Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Götalandsmästerskap
2022-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
25km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:00:50.364980
81.5p
2
H 21
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:03:18.379760
+2:27.14680
78.3p
3
H 21
Erik Backlund
Äspereds IF
1:04:30.386950
+3:39.21870
76.9p
4
H 21
David Thorell
IK Stern
1:04:46.388590
+3:56.23510
76.5p
5
H 21
Linus Bohman
Motala Aif SK
1:05:18.391750
+4:27.26670
75.9p
6
H 40
Niclas Andersson
OK Kolmården
1:06:31.399090
+5:41.34010
74.5p
7
H 40
Erik Hägg
Finspångs SOK
1:08:26.410590
+7:36.45510
72.4p
8
H 40
Jonas Peterson
Borås GIF
1:08:45.412430
+7:54.47350
72.1p
9
H 21
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
1:11:02.426140
+10:11.61060
69.8p
10
H 21
Niklas Israelsson
Lerums SOK
1:12:07.432630
+11:16.67550
68.7p
11
H 40
David Johansson
Nässjö SF
1:17:59.467890
+17:09.102810
63.6p
12
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
23:59:58.8639700
12
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
15km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 18
Melker Hendén
Ulricehamns IF
36:16.217580
78.3p
2
H 18
Edvin Högman
Ulricehamns IF
36:16.217590
+0
78.3p
3
H 18
Axel Sandberg
OK Landehof
36:18.217730
+1.50
78.3p
4
H 18
Eskil Peterson
Borås GIF
36:18.217780
+2.100
78.2p
5
H 18
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
36:23.218290
+7.610
78.0p
6
H 20
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
36:28.218790
+12.1110
77.7p
7
H 20
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
37:47.226660
+1:30.8980
74.1p
8
H 20
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
37:47.226690
+1:31.9010
74.1p
9
H 20
Harald Ekenberg
IK Stern
37:59.227800
+1:42.10120
73.6p
10
H 20
Nils Sjöberg
OK Landehof
38:01.228020
+1:44.10340
73.5p
11
H 20
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
38:12.229160
+1:55.11480
73.0p
12
H 18
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
38:14.229320
+1:57.11640
72.9p
13
H 18
Filip Berglund
Ulricehamns IF
38:22.230140
+2:05.12460
72.6p
14
H 18
Axel Broms
IF Hallby SOK
38:27.230610
+2:10.12930
72.4p
15
H 20
Oskar Lundberg
Borås SK
38:36.231510
+2:19.13830
72.0p
16
H 18
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
38:39.231840
+2:22.14160
71.9p
17
H 50
Mattias Rudklint
OK Landehof
39:21.236010
+3:04.18330
70.2p
18
H 50
Joakim Åleheim
Nybro Ski
39:23.236220
+3:06.18540
70.1p
19
H 18
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
39:46.238500
+3:29.20820
69.2p
20
H 20
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
40:12.241150
+3:55.23470
68.2p
21
H 20
David Musslinder
Falköpings AIK SK
40:16.241530
+3:59.23850
68.0p
22
H 18
Alfred Derke
Sya SK
40:20.241980
+4:04.24300
67.9p
23
H 20
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
41:36.249590
+5:20.31910
65.2p
24
H 20
Jakob Pettersson
IK Stern
41:42.250120
+5:25.32440
65.0p
25
H 18
Erik Callmer
Björnstorps IF
41:42.250160
+5:25.32480
65.0p
26
D 21
Karin Björnlinger
IK Vista
41:50.250940
+5:33.33260
64.7p
27
D 18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
41:50.250990
+5:34.33310
64.7p
28
D 21
Hanna Seppas
Tenhults SOK
41:59.251890
+5:43.34210
64.4p
29
H 50
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
42:39.255810
+6:22.38130
63.1p
30
H 18
Oskar Ericsson
Ronneby OK
42:50.256970
+6:33.39290
62.7p
31
D 21
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
42:58.257760
+6:41.40080
62.5p
32
D 18
Emelie Olsson
Åmåls OK
43:03.258280
+6:47.40600
62.3p
33
D 18
Emma Bengtsson
Tranemo IF
43:09.258860
+6:52.41180
62.1p
34
D 21
Gabriella Gustafsson
IK Vista
43:23.260210
+7:06.42530
61.7p
35
D 21
Amanda Olsson
Åmåls OK
44:03.264260
+7:46.46580
60.5p
36
H 50
Peter Ask
Borås SK
44:07.264650
+7:50.46970
60.4p
37
D 18
Ida Abrahamson
Äspereds IF
44:34.267360
+8:17.49680
59.6p
38
H 50
Odd Wallum
Sävedalens AIK
47:16.283530
+10:59.65850
55.3p
39
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
47:17.283670
+11:00.65990
55.3p
40
D 18
Felicia Lax
IF Hallby SOK
47:19.283840
+11:02.66160
55.2p
41
H 50
Stefan Björk
SOK Träff
48:07.288630
+11:50.70950
54.1p
42
D 18
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
50:05.300470
+13:48.82790
51.4p
43
H 50
Klas Adolfsson
Borås SK
57:04.342310
+20:47.124630
43.8p
44
H 18
Linus Nilsson
Åmåls OK
23:59:58.8639700
44
H 18
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
46
D 21
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
46
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
46
H 20
Hugo Sjögren
Tranemo IF
23:59:59.8639800
46
H 18
Linus Wernström
Ronneby OK
23:59:59.8639800
46
H 18
Kasper Vemdal
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Malte Henden
Ulricehamns IF
11:56.71520
2
H 16
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
11:56.71530
+0
3
H 16
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
11:56.71590
+0
4
H 16
Viktor Persson
Borås SK
12:10.72920
+14.1300
5
H 16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
12:10.72930
+14.1310
6
H 16
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
12:10.72970
+14.1350
7
H 15
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
12:16.73540
+20.1920
8
H 16
Carl Björk
IFK Skövde SK
12:23.74230
+27.2610
9
H 15
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
12:24.74330
+28.2710
10
H 15
Isac Berglund
Ulricehamns IF
12:27.74610
+30.2990
11
H 15
Erik Pihl
Borås SK
12:38.75770
+42.4150
12
H 15
Olle Gedda
OK Landehof
12:39.75840
+43.4220
13
H 15
Oskar Olsson
Äspereds IF
12:58.77700
+1:01.6080
14
H 16
Pontus Nilsson
Linköpings SK
12:59.77840
+1:03.6220
15
H 15
Kalle Krysander
Vreta Skid o Mk
13:02.78130
+1:06.6510
16
H 16
Lucas Mårts
IK Stern
13:10.78940
+1:14.7320
16
H 16
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
13:10.78940
+1:14.7320
18
H 15
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
13:12.79150
+1:16.7530
19
H 15
Emil Ling
IF Hallby SOK
13:15.79410
+1:18.7790
20
H 15
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
13:15.79470
+1:19.7850
21
D 15
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
13:31.81010
+1:34.9390
22
H 16
Carl Montan
Tranemo IF
13:38.81730
+1:42.10110
23
H 16
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
13:57.83630
+2:01.12010
24
H 16
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
14:02.84110
+2:05.12490
25
H 15
Melker Svensson
Landsbro IF SK
14:07.84660
+2:11.13040
26
D 16
Johanna Hägg
Finspångs SOK
14:17.85670
+2:21.14050
27
D 16
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
14:19.85810
+2:22.14190
28
H 15
Alfred Swahn
OK Landehof
14:20.85910
+2:23.14290
29
D 16
