Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2022-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:32:58.557700
86.7p
2
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:33:18.559700
+20.1900
86.3p
3
Filip Danielsson
Falun Borlänge SK
1:36:29.578800
+3:31.21000
82.8p
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:37:10.582900
+4:12.25100
82.1p
5
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:39:18.595700
+6:20.37900
80.0p
6
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:40:03.600200
+7:05.42400
79.3p
7
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:40:34.603300
+7:36.45500
78.8p
8
Emil Ljungemyr
OK Kolmården
1:45:25.632400
+12:27.74600
74.5p
9
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
1:45:36.633500
+12:38.75700
74.3p
10
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
1:48:01.648000
+15:03.90200
72.3p
11
Gustav Hall
XC Sthlm Ski Club
1:48:28.650700
+15:30.92900
72.0p
12
Patrik Lind
Tunafors SK
1:50:45.664400
+17:47.106600
70.2p
13
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
1:51:54.671300
+18:56.113500
69.4p
14
John Lundström
Tisdagsklubben Örebro
1:52:17.673600
+19:19.115800
69.1p
15
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
1:52:19.673800
+19:21.116000
69.1p
16
Kasper Johansson
Karlslunds IF SF
1:55:27.692600
+22:29.134800
66.9p
17
Johannes Ohls
Axa SC
1:56:28.698700
+23:30.140900
66.2p
18
Oskar Leinonen
OK Kolmården
1:57:30.704900
+24:32.147100
65.5p
19
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:57:53.707200
+24:55.149400
65.3p
20
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
1:59:49.718800
+26:51.161000
64.0p
21
Gustaf Johansson
OK Orion
2:00:10.720900
+27:12.163100
63.8p
22
Martin Bergqlin
IK Stern
2:00:17.721600
+27:19.163800
63.7p
23
Samuel Sandell
Almby IK
2:03:26.740500
+30:28.182700
61.8p
24
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:04:09.744800
+31:11.187000
61.4p
25
Gustav Westin
Karlslunds IF SF
2:06:22.758100
+33:24.200300
60.2p
26
Oskar Johansson
Karlslunds IF SF
2:06:59.761800
+34:01.204000
59.8p
27
Viktor Gerdin
Tisdagsklubben Örebro
2:09:37.777600
+36:39.219800
58.4p
28
Jonatan Hedin
Axa SC
2:16:03.816200
+43:05.258400
55.3p
29
Thobias Fredriksson
Axa SC
2:16:08.816700
+43:10.258900
55.2p
30
Andreas Eriksson
Regna IF
2:16:46.820500
+43:48.262700
55.0p
31
Fredrik Sundin
Berber IS
2:19:37.837600
+46:39.279800
53.7p
32
Anders Björkman
Myssjö-Ovikens IF
2:21:50.850900
+48:52.293100
52.7p
33
Noak Tegelstaden
Broby GOIF
2:22:58.857700
+50:00.299900
52.2p
34
Simon Throgen
Grava SK
2:30:17.901600
+57:19.343800
49.4p
35
Christian Dyvik
Nybro Ski
2:37:02.942100
+1:04:04.384300
47.0p
36
Erik Lundevaller
Broby GOIF
2:41:00.965900
+1:08:02.408100
45.7p
37
Oskar Molin
Linköpings SK
2:47:17.1003600
+1:14:19.445800
43.8p
38
Peder Von Stedingk
Funäsdalens IF
2:48:24.1010300
+1:15:26.452500
43.5p
39
Hugo Hägg Hult
Broby GOIF
2:51:39.1029800
+1:18:41.472000
42.6p
40
Edvard Jarlert
Axa SC
2:52:31.1035000
+1:19:33.477200
42.3p
41
Fredrik Pettersson
Tunafors SK
2:55:51.1055000
+1:22:53.497200
41.4p
42
Simon Larsson
Redvägs SK
2:57:47.1066600
+1:24:49.508800
40.9p
43
William Söderek
Axa SC
3:02:08.1092700
+1:29:10.534900
39.8p
44
Anders Möller
Tunafors SK
3:52:47.1396600
+2:19:49.838800
30.5p
-
Carl Philip Karlsson -
Norrköpings SK
23:59:58.8639700
-
Linus Linder -
Tunafors SK
23:59:58.8639700
-
Martin Arwén -
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Josef Habbe
Tisdagsklubben Örebro
23:59:59.8639800
-
Andreas Hiller
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
David Karlström
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Erik Palmqvist -
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
-
Edvin Palmqvist -
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
-
David Skogström
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)