Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsrullen
2021-08-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pontus Nordström
Älvdalens IF SK
1:37:41.586020
76.0p
2
Patric Wilhelmsson
Norberg
1:38:29.590890
+48.4770
75.2p
3
Erik Hållström
Valbo Aif
1:43:18.619770
+5:37.33650
71.1p
4
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:47:32.645140
+9:51.59020
67.8p
5
David Larsson
No Club
1:47:35.645400
+9:53.59280
67.8p
6
Johan Selander
Östhammar
1:47:35.645490
+9:54.59370
67.8p
7
Kevin Henriksson
Fjugesta
1:49:02.654150
+11:21.68030
66.7p
8
Jonas Nilsson
Farsta
1:49:23.656290
+11:42.70170
66.5p
9
Oscar Askerlund
Eskilstuna
1:49:26.656540
+11:45.70420
66.4p
10
Stefan Jansson
Älvsjö
1:49:29.656860
+11:48.70740
66.4p
11
Göran Hammarson
Huddinge
1:49:36.657500
+11:54.71380
66.3p
12
Stefan Ekman
Västerfärnebo
1:50:05.660470
+12:24.74350
66.0p
13
Daniel Edquist
Sollentuna
1:50:07.660640
+12:26.74520
65.9p
14
Ronny Wedin
Avesta
1:53:00.677900
+15:18.91780
64.0p
15
Johan Öhrn
Borlänge
1:53:00.677980
+15:19.91860
64.0p
16
Christer Bäckström
Sundsvall
1:53:42.682140
+16:01.96020
63.5p
17
Jonas Nilsson
Väddö
1:54:16.685550
+16:35.99430
63.2p
18
Rickard Molin
Gävle
1:54:36.687510
+16:54.101390
62.9p
19
Marcus Ekermo
Vendelsö IK
1:56:54.701340
+19:13.115220
61.5p
20
Joel Larsson
Köping
1:56:58.701730
+19:17.115610
61.5p
21
Mattias Waller
Borlänge
1:57:05.702440
+19:24.116320
61.4p
22
Jonathan Bergman
Fagersta
1:57:10.702960
+19:29.116840
61.3p
23
Daniel Ehn
Ramnäs
1:57:38.705720
+19:57.119600
61.1p
24
Per Pettersson
Köping
1:58:28.710790
+20:47.124670
60.6p
25
Peter Malmborg
Stockholm
1:58:38.711700
+20:56.125580
60.5p
26
Peter Åhlén
Skinnskatteberg
1:59:35.717430
+21:54.131310
59.9p
27
Niklas Pettersson
Borlänge
1:59:58.719780
+22:17.133660
59.7p
28
Stefan Virtanen
Nässjö
2:00:17.721600
+22:35.135480
59.5p
29
Joakim Reutervall
Sala
2:00:31.723070
+22:50.136950
59.4p
30
Fredrik Larsson
Valbo Aif
2:00:42.724120
+23:01.138000
59.3p
31
Erik Danielsson
Sunnansjö IK
2:02:57.737680
+25:16.151560
58.0p
32
Magnus Dahlin
Johanneshov IF
2:03:16.739590
+25:35.153470
57.9p
33
Fredrik Bokfors
Tullinge
2:03:40.741930
+25:59.155810
57.6p
34
Erik Karlsson
Stora Mellösa
2:04:39.747850
+26:58.161730
57.1p
35
Oscar Lövgren
Gävle
2:07:27.764660
+29:46.178540
55.7p
36
Brisenheim Erik
Segeltorp
2:09:20.775960
+31:39.189840
54.8p
37
Fredrik Alm
Västerås
2:09:58.779740
+32:17.193620
54.5p
38
Patrik Murray
Gustavsberg
2:10:18.781740
+32:37.195620
54.3p
39
Tomas Lundqvist
Naprapat Walle Skidklubb
2:10:42.784100
+33:00.197980
54.1p
40
Robin Gunnarsson
Vendelsö IK
2:12:24.794320
+34:43.208200
53.3p
41
Johan Eriksson
Rembo IK
2:13:56.803560
+36:15.217440
52.6p
42
Martin Linde
Gunnilse
2:14:33.807290
+36:52.221170
52.3p
43
Göran Fredberg
Flens Friidrottssällskap
2:14:39.807800
+36:57.221680
52.3p
44
Mikko Salomäki
Vallentuna
2:15:17.811640
+37:36.225520
52.0p
45
Greger Olsson
Lidingö
2:17:00.821910
+39:18.235790
51.3p
46
Robert Moldén
Ingarö IF
2:18:07.828630
+40:26.242510
50.8p
47
Nicklas Berkvist
Borlänge
2:19:00.833950
+41:19.247830
50.5p
48
Jimmy Koivisto
Norberg
2:22:04.852310
+44:22.266190
49.2p
49
Björn Lindberg
Östhammar
2:22:18.853790
+44:37.267670
49.1p
50
Joshua Bender
Kolsva IF
2:26:55.881410
+49:13.295290
47.4p
51
Tony Larsson
Kungsör
2:34:25.926430
+56:44.340310
44.8p
52
Anders Green
Eskilstuna
2:35:43.934280
+58:02.348160
44.4p
53
Anders Karlén
Norberg
2:39:08.954700
+1:01:26.368580
43.4p
54
Joakim Lindström
Hedemora
2:44:14.985350
+1:06:33.399230
41.9p
55
Erik Malmström
Västerås
2:46:36.999580
+1:08:55.413460
41.2p
56
Tor Mellbye
Stockholm
2:48:15.1009490
+1:10:34.423370
40.8p
57
Janne Johansson
Västberga PF
3:32:52.1277130
+1:55:11.691010
31.5p
-
Jens Andersson
Kristinehamns OK
23:59:58.8639700
-
Robert Lundgren
Eskilstuna
23:59:58.8639700
-
Hugo Lundgren
Eskilstuna
23:59:58.8639700
-
Waldemar Andersson
Uppsala
23:59:58.8639700
-
Magnus Dahlgren
Västerås
23:59:58.8639700
-
Alfons Lööf
Södertälje
23:59:58.8639700
-
Jimmy Axelsson
Kumla
23:59:58.8639700
-
Emil Arnlund
Västerås
23:59:58.8639700
-
Jacob Sahlin
Eskilstuna
23:59:59.8639800
-
Magnus Eriksson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Lennmark
Mariefreds SOK
23:59:59.8639800
-
Axel Palm
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)