Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Hjälshammar
2021-08-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alexander Thudeen
Sya SK
52:27.314600
76.6p
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
52:41.316000
+14.1300
76.2p
3
Ken Slättengren
Nybro Ski
53:34.321300
+1:07.6600
74.7p
4
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
53:39.321800
+1:12.7100
74.6p
5
Hampus Erndin
Nybro Ski
53:44.322300
+1:17.7600
74.4p
6
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
53:49.322800
+1:22.8100
74.3p
7
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
54:40.327900
+2:13.13200
72.9p
8
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
54:56.329500
+2:29.14800
72.5p
9
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
54:59.329800
+2:32.15100
72.4p
10
Petter Gustavsson
Gnosjö FK
56:10.336900
+3:43.22200
70.5p
11
Axel Björkman
IF Hallby SOK
56:13.337200
+3:46.22500
70.5p
12
Isak Nilsson
Gnosjö FK
56:17.337600
+3:50.22900
70.4p
13
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
56:22.338100
+3:55.23400
70.2p
14
David Johansson
Nässjö SF
57:09.342800
+4:42.28100
69.1p
15
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
57:28.344700
+5:01.30000
68.6p
16
Linus Wallden
SK Graal
58:18.349700
+5:51.35000
67.5p
17
Jakob Josefsson
Axa SC
58:27.350600
+6:00.35900
67.3p
18
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
59:35.357400
+7:08.42700
65.7p
19
Ove Helgee
Alstermo IF
59:36.357500
+7:09.42800
65.7p
20
David Erndin
Nybro Ski
59:42.358100
+7:15.43400
65.6p
21
Alfred Derke
Sya SK
59:44.358300
+7:17.43600
65.5p
22
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
59:47.358600
+7:20.43900
65.5p
23
Filip Johansson
OK Stigen
59:48.358700
+7:21.44000
65.5p
24
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
59:53.359200
+7:26.44500
65.3p
25
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
59:54.359300
+7:27.44600
65.3p
26
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
1:00:48.364700
+8:21.50000
64.2p
27
Patrik Petersson
Apladalens Lk
1:00:49.364800
+8:22.50100
64.2p
28
Viktor park
OK Stigen
1:01:39.369800
+9:12.55100
63.1p
29
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:01:47.370600
+9:20.55900
63.0p
30
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
1:02:17.373600
+9:50.58900
62.4p
31
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:02:31.375000
+10:04.60300
62.1p
32
Ove Hallberg
Burseryds IF
1:04:02.384100
+11:35.69400
60.4p
33
Mikael Johansson
Burseryds IF
1:05:16.391500
+12:49.76800
59.0p
34
Alexander Johansson
Burseryds IF
1:05:24.392300
+12:57.77600
58.9p
35
Thomas Elofsson
Landsbro IF SK
1:06:24.398300
+13:57.83600
57.9p
36
Martin Mårtenson
OK Vivill
1:07:07.402600
+14:40.87900
57.1p