Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg 2022 Klockmaster Supersprint
2022-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Malte Henden
Ulricehamns IF
13.1260
2
H 16
Carl Björk
IFK Skövde SK
13.1290
+0
3
H 16
Viktor Persson
Borås SK
14.1300
+0
4
H 20
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
14.1310
+0
5
H 20
Elias Nyqvist
OK Landehof
14.1320
+0
6
H 20
David Musslinder
Falköpings AIK SK
14.1330
+0
7
H 14
Valter Gerle
OK Landehof
14.1340
+0
7
H 20
Adrian Skiöld
Borås SK
14.1340
+0
9
H 20
Albin Nyqvist
OK Landehof
14.1370
+1.10
10
H 14
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
14.1380
+1.20
10
H 15
Olle Gedda
OK Landehof
14.1380
+1.20
10
H 16
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
14.1380
+1.20
13
H 15
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
14.1390
+1.30
13
H 16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
14.1390
+1.30
15
H 14
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
15.1400
+1.40
15
H 15
Isac Berglund
Ulricehamns IF
15.1400
+1.40
15
H 16
Oliver Hedberg
Sunne SLF
15.1400
+1.40
18
H 15
Erik Pihl
Borås SK
15.1420
+1.60
19
H 14
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
15.1440
+1.80
19
D 16
Nike Werner
IK Stern
15.1440
+1.80
21
H 16
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
15.1450
+1.90
22
H 13
Olle Johansson
IK Stern
15.1460
+2.100
22
H 15
Kalle Krysander
Vreta Skid o Mk
15.1460
+2.100
22
D 20
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1460
+2.100
25
H 15
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
15.1470
+2.110
26
H 14
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
15.1480
+2.120
27
D 20
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
15.1490
+2.130
28
H 14
Melker Erlandsson
Tranemo IF
16.1500
+2.140
29
H 15
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
16.1510
+2.150
29
H 15
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
16.1510
+2.150
31
H 14
Viggo Rudklint
OK Landehof
16.1520
+2.160
31
H 16
Carl Montan
Tranemo IF
16.1520
+2.160
33
D 15
Alva Olsson
Åmåls OK
16.1530
+2.170
33
H 15
Emil Ling
IF Hallby SOK
16.1530
+2.170
33
D 16
Kajsa Ekenberg
IK Stern
16.1530
+2.170
36
H 14
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
16.1550
+2.190
36
D 20
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16.1550
+2.190
38
D 13
Hanna Strand
Sävedalens AIK
16.1560
+3.200
38
H 14
Hjalmar Anderberg
IFK Mora SK
16.1560
+3.200
40
D 14
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
16.1570
+3.210
40
H 14
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
16.1570
+3.210
40
D 16
Vilma Högman
Ulricehamns IF
16.1570
+3.210
43
D 15
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
16.1580
+3.220
43
D 16
Tilda Eriksson
Filipstads SF
16.1580
+3.220
45
H 14
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
16.1590
+3.230
45
H 14
Otis Richardsson
Borås GIF
16.1590
+3.230
45
D 16
Alva Bengtsson
Tranemo IF
16.1590
+3.230
48
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
17.1600
+3.240
48
H 14
Sixten Widmark
Almby IK
17.1600
+3.240
48
D 15
Maja Lax
IF Hallby SOK
17.1600
+3.240
48
D 15
Juni Rudström
Grava SK
17.1600
+3.240
52
H 15
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
17.1610
+3.250
53
H 12
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
17.1620
+3.260
53
H 13
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
17.1620
+3.260
55
H 14
Sverre Engström
Äspereds IF
17.1630
+3.270
55
D 16
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
17.1630
+3.270
55
D 16
Ellen Berg
Granbergsdals IF
17.1630
+3.270
58
D 13
Ellen Johansson
Tranemo IF
17.1640
+3.280
58
H 14
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
17.1640
+3.280
58
H 14
Felipe Vergara
Trollhättans SOK
17.1640
+3.280
58
H 14
Isak Nilsson
Åmåls OK
17.1640
+3.280
62
D 14
Mercedes Melbye
Årjängs IF
17.1650
+3.290
62
H 14
Emil Johansson
Borås GIF
17.1650
+3.290
62
D 16
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
17.1650
+3.290
65
H 12
Aaron Palmkvist
Vreta Skid o Mk
17.1660
+4.300
65
D 14
Maja Backlund
Borås GIF
17.1660
+4.300
65
H 14
Gustaf Persson
Åmåls OK
17.1660
+4.300
65
D 15
Elsa Karlsson
Tranemo IF
17.1660
+4.300
69
H 14
Elias Bengtsson
Tranemo IF
17.1670
+4.310
70
H 12
Filip Weber
Borås GIF
17.1680
+4.320
70
H 14
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
17.1680
+4.320
72
D 12
Alice Peterson
Borås GIF
17.1690
+4.330
72
D 14
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
17.1690
+4.330
74
H 12
Noel Alsin
Åmåls OK
18.1700
+4.340
74
H 14
Carl Erixon
Grava SK
18.1700
+4.340
74
D 15
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
18.1700
+4.340
74
D 15
Viola Gustafsson
Linköpings SK
18.1700
+4.340
74
D 15
Hanna Lidström
OK Landehof
18.1700
+4.340
79
D 11
Ruth Strand
Sävedalens AIK
18.1710
+4.350
79
H 14
Olle Johansson
Grava SK
18.1710
+4.350
79
H 14
Albin Lennhagen
Grava SK
18.1710
+4.350
82
H 12
Elias Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
18.1720
+4.360
82
D 13
Eira Olsson
Åmåls OK
18.1720
+4.360
82
H 13
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
18.1720
+4.360
82
D 16
Ingrid Skiöld
Borås SK
18.1720
+4.360
82
D 16
Amanda Kjellgren
Grava SK
18.1720
+4.360
87
H 11
Filip Bengtsson
Tranemo IF
18.1730
+4.370
87
H 12
Albin Mårts
IK Stern
18.1730
+4.370
87
H 12
Wille Sylvan
Borås SK
18.1730
+4.370
87
H 12
Aron Lundqvist
Boxholm-Ekeby SK
18.1730
+4.370
87
H 13
Harry Rudström
Grava SK
18.1730
+4.370
87
D 14
Julia Holmström
Borås GIF
18.1730
+4.370
93
D 12
Ellen Mohr
Borås SK
18.1740
+4.380
93
D 16
Ebba Johansson
Borås SK
18.1740
+4.380
95
D 14
Maja Lundgren
Borås GIF
18.1750
+4.390
95
H 15
Pontus Nilsson
Åmåls OK
18.1750
+4.390
97
H 12
Otto Krysander
Vreta Skid o Mk
18.1760
+5.400
98
H 12
Fabian Bäckström
Tranemo IF
18.1770
+5.410
99
H 12
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
18.1780
+5.420
99
H 14
Jacob Dittmer Knutsson
Falköpings AIK SK
18.1780
+5.420
101
H 13
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
18.1790
+5.430
101
H 14
Malte Lax
Nässjö SF
18.1790
+5.430
101
D 15
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
18.1790
+5.430
104
H 12
Vincent Andreasson
Borås SK
19.1800
+5.440
104
D 13
Stella Björk
Borås SK
19.1800
+5.440
104
D 14
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
19.1800
+5.440
107
H 12
Walter Persson
Åmåls OK
19.1810
+5.450
107
D 14
Ester Lindgren
Tranemo IF
19.1810
+5.450
109
H 13
Erik Kylborn
Almby IK
19.1820
+5.460
109
D 14
Signe Lyckelid
Borås GIF
19.1820
+5.460
109
D 16
Alice Mohr
Borås SK
19.1820
+5.460
112
H 12
Charlie Johansson
Grava SK
19.1830
+5.470
112
H 12
Noel Jacobsson
IK Stern
19.1830
+5.470
114
D 13
Alva Hallin
Ulricehamns IF
19.1840
+5.480
114
D 13
Alva Hedlund
Åmåls OK
19.1840
+5.480
114
H 13
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
19.1840
+5.480
114
D 14
Andrea Bäckström
Tranemo IF
19.1840
+5.480
118
D 11
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
19.1850
+5.490
118
D 12
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
19.1850
+5.490
118
D 12
Vilma Bergqvist
