Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg 2022 Klockmaster Supersprint
2022-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Falköpings AIK SK
Plats: Mösseberg
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
23.2220
2
Lydia Strand
Sävedalens AIK
23.2270
3
Stina Östlund
Trollhättans SOK
24.2350
D 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lina Hallin
Ulricehamns IF
21.2020
2
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
21.2060
3
Astrid Nilsson
Grava SK
23.2280
D 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ruth Strand
Sävedalens AIK
18.1710
2
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
19.1850
3
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
20.1980
D 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alice Peterson
Borås GIF
17.1690
2
Ellen Mohr
Borås SK
18.1740
3
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
19.1850
D 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
16.1560
2
Ellen Johansson
Tranemo IF
17.1640
3
Eira Olsson
Åmåls OK
18.1720
D 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
16.1570
2
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
17.1600
3
Mercedes Melbye
Årjängs IF
17.1650
D 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alva Olsson
Åmåls OK
16.1530
2
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
16.1580
3
Juni Rudström
Grava SK
17.1600
3
Maja Lax
IF Hallby SOK
17.1600
D 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nike Werner
IK Stern
15.1440
2
Kajsa Ekenberg
IK Stern
16.1530
3
Vilma Högman
Ulricehamns IF
16.1570
D 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1460
2
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
15.1490
3
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16.1550
H 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
21.2020
2
Lykke Eriksson
Tranemo IF
21.2050
3
Anton Kjellgren
Grava SK
23.2260
H 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Olsson
Åmåls OK
20.1910
2
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
21.2000
3
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
21.2070
H 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Filip Bengtsson
Tranemo IF
18.1730
2
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
20.1950
3
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
21.2050
H 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
17.1620
2
Aaron Palmkvist
Vreta Skid o Mk
17.1660
3
Filip Weber
Borås GIF
17.1680
H 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olle Johansson
IK Stern
15.1460
2
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
17.1620
3
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
18.1720
H 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Valter Gerle
OK Landehof
14.1340
2
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
14.1380
3
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
15.1400
H 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olle Gedda
OK Landehof
14.1380
2
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
14.1390
3
Isac Berglund
Ulricehamns IF
15.1400
H 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Malte Henden
Ulricehamns IF
13.1260
2
Carl Björk
IFK Skövde SK
13.1290
3
Viktor Persson
Borås SK
14.1300
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
14.1310
2
Elias Nyqvist
OK Landehof
14.1320
3
David Musslinder
Falköpings AIK SK
14.1330
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2022
Billingen Rollerski 2022
6e Värnamorullen 2022
GGVV Rullskidcup Gnosjö 2022
GGVV Rullskidcup Värnamo 2022
DM Västergötland/Gbg/Skåne 2022
DM Västergötland/ Gbg/ Skåne 2022
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan