Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås XC games E1
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Rebecka Björck
IFK Skövde SK
1:00.5940
2
Emma Mårtensson
Borås SK
1:04.6350
+4.310
3
Ester Männer
Göteborgs SK
1:10.6970
+10.930
4
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
1:12.7120
+11.1080
5
Karin Frick Gräslund
Borås SK
1:13.7230
+12.1190
6
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
1:14.7360
+14.1320
7
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
1:19.7830
+18.1790
8
Molly Axelsson
Ulricehamns IF
1:30.8980
+30.2940
9
Märta Sjölin
Ulricehamns IF
1:47.10690
+47.4650
10
Alicia Brettmo
OK Landehof
1:51.11080
+51.5040
11
Moa Mållberg
Borås SK
2:52.17180
+1:52.11140
D 12
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alice Peterson
Borås GIF
51.5040
2
Ellen Mohr
Borås SK
52.5150
+1.10
3
Elsa Widell
Borås SK
56.5560
+5.420
4
Moa Erlandsson
Tranemo IF
58.5750
+7.610
5
Astrid Lindgren
Lidköpings VSK
58.5760
+7.620
6
Julia Swahn
OK Landehof
59.5810
+7.670
7
Elsa Männer
Göteborgs SK
59.5890
+8.750
8
Astrid Kullberg Lugner
Göteborgs SK
1:00.5900
+8.760
9
Ingrid Åkerström
IFK Skövde SK
1:01.6020
+9.880
10
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
1:01.6030
+9.890
11
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
1:02.6100
+10.960
12
Vera Hultström
Tranemo IF
1:02.6110
+10.970
13
Julia Nilsson
OK Landehof
1:02.6190
+11.1050
14
Nova Valtersson
Tranemo IF
1:03.6280
+12.1140
15
Julia Larsson
Borås SK
1:05.6450
+14.1310
16
Tilda Petersson
Lidköpings VSK
1:07.6640
+16.1500
17
Agnes Johanson
Borås SK
1:07.6650
+16.1510
18
Alice Wolmhag
OK Landehof
1:23.8210
+31.3070
19
Meja Wolmhag
OK Landehof
1:24.8310
+32.3170
D 14
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
46.4570
2
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
50.4970
+4.300
3
Maja Backlund
Borås GIF
51.5010
+4.340
4
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
52.5130
+5.460
5
Signe Lyckelid
Borås GIF
52.5160
+5.490
6
Maja Lundgren
Borås GIF
52.5160
+5.490
7
Ellen Johansson
Tranemo IF
53.5230
+6.560
8
Marta Björck
IFK Skövde SK
54.5330
+7.660
9
Stella Björk
Borås SK
54.5380
+8.710
10
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
55.5430
+8.760
11
Ester Lindgren
Tranemo IF
55.5430
+8.760
12
Alva Peterson
Borås SK
55.5440
+8.770
13
Stina Lundén
IF Hallby SOK
55.5450
+8.780
14
Andrea Bäckström
Tranemo IF
56.5550
+9.880
15
Ida Lundén
IF Hallby SOK
57.5680
+11.1010
16
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
1:00.5910
+13.1240
17
Evelina Lindgren
Lidköpings VSK
1:01.6040
+14.1370
18
Ester Lundell
IF Hallby SOK
1:02.6150
+15.1480
D 16
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kajsa Ekenberg
IK Stern
45.4440
2
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
46.4590
+1.50
3
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
47.4650
+2.110
4
Vilma Högman
Ulricehamns IF
47.4650
+2.110
5
Alva Bengtsson
Tranemo IF
48.4750
+3.210
6
Elsa Karlsson
Tranemo IF
49.4840
+4.300
7
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
49.4850
+4.310
8
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
49.4860
+4.320
9
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
51.5030
+5.490
10
Ingrid Skiöld
Borås SK
51.5030
+5.490
11
Alice Mohr
Borås SK
51.5090
+6.550
12
Ellen Öjerhed
Borås GIF
52.5150
+7.610
13
Alice Pettersson
Borås SK
52.5160
+7.620
14
Ebba Johansson
Borås SK
52.5170
+7.630
15
Clara Widell
Borås SK
53.5270
+8.730
16
Alhva Igestrand
Trollhättans SOK
55.5460
+10.920
17
Elin Lundell
IF Hallby SOK
56.5500
+10.960
18
Julia Eriksson
Hestra IF
58.5700
+12.1160
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
48.4700
2
Emelie Persson
Borås SK
49.4810
+1.10
H 10
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lykke Eriksson
Tranemo IF
1:03.6280
2
Theo Valtersson
Tranemo IF
1:03.6280
3
William Roth
OK Landehof
1:04.6330
+0
4
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
1:05.6480
+2.100
5
Albin Kårebäck
Lidköpings VSK
1:10.6970
+6.590
6
Olle Thorell
Borås SK
1:11.7020
+7.640
7
Jonas Ehlers
OK Landehof
1:12.7170
+8.790
8
Sixten Fridén
Borås GIF
1:14.7340
+10.960
9
Melvin Holm
Tidaholm SOK Sisu
1:15.7400
+11.1020
10
Filip Petersson
Lidköpings VSK
1:16.7500
+12.1120
11
Gustav Frick Gräslund
Borås SK
1:19.7830
+15.1450
12
Erik Vidunger
Borås SK
1:20.7990
+17.1610
13
Wiktor Gullander
Borås SK
1:22.8100
+18.1720
14
Hannes Fredriksson
Tranemo IF
1:22.8120
+18.1740
15
Adam Thuresson
Borås SK
1:22.8150
+18.1770
16
Erik Bergh
Äspereds IF
1:34.9320
+30.2940
17
Jacob Kullberg Lugner
Göteborgs SK
1:35.9440
+31.3060
H 12
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
48.4750
2
Filip Weber
Borås GIF
50.4950
+2.100
3
Filip Bengtsson
Tranemo IF
50.4990
+2.140
4
Wille Sylvan
Borås SK
52.5110
+3.260
5
Albin Mårts
IK Stern
52.5130
+3.280
6
Emil Johansson
IK Stern
52.5170
+4.320
7
Ivan Elv
IFK Skövde SK
53.5280
+5.430
8
William Jullander
Borås SK
54.5340
+5.490
9
Ville Lundgren
Borås GIF
55.5440
+6.590
10
Max Worm
IFK Skövde SK
56.5500
+7.650
11
Oscar Wall
Borås SK
56.5520
+7.670
12
Rasmus Karlsson
Borås SK
58.5710
+9.860
13
Felix Ehlers
OK Landehof
58.5750
+10.900
14
Nils Birath
IFK Skövde SK
59.5840
+10.990
15
Axel Davidson
Borås GIF
1:00.5920
+11.1070
16
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
1:01.6000
+12.1150
17
Noah Jullander
Borås SK
1:01.6030
+12.1180
18
Albert Carlsson Steen
Borås SK
1:01.6040
+12.1190
19
Einar Kallenius
Borås SK
1:03.6290
+15.1440
20
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
1:03.6290
+15.1440
21
Tor Von Sydow
Göteborgs SK
1:04.6350
+16.1500
22
Arvid Staaf
OK Landehof
1:04.6370
+16.1520
23
Vilgot Karlsson
Ulricehamns IF
1:06.6570
+18.1720
24
Alf Thor
Ulricehamns IF
1:07.6600
+18.1750
25
Melker Kryander
Borås SK
1:08.6730
+19.1880
26
Fabian Bäckström
Tranemo IF
1:09.6880
+21.2030
H 14
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Valter Gerle
OK Landehof
44.4300
1
Olle Johansson
IK Stern
44.4300
3
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
45.4400
+1
4
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
45.4410
+1.10
5
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
45.4470
+1.70
6
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
45.4480
+1.80
7
Viggo Rudklint
OK Landehof
45.4490
+1.90
8
Otis Richardsson
Borås GIF
46.4560
+2.160
9
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
47.4640
+3.240
10
Oliver Larsson
Borås SK
48.4780
+4.380
11
Sverre Engström
Äspereds IF
49.4820
+5.420
12
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
49.4840
+5.440
13
Gustav Nilsson
OK Landehof
50.4900
+6.500
14
Joel Johansson
Borås GIF
50.4990
+6.590
15
Filip Fredriksson
Hestra IF
51.5060
+7.660
16
Felipe Vergara
Trollhättans SOK
51.5080
+7.680
17
Hampus Bengtsson
Hestra IF
53.5220
+9.820
18
River Larsson
Ulricehamns IF
53.5250
+9.850
19
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
55.5460
+11.1060
20
Anton Fridén
Borås GIF
56.5500
+12.1100
21
Malte Worm
IFK Skövde SK
56.5510
+12.1110
22
Viggo Eriksson
Borås SK
56.5540
+12.1140
23
Melvin Wingertz
Borås SK
57.5610
+13.1210
24
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
57.5660
+13.1260
25
Oskar Werner
IK Stern
57.5680
+13.1280
26
Edward Fridén
Borås GIF
1:00.5930
+16.1530
27
Liam Segerqvist
Tranemo IF
1:05.6400
+21.2000
H 16
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
39.3830
2
Carl Björk
IFK Skövde SK
39.3840
+0
3
Viktor Persson
Borås SK
39.3850
+0
4
Malte Henden
Ulricehamns IF
40.3930
+1
5
Isac Berglund
Ulricehamns IF
41.4020
+1.90
6
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
41.4080
+2.150
7
Oskar Olsson
Äspereds IF
41.4090
+2.160
8
Erik Pihl
Borås SK
42.4150
+3.220
9
Ludvig Åkvist
Borås GIF
42.4170
+3.240
10
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
43.4220
+3.290
11
Alfred Swahn
OK Landehof
43.4260
+4.330
12
Lucas Mårts
IK Stern
43.4290
+4.360
13
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
44.4370
+5.440
14
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
45.4490
+6.560
15
Gustaf Artursson
Lidköpings VSK
54.5360
+15.1430
16
Samuel Björck
IFK Skövde SK
58.5720
+18.1790
H 20
0.35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Adrian Skiöld
Borås SK
39.3860