Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hälsinglandssparbanksdagen
2022-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 20
Valter Ljungdahl
Matfors SK
21:47.130600
71.0p
2
H 20
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
21:48.130700
+1
71.0p
2
H 20
Mattias Larsson
Matfors SK
21:48.130700
+1
71.0p
4
H 20
Jason Blomqvist
Matfors SK
23:06.138500
+1:19.7800
67.0p
5
H 20
Hampus Bergkvist
Matfors SK
23:08.138700
+1:21.8000
66.9p
6
H 20
Helmer Nordvall
Matfors SK
23:29.140800
+1:42.10100
65.9p
7
H 20
Jonas Lenz
Matfors SK
23:59:59.8639800
7
H 20
Rikard Sjödin
Matfors SK
23:59:59.8639800
7
H 20
Lukas Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
7
H 20
Tomas Holmgren
Matfors SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 15
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
15:03.90200
2
D 20
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15:14.91300
+11.1000
63.8p
3
H 15
Alvin Nordensson
Lucksta IF
15:29.92800
+26.2500
4
H 15
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
15:41.94000
+38.3700
5
D 20
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
15:51.95000
+48.4700
61.3p
6
H 16
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
15:55.95400
+52.5100
7
H 16
Joel Nilsson
Matfors SK
16:06.96500
+1:03.6200
8
H 16
William Forslund
Stockviks SF
16:07.96600
+1:04.6300
9
H 15
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
16:42.100100
+1:39.9800
10
H 15
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:44.100300
+1:41.10000
11
H 15
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
16:47.100600
+1:44.10300
12
D 16
Emma Forsgren
Vårby IK
17:00.101900
+1:57.11600
13
D 20
Ylva Sandström
Stockviks SF
17:08.102700
+2:05.12400
56.7p
14
D 20
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
17:22.104100
+2:19.13800
55.9p
15
H 15
Erik Nordin
Lucksta IF
17:24.104300
+2:21.14000
16
H 16
Noel Lantz
Stockviks SF
17:50.106900
+2:47.16600
17
H 15
Alex Andersson
Stockviks SF
17:51.107000
+2:48.16700
18
H 16
Jakob van De Wal
Alnö SK
17:52.107100
+2:49.16800
19
D 15
Frida Bergkvist
Lucksta IF
18:00.107900
+2:57.17600
20
D 16
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
18:17.109600
+3:14.19300
21
D 15
Enola Jonsson
Alnö SK
18:31.111000
+3:28.20700
22
D 15
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
18:32.111100
+3:29.20800
23
D 15
Klara Edström
Stockviks SF
18:33.111200
+3:30.20900
24
D 15
Wilma Lindström
Alnö SK
18:34.111300
+3:31.21000
25
D 16
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
18:52.113100
+3:49.22800
26
D 16
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
18:55.113400
+3:52.23100
27
D 15
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
19:39.117800
+4:36.27500
28
D 16
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
20:07.120600
+5:04.30300
29
D 20
Amanda Andersson
Tynderö IK
20:10.120900
+5:07.30600
48.2p
30
H 16
Isak Jeppling
Alnö SK
20:16.121500
+5:13.31200
31
H 15
Joel Lindqvist
Matfors SK
20:53.125200
+5:50.34900
32
D 15
Amanda Karunarathna
Matfors SK
21:14.127300
+6:11.37000
33
H 15
Jakob Engström
Bondsjöhöjdens IK
21:49.130800
+6:46.40500
34
H 15
Jordan Blomqvist
Matfors SK
22:45.136400
+7:42.46100
35
D 15
Sofia Hjeltström
Matfors SK
25:38.153700
+10:35.63400
36
H 15
Isak Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
36
H 15
Isak Lind
Selånger SOK
23:59:59.8639800
36
H 15
Jonatan Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
36
H 15
Einar Ljungdahl
Matfors SK
23:59:59.8639800
36
H 16
August Lilja
Matfors SK
23:59:59.8639800
36
D 20
Ines Lignell
Lucksta IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Samuel Henriksson
Tynderö IK
9:30.56900
2
D 14
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
9:45.58400
+15.1400
3
H 14
Melker Jakobsson
Alnö SK
9:50.58900
+20.1900
4
H 12
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
9:51.59000
+21.2000
5
H 13
Isak Norgren
Selånger SOK
9:55.59400
+25.2400
6
D 12
Freja Jakobsson
Alnö SK
10:11.61000
+41.4000
7
D 12
Mira Sandin
Stockviks SF
10:12.61100
+42.4100
8
H 13
Axel Danielsson
Stockviks SF
10:17.61600
+47.4600
9
D 14
Molly Sandin
Stockviks SF
10:25.62400
+55.5400
10
D 14
Nora Strid
Stockviks SF
10:41.64000
+1:11.7000
11
H 14
Albin Tuvesson
Stockviks SF
10:42.64100
+1:12.7100
12
D 13
Alice Bryngelsson
Vårby IK
10:43.64200
+1:13.7200
13
H 13
Alexander Dufva
Stockviks SF
10:46.64500
+1:16.7500
14
D 12
Alma Bergman
Kovlands IF
11:01.66000
+1:31.9000
15
D 12
Lina Grahn-birve
Alnö SK
11:05.66400
+1:35.9400
