Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
OPG Östersund Ski Maraton
2022-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:50:05.660490
85.3p
2
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
1:50:27.662630
+21.2040
84.9p
3
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:50:47.664620
+41.4030
84.6p
4
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:51:45.670450
+1:39.9860
83.5p
5
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
1:52:13.673220
+2:07.12630
83.0p
6
Olof Roos
Östersunds SK
1:54:15.685470
+4:09.24880
80.8p
7
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:55:33.693270
+5:27.32680
79.5p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:55:46.694500
+5:40.33910
79.3p
9
Andreas Viker
IK Stern
1:55:59.695850
+5:53.35260
79.1p
10
Petter Gaarder Dahl
Trillevallens Sportklubb
1:56:00.695960
+5:54.35370
79.0p
11
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:56:08.696710
+6:02.36120
78.9p
12
Sebastian Nilsson
IK Stern
1:56:59.701840
+6:53.41250
78.1p
13
David Sjöberg
Trillevallens Sportklubb
1:58:49.712870
+8:43.52280
76.4p
14
Jonas Wikström
Östersunds SK
1:59:17.715600
+9:11.55010
75.9p
15
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
1:59:37.717690
+9:32.57100
75.6p
16
Robin Grenholm
Brunflo IF
1:59:43.718240
+9:37.57650
75.5p
17
Emil Svensson
Snö & Tö Skidklubb
1:59:45.718480
+9:39.57890
75.5p
18
Erik Palmer
Trångsvikens IF
2:01:57.731640
+11:51.71050
73.6p
19
Fredrik Nilsson
Offerdals SK
2:02:03.732250
+11:57.71660
73.5p
20
Jonas Persson
Falun
2:02:54.737330
+12:48.76740
72.8p
21
Teodor Peterson
Sågmyra SK
2:04:04.744320
+13:58.83730
71.8p
22
Johannes Josefsson
XC Sthlm Ski Club
2:05:27.752660
+15:21.92070
70.7p
23
Niklas Sundelin
Östersunds SK
2:05:35.753410
+15:29.92820
70.6p
24
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
2:06:27.758610
+16:21.98020
69.9p
25
Emil Hugo
Östersund
2:07:21.764000
+17:15.103410
69.2p
26
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
2:07:33.765290
+17:28.104700
69.1p
27
Emil Tiberg
Östersunds SK
2:08:56.773570
+18:50.112980
68.1p
28
Niklas Lundmark
Vissefjärda GIF
2:10:02.780110
+19:56.119520
67.3p
29
Johan Hellstrand
Trollhättan
2:10:23.782200
+20:17.121610
67.0p
30
Magnus Lindfors
IK Studenterna
2:10:38.783770
+20:32.123180
66.8p
31
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
2:12:46.796510
+22:40.135920
65.4p
32
Jacob Sahlin
Tunafors SK
2:13:34.801350
+23:28.140760
64.8p
33
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
2:14:32.807180
+24:26.146590
64.2p
34
Jonas Lindahl
Norabygdens SK
2:15:41.814010
+25:35.153420
63.5p
35
Markus Eriksson
Axa SC
2:19:35.837430
+29:29.176840
61.1p
36
Emil Lundgren
Östersunds SK
2:22:17.853620
+32:11.193030
59.5p
37
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:22:35.855420
+32:29.194830
59.4p
38
Jacob Arén
XC Sthlm Ski Club
2:23:09.858870
+33:03.198280
59.0p
39
Niklas Sved
Östersund
2:24:51.869020
+34:45.208430
58.1p
40
Viktor Vildevi
Stockholm
2:28:33.891200
+38:27.230610
56.2p
41
Axel Schimmel
Östersund
2:30:09.900870
+40:03.240280
55.4p
42
Tobias Petrén
Krokoms Mck
2:31:57.911690
+41:52.251100
54.6p
43
Daniel Svensson
Östersund
2:41:47.970630
+51:41.310040
50.3p
44
Aleksei Ivanov
Östersunds SK
2:43:00.977930
+52:54.317340
49.8p
45
Gustav Ydén
Östersunds SK
2:45:07.990620
+55:01.330030
49.0p
46
Jonatan Ydén
Östersund
2:45:07.990650
+55:01.330060
49.0p
47
Erik Vareberg
Östersund
3:06:03.1116280
+1:15:57.455690
42.2p
48
Erik Wetterbrandt
Axa SC
3:23:12.1219100
+1:33:06.558510
37.8p
49
Brian Bodensteiner
Usa
3:36:54.1301370
+1:46:48.640780
35.0p