterna
2:38:04.948300
+54:00.323900
51.7p
43
Johan Svedin
Milslukarna XC
2:43:22.980140
+59:18.355740
49.9p
44
Victor Pettersson
VP SK
2:43:24.980300
+59:20.355900
49.9p
45
Andreas Nordenström
IFK Umeå
2:46:44.1000360
+1:02:40.375960
48.8p
46
Alexander Svensson
Äspereds IF
2:52:28.1034730
+1:08:24.410330
47.0p
47
Oskar Riby
Ttgu IF
2:53:50.1042930
+1:09:46.418530
46.6p
48
Tobias Walleskog
Axa SC
3:10:10.1140990
+1:26:06.516590
42.3p
49
Johan Wännman
Iksu Längd Skidor
3:29:11.1255000
+1:45:07.630600
38.2p
50
John Berglund
IFK Umeå
3:29:25.1256490
+1:45:21.632090
38.1p
51
Erik Berglund
IFK Umeå
3:40:54.1325390
+1:56:50.700990
36.0p
-
Johan Albertsson
Ttgu IF
23:59:58.8639700
-
Erik Andersson
SWE
23:59:58.8639700
-
Simon Jonsson
Team Skills
23:59:58.8639700
-
Johan Forslund
Norsjö SK
23:59:58.8639700
-
Björn Rydvall
Ttgu IF
23:59:58.8639700
-
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Johan Efternamn
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
Henning Sandström
Stöcke Ts Järnet
23:59:59.8639800
-
Joakim Ekspong
SWE
23:59:59.8639800
-
Alfred Wikner
Håknäs IF
23:59:59.8639800
-
Jens Persson
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
Jim Lundmark
Skellefteå XC
23:59:59.8639800
-
Jakob Sandström
Överkalix IF
23:59:59.8639800
-
Simon Johansson
Nyåkers IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)