Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp/Masters SM
2022-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:38:43.592210
85.8p
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:38:43.592260
+0
85.8p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:40:10.600900
+1:26.8590
84.2p
4
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:40:12.601110
+1:29.8800
84.2p
5
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:40:21.602080
+1:38.9770
84.0p
6
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:40:34.603300
+1:50.10990
83.8p
7
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:40:56.605530
+2:13.13220
83.4p
8
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:41:06.606510
+2:23.14200
83.2p
9
Adam Steen
Sågmyra SK
1:41:28.608730
+2:45.16420
82.9p
10
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:41:29.608840
+2:46.16530
82.8p
11
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:41:30.608940
+2:47.16630
82.8p
12
Niklas Österberg
Storvreta IK
1:41:30.608950
+2:47.16640
82.8p
13
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:41:31.609000
+2:47.16690
82.8p
14
Anders Boström
Danderyd
1:41:32.609180
+2:49.16870
82.8p
15
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:41:44.610320
+3:01.18010
82.6p
16
Ragnar Hellsvik
Aamann
1:41:45.610450
+3:02.18140
82.6p
17
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:42:18.613780
+3:35.21470
82.0p
18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:44:53.629240
+6:10.36930
79.5p
19
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
1:45:40.633960
+6:57.41650
78.7p
20
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:45:58.635740
+7:15.43430
78.4p
21
Simon Magnusson
Växjö
1:46:05.636450
+7:22.44140
78.3p
22
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:46:11.637020
+7:28.44710
78.2p
23
Adrian Lundberg
SK Bore
1:46:32.639180
+7:49.46870
77.9p
24
Ulf Nordström
Östervåla IF
1:46:34.639370
+7:51.47060
77.9p
25
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:46:36.639590
+7:53.47280
77.8p
26
Marcus Ullman
Kungälv
1:46:37.639640
+7:54.47330
77.8p
27
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:46:38.639740
+7:55.47430
77.8p
28
Sebastian Backlund
IK Stern
1:46:38.639750
+7:55.47440
77.8p
29
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:46:38.639770
+7:55.47460
77.8p
30
Daniel Danielsson
XC Sthlm Ski Club
1:47:53.647240
+9:10.54930
76.7p
31
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
1:47:57.647660
+9:14.55350
76.6p
32
Jonatan Steen
Sågmyra SK
1:49:59.659850
+11:16.67540
74.9p
33
Johannes Josefsson
XC Sthlm Ski Club
1:49:59.659870
+11:16.67560
74.9p
34
Anders Sörensson
Team Swedemount Sports Club
1:50:01.660010
+11:18.67700
74.9p
35
Hampus Erndin
Nybro Ski
1:50:05.660480
+11:22.68170
74.8p
36
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:50:08.660740
+11:25.68430
74.7p
37
Henrik Litzell
Hestra IF
1:50:42.664130
+11:59.71820
74.3p
37
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:50:42.664130
+11:59.71820
74.3p
39
Magnus Hamp
IK Stern
1:51:10.666950
+12:27.74640
73.9p
40
Johan Kastensson
Eksjö SOK
