Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
FIS Senior & Junior Distans
2021-12-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Kardin
Östersunds SK
39:03.234260
92.7p
2
Axel Jutterström
IFK Mora SK
39:53.239250
+49.4890
90.3p
3
Jonathan Edman
IFK Umeå
41:21.248040
+2:17.13680
86.4p
4
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
41:25.248400
+2:21.14040
86.3p
5
Eddie Edström
IFK Mora SK
41:37.249640
+2:33.15280
85.8p
6
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
41:40.249900
+2:36.15540
85.7p
7
Simon Stenberg
Kalix SK
41:47.250660
+2:44.16300
85.3p
8
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
41:49.250850
+2:45.16490
85.3p
9
Olof Roos
Östersunds SK
41:52.251170
+2:49.16810
85.1p
10
Gabriel Strid
IFK Mora SK
41:57.251640
+2:53.17280
84.9p
11
Erik Granström
Piteå Elit SK
42:02.252140
+2:58.17780
84.7p
12
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
42:03.252260
+3:00.17900
84.7p
13
Adam Gillman
Garphyttans IF
42:07.252620
+3:03.18260
84.5p
14
Jonathan Engström
Borås SK
42:10.252920
+3:06.18560
84.4p
15
Jesper Persson
Åsarna IK
42:17.253660
+3:14.19300
84.1p
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
42:33.255270
+3:30.20910
83.5p
17
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
42:47.256630
+3:43.22270
82.9p
18
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
42:51.257000
+3:47.22640
82.8p
19
Edvard Sundman
Åsarna IK
42:55.257450
+3:51.23090
82.6p
20
Carl Olander
IK Stern
43:03.258210
+3:59.23850
82.3p
21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:15.259410
+4:11.25050
81.9p
22
Joel Andersson
IFK Mora SK
43:19.259860
+4:16.25500
81.7p
23
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
43:22.260140
+4:18.25780
81.6p
24
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
43:26.260580
+4:23.26220
81.4p
25
Oskar Olsson
IFK Mora SK
43:27.260660
+4:24.26300
81.4p
26
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
43:33.261250
+4:29.26890
81.2p
27
Sebastian Nilsson
IK Stern
43:39.261860
+4:36.27500
81.0p
28
Arvid Värmsjö
SK Bore
43:53.263270
+4:50.28910
80.4p
29
Dagur Benediktsson
Island
44:00.263990
+4:57.29630
80.2p
30
Adam Persson
Östersunds SK
44:01.264090
+4:58.29730
80.1p
31
Joel Ernstsson
Rehns BK
44:27.266640
+5:23.32280
79.2p
32
Linus Jonsson
Åsarna IK
44:49.268820
+5:45.34460
78.5p
33
Hamish Wolfe
Storbritannien
45:07.270620
+6:03.36260
77.8p
34
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
45:19.271870
+6:16.37510
77.4p
35
Albin Lundqvist
Gillberga SK
45:23.272230
+6:19.37870
77.3p
36
Axel Björkman
IF Hallby SOK
45:36.273590
+6:33.39230
76.8p
37
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
45:44.274310
+6:40.39950
76.6p
38
Oskar Åslund
Östersunds SK
45:48.274780
+6:45.40420
76.4p
39
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
45:49.274800
+6:45.40440
76.4p
40
Sven Leander
Åsarna IK
46:10.276940
+7:06.42580
75.7p
41
Benjamin Terent
Rehns BK
46:39.279890
+7:36.45530
74.8p
42
Måns Sunesson
Sellnäs IF
46:47.280630
+7:43.46270
74.5p
43
Petter Dahl
Trillevallens Sportklubb
46:47.280690
+7:44.46330
74.5p
44
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
47:00.281910
+7:56.47550
74.1p
45
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
47:19.283860
+8:16.49500
73.5p
46
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
47:35.285400
+8:31.51040
73.1p
47
Gösta Malmström
IK Stern
47:35.285480
+8:32.51120
73.1p
48
Beinn Horsfall
Storbritannien
48:03.288220
+8:59.53860
72.2p
49
Robin Grenholm
Brunflo IF
48:14.289390
+9:11.55030
71.9p
50
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
51:01.306080
+11:58.71720
67.3p
-
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)