Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
FIS Senior & Junior Sprint
2021-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 18
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
2
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
3
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
4
Hanna Stenmark
Östersunds SK
5
Alva Svahn
Östersunds SK
6
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
7
Lina Rydén
IFK Mora SK
8
Nora Bråmer
IFK Mora SK
9
Nora Wallenius
IFK Umeå
10
Elin Morlind
Åsarna IK
11
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
12
Sofia Pedersen
Järpens SK
13
Tova Andersson
Brovallens IF
14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
15
Elsa Carling
Falu IK
16
Maja Aronsson
Östersunds SK
17
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
18
Mira Göransson
Äspereds IF
19
Louise Jonsson
Alnö SK
20
Irma Östberg
Åsarna IK
21
Louise Wallin
IFK Mora SK
22
Saga Östling
Bergeforsens SK
23
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
24
Kerstin Åberg
Järpens SK
25
Ida Garfvè
IFK Mora SK
26
Elsa Malmgren
Östersunds SK
27
Emma Strand
Bergeforsens SK
28
Anna Backlund
Högbo GIF
29
Hannah Mchugh
Storbritannien
30
Wilma Karlsson
Östersunds SK
D 20
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
2
Alba Björnsdotter
Järpens SK
3
Flisa Ravald
Ås IF
4
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
5
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
6
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7
Moa Hedman
Högbo GIF
8
Wilma Johansson
Åsarna IK
9
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
10
Emma Lindberg
IFK Mora SK
11
Anna Jonsson
Duveds IF
12
Amanda Pallin
Alnö SK
13
Ebba Englund
Bergeforsens SK
14
Tilda Ström
Dala-Järna IK
15
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
16
Tindra Österberg
Östersunds SK
17
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
19
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
20
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
21
Elvira Hermansson
Offerdals SK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
3
Maria Jonasson
Falun Borlänge SK
4
Frida Hallquist
Åsarna IK
5
Sofie Elebro
Östersunds SK
6
Elsa Wallin
Högbo GIF
7
Emma Jönsson
Östersunds SK
8
Tale Bruheim Breding
Norway
9
Elin Andersson
WE Sports Club
10
Lisa K Svensson
Åsarna IK
11
Ida Andersson
WE Sports Club
12
Emma Ivarsson
Årsunda IF
13
Gabriella Pålsson
Östersunds SK
14
Madelene Nord
Malungs IF
15
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
16
Maja Eriksson
Malungs IF
17
Sara Thyni
Kalix SK
18
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
19
Madelene Melin
Malungs IF
20
Tuva Persson
Borås SK
21
Moa Backlund
Högbo GIF
22
Vendela Blom
Östersunds SK
-
Ebba Stenman
IFK Umeå
H 18
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Bosse Lövgren
Falu IK
2
Anton Grahn
IFK Mora SK
3
Viktor Norberg
Falu IK
4
Johannes Sivertsen
Norway
5
Carl Gustafsson
Vårby IK
6
Simon Nordlander
Stockviks SF
7
Tomas Holmgren
Matfors SK
8
Gabriel Norder
IF Hallby SOK
9
Axel Palm
Falu IK
10
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
11
Elias Redman
Östersunds SK
12
Hugo Ström
Dala-Järna IK
13
Erik Franzén
Borås SK
14
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
15
Edvin Schön
Storvreta IK
16
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
17
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
18
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
19
Rikard Sjödin
Matfors SK
20
David Palmgren
Bergeforsens SK
21
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
22
Valter Ljungdahl
Matfors SK
23
Filip Sundin
Grava SK
24
Per Boberg
Duveds IF
25
Axel Mäkinen
Högbo GIF
26
Axel Arnesson
Ås IF
27
Jason Blomqvist
Matfors SK
28
Alvin Noaksson
Ås IF
29
Hampus Widebo
IFK Umeå
30
Hugo Granström
Funäsdalens IF
31
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
32
Elias Bengtsson
Tynderö IK
33
Filip Enberg
Strömnäs GIF
34
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
35
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
36
Axel Svensson
Sundbybergs IK
H 20
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Augustsson
IFK Mora SK
2
Leo Svahn
Östersunds SK
3
Gabriel Gledhill
Storbritannien
4
Gustav Pålsson
Östersunds SK
5
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
6
Axel Karlsson
Täby IS SK
7
Jonas Lenz
Matfors SK
8
August Helland Iversen
Norway
9
Andreas Elvseth
Offerdals SK
10
Victor Berglund
Duveds IF
11
Kristoffer Raudsepp Stuenes
Norway
12
Gustav Hedström
Östersunds SK
13
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
14
James Slimon
Storbritannien
15
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
16
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
17
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
19
Jon Oscarsson
Ås IF
20
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
21
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
22
Samuel Bojarski
Storbritannien
23
Tristan Marshall
Storbritannien
24
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
25
Trym Malmo
Norway
H 21
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nils Persson
Östersunds SK
2
Oscar Kardin
Östersunds SK
3
Gabriel Strid
IFK Mora SK
4
Axel Jutterström
IFK Mora SK
5
Olof Roos
Östersunds SK
6
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
7
John Hermansson
IFK Mora SK
8
Eddie Edström
IFK Mora SK
9
Adam Persson
Östersunds SK
10
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
11
Petter Dahl
Trillevallens Sportklubb
12
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
13
Jesper Persson
Åsarna IK
14
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
15
Jonathan Edman
IFK Umeå
16
Simon Stenberg
Kalix SK
17
Jonathan Engström
Borås SK
18
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
19
Dagur Benediktsson
Island
20
Adam Gillman
Garphyttans IF
21
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
22
Albin Lundqvist
Gillberga SK
23
Patrik Tallbom
Östersunds SK
24
Linus Jonsson
Åsarna IK
25
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
26
Sven Leander
Åsarna IK
27
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28
Arvid Värmsjö
SK Bore
29
Joel Andersson
IFK Mora SK
30
Emil Talsi
Åsarna IK
31
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
32
Benjamin Terent
Rehns BK
33
Joel Ernstsson
Rehns BK
34
Carl Olander
IK Stern
35
Erik Granström
Piteå Elit SK
36
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
37
David Sjöberg
Trillevallens Sportklubb
38
William Karlsson
IFK Mora SK
39
Beinn Horsfall
Storbritannien
40
Oskar Olsson
IFK Mora SK
41
Gösta Malmström
IK Stern
42
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
43
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
44
Måns Sunesson
Sellnäs IF
45
Axel Björkman
IF Hallby SOK
46
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
47
Rakan Alireza
Ksa
48
Oskar Åslund
Östersunds SK