1:51:10.666970
+12:27.74660
73.9p
41
Matti Näslund
Älvsjö
1:51:51.671080
+13:08.78770
73.3p
42
Johan Selander
Öregrunds IK
1:51:54.671360
+13:11.79050
73.3p
43
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
1:52:17.673630
+13:34.81320
73.0p
44
Isac Karlsson
Tranemo IF
1:52:59.677810
+14:16.85500
72.4p
45
Christian Ragnar
Berga SOK
1:53:08.678770
+14:25.86460
72.3p
46
Tobias Johansson
Axa SC
1:53:10.678900
+14:26.86590
72.3p
47
William Fälth
Axa SC
1:53:12.679120
+14:29.86810
72.3p
48
Andreas Andersson
Tunafors SK
1:53:48.682760
+15:05.90450
71.8p
49
Martin Melin
Alingsås
1:54:07.684660
+15:24.92350
71.5p
50
Staffan Thörne
Aamann
1:54:07.684680
+15:24.92370
71.5p
51
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
1:54:43.688220
+16:00.95910
71.1p
52
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:54:56.689510
+16:13.97200
70.9p
53
Petter Persson
Borås SK
1:54:59.689810
+16:16.97500
70.9p
54
Stefan Mennborg
Jönköping
1:55:09.690820
+16:26.98510
70.7p
55
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
1:55:13.691210
+16:30.98900
70.7p
56
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
1:55:48.694730
+17:05.102420
70.3p
57
Henrik Danielsson
Sya SK
1:56:05.696420
+17:22.104110
70.0p
58
Andréas Göransson
Abb IF SK
1:56:16.697560
+17:33.105250
69.9p
59
Johan Sundlöf
IF Hagen SK
1:56:18.697750
+17:35.105440
69.9p
60
Björn Aiff
Hestra IF
1:57:02.702140
+18:19.109830
69.3p
61
Thomas Nordman
IK Nocout.se
1:57:20.703900
+18:36.111590
69.1p
62
Mikael Zachrisson
IK Stern
1:57:20.703910
+18:37.111600
69.1p
63
John Sterner
Boo IF
1:57:35.705490
+18:52.113180
68.9p
64
Alexander Rosenbaum
Eds SK
1:57:39.705850
+18:56.113540
68.9p
65
Robin Sundqvist
IK Stern
1:58:19.709810
+19:36.117500
68.4p
66
Jonas Hagberg
Borås SK
1:58:24.710380
+19:41.118070
68.4p
67
Simon Nilsson
Eksjö SOK
1:58:30.710900
+19:46.118590
68.3p
68
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
1:58:46.712510
+20:03.120200
68.1p
69
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
1:58:49.712850
+20:06.120540
68.1p
70
Andreas Markeby
Halmstad OK
1:58:55.713420
+20:12.121110
68.0p
71
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
1:59:14.715350
+20:31.123040
67.8p
72
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
1:59:18.715760
+20:35.123450
67.7p
73
Magnus Svensson
Turebergs IF
1:59:22.716150
+20:39.123840
67.7p
74
Björn Johansson
Filipstads SF
1:59:28.716710
+20:45.124400
67.6p
75
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:59:40.717900
+20:56.125590
67.5p
76
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
1:59:41.718020
+20:58.125710
67.5p
77
Sandra Adriansson
Borgstena IF
1:59:42.718120
+20:59.125810
67.5p
78
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:59:57.719650
+21:14.127340
67.3p
79
Tomas Hagström
Aamann
1:59:58.719770
+21:15.127460
67.3p
80
Henrik Nordström
IF Hagen SK
2:00:22.722110
+21:39.129800
67.0p
81
Peter Ask
Borås SK
2:00:59.725850
+22:16.133540
66.6p
82
Markus Eriksson
Team Swedemount Sports Club
2:01:13.727260
+22:30.134950
66.4p
83
Erik Memmi
Halmstad OK
2:01:14.727390
+22:31.135080
66.4p
84
Tobias Svensson
Eksjö SOK
2:01:25.728480
+22:42.136170
66.3p
85
Per Carlsson
Aamann
2:01:48.730750
+23:05.138440
66.0p
86
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:01:55.731440
+23:12.139130
66.0p
87
Jan Johansson
Lima IF
2:02:05.732470
+23:22.140160
65.9p
88
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:02:32.735170
+23:49.142860
65.6p
89
Martin Männer
Sävedalen
2:02:33.735210
+23:50.142900
65.6p
90
David Erndin
Nybro Ski
2:02:33.735230
+23:50.142920
65.6p
91
Magnus Hofwing
IF Hallby SOK
2:02:41.736020
+23:58.143710
65.5p
92
Johan Engström
Tunafors SK
2:02:46.736530
+24:03.144220
65.4p
93
Hg Arvidsson
Sya SK
2:02:48.736700
+24:04.144390
65.4p
94
Niklas Skoog
Göteborg/Majorna OK
2:03:14.739370
+24:31.147060
65.1p
95
Gustaf Johnsson
Stockholm
2:03:15.739470
+24:32.147160
65.1p
96
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:03:42.742180
+24:59.149870
64.8p
97
Oskar Rombo
Aamann
2:03:53.743270
+25:10.150960
64.7p
98
Johan Ahlberg
Ryda SK
2:03:57.743630
+25:14.151320
64.7p
99
Martin Jelvestam
IF Hallby SOK
2:04:19.745890
+25:36.153580
64.4p
100
Erik Jaensson
IK Nocout.se
2:04:23.746240
+25:40.153930
64.4p
101
Emil Olsson
IF Ski Team Skåne
2:04:24.746370
+25:41.154060
64.4p
102
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:04:37.747690
+25:54.155380
64.2p
103
Jens Johansson
Lidköpings VSK
2:04:40.747900
+25:56.155590
64.2p
104
Ludwig Åkestrand
Aamann
2:04:48.748740
+26:05.156430
64.1p
105
Jonathan Guggenheim
IF Hagen SK
2:04:54.749320
+26:11.157010
64.1p
106
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:05:38.753770
+26:55.161460
63.6p
107
Tor-leif Förde
IK Stern
2:05:47.754650
+27:04.162340
63.5p
108
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:05:48.754720
+27:05.162410
63.5p
109
Anja Stolpe
Filipstads SF
2:06:10.756970
+27:27.164660
63.3p
110
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
2:06:12.757160
+27:29.164850
63.3p
111
Anders Bergvall
IK Stern
2:06:19.757860
+27:36.165550
63.2p
112
Per Sandström
Eds SK
2:06:27.758620
+27:44.166310
63.1p
113
Fredrik Almqvist
Ingen klubb
2:06:38.759770
+27:55.167460
63.0p
114
Martin Sivertsson
IK Stern
2:06:39.759800
+27:55.167490
63.0p
115
Henrik Wassman
Hössna IF
2:06:53.761280
+28:10.168970
62.9p
116
Robin Larsen
IK Stern
2:06:55.761490
+28:12.169180
62.8p
117
Anders Carlsson
Istrums SK
2:07:02.762150
+28:19.169840
62.8p
118
Christian Hasselberg
Lilla Edet
2:07:30.764950
+28:47.172640
62.5p
119
Jeanette Malm
IK Stern
2:07:31.765030
+28:48.172720
62.5p
120
Jill Nordby
Finnskogarnas SK
2:07:41.766050
+28:58.173740
62.4p
121
Carl-johan Larsson
Tibro Orienteringsklubb
2:08:07.768650
+29:24.176340
62.1p
122
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:08:45.772440
+30:02.180130
61.8p
123
Peter Saarikoski
Storvreta IK
2:09:23.776260
+30:40.183950
61.4p
124
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:09:25.776470
+30:42.184160
61.4p
125
Anders Soovik
Göteborgs SK
2:09:45.778480
+31:02.186170
61.2p
126
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:09:56.779560
+31:13.187250
61.1p
127
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:10:06.780570
