Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2021-09-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
90km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Max Novak
Team Ramudden
3:15:14.1171300
91.2p
2
H 21
Simen Nordli Engebretsen
Vang IL
3:15:20.1171900
+6.500
91.2p
3
H 21
Andreas Nygaard
Burfjord IL
3:15:45.1174400
+31.3000
90.9p
3
H 21
Stian Berg
Hamar SK
3:15:45.1174400
+31.3000
90.9p
5
H 21
Petter jr Northug
Team Northug
3:15:46.1174500
+32.3100
90.9p
5
H 21
Stian Hoelgaard
Gjesdal IL
3:15:46.1174500
+32.3100
90.9p
7
H 21
Magnus Vesterheim
Kvæfjord il
3:15:47.1174600
+33.3200
90.8p
7
H 21
Kasper Stadaas
Henning
3:15:47.1174600
+33.3200
90.8p
9
H 21
Vetle Thyli
Team Kaffebryggeriet
3:15:48.1174700
+34.3300
90.8p
10
H 21
Klas Nilsson
Skellefteå XC
3:15:52.1175100
+38.3700
90.8p
11
H 21
Marius Harv
Rustad IL
3:15:55.1175400
+41.4000
90.8p
12
H 21
Marcus Johansson
Lager 157
3:16:51.1181000
+1:37.9600
90.1p
12
H 21
Johannes Eklöf
Team Ramudden
3:16:51.1181000
+1:37.9600
90.1p
14
H 21
Thomas Joly
Csrpontarlier
3:16:52.1181100
+1:38.9700
90.1p
15
H 21
Petter Soleng Skinstad
Vind IL
3:16:53.1181200
+1:39.9800
90.1p
16
H 21
Sivert Halfdan Bergan
Larvik Ski
3:16:54.1181300
+1:40.9900
90.1p
16
H 21
Henrik Haugland Syverinsen
NTNUI
3:16:54.1181300
+1:40.9900
90.1p
16
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
3:16:54.1181300
+1:40.9900
90.1p
16
H 21
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
3:16:54.1181300
+1:40.9900
90.1p
16
H 21
Henning Lie
Vang IL
3:16:54.1181300
+1:40.9900
90.1p
21
H 21
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
3:16:56.1181500
+1:42.10100
90.1p
22
H 21
Hans Petter Rolke
NTNUI
3:17:13.1183200
+1:59.11800
89.9p
23
H 21
Antoine Auger
Ski CLub L'Abbaye
3:18:03.1188200
+2:49.16800
89.3p
24
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
3:18:16.1189500
+3:02.18100
89.2p
25
H 21
Amund Riege
Rustad IL
3:18:34.1191300
+3:20.19900
89.0p
26
H 21
Arnaud DU Pasquier
Sas Bern
3:19:24.1196300
+4:10.24900
88.4p
27
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:20:21.1202000
+5:07.30600
87.8p
28
H 21
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Team Næringsbanken
3:23:12.1219100
+7:58.47700
86.0p
29
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
3:23:18.1219700
+8:04.48300
86.0p
30
H 21
Haakon Holden
Team Næringsbanken
3:25:21.1232000
+10:07.60600
84.7p
31
H 21
Eskil Bjørndalen
Magnor Ul
3:25:23.1232200
+10:09.60800
84.7p
32
H 21
Gustav J. Heldal
Drangedal IL
3:25:37.1233600
+10:23.62200
84.5p
33
H 21
Henrik Magnusson
Mjøndalen IF
3:27:59.1247800
+12:45.76400
83.2p
34
H 21
Hampus Erndin
Nybro Ski
3:28:26.1250500
+13:12.79100
82.9p
34
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
3:28:26.1250500
+13:12.79100
82.9p
36
H 21
Adam Blomberg
Göteborgs SK
3:28:58.1253700
+13:44.82300
82.6p
37
H 21
Björn Johannesson
Snö & Tö Skidklubb
3:29:00.1253900
+13:46.82500
82.6p
37
H 21
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
3:29:00.1253900
+13:46.82500
82.6p
37
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
3:29:00.1253900
+13:46.82500
82.6p
40
H 21
Johan Didron
IK Stern
3:29:02.1254100
+13:48.82700
82.6p
41
H 21
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
3:29:06.1254500
+13:52.83100
82.5p
41
H 21
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
