Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup Idre Söndag
2021-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
40:00.239940
81.8p
2
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
40:48.244740
+48.4700
79.7p
3
Anton Grahn
IFK Mora SK
41:22.248120
+1:21.8080
78.2p
4
Tobias Aarekol
Norway
41:25.248450
+1:25.8410
78.0p
5
Erik Bergström
Rehns BK
41:35.249480
+1:35.9440
77.6p
6
Tobias Dyrli Thoresen
Norway
41:41.250030
+1:40.9990
77.4p
7
Axel Palm
Falu IK Skidklubb
41:51.251050
+1:51.11010
77.0p
8
Jonatan Lindberg
IFK Mora SK
42:20.253970
+2:20.13930
75.8p
9
Carl Gustafsson
Vårby IK
42:24.254390
+2:24.14350
75.6p
10
Niklas Paalsson
Norway
42:26.254580
+2:26.14540
75.5p
11
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
42:27.254680
+2:27.14640
75.5p
12
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
42:30.254940
+2:30.14900
75.4p
13
Alfons Wedin
Garphyttans IF
42:37.255610
+2:36.15570
75.1p
14
Jacob Larsson
IFK Mora SK
42:42.256100
+2:41.16060
74.9p
15
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
42:43.256220
+2:42.16180
74.9p
16
Simon Claesson
Ulricehamns IF
42:47.256650
+2:47.16610
74.7p
17
Simon Nordlander
Stockviks SF
42:50.256910
+2:49.16870
74.6p
18
Melker Hendén
Ulricehamns IF
42:54.257340
+2:54.17300
74.4p
19
Viktor Norberg
Falu IK Skidklubb
42:57.257610
+2:56.17570
74.3p
20
Joel Nilsson
IFK Umeå
43:03.258260
+3:03.18220
74.1p
21
Gabriel Norder
IF Hallby SOK
43:10.258960
+3:10.18920
73.8p
22
Alexander Bjuredal
Sälens IF
43:16.259510
+3:15.19470
73.6p
23
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
43:17.259620
+3:16.19580
73.6p
24
Ludvig Millestu
Utrikes Skidklubb
43:27.260660
+3:27.20620
73.2p
25
Erik Gustafsson
Täby IS SK
43:28.260700
+3:27.20660
73.2p
26
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
43:32.261100
+3:31.21060
73.0p
27
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
43:36.261550
+3:36.21510
72.8p
28
Filip Enberg
Strömnäs GIF
43:45.262410
+3:44.22370
72.5p
29
Filip Berglund
Ulricehamns IF
43:47.262660
+3:47.22620
72.4p
30
Axel Mäkinen
Högbo GIF
43:51.263030
+3:50.22990
72.3p
31
Erik Franzén
Borås SK
44:03.264280
+4:03.24240
71.9p
32
Tomas Holmgren
Matfors SK
44:17.265670
+4:17.25630
71.4p
33
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
44:19.265850
+4:19.25810
71.3p
34
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
44:21.266080
+4:21.26040
71.2p
35
Hampus Widebo
IFK Umeå
44:22.266160
+4:22.26120
71.2p
36
Hugo Granström
Funäsdalens IF
44:31.267010
+4:30.26970
70.9p
37
Valter Ljungdahl
Matfors SK
44:37.267650
+4:37.27610
70.7p
38
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
44:48.268750
+4:48.28710
70.3p
39
Filip Sundin
Grava SK
44:54.269320
+4:53.29280
70.1p
40
Martin Höiby
OK Landehof
45:01.270020
+5:00.29980
69.8p
41
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
45:03.270280
+5:03.30240
69.8p
42
David Palmgren
Bergeforsens SK
45:10.270990
+5:10.30950
69.5p
43
Olle Börjesson
Vreta Skid O MK
45:11.271020
+5:10.30980
69.5p
44
Elias Redman
Östersunds SK
45:14.271370
+5:14.31330
69.4p
45
Arvid Törnblom
IFK Umeå
45:15.271470
+5:15.31430
69.4p
46
Albin Jeleby
Häverödals SK
45:22.272140
+5:22.32100
69.1p
47
Elias Malm
Täfteå IK
45:31.273020
+5:30.32980
68.8p
