Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2022-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
2:19:05.834480
60.4p
2
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:24:16.865590
+5:11.31010
57.5p
3
Lovisa Gustafsson
Falköpings AIK SK
2:39:38.957730
+20:32.123150
50.4p
4
Elin Hamrefors
Axa SC
2:41:23.968270
+22:17.133690
49.7p
5
Maria Börjel
Hällefors SK
2:43:47.982630
+24:41.148050
48.7p
6
Corswant Clara Von
Göteborgs SK
2:44:02.984140
+24:56.149560
48.6p
7
Tina Carlsson Ingdahl
IK Trasten
2:46:42.1000160
+27:36.165580
47.6p
8
Ingrid Kjellström
IF Hallby SOK
2:50:22.1022150
+31:16.187570
46.3p
9
Hilda Mattsson
Järla IF SK
3:01:46.1090540
+42:40.255960
42.7p
10
Ida Karlsson
Ödeshögs SK
3:03:03.1098280
+43:58.263700
42.3p
11
Malin Grip
Falkenbergs OK
3:07:06.1122510
+48:00.287930
41.2p
12
Åsa Bogren
Axa SC
3:13:46.1162520
+54:40.327940
39.5p
13
Ida Enstedt
Axa SC
3:18:00.1187920
+58:54.353340
38.4p
14
Pernilla Bogren
Tingsholms IF
3:19:07.1194610
+1:00:01.360030
38.2p
15
Jenny Von Sydow
Göteborgs SK
3:22:31.1215090
+1:03:26.380510
37.4p
16
Linda Carlsson
IK Stern
3:22:35.1215460
+1:03:29.380880
37.4p
17
Anna Dahlbäck
Axa SC
3:30:38.1263720
+1:11:32.429140
35.7p
18
Lina Lindqvist
Växjö OK
3:47:12.1363110
+1:28:06.528530
32.6p
19
Jenny Axebrink
Göteborgs SK
3:54:40.1407910
+1:35:34.573330
31.3p
20
Annika Mayer
Axa SC
3:54:48.1408780
+1:35:43.574200
31.3p
21
Katja Schönbeck
ASK Växjö
4:16:52.1541100
+1:57:46.706520
28.2p
22
Cecilia Broke
ASK Växjö
4:25:25.1592480
+2:06:20.757900
27.1p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:50:13.661230
84.0p
2
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:50:44.664320
+30.2990
83.4p
3
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:51:06.666530
+53.5200
83.0p
4
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:51:08.666780
+55.5450
82.9p
5
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:51:09.666860
+56.5530
82.9p
6
Martin Henricson
Ulricehamns IF
1:51:26.668530
+1:13.7200
82.6p
7
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:52:11.673070
+1:58.11740
81.8p
8
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:52:47.676660
+2:34.15330
81.1p
9
Andreas Lundh
Halmstads Skidklubb
1:53:13.679220
+2:59.17890
80.7p
10
Linus Jinnesjö
Ulricehamns IF
1:53:47.682610
+3:33.21280
80.1p
11
Jakob Tellsén
SK Bore
1:54:58.689750
+4:45.28420
78.9p
12
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:56:25.698470
+6:12.37140
77.5p
13
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:58:02.708190
+7:49.46860
75.9p
14
Erik Backlund
Äspereds IF
1:58:10.708990
+7:57.47660
75.8p
15
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:59:07.714600
+8:53.53270
75.0p
16
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:59:21.716050
+9:08.54720
74.7p
17
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:00:11.721040
+9:58.59710
74.0p
18
Anders Carlson
Göteborgs SK
2:00:35.723420
+10:21.62090
73.7p
19
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:00:59.725880
+10:46.64550
73.3p
20
Johan Österlund
Hestra IF
2:01:00.725980
+10:47.64650
73.3p
21
Jacob Karlsson
XC Sthlm Ski Club
2:01:03.726230
+10:50.64900
73.2p
22
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:01:30.728940
+11:17.67610
72.9p
23
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:01:47.730650
+11:34.69320
72.6p
24
Petter Gustavsson
Gnosjö FK
2:02:04.732330
+11:51.71000
72.4p
25
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:02:23.734220
+12:09.72890
72.1p
26
Joel Melkersson
Nybro Ski
2:02:44.736380
+12:31.75050
71.8p
27
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
2:02:57.737650
+12:44.76320
71.6p
28
Andreas Stenberg
IK Stern
2:02:59.737880
+12:46.76550
71.6p
29
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:03:23.740210
+13:09.78880
71.3p
30
Alexander Lundh
Halmstads Skidklubb
2:03:40.741940
+13:27.80610
71.1p
31
Björn Aiff
Hestra IF
2:03:40.741980
+13:27.80650
71.1p
32
Viktor Josefsson
Forserums SOK
2:03:43.742260
+13:30.80930
71.0p
33
Joakim Åleheim
Nybro Ski
2:03:44.742330
+13:31.81000
71.0p
34
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:03:48.742740
+13:35.81410
70.9p
35
Calle Stenberg
Göteborgs SK
2:04:03.744250
+13:50.82920
70.7p
36
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:04:37.747650
+14:24.86320
70.3p
37
Henrik Eric Rönnmark
Ulricehamns IF
2:05:12.751160
+14:59.89830
69.8p
38
Anders Molander
Hestra IF
2:05:35.753410
+15:21.92080
69.5p
39
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:05:54.755350
+15:41.94020
69.3p
40
Anton Karlsson
Redvägs SK
2:06:21.758090
+16:08.96760
68.9p
41
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:06:34.759360
+16:21.98030
68.8p
42
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
2:06:42.760140
+16:29.98810
68.7p
43
Jonatan Conradsson
Hestra IF
2:06:59.761850
+16:46.100520
68.5p
44
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:07:19.763830
+17:06.102500
68.2p
45
John Gustavsson
Hestra IF
2:07:19.763890
+17:06.102560
68.2p
46
Emil Göhlin
Gnosjö FK
2:07:34.765320
+17:20.103990
68.0p
47
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:07:35.765480
+17:22.104150
68.0p
48
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:07:37.765660
+17:24.104330
68.0p
49
Mattias Alvarsson
IK Nocout.se
2:07:46.766570
+17:33.105240
67.9p
50
Tomas Hagström
Sya SK
2:07:47.766630
+17:34.105300
67.9p
51
Alfons Peterson
Borås GIF
2:08:10.768920
+17:56.107590
67.6p
52
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:08:43.772260
+18:30.110930
67.2p
53
Johan Andersson
Hindås SK
2:08:57.773690
+18:44.112360
67.0p
54
David Bejmer
IFK Göteborg
2:09:23.776230
+19:10.114900
66.7p
55
Jonas Peterson
Borås GIF
2:09:29.776870
+19:16.115540
66.6p
56
Peter Ask
Borås SK
2:10:30.782960
+20:17.121630
65.9p
57
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:10:37.783660