16
H 13
Edward Nässén
Matfors SK
11:07.66600
+1:37.9600
17
D 14
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
11:13.67200
+1:43.10200
18
H 13
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
11:14.67300
+1:44.10300
19
D 12
Märta Ljungdahl
Matfors SK
11:16.67500
+1:46.10500
19
H 12
Theo Nordensson
Lucksta IF
11:16.67500
+1:46.10500
21
H 12
Oliver Bergkvist
Matfors SK
11:17.67600
+1:47.10600
21
D 13
Märta Mannelqvist
Vårby IK
11:17.67600
+1:47.10600
23
D 13
Livia Forsberg
Vårby IK
11:20.67900
+1:50.10900
24
D 13
Hanna Molinder
Selånger SOK
11:23.68200
+1:53.11200
25
H 12
Sixten Sjölund
Alnö SK
11:28.68700
+1:58.11700
26
H 11
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
11:31.69000
+2:01.12000
27
H 11
Olle Danielsson
Stockviks SF
11:32.69100
+2:02.12100
28
D 12
Selma Nordensson
Lucksta IF
11:37.69600
+2:07.12600
29
H 11
Jamie Blomqvist
Matfors SK
11:51.71000
+2:21.14000
30
D 14
Agnes Boström
Kovlands IF
11:53.71200
+2:23.14200
31
H 11
Tage Claesson
Bondsjöhöjdens IK
11:55.71400
+2:25.14400
32
D 13
Alma Näsström
Vårby IK
11:59.71800
+2:29.14800
33
D 13
Julia Wikander
Alnö SK
12:01.72000
+2:31.15000
33
D 13
Emma Gärd
Stockviks SF
12:01.72000
+2:31.15000
35
H 11
Hugo Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
12:11.73000
+2:41.16000
36
H 11
Milton Skoglund
Lucksta IF
12:12.73100
+2:42.16100
37
H 11
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
12:16.73500
+2:46.16500
37
H 12
Rasmus Sjöström
Alnö SK
12:16.73500
+2:46.16500
39
D 12
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
12:30.74900
+3:00.17900
40
H 13
Jonathan Engström
Bondsjöhöjdens IK
12:37.75600
+3:07.18600
41
D 12
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
12:41.76000
+3:11.19000
42
D 12
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
12:43.76200
+3:13.19200
42
H 13
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
12:43.76200
+3:13.19200
44
D 11
Moa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
13:07.78600
+3:37.21600
45
H 13
Anton Nolberg
Matfors SK
13:18.79700
+3:48.22700
46
H 13
Oskar Hjeltström
Matfors SK
13:22.80100
+3:52.23100
47
H 14
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
13:29.80800
+3:59.23800
48
H 11
Casper Frank
Alnö SK
13:30.80900
+4:00.23900
49
H 14
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
13:32.81100
+4:02.24100
50
H 11
Alfons Andersson
Tynderö IK
13:35.81400
+4:05.24400
51
H 11
Melker Thunberg
Stockviks SF
13:46.82500
+4:16.25500
52
D 11
Fanny Vikström
Stockviks SF
13:52.83100
+4:22.26100
53
D 11
Agnes Dahlin
Kovlands IF
14:02.84100
+4:32.27100
54
D 11
Märta Boström
Kovlands IF
14:05.84400
+4:35.27400
55
D 12
Ella Heldring
Alnö SK
14:28.86700
+4:58.29700
56
D 11
Sigrid DE
Stockviks SF
14:32.87100
+5:02.30100
57
D 13
Minnah Nilsson
Lucksta IF
14:33.87200
+5:03.30200
58
D 11
Linnea Dufva
Stockviks SF
14:36.87500
+5:06.30500
59
H 12
Nils Bengtsson
Matfors SK
14:56.89500
+5:26.32500
60
D 12
Vilma Henriksson
Bergeforsens SK
15:00.89900
+5:30.32900
61
H 12
Charlie Strandell Andersson
Stockviks SF
15:12.91100
+5:42.34100
62
D 13
Embla Nilsson
Bergeforsens SK
15:13.91200
+5:43.34200
63
H 11
Nemo Kristmansson-saarela
Tynderö IK
15:34.93300
+6:04.36300
64
D 13
Elsa Eriksson
Matfors SK
15:35.93400
+6:05.36400
65
D 11
Astrid Nordin
Lucksta IF
15:47.94600
+6:17.37600
66
H 13
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
15:54.95300
+6:24.38300
67
D 12
Sandra Karunarathna
Matfors SK
16:09.96800
+6:39.39800
68
H 12
Cedric Holmbom
Matfors SK
17:11.103000
+7:41.46000
69
D 11
Emma Westman
Alnö SK
19:10.114900
+9:40.57900
70
D 12
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
19:21.116000
+9:51.59000
71
D 11
Ida-marie Tuvesson
Stockviks SF
19:41.118000
+10:11.61000
72
D 11
Tilde Häggmark Ejerås
Alnö SK
20:04.120300
+10:34.63300
73
D 13
Lia Nyberg
Bergeforsens SK
23:55.143400
+14:25.86400
74
D 11
Molly Olsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
74
D 11
My Edström
Alnö SK
23:59:59.8639800
74
D 12
Stina Engberg
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
74
D 12
Linnea Jonsson
Alnö SK
23:59:59.8639800
74
D 13
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
74
H 13
David Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
74
H 13
Erik Lind
Selånger SOK
23:59:59.8639800
74
D 14
Lovisa Lilja
Matfors SK
23:59:59.8639800
74
H 14
Henning Nordvall
Matfors SK
23:59:59.8639800
74
H 14
Maximus Stom
Lucksta IF
23:59:59.8639800
74
H 14
Oskar Jansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)