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
14:20.85920
+2:24.14300
30
D 16
Kajsa Ekenberg
IK Stern
14:20.85940
+2:24.14320
31
H 15
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
14:22.86140
+2:26.14520
32
H 16
Sidor Nordling
IK Stern
14:29.86860
+2:33.15240
33
D 15
Viola Gustafsson
Linköpings SK
14:44.88310
+2:47.16690
34
D 15
Hanna Lidström
OK Landehof
14:47.88690
+2:51.17070
35
D 15
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
14:52.89140
+2:56.17520
36
D 16
Alice Pettersson
Borås SK
14:53.89290
+2:57.17670
37
D 16
Alice Mohr
Borås SK
14:54.89390
+2:58.17770
38
D 15
Maja Lax
IF Hallby SOK
14:56.89540
+3:00.17920
39
D 16
Vilma Högman
Ulricehamns IF
15:00.89970
+3:04.18350
40
D 16
Nike Werner
IK Stern
15:13.91260
+3:17.19640
41
D 15
Linn Fransson
Landsbro IF SK
15:24.92390
+3:28.20770
42
D 15
Ellen Öjerhed
Borås GIF
15:26.92500
+3:29.20880
43
D 15
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
15:26.92560
+3:30.20940
43
D 15
Elin Axelsson
OK Landehof
15:26.92560
+3:30.20940
45
H 15
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
15:41.94020
+3:45.22400
46
D 15
Clara Widell
Borås SK
15:53.95270
+3:57.23650
47
H 15
Linus Fridell
Nässjö SF
16:04.96320
+4:08.24700
48
D 15
Elsa Karlsson
Tranemo IF
16:13.97270
+4:17.25650
49
H 15
Arvid Eriksson
Ronneby OK
17:03.102260
+5:07.30640
50
D 15
Tova Kihlberg
Linköpings SK
17:34.105330
+5:38.33710
51
D 15
Elin Lundell
IF Hallby SOK
17:39.105870
+5:43.34250
52
D 16
Elin Saleskog
Ronneby OK
18:21.110000
+6:24.38380
53
D 16
Julia Eriksson
Hestra IF
18:44.112380
+6:48.40760
54
D 16
Hanna Bäcklund
Ronneby OK
18:50.112940
+6:54.41320
55
D 16
Tilde Strid
OK Landehof
20:36.123590
+8:40.51970
56
D 15
Alva Haraldsson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
57
H 16
Anton Weber
Borås GIF
23:59:59.8639800
57
D 16
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
57
H 15
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
57
H 15
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
57
H 15
Anton Persson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
57
D 15
Alva Olsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
6:10.36910
2
H 14
Valter Gerle
OK Landehof
6:14.37360
+4.350
3
H 13
Olle Johansson
IK Stern
6:24.38330
+14.1320
4
H 14
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
6:31.39040
+21.2030
5
H 14
Noah Grahn
Landsbro IF SK
6:31.39060
+21.2050
6
H 14
Viggo Rudklint
OK Landehof
6:36.39540
+26.2530
7
H 14
Gustaf Persson
Åmåls OK
6:37.39670
+27.2660
8
H 14
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
6:41.40090
+31.3080
9
H 14
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
6:48.40730
+38.3720
10
H 14
Otis Richardsson
Borås GIF
6:53.41210
+43.4200
11
D 14
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
6:57.41650
+47.4640
12
H 13
William Derke
Sya SK
6:59.41840
+49.4830
13
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
6:59.41850
+49.4840
14
H 14
Isak Nilsson
Åmåls OK
7:00.41930
+50.4920
15
H 14
Sverre Engström
Äspereds IF
7:00.41940
+50.4930
16
H 14
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
7:01.42010
+51.5000
17
D 13
Hanna Strand
Sävedalens AIK
7:02.42120
+52.5110
18
H 14
Gustav Nilsson
OK Landehof
7:07.42640
+57.5630
19
H 14
Emil Johansson
Borås GIF
7:09.42870
+59.5860
20
H 14
Oscar Forsberg
Linköpings SK
7:09.42880
+59.5870
21