3:29:06.1254500
+13:52.83100
82.5p
41
H 21
Björn Melander
Timrå SOK
3:29:06.1254500
+13:52.83100
82.5p
44
H 21
Anders Magnusson
IK Stern
3:29:11.1255000
+13:57.83600
82.5p
45
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
3:30:48.1264700
+15:34.93300
81.6p
46
H 21
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
3:31:19.1267800
+16:05.96400
81.3p
47
H 21
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
3:31:21.1268000
+16:07.96600
81.3p
48
H 21
Andreas Kallin Karnehed
Snö & Tö Skidklubb
3:31:24.1268300
+16:10.96900
81.2p
49
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
3:32:02.1272100
+16:48.100700
80.9p
50
H 21
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
3:32:03.1272200
+16:49.100800
80.9p
51
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
3:32:19.1273800
+17:05.102400
80.7p
52
H 21
David Ranfalk
IK Stern
3:32:34.1275300
+17:20.103900
80.6p
53
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
3:34:18.1285700
+19:04.114300
79.7p
54
D 21
Lina Korsgren
Team Ramudden
3:34:19.1285800
+19:05.114400
79.7p
55
H 21
He Qinghang
Åsarna IK
3:34:47.1288600
+19:33.117200
79.4p
56
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
3:34:54.1289300
+19:40.117900
79.4p
57
H 21
Thomas Nordman
IK Nocout.se
3:38:02.1308100
+22:48.136700
77.7p
58
H 21
Morten Christensen
København SK
3:38:05.1308400
+22:51.137000
77.7p
59
H 21
John Harrysson
Göteborgs SK
3:38:40.1311900
+23:26.140500
77.4p
60
H 21
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
3:39:01.1314000
+23:47.142600
77.2p
60
H 21
Björn Johansson
Filipstads SF
3:39:01.1314000
+23:47.142600
77.2p
62
H 21
Kennet Berglund
Nacka Värmdö SK
3:39:05.1314400
+23:51.143000
77.2p
63
H 21
Staffan Thörne
Hagfors SF
3:39:08.1314700
+23:54.143300
77.2p
64
H 21
Tobias Hartig
Ski-Willy Marathon Team Austria
3:39:53.1319200
+24:39.147800
76.8p
65
H 21
Kaj Nironen
IF Hagen SK
3:41:00.1325900
+25:46.154500
76.3p
66
H 21
Jacob Bilgrav
Holte Ski
3:41:11.1327000
+25:57.155600
76.2p
67
H 21
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
3:41:12.1327100
+25:58.155700
76.2p
68
H 21
Niclas Andersson
Åsarna IK
3:41:18.1327700
+26:04.156300
76.1p
69
H 21
Christer Bäckström
IK Aluminium
3:41:20.1327900
+26:06.156500
76.1p
70
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
3:41:21.1328000
+26:07.156600
76.1p
71
H 21
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
3:41:39.1329800
+26:25.158400
76.0p
72
H 21
Mikael Lindblad
Aktivitetsklubben Smärtan och Glädjen
3:41:43.1330200
+26:29.158800
75.9p
73
H 21
Björn Aiff
Hestra IF
3:42:06.1332500
+26:52.161100
75.7p
74
H 21
Martin Männer
Göteborgs SK
3:42:07.1332600
+26:53.161200
75.7p
75
H 21
Magnus Graas
Storvreta IK
3:42:14.1333300
+27:00.161900
75.7p
76
H 21
Tommy Würtz
Holte Ski
3:43:05.1338400
+27:51.167000
75.3p
77
H 21
Atle Smenes
Rustad IL
3:43:09.1338800
+27:55.167400
75.2p
78
H 21
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
3:43:16.1339500
+28:02.168100
75.2p
79
H 21
Martin Eriksson
Lima IF
3:43:40.1341900
+28:26.170500
75.0p
80
H 21
Mikael Markstedt
Stockholms RK
3:43:43.1342200
+28:29.170800
75.0p
81
H 21
Daniel Johansson
Kungsäters IF
3:44:02.1344100
+28:48.172700
74.8p
82
H 21
Mikael Gelin
Bålsta SK
3:44:11.1345000
+28:57.173600
74.8p
83
H 21
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