IFK Skövde SK
19.1850
+5.490
121
D 13
Wilma Torkelsson
Tranemo IF
19.1860
+6.500
122
D 12
Moa Erlandsson
Tranemo IF
19.1880
+6.520
123
H 13
Malte Andersson
Trollhättans SOK
19.1890
+6.530
123
D 14
Olivia Gustafsson
Trollhättans SOK
19.1890
+6.530
125
H 10
Oskar Olsson
Åmåls OK
20.1910
+6.550
125
D 12
Klara Gustafsson
Grava SK
20.1910
+6.550
127
H 13
Oskar Enerstedt
Trollhättans SOK
20.1920
+6.560
128
H 11
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
20.1950
+6.590
128
H 13
Emil Thorpman
Åmåls OK
20.1950
+6.590
130
D 14
Alice Ullerteg
IF Hallby SOK
20.1960
+7.600
131
D 14
Ebba Fryxell
Dala-Järna IK
20.1970
+7.610
132
D 11
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
20.1980
+7.620
133
D 12
Vera Hultström
Tranemo IF
20.1990
+7.630
133
H 12
Ivan Elv
IFK Skövde SK
20.1990
+7.630
135
H 10
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
21.2000
+7.640
136
H 9
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
21.2020
+7.660
136
D 10
Lina Hallin
Ulricehamns IF
21.2020
+7.660
136
D 13
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
21.2020
+7.660
139
H 9
Lykke Eriksson
Tranemo IF
21.2050
+7.690
139
H 11
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
21.2050
+7.690
141
D 10
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
21.2060
+8.700
142
H 10
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
21.2070
+8.710
143
D 12
Nova Valtersson
Tranemo IF
21.2080
+8.720
144
H 10
Theo Valtersson
Tranemo IF
21.2090
+8.730
145
H 12
Alvin Ädel
Ulricehamns IF
22.2100
+8.740
145
D 13
Lova Pettersson
Tranemo IF
22.2100
+8.740
147
D 12
Lovis Boij
Trollhättans SOK
22.2110
+8.750
148
H 10
Hugo Persson
Zinkgruvans IF
22.2120
+8.760
148
D 12
Filippa Hult
Grava SK
22.2120
+8.760
150
H 10
Adam Ryder
IFK Skövde SK
22.2130
+8.770
150
H 10
Theo Palmkvist
Vreta Skid o Mk
22.2130
+8.770
150
H 11
Hugo Hallin
Ulricehamns IF
22.2130
+8.770
153
D 11
Ida Nilsson
Åmåls OK
22.2140
+8.780
154
D 11
Ingrid Åkerström
IFK Skövde SK
22.2160
+9.800
154
D 12
Hanna Östlund
Trollhättans SOK
22.2160
+9.800
156
H 10
Olle Erixon
Grava SK
22.2190
+9.830
157
D 9
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
23.2220
+9.860
158
H 12
Oskar Gustafsson
Trollhättans SOK
23.2230
+9.870
159
H 10
Folke Hallin
Ulricehamns IF
23.2250
+9.890
160
H 9
Anton Kjellgren
Grava SK
23.2260
+10.900
161
D 9
Lydia Strand
Sävedalens AIK
23.2270
+10.910
161
H 13
Linus Back
Grava SK
23.2270
+10.910
163
H 9
Loui Alsin
Åmåls OK
23.2280
+10.920
163
D 10
Astrid Nilsson
Grava SK
23.2280
+10.920
165
H 13
Oskar Werner
IK Stern
23.2290
+10.930
166
H 11
Emil Forsgren
Grava SK
24.2300
+10.940
167
D 10
Malin Östlund
Trollhättans SOK
24.2320
+10.960
168
D 9
Stina Östlund
Trollhättans SOK
24.2350
+10.990
168
D 11
Sofia Sundquist
Grava SK
24.2350
+10.990
170
H 9
Ebbe Valtersson
Tranemo IF
24.2360
+11.1000
171
D 9
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
25.2410
+11.1050
172
D 11
Freja Björklund
Ulricehamns IF
25.2440
+11.1080
173
D 11
Sophie Werner
IK Stern
25.2460
+12.1100
174
D 12
Tove Winbladh Liljesäter
Trollhättans SOK
25.2480
+12.1120
175
D 10
Disa Lindgren
IK Stern
25.2490
+12.1130
176
D 12
Vera LILLEVARS
IK Stern
26.2540
+12.1180
177
H 12
Victor Norling
Zinkgruvans IF
27.2620
+13.1260
178
D 10
Amanda Jacobsson
IK Stern
28.2760
+15.1400
179
D 9
Maja Lillevars
IK Stern
28.2780
+15.1420
180
D 9
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
31.3030
+17.1670
181
H 10
Elis Kindvall
IK Stern
33.3250
+19.1890
182
D 9
Elvira Johansson
Grava SK
37.3640
+23.2280