H 12
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
7:17.43660
+1:07.6650
22
H 14
Melvin Fabisch
Nässjö SF
7:20.43950
+1:10.6940
23
H 12
Elias Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
7:23.44290
+1:13.7280
24
H 12
Aron Lundqvist
Boxholm-Ekeby SK
7:27.44660
+1:17.7650
25
H 13
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
7:27.44680
+1:17.7670
26
H 14
Viktor Fabisch
Nässjö SF
7:28.44780
+1:18.7770
27
H 14
Gustav Rex
OK Landehof
7:29.44890
+1:19.7880
28
H 14
Rufus Frode
Sya SK
7:30.44940
+1:20.7930
29
H 12
Wille Sylvan
Borås SK
7:36.45540
+1:26.8530
30
D 14
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
7:36.45590
+1:26.8580
31
H 11
Emil Johansson
IK Stern
7:38.45700
+1:27.8690
32
H 11
Filip Bengtsson
Tranemo IF
7:38.45760
+1:28.8750
33
D 13
Eira Olsson
Åmåls OK
7:41.46000
+1:30.8990
34
H 12
Noel Alsin
Åmåls OK
7:42.46180
+1:32.9170
35
H 12
Theo Zaninotti
Gamleby OK
7:43.46240
+1:33.9230
36
D 14
Maja Backlund
Borås GIF
7:43.46290
+1:33.9280
37
H 14
Linus Fritz
Nässjö SF
7:47.46610
+1:37.9600
38
H 13
Malte Worm
IFK Skövde SK
7:47.46620
+1:37.9610
39
H 12
Otto Krysander
Vreta Skid o Mk
7:47.46640
+1:37.9630
40
H 13
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
7:49.46870
+1:39.9860
41
D 12
Ellen Mohr
Borås SK
7:50.46910
+1:40.9900
42
D 14
Signe Lyckelid
Borås GIF
7:50.46990
+1:40.9980
43
D 14
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
7:51.47000
+1:40.9990
44
D 14
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
7:53.47270
+1:43.10260
45
D 14
Maja Lundgren
Borås GIF
7:54.47380
+1:44.10370
46
D 14
Alva Peterson
Borås SK
7:55.47420
+1:45.10410
47
H 13
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
7:59.47850
+1:49.10840
48
H 13
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
7:59.47870
+1:49.10860
49
D 12
Alice Peterson
Borås GIF
7:59.47890
+1:49.10880
50
D 13
Alva Hallin
Ulricehamns IF
8:04.48360
+1:54.11350
51
D 13
Ebba Lind
Landsbro IF SK
8:04.48380
+1:54.11370
52
H 12
Aaron Palmkvist
Vreta Skid o Mk
8:05.48460
+1:55.11450
53
D 11
Ruth Strand
Sävedalens AIK
8:06.48520
+1:56.11510
54
H 12
William Jullander
Borås SK
8:06.48570
+1:56.11560
55
H 14
Malte Lax
Nässjö SF
8:08.48750
+1:58.11740
56
H 12
Walter Persson
Åmåls OK
8:09.48810
+1:59.11800
57
H 12
Fabian Bäckström
Tranemo IF
8:09.48850
+1:59.11840
57
D 11
Linnea Forsberg
Linköpings SK
8:09.48850
+1:59.11840
59
D 13
Stella Björk
Borås SK
8:12.49100
+2:01.12090
60
H 13
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
8:14.49330
+2:04.12320
61
D 14
Lovisa Lernevik
IK Hakarpspojkarna
8:18.49770
+2:08.12760
62
H 13
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
8:19.49870
+2:09.12860
63
H 13
Oscar Grändemark
Nässjö SF
8:21.50020
+2:11.13010
64
H 12
Vincent Rönnerfors
IF Hallby SOK
8:23.50270
+2:13.13260
65
D 12
Elsa Widell
Borås SK
8:23.50280
+2:13.13270
66
D 13
Linnea Magnusson
IK Hakarpspojkarna
8:28.50740
+2:18.13730
67
D 14
Stina Lundén
IF Hallby SOK
8:29.50870
+2:19.13860
68
D 13
Alva Hedlund
Åmåls OK
8:30.50920
+2:20.13910
69
H 11
Nils Blomberg
Lidköpings VSK
8:32.51180
+2:22.14170
70
H 13
Hilmer Andersson
SOK Aneby
8:33.51210
+2:23.14200
71
H 13
Liam Segerqvist
Tranemo IF
8:33.51230
+2:23.14220
71
H 11
Noah Jullander
Borås SK
8:33.51230
+2:23.14220
73
H 13
Filip Ivarsson -
IK Hakarpspojkarna
8:34.51350
+2:24.14340
74
H 13