3:44:22.1346100
+29:08.174700
74.7p
84
H 21
Johan Gunnarsson
IK Rex
3:44:23.1346200
+29:09.174800
74.7p
85
H 21
David Hollsten
Snö & Tö Skidklubb
3:44:25.1346400
+29:11.175000
74.7p
86
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
3:44:26.1346500
+29:12.175100
74.6p
86
H 21
Vebjørn Myhr
Vasa Gringos
3:44:26.1346500
+29:12.175100
74.6p
88
H 21
Magnus Lagerqvist
Föreningen IKJ Haninge
3:44:44.1348300
+29:30.176900
74.5p
89
H 21
Anders Karlsson
Fritsla Vik
3:44:57.1349600
+29:43.178200
74.4p
90
H 21
Magnus Ljung
Enhörna IF
3:44:58.1349700
+29:44.178300
74.4p
91
H 21
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
3:45:09.1350800
+29:55.179400
74.3p
92
H 21
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
3:45:11.1351000
+29:57.179600
74.3p
93
H 21
Kent Aurbakken
Finnskogarnas SK
3:45:16.1351500
+30:02.180100
74.3p
94
H 21
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
3:45:20.1351900
+30:06.180500
74.2p
95
H 21
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
3:45:23.1352200
+30:09.180800
74.2p
96
H 21
Tobias Svensson
Eksjö SOK
3:45:34.1353300
+30:20.181900
74.1p
97
H 21
Martin Rosvall
Sunne SLF
3:46:07.1356600
+30:53.185200
73.9p
98
H 21
Martin Ottosson
Skellefteå SK
3:47:21.1364000
+32:07.192600
73.3p
99
H 21
Carl-Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
3:50:15.1381400
+35:01.210000
72.0p
100
D 21
Linnea Johansson
Linköpings SK
3:50:43.1384200
+35:29.212800
71.8p
101
D 21
Julia Angelsiöö
Team Næringsbanken
3:50:44.1384300
+35:30.212900
71.8p
102
H 21
Jesper Erlandsen
Team Rulleskisport
3:50:53.1385200
+35:39.213800
71.8p
103
H 21
Adam Rohr
SK Bore
3:51:11.1387000
+35:57.215600
71.6p
104
H 21
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
3:51:28.1388700
+36:14.217300
71.5p
105
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
3:51:45.1390400
+36:31.219000
71.4p
106
H 21
Aron Andersson
Umara SC
3:52:10.1392900
+36:56.221500
71.2p
107
H 21
Christian Hasselberg
Göteborgs SK
3:52:19.1393800
+37:05.222400
71.2p
108
H 21
David Larsson
Lillhärdals IF
3:52:31.1395000
+37:17.223600
71.1p
109
H 21
Andreas Andersson
Tunafors SK
3:52:42.1396100
+37:28.224700
71.0p
110
H 21
Jan Granlund
Västerås Skidklubb
3:53:05.1398400
+37:51.227000
70.8p
111
H 21
Mathias Höglund
Espoon Hiihtoseura
3:53:10.1398900
+37:56.227500
70.8p
112
H 21
Erik Danielsson
Norrbärke SK
3:53:27.1400600
+38:13.229200
70.7p
113
H 21
Julius Hållstedt
Snö & Tö Skidklubb
3:53:33.1401200
+38:19.229800
70.6p
114
H 21
Patrik Nordh
Filipstads SF
3:53:37.1401600
+38:23.230200
70.6p
115
H 21
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
3:53:47.1402600
+38:33.231200
70.5p
116
H 21
Klas Carlsson
Storvreta IK
3:53:55.1403400
+38:41.232000
70.5p
117
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
3:54:07.1404600
+38:53.233200
70.4p
118
H 21
Peter Gustafsson
Snö & Tö Skidklubb
3:54:30.1406900
+39:16.235500
70.2p
119
H 21
Anders Nielsen
Team Rulleskisport
3:54:31.1407000
+39:17.235600
70.2p
120
H 21
Fredrik Andersson
Hammarby IF SF
3:54:37.1407600
+39:23.236200
70.2p
121
H 21
Christian Gunni
Holte Ski
3:54:41.1408000
+39:27.236600
70.2p
122
H 21
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
3:54:55.1409400
+39:41.238000
70.1p
123
H 21
Markus Eriksson
Team Swedemount SC
3:54:56.1409500
+39:42.238100
