Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Syarännet
2009-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sya SK
Plats: Storebro
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Krysander
Östersunds SK
57:50.346900
50.4p
D 35
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulrika Wånggren
Motala Aif SK
52:35.315400
55.5p
2
Pernilla Eriksson
Kimstad GOIF
1:07:07.402600
43.5p
D 45
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Annelie Vestergren
Sya SK
57:54.347300
50.4p
2
Eva Axelsson
Sya SK
1:02:28.374700
46.7p
H 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
36:25.218400
80.1p
2
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
36:33.219200
79.8p
3
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
38:34.231300
75.6p
H 35
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niclas Andersson
SK Ringen
40:42.244100
71.7p
2
Johan Tykesson
Sya SK
41:41.250000
70.0p
3
Staffan Johansson
Grytgöls IK
42:53.257200
68.0p
H 45
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Thomas Ericsson
Sya SK
45:56.275500
63.5p
2
Hg Arvidsson
Sya SK
46:21.278000
62.9p
3
Peter Kjellersson
Sya SK
48:32.291100
60.1p
H 55
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kjell Weinerhall
Sya SK
46:28.278700
62.8p
2
Jan Rudolfsson
Eksjö Garnisons IF
49:56.299500
58.4p
3
Gunnar Hansson
Sya SK
51:12.307100
57.0p
H 65
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Yngve Ernst Larsen
Grebo Smk
53:52.323100
54.1p
D 20
9.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eva Johansson
Linköpings SK
30:35.183400
2
Jennie Halvarsson
SK Ringen
34:46.208500
H 20
9.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
26:43.160200
2
Carl Rapp
Linköpings SK
28:27.170600
D 14
4.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Dahl
Sya SK
17:27.104600
2
Sanna Tykesson
Sya SK
18:56.113500
3
Kerstin Axelsson
Sya SK
19:11.115000
D 16
4.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Dahl
Sya SK
15:37.93600
2
Elsa Eriksson
Sya SK
18:12.109100
H 14
4.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Johansson
Linköpings SK
16:38.99700
2
Sebastian Svensson
Finspångs SOK
18:35.111400
H 16
4.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ludvig Nordqvist
Sya SK
13:41.82000
2
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
14:16.85500
3
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
14:19.85800
D 12
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Hansson
Sya SK
11:35.69400
2
Ida Wånggren
Motala Aif SK
11:47.70600
3
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
12:03.72200
H 12
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Johansson
Linköpings SK
10:09.60800
2
Emil Svahn
Boxholm-Ekeby SK
10:37.63600
3
Linus Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
11:40.69900
D 10
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ellen Svensk
Motala Aif SK
7:10.42900
2
Ida Johansson
Boxholm-Ekeby SK
8:05.48400
3
Cathrine Forsell
Linköpings SK
8:19.49800
H 10
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kasper Nordenram
Linköpings SK
7:01.42000
2
Erik Gran
Linköpings SK
7:30.44900
3
August Mollén
Kimstad GOIF
7:39.45800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hällby Elljustävling 2010
Syarännet 2009
Tävlingar i närheten
Amo-Racet 2009
Nässjöloppet 2009
Lithe Vilses inofficiella KM 2009
5:e Uppvidingekarusellen 2009
AMO-racet 2009
4:e Uppvidingekarusellen 2009
Syaslingan 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan