Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Distans Klassisk Stil
2022-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
30:57.185600
87.9p
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
31:28.188790
+31.3090
86.3p
3
Petter Bakken
Norway
32:12.193160
+1:15.7460
84.2p
4
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
32:17.193640
+1:20.7940
83.9p
5
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
32:21.194080
+1:24.8380
83.7p
6
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
32:23.194230
+1:26.8530
83.7p
7
Jens Junes
IFK Umeå
32:24.194380
+1:27.8680
83.6p
8
Per Ingvar Tollehaug
Norway
32:34.195380
+1:37.9680
83.1p
9
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
32:35.195440
+1:38.9740
83.1p
10
Erik Larsson
IFK Mora SK
32:40.195930
+1:43.10230
82.9p
11
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
32:44.196310
+1:47.10610
82.7p
12
Victor Berglund
Duveds IF
32:45.196490
+1:48.10790
82.6p
13
Calle Rune
Täby IS SK
32:50.196930
+1:53.11230
82.4p
14
Albin Augustsson
IFK Mora SK
33:01.198020
+2:04.12320
81.9p
15
Olle Andersson
Ulricehamns IF
33:02.198160
+2:05.12460
81.9p
16
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
33:06.198510
+2:09.12810
81.7p
17
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
33:11.199000
+2:14.13300
81.5p
18
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
33:12.199160
+2:15.13460
81.4p
19
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
33:26.200550
+2:29.14850
80.8p
20
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
33:29.200880
+2:32.15180
80.7p
21
Leo Svahn
Östersunds SK
33:42.202140
+2:45.16440
80.1p
22
Hugo Sjögren
Tranemo IF
34:00.203910
+3:03.18210
79.4p
23
Axel Werner
IK Stern
34:01.204030
+3:04.18330
79.3p
24
Seth Gustafsson
Grava SK
34:01.204070
+3:04.18370
79.3p
25
Nils Sjöberg
OK Landehof
34:03.204210
+3:06.18510
79.2p
26
Jonas Lenz
Matfors SK
34:10.204980
+3:13.19280
78.9p
27
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
34:13.205220
+3:16.19520
78.8p
28
Axel Karlsson
Täby IS SK
34:18.205760
+3:21.20060
78.6p
29
Erik Fransson
Borås SK
34:20.205980
+3:23.20280
78.5p
30
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
34:28.206700
+3:31.21000
78.2p
31
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
34:34.207370
+3:37.21670
77.9p
32
Gustav Hedström
Östersunds SK
34:46.208570
+3:49.22870
77.4p
33
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
34:46.208580
+3:49.22880
77.4p
34
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
34:49.208840
+3:52.23140
77.3p
35
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
34:49.208850
+3:52.23150
77.3p
36
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
34:51.209060
+3:54.23360
77.2p
37
Oskar Lundberg
Borås SK
35:16.211510
+4:19.25810
76.3p
38
Hjalmar Berg
Sunne SLF
35:16.211530
+4:19.25830
76.3p
39
Axel Erixon
Grava SK
35:17.211680
+4:20.25980
76.2p
40
Lukas Karlberg
IK Rex
35:27.212630
+4:30.26930
75.9p
41
Harald Ekenberg
IK Stern
35:29.212850
+4:32.27150
75.8p
42
Måns Olsen
Grava SK
35:33.213200
+4:36.27500
75.6p
43
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
35:41.214020
+4:44.28320
75.3p
44
Albin Blomberg
Rehns BK
35:48.214720
+4:51.29020
75.1p
45
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
35:52.215150
+4:55.29450
74.9p
46
Gustav Pålsson
Östersunds SK
35:53.215280
+4:56.29580
74.8p
47
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
35:55.215470
+4:58.29770
74.8p
48
Anders Dahl
Alnö SK
35:56.215560
+4:59.29860
74.7p
49
Birk Blomqvist
Rehns BK
36:11.217030
+5:14.31330
74.2p
50
Kasper Olsen
Grava SK
36:12.217170
+5:15.31470
74.1p
51
Filip Strand
Domnarvets GOIF
36:14.217330
+5:17.31630
74.1p
52
Viktor Holmgren
Täfteå IK
36:26.218500
+5:29.32800
73.7p
52
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
36:26.218500
+5:29.32800
73.7p
54
Karl-filip Köld
Medåkers IF
36:29.218800
+5:32.33100
73.6p
55
Markus Melén
Falu IK
36:40.219940
+5:43.34240
73.1p
56
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
36:46.220540
+5:49.34840
72.9p
57
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
37:53.227270
+6:56.41570
70.6p
58
David Musslinder
Falköpings AIK SK
37:56.227540
+6:59.41840
70.5p
59
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
38:07.228690
+7:10.42990
70.1p
60
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
39:37.237620
+8:40.51920
67.3p
61
Adrian Skiöld
Borås SK
39:46.238580
+8:49.52880
67.0p
62
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
40:27.242600
+9:30.56900
65.8p
63
Jens Dalgaard
Danmark
42:04.252300
+11:07.66600
63.2p
64
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
42:17.253610
+11:20.67910
62.8p
65
Osvald Gronning
Danmark
45:04.270380
+14:07.84680
58.7p
-
Erik Bryne
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Albin Källiden
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)