70.1p
124
H 21
Erik Johansson
IFK Umeå
3:55:04.1410300
+39:50.238900
70.0p
125
H 21
Matthias Fugger
Åsarna IK
3:55:34.1413300
+40:20.241900
69.8p
125
H 21
Sebastian Owe
Team Anton
3:55:34.1413300
+40:20.241900
69.8p
127
H 21
Martin Gustafsson
Axa SC
3:56:29.1418800
+41:15.247400
69.4p
128
H 21
Johan Månflod
Ufk
3:56:39.1419800
+41:25.248400
69.4p
129
H 21
Jonas Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
3:57:00.1421900
+41:46.250500
69.2p
130
H 21
Mikael Hautaluoma
XC Sthlm Ski Club
3:57:38.1425700
+42:24.254300
69.0p
131
H 21
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
3:57:58.1427700
+42:44.256300
68.8p
132
H 21
Joakim Carlsson
IK Stern
3:58:30.1430900
+43:16.259500
68.6p
133
H 21
Marcus Lidholm
Borås SK
3:58:45.1432400
+43:31.261000
68.5p
134
D 21
Ida Palmberg
Högbo GIF
4:00:18.1441700
+45:04.270300
67.9p
135
D 21
Hanna Lodin
Tunafors SK
4:00:21.1442000
+45:07.270600
67.9p
136
H 21
Stefan Sundblad
Storvreta IK
4:00:39.1443800
+45:25.272400
67.8p
137
H 21
Magnus Jonsson
Broby GOIF
4:00:53.1445200
+45:39.273800
67.7p
138
H 21
Rickard Rosén
Ufk
4:00:59.1445800
+45:45.274400
67.7p
139
H 21
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
4:01:12.1447100
+45:58.275700
67.6p
140
H 21
Niclas Hägglund
Åsarna IK
4:01:43.1450200
+46:29.278800
67.4p
141
H 21
Peter Åhlén
Norbergs Ck
4:01:57.1451600
+46:43.280200
67.3p
142
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
4:02:14.1453300
+47:00.281900
67.2p
143
H 21
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
4:02:35.1455400
+47:21.284000
67.1p
143
H 21
Daniel Ehn
Pumpen SK
4:02:35.1455400
+47:21.284000
67.1p
145
H 21
Charlie Elf
Umara SC
4:02:45.1456400
+47:31.285000
67.0p
146
H 21
Rickard Johansson
Axa SC
4:02:49.1456800
+47:35.285400
67.0p
146
H 21
Mats Ludvigsson
Nacka Värmdö SK
4:02:49.1456800
+47:35.285400
67.0p
148
H 21
Mats Efraimsson
Malungs IF
4:03:02.1458100
+47:48.286700
66.9p
148
H 21
Niklas Korall
Motala Aif SK
4:03:02.1458100
+47:48.286700
66.9p
150
H 21
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
4:03:31.1461000
+48:17.289600
66.7p
151
H 21
Mårten Levin
Östhammars SK
4:03:54.1463300
+48:40.291900
66.6p
152
H 21
David Erndin
Nybro Ski
4:04:10.1464900
+48:56.293500
66.5p
153
H 21
Stefan Larsson
Magra IS
4:04:26.1466500
+49:12.295100
66.4p
154
H 21
Patrik Andersson
Spirit IF
4:04:44.1468300
+49:30.296900
66.3p
155
H 21
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
4:04:50.1468900
+49:36.297500
66.2p
156
H 21
Lubos Krejza
Silvini Madshus team
4:04:56.1469500
+49:42.298100
66.2p
157
D 21
Camilla Johansson
Norbergs OK
4:04:57.1469600
+49:43.298200
66.2p
158
D 21
Carina Wärme
Roslagsbro IF
4:06:54.1481300
+51:40.309900
65.5p
159
H 21
Niklas Lagersson
København SK
4:07:03.1482200
+51:49.310800
65.4p
160
H 21
Gunnar Nylander
Åsarna IK
4:07:10.1482900
+51:56.311500
65.4p
161
H 21
Leif Nilsson
IFK Mora SK
4:07:23.1484200
+52:09.312800
65.3p
162
H 21
Leif Markfärd
Brovallens IF
4:07:29.1484800
+52:15.313400
65.3p
163
H 21
Richard Östh
IFK Österbymo
4:07:49.1486800
+52:35.315400
65.2p
164
H 21
Peter Eich
SG Oberammergau
4:08:41.1492000
+53:27.320600
64.9p
165
H 21
Gunnar Granlund
IF Ski Team Skåne
4:09:33.1497200
+54:19.325800
64.6p
166
H 21
Alexander Höyer
IK Stern
4:09:42.1498100
+54:28.326700
64.5p
167
H 21
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
4:10:21.1502000
+55:07.330600
64.3p
168
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
4:10:41.1504000
+55:27.332600
64.2p
169
H 21
BO Lundgren
Åmåls OK
4:10:46.1504500
+55:32.333100
64.1p
170
H 21
Hans Petter Stenhag
Åsarna IK
4:11:24.1508300
+56:10.336900
63.9p
171
H 21
Mikael Andersson
Spirit IF
4:11:29.1508800
+56:15.337400
63.9p
172
H 21
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
4:11:38.1509700
+56:24.338300
63.8p
173
H 21
Ola Backlund
Saltsjöbadens SLK
4:11:48.1510700
+56:34.339300
63.8p
174
H 21
Rickard Kjelkenes
Åsarna IK
4:12:34.1515300
+57:20.343900
63.5p
175
H 21
Lars Karlsson
Oxvretens SK
4:12:39.1515800
+57:25.344400
63.5p
176
H 21
Claes Hjertman
Åkersberga SK
4:12:57.1517600
+57:43.346200
63.4p
177
H 21
Sami Maliniemi
Gävle SK
4:13:04.1518300
+57:50.346900
63.4p
178
H 21
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
4:13:34.1521300
+58:20.349900
63.2p
179
D 21
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
4:14:31.1527000
+59:17.355600
62.9p
180
H 21
Simon Nyreröd
Kristinehamns OK
4:14:43.1528200
+59:29.356800
62.8p
181
H 21
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
4:16:44.1540300
+1:01:30.368900
62.1p
182
H 21
Lasse Skudal
Moss SK
4:17:40.1545900
+1:02:26.374500
61.8p
183
H 21
Erik Karlström
Jokkmokks SK
4:17:49.1546800
+1:02:35.375400
61.8p
184
H 21
Fredrik Herou
Team Kungälv IS
4:17:54.1547300
+1:02:40.375900
61.8p
185
H 21
Daniel Pettersson
Tunafors SK
4:18:25.1550400
+1:03:11.379000
61.6p
186
H 21
Johan Hugoh
Hindås SK
4:18:36.1551500
+1:03:22.380100
61.6p
187
H 21
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
4:19:34.1557300
+1:04:20.385900
61.2p
188
D 21
Jeanette Malm
Göteborgs SK
4:19:57.1559600
+1:04:43.388200
61.1p
189
H 21
Jonas Andersson
Ufk
4:20:18.1561700
+1:05:04.390300
61.0p
190
H 21
Henrik Pålsson
Tanums IF
4:20:26.1562500
+1:05:12.391100
61.0p
191
H 21
Anders Daag
Snö & Tö Skidklubb
4:20:32.1563100
+1:05:18.391700
60.9p
192
H 21
Fredrik Larsson
Naprapat Walle Skidklubb
4:20:35.1563400
+1:05:21.392000
60.9p
193
H 21
John Johannesen Moss
Moss SK
4:20:48.1564700
+1:05:34.393300
60.9p
194
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
4:20:52.1565100
+1:05:38.393700
60.8p
195
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
4:21:30.1568900
+1:06:16.397500
60.6p
196
D 21
Therése Nordlund Arnlund
Västerås Skidklubb
4:22:05.1572400
+1:06:51.401000
60.5p
197
H 21
Mikael Videfors
Turebergs IF
4:22:12.1573100
+1:06:58.401700
60.4p
198
H 21
Filip Kullenberg
IK Stern
4:22:26.1574500
+1:07:12.403100
60.4p
199
H 21
Andreas Hult
Grava SK
4:22:38.1575700
+1:07:24.404300
60.3p
200
H 21
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
4:25:42.1594100
+1:10:28.422700
59.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Pär Hillius
Karlslunds IF SF
4:26:24.1598300
+1:11:10.426900
59.2p
202
H 21
Gustav Uhrus
Axa SC
4:27:39.1605800
+1:12:25.434400
58.8p
203
H 21
Karl-magnus Berglund
OK Kroppefjäll
4:27:51.1607000
+1:12:37.435600
58.8p
204
H 21
Ask Simon Olsson
IF Hagen SK
4:28:35.1611400
+1:13:21.440000
58.6p
205
H 21
Johan Gustafsson
Tunafors SK
4:28:45.1612400
+1:13:31.441000
58.5p
206
D 21
Jill Nordby
Finnskogarnas SK
4:29:06.1614500
+1:13:52.443100
58.4p
207
H 21
Ingemar Granqvist
Bullarens GOIF
4:29:17.1615600
+1:14:03.444200
