Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup Idre Söndag
2021-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
26:33.159200
77.9p
2
Tove Ericsson
Hudiksvalls IF
27:19.163810
+46.4510
75.3p
3
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
27:46.166560
+1:13.7260
73.8p
4
Elin Henriksson
Skellefteå SK
28:34.171320
+2:01.12020
71.4p
5
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
29:05.174490
+2:32.15190
69.8p
6
Emma Lindberg
IFK Mora SK
29:09.174860
+2:36.15560
69.7p
7
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
29:25.176400
+2:52.17100
68.9p
8
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
29:25.176430
+2:52.17130
68.9p
9
Tove Karlsson
Täby IS SK
29:29.176840
+2:56.17540
68.7p
10
Ebba Karlsson
Täby IS SK
29:54.179330
+3:21.20030
67.6p
11
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
30:02.180160
+3:29.20860
67.2p
12
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
30:10.180930
+3:37.21630
66.9p
13
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
30:16.181590
+3:43.22290
66.6p
14
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
30:19.181880
+3:46.22580
66.5p
15
Moa Hedman
Högbo GIF
30:22.182160
+3:49.22860
66.4p
16
Maja Heikki
Sälens IF
30:23.182250
+3:50.22950
66.3p
16
Alva Björk
Orsa SK
30:23.182250
+3:50.22950
66.3p
18
Linda-louise Köld
Rehns BK
30:31.183000
+3:58.23700
66.0p
19
Alice Widholm
Lidköpings VSK
30:32.183170
+3:59.23870
65.9p
20
Flisa Ravald
ÅS IF
30:41.184000
+4:08.24700
65.6p
21
Anna Jonsson
Duveds IF
30:41.184040
+4:08.24740
65.6p
22
Lina Björk
IFK Skövde SK
30:53.185250
+4:20.25950
65.1p
23
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
31:04.186380
+4:31.27080
64.6p
24
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
31:09.186830
+4:36.27530
64.4p
25
Elin Vesterlund
Vännäs SK
31:10.186990
+4:37.27690
64.4p
26
Klara Torshage
Vårby IK
31:11.187070
+4:38.27770
64.3p
27
Hannah Forsman
Högbo GIF
31:17.187680
+4:44.28380
64.1p
28
Tindra Österberg
Östersunds SK
31:22.188150
+4:49.28850
63.9p
29
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
31:22.188180
+4:49.28880
63.9p
30
Sofia Lundkvist
Kalix SK
31:27.188620
+4:54.29320
63.7p
31
Alba Björnsdotter
Järpens SK
31:31.189080
+4:58.29780
63.5p
32
Emelie Englund
Bergeforsens SK
31:37.189640
+5:04.30340
63.3p
33
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
31:39.189850
+5:06.30550
63.2p
34
Elin Forsgren
Vårby IK
31:45.190410
+5:12.31110
63.0p
35
Amanda Pallin
Alnö SK
31:54.191300
+5:21.32000
62.7p
36
Wilma Johansson
Åsarna IK
32:02.192110
+5:29.32810
62.4p
37
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
32:43.196260
+6:10.36960
60.8p
38
Sofi Holmberg
Västerås Skidklubb
32:44.196320
+6:11.37020
60.8p
38
Evelina Nilsson
IFK Umeå
32:44.196320
+6:11.37020
60.8p
40
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
33:02.198120
+6:29.38820
60.2p
41
Amanda Olsson
Åmåls OK
33:07.198620
+6:34.39320
60.0p
42
Ebba Englund
Bergeforsens SK
33:33.201270
+7:00.41970
59.1p
43
Jade Artaud
Älvsby IF SK
33:39.201810
+7:06.42510
58.9p
44
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
33:59.203870
+7:26.44570
58.2p
45
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
34:56.209500
+8:23.50200
56.4p
46
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
34:58.209750
+8:25.50450
56.3p
47
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
35:26.212580
+8:53.53280
55.5p
48
Elvira Hermansson
Offerdals SK
35:35.213410
+9:02.54110
55.2p
-
Julia Bosell
Falu IK Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
-
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Amanda Norrby- Rydin
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Elise Antonsen
Norway
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)