48
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
45:32.273150
+5:32.33110
68.8p
49
Ivar Törnblom
IFK Umeå
45:44.274310
+5:43.34270
68.4p
50
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
45:52.275140
+5:52.35100
68.1p
51
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
46:02.276150
+6:02.36110
67.8p
52
Otto Timby
Täfteå IK
46:09.276890
+6:09.36850
67.6p
53
Axel Arnesson
ÅS IF
46:16.277530
+6:15.37490
67.4p
54
Carl Sternander
Vreta Skid O MK
46:19.277800
+6:18.37760
67.3p
55
Elof Karlsson
IFK Umeå
46:28.278760
+6:28.38720
67.0p
56
Elias Bengtsson
Tynderö IK
46:29.278860
+6:29.38820
67.0p
57
Linus Nilsson
Åmåls OK
46:30.278990
+6:30.38950
66.9p
58
Helmer Nordvall
Matfors SK
46:36.279580
+6:36.39540
66.7p
59
Albin Berglund
Hemmingsmarks Skidklubb
46:37.279610
+6:36.39570
66.7p
60
Mattias Larsson
Matfors SK
46:43.280210
+6:42.40170
66.5p
61
Melker Lindgren
Täfteå IK
46:52.281150
+6:52.41110
66.2p
62
Benjamin Edman
IFK Umeå
46:52.281190
+6:52.41150
66.2p
63
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
46:53.281200
+6:52.41160
66.2p
64
Oskar Ericsson
Ronneby OK
46:55.281450
+6:55.41410
66.2p
65
Axel Eriksson
Myssjö-ovikens IF
47:10.282970
+7:10.42930
65.7p
66
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
47:13.283270
+7:13.43230
65.6p
67
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid Löparklubb
47:16.283510
+7:15.43470
65.5p
68
Leo Karlöf
Täby IS SK
47:22.284130
+7:21.44090
65.3p
69
Axel Svensson
Sundbybergs IK
47:25.284410
+7:24.44370
65.3p
70
Alexander Lodin
Tunafors SK
47:34.285370
+7:34.45330
65.0p
71
Jonathan Hedberg
Sunne Slf
48:10.288910
+8:09.48870
64.0p
72
Lukas Walther
Matfors SK
48:11.289000
+8:10.48960
63.9p
73
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
48:31.291060
+8:31.51020
63.3p
74
Melker Hultdin
IFK Umeå
48:45.292430
+8:44.52390
63.0p
75
Elias Nyqvist
OK Landehof
48:45.292480
+8:45.52440
63.0p
76
Jason Blomqvist
Matfors SK
48:59.293870
+8:59.53830
62.6p
77
Axel Broms
IF Hallby SOK
49:10.294980
+9:10.54940
62.3p
78
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
49:18.295740
+9:18.55700
62.1p
79
Hampus Bergkvist
Matfors SK
49:28.296760
+9:28.56720
61.8p
80
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
49:46.298500
+9:45.58460
61.3p
81
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
49:48.298780
+9:48.58740
61.3p
82
Andreas Ersson
Jättendals IF
50:16.301570
+10:16.61530
60.5p
83
Erik Callmer
Björnstorps IF
50:25.302420
+10:24.62380
60.3p
84
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
54:25.326490
+14:25.86450
54.8p
85
Alexander Macdonald Larsson
Garphyttans IF
55:07.330670
+15:07.90630
53.9p
-
Rickard Sjödin
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Anton Sternander
Vreta Skid O MK
23:59:58.8639700
-
Edvin Schön
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Edvin Högman
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Linus Grundström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
William Björklin
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Melwin Bång
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Axel Sandberg
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Max Johansson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)