58.4p
208
H 21
Magnus Dahlin
Turebergs IF
4:29:22.1616100
+1:14:08.444700
58.3p
209
H 21
Stefan Eich
Skizunft Römerstein
4:29:47.1618600
+1:14:33.447200
58.2p
210
H 21
Andreas Toresson Nygårds
Malungs IF
4:29:57.1619600
+1:14:43.448200
58.2p
211
H 21
Martin Berggren
Snö & Tö Skidklubb
4:30:10.1620900
+1:14:56.449500
58.1p
212
H 21
Peter Larsson
Grava SK
4:30:16.1621500
+1:15:02.450100
58.1p
212
D 21
Saga Nilsson
Skellefteå SK
4:30:16.1621500
+1:15:02.450100
58.1p
214
H 21
Magnus Gildevall
IK Stern
4:30:28.1622700
+1:15:14.451300
58.0p
215
H 21
Lars Hjulström
Kils OK
4:30:32.1623100
+1:15:18.451700
58.0p
216
H 21
Ola Karlsson
Axa SC
4:30:49.1624800
+1:15:35.453400
57.9p
217
H 21
Björn Jansson
Team Gnestahälsa IF
4:31:07.1626600
+1:15:53.455200
57.8p
218
H 21
Bengt Djurholm
Filipstads SF
4:31:19.1627800
+1:16:05.456400
57.8p
219
H 21
Leif Dybvig
Gubbetrim
4:32:20.1633900
+1:17:06.462500
57.5p
220
H 21
Christer Olsson
Idefjordens SK
4:32:24.1634300
+1:17:10.462900
57.5p
221
H 21
Marius Johannessen
Skanska Aktiv
4:32:36.1635500
+1:17:22.464100
57.4p
222
H 21
Johan Engström
Tunafors SK
4:32:45.1636400
+1:17:31.465000
57.4p
223
H 21
Markus Boltorp
Eds SK
4:32:47.1636600
+1:17:33.465200
57.4p
223
D 21
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
4:32:47.1636600
+1:17:33.465200
57.4p
225
H 21
Oskar Boberg
IF Hallby SOK
4:32:53.1637200
+1:17:39.465800
57.3p
226
H 21
Håkon Haraldsen
Asker SK
4:32:58.1637700
+1:17:44.466300
57.3p
227
H 21
Mikael Ståhl
I 19 IF
4:33:02.1638100
+1:17:48.466700
57.3p
228
H 21
Tobias Tobias Larsson
Magra IS
4:35:08.1650700
+1:19:54.479300
56.7p
229
H 21
Thrane Mogens
Holte Ski
4:35:14.1651300
+1:20:00.479900
56.7p
230
H 21
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
4:35:41.1654000
+1:20:27.482600
56.6p
231
H 21
Onni Kari-koskinen
IFK Skövde SK
4:35:58.1655700
+1:20:44.484300
56.5p
232
D 21
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
4:36:13.1657200
+1:20:59.485800
56.4p
233
H 21
Mattias Bolinder
Snö & Tö Skidklubb
4:37:01.1662000
+1:21:47.490600
56.2p
234
H 21
Stefan Wahlund
IFK Mariefred
4:37:36.1665500
+1:22:22.494100
56.1p
235
H 21
Jimmy Koivisto
Norbergs OK
4:38:32.1671100
+1:23:18.499700
55.8p
236
H 21
Håkan Ahlinder
Stockviks SF
4:39:11.1675000
+1:23:57.503600
55.7p
237
H 21
Karl Pålsson
IF Ski Team Skåne
4:39:13.1675200
+1:23:59.503800
55.7p
238
H 21
Anders Larsson
Granbergsdals IF
4:40:23.1682200
+1:25:09.510800
55.4p
239
H 21
Tomas Brunzell
Grava SK
4:40:38.1683700
+1:25:24.512300
55.3p
240
H 21
Isak Åhström
Åsarna IK
4:41:04.1686300
+1:25:50.514900
55.2p
241
H 21
Greger Olsson
Snö & Tö Skidklubb
4:41:47.1690600
+1:26:33.519200
55.0p
242
H 21
Victor Hultman
Hägglunds Ski Team SK
4:41:54.1691300
+1:26:40.519900
55.0p
243
H 21
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
4:42:11.1693000
+1:26:57.521600
54.9p
244
H 21
Magnus Karlsson
Filipstads SF
4:42:15.1693400
+1:27:01.522000
54.9p
245
H 21
Lucas Axelsson
IF Hagen SK
4:42:16.1693500
+1:27:02.522100
54.9p
246
H 21
Aleksander Leesment
IF Hallby SOK
4:42:37.1695600
+1:27:23.524200
54.8p
247
H 21
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
4:42:49.1696800
+1:27:35.525400
54.7p
248
H 21
John-Erik Tönnessen
Kolbotn sykkelklubb
4:43:07.1698600
+1:27:53.527200
54.7p
249
H 21
Erik Jansson
Karlslunds IF SF
