Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Svegsskidan
2007-03-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Svegs IK
Plats: Sveg
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
15km, Längdskidor, Fristil
1
Johan Dahlborg
Frösö IF
44:24.266300
77.3p
2
Henrik Bysell
Orsa SK
45:50.274900
74.9p
3
Jonas Bergman
Åsarna IK
49:14.295300
69.7p
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Joakim Engström
IFK Mora SK
44:05.264400
77.9p
D 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Sandra Haglund
Hybo AIK
32:47.196600
62.3p
2
Sanna Hallberg
Åsarna IK
33:20.199900
61.3p
3
Helene Söderlund
IFK Mora SK
35:11.211000
58.1p
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Nina Lintzén
Högbo AIK
35:53.215200
56.9p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Marcus Svelander
Åsarna IK
29:45.178400
68.7p
2
Rikard Larsson
Näsvikens IK
29:58.179700
68.2p
3
Tobias Engblom
Stöde IF
31:01.186000
65.9p
D 18
5km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Wikén
Åsarna IK
15:53.95200
61.7p
2
Petra Nilsson
Åsarna IK
16:03.96200
61.1p
3
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16:20.97900
60.0p
H 14
5km, Längdskidor, Fristil
1
Håkan Emilsson
Offerdals SK
15:36.93500
2
Olof Andersson
Häggenås SK
15:46.94500
3
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
15:50.94900
H 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Jesper Arnesson
Idre SK
15:42.94100
2
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
16:14.97300
3
Martin Eriksson
Svegs IK
16:34.99300
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Richard Burland
Alnö SK
14:40.87900
2
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
15:20.91900
3
Johan Lindblad
Alnö SK
15:30.92900
D 14
3km, Längdskidor, Fristil
1
Jennifer Lindblom
Svegs IK
9:57.59600
2
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
10:15.61400
3
Katarina Olsson
Fränsta IK
10:17.61600
D 15
3km, Längdskidor, Fristil
1
Ida Claréus
Östersunds SK
10:08.60700
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
10:13.61200
3
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
10:51.65000
D 16
3km, Längdskidor, Fristil
1
Marika Sundin
Delsbo IF
10:17.61600
2
Frida Källberg
Tynderö IK
10:57.65600
3
Hanna Larsson
Hybo AIK
11:52.71100
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:28.50700
2
Maria Jonasson
Östersunds SK
9:04.54300
3
Sara Östling
Svegs IK
9:11.55000
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Lovisa Pettersson
IFK Sala
8:23.50200
2
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
8:49.52800
3
Sanna Lindblom
Svegs IK
8:52.53100
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Isabelle Persson
Stöde IF
7:36.45500
2
Lina Jackson
Åshammars IK
8:03.48200
3
Anna Dyvik
Leksands SK
8:07.48600
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
8:01.48000
2
Emil Thyrèn
Trönö IK
8:30.50900
2
Gustav Nilsson
Njutångers IF
8:30.50900
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Henrik Ottosson
Åsarna IK
7:41.46000
2
Pontus Millestu
Hammerdal IF
7:56.47500
3
Marcus Stenberg
Svegs IK
7:59.47800
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Hedlund
Åshammars IK
7:18.43700
2
Adam Clareus
Östersunds SK
7:24.44300
3
Jens Burman
Åsarna IK
8:08.48700
3
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
8:08.48700
Logga in för att slippa de här annonserna
D 9
2km, Längdskidor, Fristil
1
Alicia Persson
Stöde IF
7:06.42500
2
Jonna Marsch
Näsvikens IK
7:07.42600
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:07.42600
D 10
2km, Längdskidor, Fristil
1
Hanna Claréus
Östersunds SK
6:36.39500
2
Emma Backén
Svegs IK
6:56.41500
3
Matilda Tagg
Njutångers IF
7:32.45100
H 9
2km, Längdskidor, Fristil
1
Hampus Millestu
Hammerdal IF
6:54.41300
2
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:11.43000
3
Johan Näsman
Njutångers IF
7:34.45300
H 10
2km, Längdskidor, Fristil
1
John Eriksson
Offerdals SK
6:12.37100
2
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
6:21.38000
3
Marcus Alvebro
Häggenås SK
6:31.39000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Svegsskidan 2020
Svegsskidan 2017
Svegsskidan Ungdoms DM Jämtland-Härjedalen 2015
Svegsskidan Ungdoms DM Jämtland-Härjedalen 2014
Svegsskidan 2011
Svegsskidan 2010
Svegsskidan 2009
Svegsskidan 2008
Svegsskidan 2007
Svegsskidan 2006
Tävlingar i närheten
Lilla Härdalsloppet 2007
Orsa Grönklitt Skimarathon 2007
Avesta/Korsnäsloppet 2007
SM Fristil 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan