Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Lördag Fri Stil
2021-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Magnus Thorstensen
Norway
22:42.136110
88.9p
2
Erik Larsson
IFK Mora SK
22:45.136490
+3.280
88.6p
3
Preben Horven
Norway
23:01.138030
+19.1820
87.2p
4
Jan Christian Kjaernli
Norway
23:03.138270
+21.2060
87.0p
5
Calle Rune
Täby IS SK
23:21.140010
+39.3800
85.6p
6
Edvin Anger
Åsarna IK
23:32.141190
+50.4980
84.7p
7
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23:43.142230
+1:01.6020
83.8p
8
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
23:52.143120
+1:10.6910
83.1p
9
Seth Gustafsson
Grava SK
23:53.143220
+1:11.7010
83.1p
10
Jens Junes
IFK Umeå
23:53.143270
+1:11.7060
83.0p
11
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
24:03.144240
+1:21.8030
82.3p
12
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
24:06.144550
+1:24.8340
82.1p
13
Albin Augustsson
IFK Mora SK
24:06.144560
+1:24.8350
82.1p
14
Olle Andersson
Ulricehamns IF
24:07.144630
+1:25.8420
82.0p
15
Victor Berglund
Duveds IF
24:14.145330
+1:32.9120
81.5p
16
Axel Erixon
Grava SK
24:18.145720
+1:36.9510
81.2p
16
Andreas Oeyen Toeraasen
Norway
24:18.145720
+1:36.9510
81.2p
18
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
24:21.146000
+1:38.9790
81.0p
19
Gustav Pålsson
Östersunds SK
24:21.146030
+1:39.9820
81.0p
20
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
24:21.146070
+1:39.9860
80.9p
21
Isak Lundholm
Täfteå IK
24:25.146430
+1:43.10220
80.7p
22
Nils Bergström
Rehns BK
24:27.146600
+1:44.10390
80.6p
23
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
24:29.146880
+1:47.10670
80.4p
24
Birk Fjellheim
Norway
24:33.147230
+1:51.11020
80.1p
25
Axel Karlsson
Täby IS SK
24:35.147460
+1:53.11250
80.0p
26
Oskar Algotsson
Åsarna IK
24:38.147710
+1:56.11500
79.8p
27
Gabriel Gledhill
Storbritannien
24:38.147760
+1:56.11550
79.7p
28
Oskar Lockert Skjold
Norway
24:39.147870
+1:57.11660
79.7p
29
Oskar Myrvang Olsen
Norway
24:40.147930
+1:58.11720
79.6p
30
Victor Berglund
Bodens SK
24:41.148040
+1:59.11830
79.5p
31
Joergen Schjoelberg
Norway
24:41.148070
+1:59.11860
79.5p
32
Ludvig Berg
Rehns BK
24:43.148200
+2:00.11990
79.4p
33
Philip Johansen
Norway
24:44.148370
+2:02.12160
79.3p
34
Leo Svahn
Östersunds SK
24:45.148490
+2:03.12280
79.2p
35
Albin Gezelius
IFK Mora SK
24:47.148640
+2:05.12430
79.1p
36
Sebastian Roed Feragen
Norway
24:53.149280
+2:11.13070
78.7p
37
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
25:03.150270
+2:21.14060
78.0p
38
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
25:04.150390
+2:22.14180
77.9p
39
Viktor Holmgren
Täfteå IK
25:05.150470
+2:23.14260
77.9p
40
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
25:21.152030
+2:39.15820
76.8p
41
Melker Nordgren
Falu IK
25:21.152050
+2:39.15840
76.8p
42
Hjalmar Berg
Sunne SLF
25:23.152250
+2:41.16040
76.7p
43
Eric Westberg
SK Bore
25:34.153380
+2:52.17170
76.0p
44
James Slimon
Storbritannien
25:43.154230
+3:01.18020
75.4p
44
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
25:43.154230
+3:01.18020
75.4p
46
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
25:43.154280
+3:01.18070
75.4p
47
Kasper Olsen
Grava SK
25:47.154660
+3:05.18450
75.2p
48
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
25:48.154760
+3:06.18550
75.1p
49
Hjalmar Gedda
OK Landehof
25:49.154870
+3:07.18660
75.0p
50
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
25:54.155330
+3:12.19120
74.7p
51
Hugo Sjögren
Tranemo IF
25:55.155470
+3:13.19260
74.7p
52
Martin Lundström
Bodens SK
26:01.156080
+3:19.19870
74.3p
53
Jonas Lenz
Matfors SK
26:07.156610
+3:25.20400
74.0p
54
Gustav Hedström
Östersunds SK
26:08.156700
+3:25.20490
73.9p
55
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
26:10.156980
+3:28.20770
73.7p
56
Jon Oscarsson
Ås IF
26:12.157180
+3:30.20970
73.6p
57
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
26:13.157220
+3:31.21010
73.6p
58
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
26:13.157290
+3:31.21080
73.5p
59
Albin Nyqvist
OK Landehof
26:14.157370
+3:32.21160
73.5p
60
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
26:15.157400
+3:32.21190
73.5p
61
Måns Olsen
Grava SK
26:16.157540
+3:34.21330
73.4p
62
Filip Strand
Domnarvets GOIF
26:20.157990
+3:38.21780
73.1p
63
Kalle Georgsson
Högbo GIF
26:21.158010
+3:39.21800
73.1p
64
Laban Nordin
Vårby IK
26:21.158040
+3:39.21830
73.1p
65
Jakob Saeter Verdenius
Norway
26:21.158050
+3:39.21840
73.1p
66
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
26:22.158110
+3:40.21900
73.1p
67
Tor Vincent
Sätra IF
26:29.158820
+3:47.22610
72.6p
68
Arve Lignell
Lucksta IF
26:31.159080
+3:49.22870
72.5p
69
Emil Löfgren
Täfteå IK
26:35.159420
+3:53.23210
72.3p
70
Birk Blomqvist
Rehns BK
26:49.160800
+4:06.24590
71.5p
71
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
26:50.160960
+4:08.24750
71.4p
72
Lukas Karlberg
IK Rex
26:51.161080
+4:09.24870
71.3p
73
Karl-filip Köld
Medåkers IF
26:57.161660
+4:15.25450
71.0p
74
Oskar Lundberg
Borås SK
27:02.162170
+4:20.25960
70.7p
75
Markus Almgren
IFK Mora SK
27:07.162650
+4:25.26440
70.5p
76
Axel Mannelqvist
Vårby IK
27:13.163230
+4:31.27020
70.1p
77
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
27:16.163500
+4:33.27290
70.0p
78
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
27:21.164010
+4:39.27800
69.7p
79
Erik Bryne
Domnarvets GOIF
27:22.164140
+4:40.27930
69.7p
80
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
27:31.165040
+4:49.28830
69.2p
81
Albin Blomberg
Rehns BK
27:33.165230
+4:51.29020
69.1p
82
Alfred Hellgren
Hägglunds Ski Team SK
27:34.165350
+4:52.29140
69.0p
83
Albin Källiden
Granbergsdals IF
27:36.165540
+4:54.29330
68.9p
84
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
27:41.166070
+4:59.29860
68.6p
85
Gustav Karlsson
Täby IS SK
27:49.166870
+5:07.30660
68.2p
86
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
27:51.167060
+5:09.30850
68.1p
87
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
28:05.168420
+5:23.32210
67.4p
88
Adrian Skiöld
Borås SK
28:07.168650
+5:25.32440
67.3p
89
Elias Pedersen
Åsarna IK
28:34.171340
+5:52.35130
66.0p
90
Irmantas Zilinskas
Lithuania
28:36.171520
+5:54.35310
65.9p
91
Harald Ekenberg
IK Stern
28:45.172410
+6:03.36200
65.5p
92
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
28:45.172440
+6:03.36230
65.5p
93
David Musslinder
Falköpings AIK SK
29:47.178620
+7:05.42410
62.7p
94
Tristan Marshall
Storbritannien
30:26.182520
+7:44.46310
61.0p
95
Samuel Bojarski
Storbritannien
30:56.185550
+8:14.49340
59.8p
96
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
34:24.206370
+11:42.70160
52.5p
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Andreas Elvseth
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Magnus Martinsen Stensby
Norway
23:59:59.8639800
-
Axel Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Axel Werner
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)