4:43:15.1699400
+1:28:01.528000
54.6p
249
H 21
Oskar Larsson
Axa SC
4:43:15.1699400
+1:28:01.528000
54.6p
251
D 21
Anna Lindgren
Brovallens IF
4:46:55.1721400
+1:31:41.550000
53.7p
252
H 21
Staffan Vilhelmsson
Norabygdens SK
4:47:00.1721900
+1:31:46.550500
53.7p
253
H 21
Petter Tidemand-Fossum
Kolbotn sykkelklubb
4:47:46.1726500
+1:32:32.555100
53.5p
254
H 21
Erling Normann
Oppegård IL
4:47:48.1726700
+1:32:34.555300
53.5p
255
H 21
Ingemar Andersson
Göteborgs SK
4:48:14.1729300
+1:33:00.557900
53.4p
256
H 21
Erik Throgen Hedin
Hede SK
4:48:23.1730200
+1:33:09.558800
53.4p
257
D 21
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
4:48:24.1730300
+1:33:10.558900
53.4p
258
H 21
Adam Danielewicz
IK Stern
4:48:38.1731700
+1:33:24.560300
53.3p
259
H 21
Henrik Arkåsen
Västerviks OK
4:49:00.1733900
+1:33:46.562500
53.2p
260
H 21
Johan Rönnby
Gamleby OK
4:49:25.1736400
+1:34:11.565000
53.1p
261
D 21
Sirkka Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
4:49:39.1737800
+1:34:25.566400
53.1p
262
H 21
Christian Johansson
Gamleby OK
4:50:41.1744000
+1:35:27.572600
52.8p
263
H 21
Per Sjöquist
Finnskogarnas SK
4:50:59.1745800
+1:35:45.574400
52.8p
264
D 21
Sofia Holmgård
Grava SK
4:51:00.1745900
+1:35:46.574500
52.8p
265
H 21
David Lenefors
Snö & Tö Skidklubb
4:51:19.1747800
+1:36:05.576400
52.7p
266
H 21
Knut Børve
Asker SK
4:52:30.1754900
+1:37:16.583500
52.4p
267
H 21
Tom Samuelsson
Axa SC
4:52:31.1755000
+1:37:17.583600
52.4p
268
H 21
Oskar Udd
OK Kroppefjäll
4:52:37.1755600
+1:37:23.584200
52.4p
269
H 21
Sven Rudberg
Järfälla SK
4:53:18.1759700
+1:38:04.588300
52.2p
270
H 21
Anders Rinstad
Västerviks OK
4:53:41.1762000
+1:38:27.590600
52.2p
271
H 21
Ulf Uddbäck
Gävle SK
4:54:27.1766600
+1:39:13.595200
52.0p
272
H 21
Olof Nyman
Ufk
4:54:32.1767100
+1:39:18.595700
52.0p
273
H 21
Carl-johan Dyverfeldt
Finspångs SOK
4:56:21.1778000
+1:41:07.606600
51.6p
274
H 21
Göran Jern
IFK Skövde SK
4:57:49.1786800
+1:42:35.615400
51.2p
275
D 21
Elin Storm
Lima IF
4:58:52.1793100
+1:43:38.621700
51.0p
276
H 21
Anders Sjöman
Djurgårdens IF Af
4:59:21.1796000
+1:44:07.624600
50.9p
277
H 21
Jimmy Ingvarsson
Västerås Skidklubb
5:00:59.1805800
+1:45:45.634400
50.6p
278
H 21
Anders Eriksson
Östersunds SK
5:01:39.1809800
+1:46:25.638400
50.4p
279
H 21
Olof Granberg
Axa SC
5:02:08.1812700
+1:46:54.641300
50.3p
280
H 21
Mikael Haraldsson
Filipstads SF
5:02:30.1814900
+1:47:16.643500
50.2p
281
D 21
Antonia Tengbom
IK Nocout.se
5:03:24.1820300
+1:48:10.648900
50.0p
282
H 21
Johan Viking
Mölnbacka Ais
5:03:28.1820700
+1:48:14.649300
50.0p
283
H 21
Svenerik Skoglund
Köla AIK
5:05:24.1832300
+1:50:10.660900
49.6p
284
D 21
Inga-Lill Persson
SK Bore
5:05:32.1833100
+1:50:18.661700
49.6p
285
D 21
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
5:05:44.1834300
+1:50:30.662900
49.6p
286
H 21
Ralf Kretschmer
SV Motor Großenhain
5:09:59.1859800
+1:54:45.688400
48.7p
287
H 21
Per Wiksten
SK Bore
5:10:38.1863700
+1:55:24.692300
48.6p
288
H 21
Dan Andersson
Eds SK
5:12:01.1872000
+1:56:47.700600
48.3p
289
H 21
Lasse Hansen
Föreningen IKJ Haninge
5:15:36.1893500
+2:00:22.722100
47.6p
290
H 21
Paal Hansen-Tangen
Asker SK
5:17:04.1902300
+2:01:50.730900
47.3p
291
H 21
Henrik Broström
Stockholms RK
5:19:27.1916600
+2:04:13.745200
46.9p
291
H 21
Marcus Zetterberg
Tunafors SK
