Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Vaggeryd
2021-07-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Abrahamsson
Ulricehamns IF
52:40.315900
68.5p
2
Elsa Wallin
Högbo GIF
55:22.332100
+2:42.16100
64.5p
3
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1:00:39.363800
+7:59.47800
57.9p
4
Hilda Löf
Hestra SSK
1:02:03.372200
+9:23.56200
56.4p
5
Sofia Skörde
Gnosjö FK
1:10:05.420400
+17:25.104400
49.0p
H 21 Motion
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Grahn
IF Hallby SOK
46:59.281800
78.8p
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
47:09.282800
+10.900
78.4p
3
Erik Fransson
Borås SK
47:20.283900
+21.2000
78.0p
4
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
47:39.285800
+40.3900
77.4p
5
Alexander Thudeen
Sya SK
47:42.286100
+43.4200
77.3p
6
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
47:53.287200
+54.5300
76.9p
7
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
49:36.297500
+2:37.15600
73.7p
8
Linus Nygren
Ulricehamns IF
49:38.297700
+2:39.15800
73.6p
9
Hampus Erndin
Nybro Ski
50:01.300000
+3:02.18100
72.9p
10
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
50:11.301000
+3:12.19100
72.7p
11
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
51:29.308800
+4:30.26900
70.4p
12
Henrik Alm
Gnosjö FK
52:07.312600
+5:08.30700
69.4p
13
Petter Gustavsson
Gnosjö FK
52:30.314900
+5:31.33000
68.8p
14
David Johansson
Nässjö SF
52:32.315100
+5:33.33200
68.7p
15
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
52:33.315200
+5:34.33300
68.7p
16
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
52:35.315400
+5:36.33500
68.7p
17
Alfred Derke
Sya SK
52:37.315600
+5:38.33700
68.6p
18
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
53:38.321700
+6:39.39800
67.0p
19
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
54:29.326800
+7:30.44900
65.8p
20
Ove Helgee
Alstermo IF
54:43.328200
+7:44.46300
65.5p
21
Filip Johansson
OK Stigen
55:04.330300
+8:05.48400
65.0p
22
Jakob Josefsson
Axa SC
55:17.331600
+8:18.49700
64.7p
23
David Erndin
Nybro Ski
55:18.331700
+8:19.49800
64.6p
24
Patrik Petersson
Apladalens Lk
55:19.331800
+8:20.49900
64.6p
25
Martin Danklint
Tranemo IF
55:20.331900
+8:21.50000
64.6p
26
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
56:45.340400
+9:46.58500
62.7p
27
Karl Stark
Vaggeryds SOK
56:51.341000
+9:52.59100
62.5p
28
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
58:55.353400
+11:56.71500
60.0p
29
Emil Ling
IF Hallby SOK
1:00:25.362400
+13:26.80500
58.2p
30
Ove Hallberg
Burseryds IF
1:00:39.363800
+13:40.81900
57.9p
31
Alexander Johansson
Burseryds IF
1:00:45.364400
+13:46.82500
57.8p
32
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
1:04:28.386700
+17:29.104800
54.0p
33
Thomas Elofsson
Landsbro IF SK
1:05:41.394000
+18:42.112100
52.8p
34
Jon Andersson
Vaggeryds SOK
1:12:47.436600
+25:48.154700
46.9p
35
William Derke
Sya SK
1:14:19.445800
+27:20.163900
45.8p