Max Mosskull
Nässjö SF
8:38.51720
+2:28.14710
75
D 14
Julia Holmström
Borås GIF
8:38.51750
+2:28.14740
Logga in för att slippa de här annonserna
76
D 13
Meja Fransson
Landsbro IF SK
8:38.51770
+2:28.14760
77
D 11
Elin Bennstam
Linköpings SK
8:38.51780
+2:28.14770
78
D 13
Ruth Grahn
Landsbro IF SK
8:39.51800
+2:28.14790
79
H 13
Oskar Werner
IK Stern
8:39.51860
+2:29.14850
80
D 13
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
8:42.52120
+2:32.15110
81
D 11
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
8:43.52210
+2:33.15200
82
H 11
Max Worm
IFK Skövde SK
8:43.52270
+2:33.15260
83
D 12
Julia Swahn
OK Landehof
8:44.52320
+2:34.15310
84
D 13
Ida Lundén
IF Hallby SOK
8:50.52930
+2:40.15920
85
H 12
Ivan Elv
IFK Skövde SK
8:54.53310
+2:44.16300
86
H 12
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
8:56.53500
+2:45.16490
87
H 12
Tage Henricson
Ulricehamns IF
8:56.53530
+2:46.16520
88
H 12
Ivar Kihlberg
Linköpings SK
8:57.53650
+2:47.16640
89
D 14
Ester Lindgren
Tranemo IF
9:02.54140
+2:52.17130
90
H 11
Svante Börjesson
Vreta Skid o Mk
9:02.54160
+2:52.17150
91
D 13
Ester Lundell
IF Hallby SOK
9:04.54360
+2:54.17350
92
H 11
Stig Simonsen
Eksjö SOK
9:09.54840
+2:59.17830
93
H 11
Hugo Hallin
Ulricehamns IF
9:10.54970
+3:00.17960
94
D 12
Kajsa Malmborg
Sya SK
9:16.55570
+3:06.18560
95
D 14
Alice Ullerteg
IF Hallby SOK
9:21.56020
+3:11.19010
96
H 11
Albert Carlsson Steen
Borås SK
9:25.56440
+3:15.19430
97
D 13
Maja Samuelsson
IF Hallby SOK
9:26.56510
+3:16.19500
98
H 12
Axel Hellström
IF Hallby SOK
9:28.56740
+3:18.19730
98
D 12
Elsa Männer
Göteborgs SK
9:28.56740
+3:18.19730
100
D 14
Signe Fransson
SOK Aneby
9:29.56820
+3:19.19810
101
D 13
Inez Palmér
IF Hallby SOK
9:29.56890
+3:19.19880
102
H 11
Felix Ehlers
OK Landehof
9:31.57030
+3:21.20020
103
D 12
Majken Männer
Göteborgs SK
9:31.57090
+3:21.20080
104
D 11
Sally Fransson
Landsbro IF SK
9:35.57450
+3:25.20440
105
H 13
Sture Sundell
OK Landehof
9:39.57830
+3:29.20820
106
D 11
Ester Grahn
Landsbro IF SK
9:51.59010
+3:41.22000
107
H 11
Nils Birath
IFK Skövde SK
9:54.59380
+3:44.22370
108
H 11
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
10:03.60290
+3:53.23280
109
H 11
Emil Olin
IK Hakarpspojkarna
10:04.60350
+3:54.23340
110
H 13
Arvid Tidstrand
IF Hallby SOK
10:12.61180
+4:02.24170
111
D 12
Tuva Gillsberg
IF Hallby SOK
10:20.61970
+4:10.24960
112
H 11
Alexander Ek
IF Hallby SOK
10:27.62690
+4:17.25680
113
H 12
Oscar Krigsman
IF Hallby SOK
10:56.65550
+4:46.28540
114
H 13
Olle Saleskog
Ronneby OK
11:16.67520
+5:06.30510
115
D 11
Sophie Werner
IK Stern
11:38.69730
+5:28.32720
116
D 13
Meja Strid
OK Landehof
11:56.71530
+5:46.34520
117
H 11
Algot Samuelsson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
118
H 14
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
118
D 14
Ella Mårtensson
Borås SK
23:59:59.8639800
118
D 14
Vendela Olsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
118
H 13
Filip Fredriksson
Hestra IF
23:59:59.8639800
118
D 13
Elsie Hördegårdh
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
118
H 12
Alfred Sander
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
118
H 12
Filip Weber
Borås GIF
23:59:59.8639800
118
H 12
Hugo Bäcklund
Ronneby OK
23:59:59.8639800
118
H 12
Elias Forsberg
Linköpings SK
23:59:59.8639800
118
H 12
Albin Mårts
IK Stern
