Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Lördag Fri Stil
2021-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Ruus
Åsarna IK
22:58.137750
87.5p
2
Jens Burman
Åsarna IK
23:01.138080
+3.230
87.2p
3
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:15.139400
+16.1550
86.1p
4
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:19.139850
+21.2000
85.7p
5
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:23.140290
+25.2440
85.4p
6
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
23:26.140500
+27.2650
85.2p
7
Olof Roos
Östersunds SK
23:26.140580
+28.2730
85.1p
8
Matz William Jenssen
Norway
23:30.140920
+31.3070
84.9p
9
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:36.141530
+37.3680
84.4p
10
Jesper Persson
Åsarna IK
23:44.142380
+46.4530
83.7p
11
Magnus Nikolai Sedeniussen
Norway
23:46.142580
+48.4730
83.6p
12
Jonathan Engström
Borås SK
23:58.143730
+59.5880
82.7p
13
Joel Ernstsson
Rehns BK
24:05.144440
+1:06.6590
82.1p
14
Edvard Sundman
Åsarna IK
24:08.144700
+1:09.6850
82.0p
15
Morten Antonsen
Norway
24:16.145510
+1:17.7660
81.4p
16
Magnus Norøy
Norway
24:16.145540
+1:17.7690
81.3p
17
Linus Nygren
Ulricehamns IF
24:17.145620
+1:18.7770
81.3p
18
Martin Reppen
Norway
24:22.146100
+1:23.8250
80.9p
19
Heikki Korpela
Vinn
24:25.146470
+1:27.8620
80.7p
20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
24:27.146680
+1:29.8830
80.5p
21
Olle Kalered
Stora Tuna IK SK
24:32.147100
+1:33.9250
80.2p
22
Axel Aflodal
Offerdals SK
24:32.147170
+1:34.9320
80.2p
23
Kristian E Skogvold
Norway
24:33.147270
+1:35.9420
80.1p
24
Dagur Benediktsson
Island
24:35.147410
+1:36.9560
80.0p
25
Arvid Värmsjö
SK Bore
24:38.147770
+1:40.9920
79.7p
26
Jonas Dyrli Thoresen
Norway
24:40.147910
+1:41.10060
79.6p
27
Ola Frivold Berg
Norway
24:44.148380
+1:46.10530
79.3p
28
Albert Jónsson
Island
24:47.148650
+1:49.10800
79.1p
29
Oskar Olsson
IFK Mora SK
24:48.148730
+1:49.10880
79.1p
30
Hamish Wolfe
Storbritannien
25:07.150660
+2:09.12810
77.7p
31
Oskar Åslund
Östersunds SK
25:10.150940
+2:11.13090
77.6p
32
Jakob Tapani
Sj SK Kiruna
25:18.151750
+2:20.13900
77.0p
33
Adam Persson
Östersunds SK
25:22.152140
+2:23.14290
76.8p
34
Benjamin Terent
Rehns BK
25:24.152350
+2:26.14500
76.6p
35
Qinghang HE
China
25:32.153150
+2:34.15300
76.1p
36
Måns Sunesson
Sellnäs IF
25:34.153320
+2:35.15470
76.0p
37
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
25:59.155870
+3:01.18020
74.4p
38
Beinn Horsfall
Storbritannien
26:12.157140
+3:13.19290
73.6p
39
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
26:33.159290
+3:35.21440
72.4p
40
Marius Ressem
Norway
26:46.160510
+3:47.22660
71.7p
41
Linus Jonsson
Åsarna IK
26:50.160940
+3:51.23090
71.4p
42
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
26:51.161000
+3:52.23150
71.4p
43
Love Kreij
Stockviks SF
26:58.161730
+3:59.23880
71.0p
44
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
27:00.161930
+4:01.24080
70.9p
45
Axel Åslund
Åsarna IK
27:03.162200
+4:04.24350
70.7p
46
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
27:03.162290
+4:05.24440
70.7p
47
Linus Bohman
Motala Aif SK
27:36.165510
+4:37.27660
68.9p
48
Jose Cabeca
Portugal
29:43.178270
+6:45.40420
62.8p
49
Rakan Alireza
Ksa
30:55.185450
+7:57.47600
59.8p
50
Jordan ANDREWS
Storbritannien
30:59.185810
+8:00.47960
59.7p
51
Jonatan Palander
Sellnäs IF
33:14.199380
+10:16.61530
54.8p
-
Talal Alakeel
Ksa
23:59:58.8639700
-
Fredrik Fodstad
Köl
23:59:59.8639800
-
Simon Hallström
Borås SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)