+31:23.188260
61.0p
128
Stefan Virtanen
Ingen klubb
2:10:09.780870
+31:26.188560
61.0p
129
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
2:10:12.781160
+31:29.188850
60.9p
130
Marcus Johansson
Lidköpings VSK
2:10:19.781860
+31:36.189550
60.9p
131
Carl Alm
IF Hagen SK
2:10:41.784070
+31:58.191760
60.7p
132
Henrik Hellström
IK Stern
2:10:55.785440
+32:12.193130
60.5p
133
Isac Andersson
Landsbro IF SK
2:11:11.787000
+32:27.194690
60.4p
134
Pontus Brander
GOIF Tjalve
2:11:47.790610
+33:04.198300
60.1p
135
Tommy Holgersson
Ingen klubb
2:12:07.792640
+33:24.200330
59.9p
136
Mikael Lugn
Brännebrona SK
2:12:09.792840
+33:26.200530
59.9p
137
Måns Widemark
IF Hagen SK
2:12:11.793010
+33:28.200700
59.9p
138
David Svensson
Falköpings AIK SK
2:12:47.796630
+34:04.204320
59.5p
139
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:12:57.797620
+34:14.205310
59.4p
140
Oskar Larsson
Axa SC
2:13:35.801480
+34:52.209170
59.1p
141
Michael Nilsson
Sya SK
2:13:41.802080
+34:58.209770
59.0p
142
Peter Lagervall
IK Stern
2:14:27.806620
+35:44.214310
58.6p
143
Sven Göran Carl Ohde
IK Stern
2:14:44.808340
+36:01.216030
58.5p
144
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:14:56.809530
+36:13.217220
58.4p
145
Johan Henriksson
Göteborg
2:15:19.811840
+36:36.219530
58.2p
146
Alexander Johansson
Burseryds IF
2:15:37.813660
+36:54.221350
58.0p
147
Fredrik Holmgren
träningskonsulten sports club
2:15:42.814110
+36:59.221800
58.0p
148
Fredrik Tyrberg
Axa SC
2:15:50.814960
+37:07.222650
57.9p
149
Jesper Viktor
IK Stern
2:16:06.816590
+37:23.224280
57.8p
150
Emil Petersson
Lidköpings VSK
2:16:50.820990
+38:07.228680
57.4p
151
Alex Gerdes
Herrljunga Skid o OL
2:17:37.825690
+38:54.233380
57.0p
152
Olavi Nieminen
Ragunda IF
2:18:06.828590
+39:23.236280
56.8p
153
Mikkel Laursen
Ingen klubb
2:18:11.829010
+39:28.236700
56.8p
154
Lina Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:18:27.830610
+39:44.238300
56.6p
155
Lasse Johansson
Eds SK
2:18:36.831560
+39:53.239250
56.6p
156
Markus Petré
Aamann
2:18:57.833600
+40:13.241290
56.4p
157
Thorbjörn Andersson
Aamann
2:18:59.833840
+40:16.241530
56.4p
158
Karl Hermansson
IFK Helsingborg
2:19:07.834620
+40:24.242310
56.3p
159
Oskar Boberg
IF Hallby SOK
2:19:28.836760
+40:45.244450
56.2p
160
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:19:38.837790
+40:55.245480
56.1p
161
Emil Rydh
Sockertoppen IF
2:21:07.846670
+42:24.254360
55.4p
162
Erik Rollborn
västerviks orienteringsklubb
2:21:18.847780
+42:35.255470
55.3p
163
Krister Wildegård
Ödeshögs SK
2:21:21.848050
+42:38.255740
55.3p
164
Emma Rönn
Hulareds Samhälls & IF
2:21:25.848420
+42:42.256110
55.2p
165
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
2:21:43.850270
+43:00.257960
55.1p
166
Eric Widerström
Norrköpings SK
2:21:52.851160
+43:09.258850
55.0p
167
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:23:07.858660
+44:24.266350
54.5p
168
Fredrik Hamrå Hamrå
Lerums SOK
2:23:14.859360
+44:31.267050
54.4p
169
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:23:42.862170
+44:59.269860
54.2p
170
Mattias Sandstedt
Ingen klubb
2:24:52.869120
+46:09.276810
53.7p
171
Olof Haapasalo-Eklund
Sockertoppen IF
2:25:05.870450
+46:22.278140
53.6p
172
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:25:30.872920
+46:47.280610
53.4p
173
Erik Mattias Lennartsson
Hjobygdens OK
2:27:37.885600
+48:53.293290
52.5p
174
Christian Ryngefors
Ryda SK
2:28:09.888870
+49:26.296560
52.3p
175
Ing Marie Larsson
Redvägs SK
2:28:23.890220
+49:40.297910
52.2p
176
Gustav Von Sydow
Göteborgs SK
2:28:44.892340
+50:01.300030
52.1p
177
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
2:28:46.892570
+50:03.300260
52.0p
178
Emma Stefansson
XC Sthlm Ski Club
2:28:52.893120
+50:09.300810
52.0p
179
Joel Roos
Norrköpings SK
2:29:46.898520
+51:03.306210
51.6p
180
Robert Frederiksen
IK Stern
2:29:54.899390
+51:11.307080
51.6p
181
Sara Lindberg
IF Hagen SK
2:30:31.903030
+51:48.310720
51.3p
182
maria moensjö
Redvägs SK
2:31:07.906690
+52:24.314380
51.1p
183
Daniel Palerbro
IFK Helsingborg
2:31:46.910580
+53:03.318270
50.8p
184
Susanne Persson
Gimo
2:32:00.911950
+53:17.319640
50.8p
185
Niclas Arnell
Ingen klubb
2:32:31.915000
+53:47.322690
50.6p
186
Onni Kari-koskinen
IFK Skövde SK
2:33:02.918120
+54:19.325810
50.4p
187
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
2:34:47.928680
+56:04.336370
49.7p
188
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
2:35:25.932400
+56:41.340090
49.5p
189
Henrik Lidhage
Tunafors SK
2:35:29.932890
+56:46.340580
49.4p
190
Andreas Hjälte
Västerås
2:36:05.936400
+57:21.344090
49.2p
191
Christian Smedberg
IK Hakarpspojkarna
2:36:34.939340
+57:51.347030
49.0p
192
Mikael Bokerud
Ingen klubb
2:36:44.940370
+58:01.348060
49.0p
193
Annie Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:37:21.944020
+58:38.351710
48.8p
194
Henrik Rosén
IK Nocout.se
2:37:34.945310
+58:51.353000
48.7p
195
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:39:26.956520
+1:00:43.364210
48.0p
196
Per Abrahamsson
Burseryds IF
2:40:55.965470
+1:02:12.373160
47.5p
197
Anton Kjellander
IK Hakarpspojkarna
2:41:54.971300
+1:03:10.378990
47.2p
198
Catherine Heijl
Stockholms RK
2:42:52.977170
+1:04:09.384860
46.9p
199
Andreas Thurfjell
IK Hakarpspojkarna
2:42:57.977600
+1:04:13.385290
46.8p
200
Emil Henricsson
Mölndal
2:43:40.981930
+1:04:57.389620
46.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
David Thylén
IK Hakarpspojkarna
2:44:58.989780
+1:06:15.397470
46.2p
202
Örjan Landgren
Ingen klubb
2:45:16.991580
+1:06:33.399270
46.1p
203
Niels Peter Mortensen
Ingen klubb
2:47:48.1006790
+1:09:05.414480
45.3p
204
Jesper Välkmann
Göteborg
2:52:15.1033430
+1:13:32.441120
43.9p
205
Thomas Wedin
Mariestads FK
2:54:39.1047890
+1:15:56.455580
43.2p
206
Anna Jogrenius
Stockholms RK
2:58:37.1071600
+1:19:53.479290
42.2p
207
Peter Gadsbøll
Ingen klubb
3:05:08.1110710
+1:26:25.518400
40.5p
208
Jerker Olsson Volvo
Volvo IF
3:11:30.1148930
+1:32:47.556620
39.0p
-
Henrik Albertsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Søren Vilhelmsen
Ingen klubb
23:59:58.8639700
-
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
-
André Olofsson
Ingen klubb
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)