23:59:59.8639800
118
D 12
Julia Andersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
118
D 12
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
118
D 12
Selma Abrahamsson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
118
D 12
Nova Valtersson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
118
D 12
Ebba Åberg
Hestra IF
23:59:59.8639800
118
H 11
Albin Abelsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
118
H 11
Ville Gassner
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
118
D 11
Ingrid Åkerström
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
118
D 11
Julia Nilsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 10
Lina Hallin
Ulricehamns IF
3:51.23060
2
D 10
Emma Mårtensson
Borås SK
3:52.23120
+0
3
H 10
Walter Rönnerfors
IF Hallby SOK
3:55.23490
+4.330
4
H 10
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
3:57.23600
+5.440
5
H 10
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
3:58.23740
+6.580
6
H 10
Lykke Eriksson
Tranemo IF
3:59.23850
+7.690
7
H 10
Silve Mernelius
IF Hallby SOK
4:04.24370
+13.1210
8
H 10
Folke Hallin
Ulricehamns IF
4:05.24490
+14.1330
9
H 10
Leo Malmborg
Sya SK
4:16.25510
+24.2350
10
H 10
Jonas Ehlers
OK Landehof
4:17.25600
+25.2440
11
H 10
Arvid Granath
IF Hallby SOK
4:19.25890
+28.2730
12
D 10
Rakel Grahn
Landsbro IF SK
4:20.25900
+28.2740
13
H 10
Theo Palmkvist
Vreta Skid o Mk
4:20.25950
+28.2790
14
H 10
Axel Henricson
Ulricehamns IF
4:20.25960
+29.2800
15
H 10
Albin Kårebäck
Lidköpings VSK
4:21.26020
+29.2860
16
H 10
Oskar Palmér
IF Hallby SOK
4:21.26080
+30.2920
17
H 10
Erik Våtz
Sya SK
4:22.26160
+31.3000
18
D 10
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
4:31.27010
+39.3850
19
D 10
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
4:32.27190
+41.4030
20
D 10
Ester Männer
Göteborgs SK
4:34.27360
+43.4200
21
D 10
Ragna Simonsen
Eksjö SOK
4:37.27680
+46.4520
22
H 10
Algot Norgren
IF Hallby SOK
4:56.29530
+1:04.6370
23
H 10
Anton Brolin
IF Hallby SOK
5:11.31070
+1:20.7910
24
D 10
Lilly Holmén
IF Hallby SOK
5:56.35590
+2:05.12430
25
H 10
Jonathan Pettersen
IF Hallby SOK
6:34.39380
+2:43.16220
26
D 10
Noomi Gillsberg
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
27
H 10
Ebbe Valtersson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
27
H 10
Ebbe Sander
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
27
H 10
Theo Valtersson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
27
D 10
Selma Nihlén
Ronneby OK
23:59:59.8639800
27
D 10
Klara Gassner
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 8
Olle Baaz
IF Hallby SOK
1
H 8
Lasse Blomqvist
IF Hallby SOK
1
H 8
Isak Ehlers
OK Landehof
1
H 8
Vilgot Ek
IF Hallby SOK
1
H 8
Allan Holmén
IF Hallby SOK
1
H 8
Malte Johansson
IF Hallby SOK
1
H 8
Liam Magnusson
IK Hakarpspojkarna
1
H 8
Gustav Sternander
Vreta Skid o Mk
1
H 8
Algot Welin
IF Hallby SOK
1
D 8
Tove Brolin
IF Hallby SOK
1
D 8
Inez Eriksson
IF Hallby SOK
1
D 8
Filippa Hellström
IF Hallby SOK
1
D 8
Ida Krysander
Vreta Skid o Mk
1
D 8
Filippa Persson
Tidaholm SOK Sisu
15
H 8
Otto Hedberg
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
15
H 8
Love Gassner
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
15
D 8
Moa Våtz
Sya SK
23:59:59.8639800
15
D 8
Elsa Öjerhed
Borås GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)