+20:24.122330
65.8p
58
Jonas Forsner
IK Stern
2:11:01.786060
+20:48.124730
65.6p
59
Mikael Corbé
Borås GIF
2:11:02.786160
+20:49.124830
65.5p
60
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:11:11.787010
+20:57.125680
65.4p
61
Alexander Svensson
Ulricehamns IF
2:11:22.788150
+21:09.126820
65.3p
62
John Lundström
Tisdagsklubben Örebro
2:11:51.791020
+21:37.129690
65.0p
63
Kim Åleheim
Nybro Ski
2:11:55.791450
+21:42.130120
64.9p
64
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:12:10.792980
+21:57.131650
64.8p
65
Joakim Carlson
IK Trasten
2:12:47.796640
+22:34.135310
64.4p
66
Jakub Cvach
Hindås SK
2:12:47.796640
+22:34.135310
64.4p
67
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:12:48.796790
+22:35.135460
64.3p
68
Ove Helgee
Alstermo IF
2:13:01.798090
+22:48.136760
64.2p
69
Martin Männer
Göteborgs SK
2:13:03.798250
+22:50.136920
64.2p
70
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:13:04.798310
+22:50.136980
64.2p
71
Anders Bergvall
IK Stern
2:13:37.801680
+23:24.140350
63.8p
72
Jonas Gobén
Göteborgs SK
2:13:38.801700
+23:24.140370
63.8p
73
Viktor park
OK Stigen
2:14:13.805280
+24:00.143950
63.4p
74
Daniel Larsson
Norrköping Triathlon
2:14:31.807000
+24:17.145670
63.2p
75
Henrik Wassman
Hössna IF
2:15:22.812120
+25:08.150790
62.7p
76
Tom Carlsson
Gränums IF
2:15:28.812700
+25:14.151370
62.6p
77
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:15:53.815240
+25:40.153910
62.4p
78
Isak Mankert
Axa SC
2:15:55.815420
+25:41.154090
62.3p
79
Göran Karlsson
Ödeshögs SK
2:16:08.816730
+25:55.155400
62.2p
80
Martin Jelvestam
IF Hallby SOK
2:16:08.816740
+25:55.155410
62.2p
81
Björn Svernhage
IF Rigor
2:17:07.822630
+26:53.161300
61.6p
82
Lars Olsson
Hestra IF
2:17:37.825610
+27:23.164280
61.3p
83
Andreas Ahlberg
Ulricehamns IF
2:17:39.825800
+27:25.164470
61.3p
84
Anders Soovik
Göteborgs SK
2:17:55.827460
+27:42.166130
61.1p
85
Rasmus Johansson
IF Hallby SOK
2:18:08.828700
+27:54.167370
61.0p
86
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:19:07.834620
+28:53.173290
60.4p
87
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:19:38.837720
+29:24.176390
60.1p
88
Robin Larsen
IK Stern
2:20:38.843770
+30:25.182440
59.5p
89
Peter Håkansson Torring
Åsk
2:20:52.845120
+30:38.183790
59.4p
90
Jakob Hanberger
IF Hallby SOK
2:21:36.849590
+31:23.188260
59.0p
91
Philp Ståhlgren
Åsk
2:21:46.850560
+31:33.189230
58.9p
92
Jonas Edqvist
Älvsby IF SK
2:21:49.850880
+31:36.189550
58.9p
93
Marcus Birgersson
Eksjö SOK
2:22:25.854410
+32:11.193080
58.5p
94
Markus Eliasson
SOK 68
2:22:31.855060
+32:18.193730
58.5p
95
Erik Callmer
Björnstorps IF
2:23:20.859950
+33:07.198620
58.0p
96
Erik Berggren
IFK Gnarp
2:23:22.860160
+33:09.198830
58.0p
97
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
2:24:01.864070
+33:48.202740
57.7p
98
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:24:44.868360
+34:31.207030
57.3p
99
