Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2008-12-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
15km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Liljemark
SK Bore
39:37.237660
78.1p
2
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
39:57.239630
+19.1870
77.4p
3
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
40:02.240170
+25.2410
77.2p
4
Oscar Quicklund
Östersunds SK
40:20.241910
+42.4150
76.5p
5
Jim Åhl
Gellivare SK
40:35.243450
+57.5690
76.0p
6
Anton Lindblad
OK Landehof
40:46.244500
+1:08.6740
75.6p
7
Gustav Nordström
Gävle SK
40:51.245060
+1:14.7300
75.4p
8
Anton Karlsson
Alnö SK
41:14.247340
+1:36.9580
74.7p
9
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
41:22.248160
+1:45.10400
74.4p
10
August Sjöholm
Åsarna IK
41:26.248510
+1:48.10750
74.3p
11
Johan Eriksson
Åsarna IK
41:40.249960
+2:03.12200
73.8p
12
Fredrik Erixon
Antnäs BK
41:48.250790
+2:11.13030
73.5p
13
Daniel Olsson
Falu IK
41:53.251290
+2:16.13530
73.4p
14
Bill Impola
Norbergs SK
42:02.252160
+2:25.14400
73.1p
15
Erik Söderman
Stockviks SF
42:05.252440
+2:27.14680
73.0p
16
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
42:05.252470
+2:28.14710
73.0p
17
Erik Silfver
Burträsk SK
42:15.253480
+2:38.15720
72.7p
18
Daniel Halvarsson
Bodens SK
42:16.253500
+2:38.15740
72.6p
19
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
42:18.253710
+2:40.15950
72.6p
20
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
42:19.253850
+2:41.16090
72.5p
21
Tobias Engblom
Stöde IF
42:27.254610
+2:49.16850
72.3p
22
Rikard Larsson
Näsvikens IK
42:34.255340
+2:56.17580
72.1p
23
Marcus Svelander
Åsarna IK
42:55.257450
+3:17.19690
71.4p
24
Emil Svensson
IFK Skövde SK
42:57.257670
+3:20.19910
71.3p
25
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
43:01.258050
+3:23.20290
71.2p
26
Johan Ilhamn
Östersunds SK
43:01.258090
+3:24.20330
71.2p
27
Lars Andersson
Gellivare SK
43:07.258640
+3:29.20880
71.0p
28
Martin Lindblad
OK Landehof
43:19.259870
+3:42.22110
70.7p
29
Anders Solin
IFK Mora SK
43:26.260540
+3:48.22780
70.5p
30
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
43:28.260760
+3:51.23000
70.4p
31
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:34.261340
+3:56.23580
70.2p
32
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
43:37.261630
+3:59.23870
70.1p
33
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
43:38.261710
+4:00.23950
70.1p
34
Carl Magnusson
IFK Mora SK
43:41.262070
+4:04.24310
70.0p
35
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
43:44.262350
+4:06.24590
69.9p
36
Mattias Wiklund
Stöde IF
43:44.262380
+4:07.24620
69.9p
37
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
43:50.262970
+4:13.25210
69.7p
38
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
44:06.264580
+4:29.26820
69.3p
39
Magnus Engberg
Selånger SOK
44:15.265480
+4:38.27720
69.0p
40
Simon Utter
Åmotfors IF
44:25.266450
+4:47.28690
68.7p
41
Tom Impola
Domnarvets GOIF
44:26.266550
+4:48.28790
68.7p
42
Markus Mikaelsson
Ånge SK
44:37.267610
+4:59.29850
68.4p
43
Isak Nordqvist
Kalix SK
44:50.268940
+5:12.31180
68.0p
44
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
44:59.269880
+5:22.32120
67.8p
45
Linus Persson
Hudiksvalls IF
45:12.271100
+5:34.33340
67.4p
46
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
45:18.271740
+5:40.33980
67.3p
47
Erik Johansson
Tranemo IF
45:25.272460
+5:48.34700
67.1p
48
Emil Lindström
SK Bore
45:29.272810
+5:51.35050
67.0p
49
Max Själin
Storumans IK
45:30.272940
+5:52.35180
66.9p
50
Ronny Wedin
Norbergs SK
45:35.273440
+5:57.35680
66.8p
51
Hampus Ohlström
IK Rex
45:39.273890
+6:02.36130
66.7p
52
Carl Olander
OK Landehof
45:41.274020
+6:03.36260
66.6p
53
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
45:55.275460
+6:18.37700
66.3p
54
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
46:32.279180
+6:55.41420
65.3p
55
Andreas Åhman
Gävle SK
46:33.279220
+6:55.41460
65.3p
56
Emil Ekman
Nässjö SF
46:33.279240
+6:55.41480
65.3p
57
Erik Dahlberg
Fränsta IK
46:50.280910
+7:12.43150
64.8p
58
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
47:02.282170
+7:25.44410
64.5p
59
Torsten Kempe
Tynderö IK
47:06.282560
+7:29.44800
64.4p
60
Simon Waller
Antnäs BK
47:18.283750
+7:40.45990
64.1p
61
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
47:51.287030
+8:13.49270
63.3p
62
Niklas Eriksson
Vännäs SK
47:52.287190
+8:15.49430
63.3p
63
Emil Mattsson
Vindelns IF
48:26.290590
+8:49.52830
62.5p
64
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
48:30.290990
+8:53.53230
62.4p
65
Emil Lagergren
Tynderö IK
48:45.292460
+9:08.54700
62.0p
66
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
48:51.293080
+9:14.55320
61.9p
67
Adam Burström
SK Järven
49:30.296960
+9:53.59200
61.0p
68
Erik Svensson
Alvesta SOK
54:01.324060
+14:24.86300
55.5p
69
Mikael Johansson
Högsäters GF
54:34.327390
+14:57.89630
54.8p
70
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
54:36.327530
+14:58.89770
54.8p