Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kyrkserien 2021 Deltävling 5 Börje
2021-08-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
26km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
1:13:10.438900
58.3p
2
Camilla Johansson
Västerås XC
1:13:12.439100
+2.100
58.3p
3
Carina Wärme
Snö & Tö Skidklubb
1:13:14.439300
+4.300
58.3p
4
Therése Nordlund Arnlund
Västerås XC
1:13:15.439400
+5.400
58.2p
5
Linnéa Djurström
Ufk
1:18:22.470100
+5:12.31100
53.6p
6
Moa Söderqvist
Storvreta IK
1:18:22.470100
+5:12.31100
53.6p
7
Sara Djurström
Ufk
1:23:15.499400
+10:05.60400
49.8p
8
Ingela Perhans
Snö & Tö Skidklubb
1:41:49.610800
+28:39.171800
39.2p
9
Sabine Herms
Ufk
1:42:48.616700
+29:38.177700
38.8p
-
Eneli Hassaïne
Ufk
23:59:59.8639800
-
Linda Forsström
Stockholms RK
23:59:59.8639800
H 21
26km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pontus Nordström
Östervåla IF
59:30.356900
76.0p
2
Niklas Österberg
Storvreta IK
59:39.357800
+9.800
75.7p
3
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:00:43.364200
+1:13.7200
74.0p
4
Björn Johannesson
Snö & Tö Skidklubb
1:00:48.364700
+1:18.7700
73.8p
5
Magnus Graas
Storvreta IK
1:01:16.367500
+1:46.10500
73.1p
6
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:01:20.367900
+1:50.10900
73.0p
7
Johan Selander
Öregrunds IK
1:01:25.368400
+1:55.11400
72.9p
8
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:01:55.371400
+2:25.14400
72.1p
9
Waldemar Andersson
Storvreta IK
1:01:56.371500
+2:26.14500
72.1p
10
Fredrik Björck
IK Rex
1:01:57.371600
+2:27.14600
72.1p
11
Oscar Stenhammar
IK Rex
1:01:58.371700
+2:28.14700
72.0p
12
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:01:59.371800
+2:29.14800
72.0p
13
Fabian Karlsson
Storvreta IK
1:02:00.371900
+2:30.14900
72.0p
14
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:02:01.372000
+2:31.15000
72.0p
15
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
1:02:02.372100
+2:32.15100
71.9p
16
Richard Johansson
Bålsta SK
1:02:03.372200
+2:33.15200
71.9p
17
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
1:02:04.372300
+2:34.15300
71.9p
18
Jens Kirk
Stockholms RK
1:02:45.376400
+3:15.19400
70.9p
19
David Hollsten
Snö & Tö Skidklubb
1:02:59.377800
+3:29.20800
70.5p
20
Ulf Nordström
Östervåla IF
1:04:00.383900
+4:30.26900
69.1p
21
Mikael Lindblad
Axgatan Runners
1:05:23.392200
+5:53.35200
67.2p
22
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
1:05:37.393600
+6:07.36600
66.9p
23
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:06:35.399400
+7:05.42400
65.7p
24
Mikael Markstedt
Stockholms RK
1:06:38.399700
+7:08.42700
65.6p
25
Jonas Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
1:06:41.400000
+7:11.43000
65.5p
26
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:06:45.400400
+7:15.43400
65.5p
27
Kenneth Nybohm
Snö & Tö Skidklubb
1:06:46.400500
+7:16.43500
65.4p
28
Martin Eriksson
Lima IF
1:06:48.400700
+7:18.43700
65.4p
29
Tommy Vikman
Bålsta SK
1:06:49.400800
+7:19.43800
65.4p
30
Johan Thalin
Storvreta IK
1:07:12.403100
+7:42.46100
64.9p
31
Erik Nord
Storvreta IK
1:07:35.405400
+8:05.48400
64.4p
32
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
1:08:04.408300
+8:34.51300
63.9p
33
Stefan Sundblad
Ufk