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
2:24:57.869650
+34:44.208320
57.2p
100
Victor Alinder Skiöld
Malmbäck Ski
2:24:59.869820
+34:45.208490
57.2p
101
Hjalmar Svensson
Östersunds SK
2:25:34.873380
+35:21.212050
56.8p
102
Cai Vogl
Gnosjö FK
2:26:47.880620
+36:33.219290
56.2p
103
Jan Svernhage
IF Rigor
2:27:01.882090
+36:48.220760
56.1p
104
Tobias Lange
Elmhults SC
2:27:22.884150
+37:09.222820
55.9p
105
Patrik Andersson
IF Hallby SOK
2:27:45.886440
+37:32.225110
55.7p
106
Daniel Björkmyr
OK Kullingshof
2:28:07.888610
+37:53.227280
55.6p
107
Carl-fredrik Ahnsberg
Axa SC
2:28:46.892580
+38:33.231250
55.2p
108
Thomas Vigälv
Stigmännen Karlshamn OK
2:28:48.892740
+38:35.231410
55.2p
109
Wiktor Johansson
Svaide-Roma SOK
2:29:03.894290
+38:50.232960
55.1p
110
Mattias Linell
IK Stern
2:30:05.900470
+39:52.239140
54.6p
111
Johakim Nylander
IF Rigor
2:32:02.912180
+41:49.250850
53.7p
112
Joacim Gustafsson
Brännebrona SK
2:32:12.913170
+41:59.251840
53.6p
113
Ulf Johansson
Mölndal Outdoor IF
2:32:16.913540
+42:03.252210
53.6p
114
Joel Roos
Norrköpings SK
2:32:41.916070
+42:28.254740
53.4p
115
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:33:06.918540
+42:53.257210
53.2p
116
Mattias Höjman
Axa SC
2:33:17.919630
+43:03.258300
53.1p
117
Erik Johansson
Svaide-Roma SOK
2:33:29.920870
+43:16.259540
53.0p
118
Andreas Hugoh
Borås SK
2:33:30.920900
+43:16.259570
53.0p
119
Johan Holgersson
Oxbergs IF
2:34:26.926510
+44:12.265180
52.6p
120
Mattias Appelgren
IF Ski Team Skåne
2:35:55.935470
+45:42.274140
51.9p
121
Jonathan Bruner
IF Hagen SK
2:36:34.939340
+46:21.278010
51.7p
122
Ove Lillestöl
Hestra IF
2:36:45.940440
+46:32.279110
51.6p
123
Viktor Rudberg
IF Hallby SOK
2:36:45.940470
+46:32.279140
51.6p
124
Ingvar Jónsson
Hestra IF
2:36:47.940620
+46:33.279290
51.6p
125
Tomas Eriksson
Borgstena IF
2:37:22.944190
+47:09.282860
51.3p
126
Christoffer Andersson
Redvägs SK
2:38:24.950330
+48:10.289000
50.9p
127
Tobias Wall
Axa SC
2:38:27.950670
+48:14.289340
50.9p
128
Emil Melkersson
Hestra SSK
2:38:32.951190
+48:19.289860
50.8p
129
Robert Lindqvist
Gnosjö FK
2:38:39.951850
+48:26.290520
50.8p
130
Stefan Strömqvist
Vassunda IF
2:39:22.956100
+49:08.294770
50.5p
131
Johan Johnsson
Björnstorps IF
2:39:35.957450
+49:22.296120
50.4p
132
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
2:39:38.957710
+49:24.296380
50.4p
133
Otto Strandvig
Holte Ski
2:39:46.958530
+49:32.297200
50.3p
134
Lars Dahlin
Göteborgs SK
2:39:56.959530
+49:42.298200
50.3p
135
Johan Asplund
IFK Helsingborg
2:40:17.961670
+50:04.300340
50.1p
136
Fredrik Malmfors
Söderköpings OK
2:40:33.963250
+50:20.301920
50.0p
137
Karl Uno Gösta Sand
SOK Aneby
2:40:42.964180
+50:29.302850
49.9p
138
Hans Hugo
Hindås SK
2:40:56.965510
+50:42.304180
49.9p
139
Henrik Wahlfrid
Ulricehamns IF
2:41:08.966720
+50:54.305390
49.8p
140
Peter Johansson
Dalsjöfors GOIF
2:41:23.968270
+51:10.306940
49.7p
141
Mattias Lennartson
