Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tanumsloppet / SM
2021-08-15
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2021
<<< Rådarullen Total
Topprullen 2021 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
1:25:05.510400
87.4p
2
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:25:34.513300
+29.2800
86.7p
3
Erik Silfver
IFK Umeå
1:25:34.513300
+29.2800
86.7p
4
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:25:35.513400
+30.2900
86.7p
5
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:25:36.513500
+31.3000
86.6p
6
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:26:49.520800
+1:44.10300
84.8p
7
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:27:22.524100
+2:17.13600
84.0p
8
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:28:24.530300
+3:19.19800
82.6p
9
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:29:44.538300
+4:39.27800
80.8p
10
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:29:48.538700
+4:43.28200
80.7p
11
Ådne Gigernes
Bygdø IL
1:29:48.538700
+4:43.28200
80.7p
12
Axel Aflodal
Offerdals SK
1:31:12.547100
+6:07.36600
78.9p
13
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:31:17.547600
+6:12.37100
78.8p
14
Adrian Lundberg
SK Bore
1:32:33.555200
+7:28.44700
77.3p
15
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:32:35.555400
+7:30.44900
77.2p
16
Gösta Malmström
IK Stern
1:32:35.555400
+7:30.44900
77.2p
17
Andreas Viker
IK Stern
1:32:37.555600
+7:32.45100
77.2p
18
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
1:32:41.556000
+7:36.45500
77.1p
19
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:35:01.570000
+9:56.59500
74.4p
20
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
1:35:10.570900
+10:05.60400
74.2p
21
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:36:32.579100
+11:27.68600
72.8p
22
Carl Olander
IK Stern
1:36:50.580900
+11:45.70400
72.4p
23
Marcus Ullman
OK Alehof
1:38:08.588700
+13:03.78200
71.1p
24
Erik Woxlin
IK Stern
1:38:26.590500
+13:21.80000
70.8p
25
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
1:38:28.590700
+13:23.80200
70.8p
26
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:40:02.600100
+14:57.89600
69.2p
27
Daniel Käller
IK Stern
1:41:12.607100
+16:07.96600
68.1p
28
Alexander Rosenbaum
Eds SK
1:41:14.607300
+16:09.96800
68.1p
29
Håkon Trolldalen Jensen
Koll NOR
1:42:27.614600
+17:22.104100
67.0p
30
Lukas Höiby
OK Landehof
1:43:20.619900
+18:15.109400
66.2p
31
Marcus Johansson
Lidköpings VSK
1:53:29.680800
+28:24.170300
58.3p
32
Adam Danielewicz
IK Stern
1:57:15.703400
+32:10.192900
55.8p
33
David Augustsson
Hindås SK
1:59:35.717400
+34:30.206900
54.4p
34
Arvid Jernqvist
IK Stern
1:59:36.717500
+34:31.207000
54.4p
35
Marcus Lidholm
Borås SK
1:59:57.719600
+34:52.209100
54.2p
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Mårten Gedda
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Thorbjörn Jonsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Tommy Bylund
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Ragnar Hellsvik
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Tobias Westman
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Lundh
Halmstad OK
23:59:59.8639800
-
Alexander Lundh
Halmstad OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)