1:08:10.408900
+8:40.51900
63.7p
34
Patrik Andersson
Spirit IF
1:08:14.409300
+8:44.52300
63.7p
35
Rickard Rosén
Ufk
1:08:17.409600
+8:47.52600
63.6p
36
Peter Saarikoski
Storvreta IK
1:08:19.409800
+8:49.52800
63.6p
37
Robert Bergman
IK Rex
1:08:22.410100
+8:52.53100
63.5p
38
Mårten Levin
Östhammars SK
1:08:23.410200
+8:53.53200
63.5p
39
Mikael Andersson
Spirit IF
1:08:24.410300
+8:54.53300
63.5p
40
Peter Gustafsson
Snö & Tö Skidklubb
1:08:57.413600
+9:27.56600
62.8p
41
Johan Ohlsson DÄ
Bålsta SK
1:09:08.414700
+9:38.57700
62.6p
42
Andreas Nordin
Snö & Tö Skidklubb
1:09:49.418800
+10:19.61800
61.8p
43
Julius Hållstedt
Snö & Tö Skidklubb
1:10:36.423500
+11:06.66500
61.0p
44
Jon Sjöberg
IK Rex
1:10:58.425700
+11:28.68700
60.6p
45
Ronnie Branteström
IK Rex
1:11:32.429100
+12:02.72100
60.0p
46
Johan Månflod
Ufk
1:12:39.435800
+13:09.78800
58.8p
47
Niklas Wenngren
Östervåla IF
1:13:02.438100
+13:32.81100
58.5p
48
Urban Johansson
Väsby SK
1:13:16.439500
+13:46.82500
58.2p
49
Mikael Videfors
Turebergs IF
1:13:18.439700
+13:48.82700
58.2p
50
Daniel Nilsson
Storvreta IK
1:13:20.439900
+13:50.82900
58.2p
51
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:13:30.440900
+14:00.83900
58.0p
52
Julius Hefte
Åkersberga SK
1:13:38.441700
+14:08.84700
57.9p
53
Peter Triumf
Stockholms RK
1:14:47.448600
+15:17.91600
56.8p
54
Dan Rimbe
Spirit IF
1:16:37.459600
+17:07.102600
55.1p
55
Bengt Grönlund
Snö & Tö Skidklubb
1:17:50.466900
+18:20.109900
54.0p
56
Rolf Rosén
Ufk
1:17:55.467400
+18:25.110400
54.0p
57
Johannes Lundstein
Storvreta IK
1:18:10.468900
+18:40.111900
53.8p
58
Greger Olsson
Snö & Tö Skidklubb
1:18:12.469100
+18:42.112100
53.7p
59
Olof Nyman
Ufk
1:18:18.469700
+18:48.112700
53.6p
60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
1:21:55.491400
+22:25.134400
50.8p
61
Per Samuelsson
No Club
1:22:30.494900
+23:00.137900
50.3p
62
Rolf Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
1:22:45.496400
+23:15.139400
50.2p
63
Fredrik Hammar
Snö & Tö Skidklubb
1:22:49.496800
+23:19.139800
50.1p
64
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
1:24:02.504100
+24:32.147100
49.2p
65
Paul Barklem
Ufk
1:29:47.538600
+30:17.181600
45.5p
66
Peter Engvall
Gimo IF SK
1:31:16.547500
+31:46.190500
44.6p
67
Mikael Berggren Eriksson
Ufk
1:32:09.552800
+32:39.195800
44.1p
68
Mats Jansson
Storvreta IK
1:33:17.559600
+33:47.202600
43.5p
69
Niko Tapanila
Spirit IF
1:35:01.570000
+35:31.213000
42.5p
70
Johan Ewetz
Snö & Tö Skidklubb
1:41:46.610500
+42:16.253500
39.3p
71
Lasse Eriksson
Östervåla IF
1:44:46.628500
+45:16.271500
37.9p
-
Tomas Lundqvist
Naprapat Walle Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-
Richard Marsell
Ufk
23:59:59.8639800
-
Hans Carlsson
Väsby SK
23:59:59.8639800
-
Klas Carlsson
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Robert Nilsson
Team Göta Kanal Elit
23:59:59.8639800
-
Simon Jörgensen
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Tobias Wärme
Snö & Tö Skidklubb
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
12.5km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julius Eklund
IK Rex
44:19.265800
2
Alexander Thalin
Storvreta IK
46:32.279100
+2:13.13200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)