Hjobygdens OK
2:41:38.969790
+51:25.308460
49.6p
142
Markus Spetz
OK Gränsen
2:41:40.969900
+51:26.308570
49.6p
143
Arvid Rudberg
Gamleby OK
2:41:55.971450
+51:42.310120
49.5p
144
Mattias Hägerstrand
Mölndal Outdoor IF
2:42:05.972490
+51:52.311160
49.4p
145
Niklas Grip
Falkenbergs OK
2:42:26.974510
+52:12.313180
49.3p
146
Gustav Von Sydow
Göteborgs SK
2:42:30.974930
+52:16.313600
49.2p
147
Martin Voss
Fritsla Vik
2:42:47.976670
+52:34.315340
49.1p
148
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:43:14.979380
+53:01.318050
48.9p
149
Marcus Florqvist
Ekshärads SF
2:43:18.979790
+53:05.318460
48.9p
150
Christian Öst
Stenungsunds OK
2:43:40.981960
+53:27.320630
48.8p
151
Christian Gunni
Holte Ski
2:43:42.982140
+53:29.320810
48.8p
152
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:44:26.986540
+54:13.325210
48.5p
153
Sven-olof Nilsson
Team Swedemount SC
2:45:26.992500
+55:12.331170
48.1p
154
Jerzy Krol
IF Ski Team Skåne
2:46:21.998040
+56:08.336710
47.8p
155
Felix Carlsson
Anderstorps OK
2:46:48.1000730
+56:34.339400
47.6p
156
Fredrik Wetter
IK Hakarpspojkarna
2:47:39.1005830
+57:25.344500
47.3p
157
Arvid Eng
Axa SC
2:48:33.1011230
+58:19.349900
47.0p
158
Johan Lundin
Äspereds IF
2:48:49.1012800
+58:35.351470
46.9p
159
Andreas Avedal
Axa SC
2:49:01.1014050
+58:48.352720
46.8p
160
Tomas Hallgren
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:50:04.1020300
+59:50.358970
46.5p
161
Karl Fast
Axa SC
2:50:16.1021580
+1:00:03.360250
46.4p
162
Daniel Hallin
Hössna IF
2:51:01.1026050
+1:00:48.364720
46.1p
163
Erik Axengren
Ulricehamns IF
2:52:03.1032290
+1:01:50.370960
45.8p
164
Markus Andersson
Gräftåvallens SK
2:52:54.1037320
+1:02:40.375990
45.5p
165
Göran Danielsson
OK Alehof
2:53:13.1039220
+1:02:59.377890
45.4p
166
Torben Pihl
IK Stern
2:53:23.1040290
+1:03:10.378960
45.3p
167
Magnus Bengtsson
Volvo IF
2:54:12.1045150
+1:03:59.383820
45.1p
168
Mattias Gulleberg
Axa SC
2:55:36.1053510
+1:05:22.392180
44.6p
169
Tobias Adrian
IK Stern
2:55:47.1054670
+1:05:34.393340
44.5p
170
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:55:50.1054930
+1:05:36.393600
44.5p
171
Mats Bogren
Tingsholms IF
2:56:30.1058930
+1:06:16.397600
44.3p
172
Rasmus Kilebrand
Nässjö SF
2:56:38.1059710
+1:06:24.398380
44.3p
173
Christian Dower
Ulricehamns IF
2:56:42.1060110
+1:06:28.398780
44.3p
174
Corswant Von
Göteborgs SK
2:57:07.1062660
+1:06:54.401330
44.1p
175
Axel Bååthe
Axa SC
2:57:14.1063310
+1:07:00.401980
44.1p
176
Erik Malmfors
Söderköpings OK
2:57:52.1067120
+1:07:38.405790
43.9p
177
Victor Henriksson
Varberg
2:57:53.1067290
+1:07:40.405960
43.9p
178
Örvar Arnarson
IF Ski Team Skåne
2:59:10.1074920
+1:08:56.413590
43.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
179
Fredrik Mårebeck
Axa SC
3:00:31.1083080
+1:10:18.421750
43.1p
180
Bart Gyldenlöve Roetink
Holte Ski
3:00:34.1083300
+1:10:20.421970
43.1p
181
Johan Friman
Brittatorps Tk
3:00:40.1083930