5:19:27.1916600
+2:04:13.745200
46.9p
293
H 21
Simon Oswald
Team Curdin Perl
5:23:26.1940500
+2:08:12.769100
46.2p
294
H 21
Georg Jakhelln
Fossum IF
5:25:50.1954900
+2:10:36.783500
45.8p
295
H 21
Tobias Bernlo
Högsäters SK
5:26:20.1957900
+2:11:06.786500
45.7p
296
H 21
Lennart Englund
Brovallens IF
5:26:48.1960700
+2:11:34.789300
45.6p
297
H 21
Håkan Englund
Brovallens IF
5:26:49.1960800
+2:11:35.789400
45.6p
298
H 21
Niklas Ahlström
IK Stern
5:28:33.1971200
+2:13:19.799800
45.3p
299
H 21
Peter Forsling
Norabygdens SK
5:29:12.1975100
+2:13:58.803700
45.2p
299
H 21
Rolf Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
5:29:12.1975100
+2:13:58.803700
45.2p
301
H 21
Sigvid Andersson
Grava SK
5:29:41.1978000
+2:14:27.806600
45.1p
302
H 21
Tore Helmersson
Vänersborgs SK
5:32:39.1995800
+2:17:25.824400
44.6p
303
H 21
Pelle Swensson
IK Hakarpspojkarna
5:38:21.2030000
+2:23:07.858600
43.7p
304
H 21
Per Ekenger
Gamleby OK
5:39:24.2036300
+2:24:10.864900
43.5p
305
H 21
Claes Åkesson
Kumla SF
5:39:44.2038300
+2:24:30.866900
43.5p
306
H 21
Björn Eiderbrant
OK Tyr
5:39:58.2039700
+2:24:44.868300
43.4p
307
H 21
Lars Berndtson
Köla AIK
5:40:43.2044200
+2:25:29.872800
43.3p
308
H 21
Ola Karlsson
Ekshärads SF
5:43:23.2060200
+2:28:09.888800
42.9p
309
H 21
Paul Barklem
Ufk
5:43:31.2061000
+2:28:17.889600
42.9p
310
H 21
Lars Holmgård
Grava SK
5:44:11.2065000
+2:28:57.893600
42.8p
311
H 21
Andreas Karlsson
SK Bore
5:44:18.2065700
+2:29:04.894300
42.7p
311
H 21
Tony Lindskog
Andrarums IF
5:44:18.2065700
+2:29:04.894300
42.7p
313
H 21
Mats Olsson
Axa SC
5:44:30.2066900
+2:29:16.895500
42.7p
314
H 21
Fredrik Bryntesson
Åsarna IK
5:48:14.2089300
+2:33:00.917900
42.2p
315
H 21
Ole Jørgensen
Holte Ski
5:53:36.2121500
+2:38:22.950100
41.4p
316
H 21
Henrik Bang
Helsingörs SOK
5:56:16.2137500
+2:41:02.966100
41.0p
317
H 21
Hans Jessen
Karlskoga
6:05:13.2191200
+2:49:59.1019800
39.8p
318
H 21
Sebastian Aldén
IFK Sala
6:07:46.2206500
+2:52:32.1035100
39.4p
319
D 21
Ingela Perhans
Snö & Tö Skidklubb
6:08:40.2211900
+2:53:26.1040500
39.3p
320
H 21
Peter Blomstrand
Hallens SK
6:20:42.2284100
+3:05:28.1112700
37.8p
321
H 21
Andreas Medegård
IK Stern
6:28:28.2330700
+3:13:14.1159300
36.9p
322
H 21
Robert Andersson
Kils OK
6:36:32.2379100
+3:21:18.1207700
36.0p
323
D 21
Sofia Reyier Österling
Åsarna IK
6:44:55.2429400
+3:29:41.1258000
35.1p
324
D 21
Elisabeth Forssten
Deje SF
6:52:13.2473200
+3:36:59.1301800
34.4p
325
H 21
Emil Blomberg
Mariestads FK
7:32:07.2712600
+4:16:53.1541200
30.9p
326
H 21
Alf Rikner
Norabygdens SK
7:49:29.2816800
+4:34:15.1645400
29.6p
327
D 21
Malin Henriksson
Vittjärvs IK
7:54:22.2846100
+4:39:08.1674700
29.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Maja Hörnström
Grava SK
59:47.358600
62.7p
2
D 21 Motion
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:06:47.400600
+7:00.41900
56.1p
3
D 21 Motion
Sofia Essenholm
Lidköpings VSK
1:07:48.406700
+8:01.48000
55.3p
4
D 21 Motion
Lina Dahlman
Tunafors SK
1:24:04.504300
+24:17.145600
44.6p
5
D 21 Motion
Petra Wikström
IK Jarl Rättvik
1:25:08.510700
+25:21.152000
44.0p
6
D 21 Motion
Zlatimira Abadzhieva
Grava SK
1:29:39.537800
+29:52.179100
41.8p
7
D 21 Motion
Maria Fröling
IK Stern
1:36:29.578800
+36:42.220100
38.9p
8
D 21 Motion
Inger Bergström
IK Stern
1:50:26.662500
+50:39.303800
34.0p