+1:10:26.422600
43.0p
182
Mattias Bergström
Norrköpings SK
3:00:47.1084690
+1:10:34.423360
43.0p
183
Jonas Olgemar
IK Stern
3:01:48.1090710
+1:11:34.429380
42.7p
184
Mikael Ericson
Hestra IF
3:01:50.1090970
+1:11:37.429640
42.7p
185
Jimmy Bengtsson
Hestra IF
3:02:33.1095220
+1:12:19.433890
42.5p
186
Jonas Lodin
Axa SC
3:03:06.1098520
+1:12:52.437190
42.3p
187
Filip Andersson
Svaide-Roma SOK
3:03:48.1102710
+1:13:34.441380
42.1p
188
Martin Mjälgård
Redvägs SK
3:04:04.1104350
+1:13:51.443020
42.1p
189
Andreas Hjalmarsson
Kungsäters IF
3:05:07.1110650
+1:14:54.449320
41.8p
190
Mathias Lahode
SOK Knallen
3:05:12.1111160
+1:14:59.449830
41.7p
191
Oscar Hallberg
IK Stern
3:06:02.1116160
+1:15:49.454830
41.5p
192
Anton Björkqvist
Axa SC
3:06:06.1116570
+1:15:53.455240
41.5p
193
Hans Qvist
Borås SK
3:07:46.1126530
+1:17:32.465200
41.0p
194
Torbjörn Friberg
Hestra IF
3:08:12.1129160
+1:17:59.467830
40.9p
195
Jan Östergaard
Holte Ski
3:08:30.1130930
+1:18:16.469600
40.8p
196
David Hillberg
IK Ymer
3:09:28.1136740
+1:19:15.475410
40.6p
197
Thomas Lisborg
Holte Ski
3:09:28.1136760
+1:19:15.475430
40.6p
198
Lars-peter Ekenhard
Göteborgs SK
3:10:59.1145890
+1:20:46.484560
40.2p
199
Ulf Christoffersson
Axa SC
3:11:21.1148080
+1:21:08.486750
40.1p
200
Magnus Holmgren
Ringhals IF
3:12:17.1153670
+1:22:04.492340
39.8p
201
Tobias Karlström
Borås SK
3:16:37.1179660
+1:26:24.518330
38.8p
202
Johan Hagberg
IK Ymer
3:22:05.1212480
+1:31:52.551150
37.5p
203
Thomas Andersson
STC
3:22:14.1213320
+1:32:00.551990
37.5p
204
Anton Boså
Axa SC
3:23:22.1220130
+1:33:08.558800
37.2p
205
Emil Blomberg
Mariestads FK
3:23:51.1223010
+1:33:37.561680
37.1p
206
Oskar Tengberg
Göteborgs SK
3:26:47.1240650
+1:36:34.579320
36.5p
207
Patrik Molin
Axa SC
3:27:50.1246920
+1:37:36.585590
36.2p
208
Peter Lysell
OK Landehof
3:29:54.1259310
+1:39:40.597980
35.8p
209
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
3:30:12.1261110
+1:39:58.599780
35.7p
210
Kjell Ljungkvist
IK Stern
3:30:28.1262710
+1:40:14.601380
35.7p
211
Daniel Boman
Ericsson IF, Mölndal
3:31:59.1271810
+1:41:45.610480
35.4p
212
Conny Nicander
Volvo IF
3:33:38.1281790
+1:43:25.620460
35.1p
213
Andreas Voss
Fritsla Vik
3:36:46.1300510
+1:46:32.639180
34.4p
214
Anders Askerdal
SOK Knallen
3:40:26.1322580
+1:50:13.661250
33.8p
215
Martin Edlund
IK Stern
3:42:14.1333330
+1:52:00.672000
33.4p
216
Anders Krok
SOK Knallen
3:45:15.1351440
+1:55:02.690110
32.9p
217
Søren Zinck
København SK
3:45:58.1355730
+1:55:44.694400
32.8p
218
Stefan Johannesson
Volvo IF
3:46:26.1358580
+1:56:13.697250
32.7p
219
Morten Larsen
København SK
3:46:51.1361020
+1:56:37.699690
32.6p
220
Jesper Lauridsen
Holte Ski
3:50:52.1385140
+2:00:39.723810
32.0p
221
Mikael Aspegren
Andrarums IF
3:53:49.1402810
+2:03:35.741480
31.5p
222
Lars Olof Gäverth
Borås SK
4:09:45.1498410
+2:19:31.837080
29.1p
223
Jeffrey Pritchard
No Club
4:29:30.1616930
+2:39:17.955600
26.7p